Albérleti szerződés


Immaculata (törölt felhasználó) # 2012.04.06. 14:43

Ügyvéd és ügyvéd között nem lehet egyenlőségjelet húzni.

Nem tudom, hogy annó mi volt a kifogásotok, de ti rendkívüli felmondással éltetek. Ha ebbe a tulajdonos nem törődött bele, akkor neki kellett volna bírósághoz fordulnia, és bizonyítani azt, hogy a rendkívüli felmondás nem állja meg a helyét.

balek123 # 2012.04.06. 15:51

Igazából az volt az eredeti ok, hogy a szomszéd kutyája állandóan az ablakunk közelében ugatott éjjel nappal, hajnalban amikor kedve tartotta. Ehez jött még bónuszként hogy beázott a lakás egy viharban és majdnem mindenünk elázott. Szóltunk erről a tulajnak aki mondta hogy ilyen még soha nem volt és ő sem érti az okát. Közben találtunk egy jobb helyen egy kedvezőbb áru albérletet és úgy gondoltuk hogy elég okunk van a rendkivüli felmondásra. A tulaj erősködött hogy perre viszi. Mi elmentünk egy ügyvédhez megkérdezni hogy mi lehet a következménye, mire ő azt javasolta hogy valóban jobban járunk ha kifizetjük a követelést mert roszabbul járhatunk ha perel a tulaj. Nem karatm több bajt mert amúgy is sokat veszekedtünk a párommal és ez az albérlet miatt is volt mert neki nem tetszett az elejétől kezdve.
Ennyi a rövid történet, becsületesen kifizettük de nagyon fájt az összeg mert nem áltunk túl jól akkoriban.

balek123 # 2012.04.06. 15:55

Ja és ugrott a kaukciónk is mert a szerződésben az volt hogy ha idő előtt megyünk el akkor a kaukció nem jár vissza. Gondolhatja hogy mekkora boldogság volt ez nekünk:S

kiskedv # 2012.04.10. 09:58

Tisztelt Szakértők, Fórumozók!

Testvéremmel közös osztatlan tulajdonunkban van egy családi ház, egy helyrajzi szám, egy villanyóra, egy gázóra, egy vízóra, közös udvar, közös kiszolgáló helyiségek. (tulajdonhányad 1/2-1/2)
A családi ház "felosztása" szokáson alapul, ki mit használt eddig. (2002-ben ajándékozta nekünk Apukánk)
Testvéremnek az az ötlete támadt, hogy az általa használt rész egy részét kiadja albérletbe.
Megteheti-e, ha nem egyezek bele? (Közös kapunk van, közös udvart használunk, sajnos a ház fekvése nem teszi lehetővé a leválasztást. U alakú alaprajz két szára közötti részéről van szó, sajnos mindenképpen "rajtam keresztül" történik a közlekedés )
Ugyan meghirdettük eladásra, legjobban annak örülnék, ha megvehetném Testvérem részét....:(

Köszönöm mielőbbi szíves válaszukat.

Kiskedv

Immaculata (törölt felhasználó) # 2012.04.10. 11:39

Haszonélvezet nincs véletlenül rajta?

kiskedv # 2012.04.10. 12:02

Kedves Imma!

Nincs, Apukánk meghalt.

Azt is értelmeztem valahol olvasásaim közepette, hogy az 1/2 tulajdonrész nem egyenlő az 1/2 területtel?

Lehet, hogy nem így kellene fogalmazni, de ilyesmit értettem.

Köszi

Kiskedv

Immaculata (törölt felhasználó) # 2012.04.10. 12:14

Az igaz, de ahogy írtad, a testvéred az általa használt rész egy részét akarja kiadni.

Lehet, így akar siettetni a megvásárlásban.

Ha van bármi lehetőséged a másik rész megvételére, tegyél ajánlatot, akár részletfizetésre, bármire, mert a fogyasztás, a rezsi elszámolása örökös vita tárgya lesz.

kiskedv # 2012.04.11. 07:25

Kedves Immaculata!

Hirdetjük az ingatlant eladásra, mert egyre inkább nem találunk közös hangot, sajnos. A helyzetünk egyhén szólva reménytelen, túlkínálat van, amennyiért nekünk megérné eladni, annyit nyilván nem kapunk érte. Én inkább attól félek, hogy tyúkperek irányába fog elmenni ez a dolog. Én nagyon szeretem ezt a házat, de nincsen havi 160 eFt-om a 20 éven át fizetendő részletekre, - ahogy testvéremnek sem -az állagmegóvásról már ne is beszéljünk. (addig is marad a "hülyék adója" - aki nem tudná: a lottó - , mint némi reménysugár.... :))

Ahhoz, hogy megnyugtatóan megszüntessük a közös tulajdont, szinte porig kellene rombolni és újraépíteni.

(Igazából emberileg vagyok kiakadva a bérbeadáson, és jogi támaszt keresnék hozzá, de úgy látom, nem sok esélyem van azon kívül, hogy jópofát vágok hozzá)

Köszönöm szépen mindenkinek aki ezek után nem fog lehülyézni, tudom, hogy e hozzászólásom nem igazán a témához tartozik.

Köszönöm

Kiskedv

Immaculata (törölt felhasználó) # 2012.04.11. 09:07

Kedves Kiskedv!

Szóltam volna, ha bármi kibúvó lenne, mindig keresem a lehetőséget, de itt sajna egyáltalán nincs.

Gondolom, hogy leválasztásra sincs lehetőség, nembeszélve a közművek megosztására.

:) A mellékszálak teszik személyessé a fórumot.

Üdv. Imma

dobikornel # 2012.04.11. 18:34

Tisztelt Szakértők, Fórumozók!

Nekem a problémám abból adódik, hogy szerződés kötne a volt albérletemhez, amit otthagytam a 2 hónapos felmondási idő előtt. Én úgy gondoltam, hogy a kaució (100ezer forint) fedezi a költségeket és nyugton hagy. De egy kicsivel több, mint egy havi rezsit akar kisajtolni belőlem, ami 48 ezer forint.

Persze a kaució-t elvette, mint lakbér (igaz, hogy maradt még 10ezer forint belőle, amit már itt lenyelne), de mindent rendezetten hagytunk ott.

Ilyenkor mi a teendő, főleg, mert perrel fenyeget? Számlát kellett volna-e adnia? Szerződés érvényes-e, ha nem írta alá tanú?

Egy szerződést adott pluszba, hivatalos ügyekhez (pl lakcím bejelentése), amelyen 0 forintként szerepelt a lakbér összege, ez jelentheti-e azt, hogy feketén adta ki a lakást?

Válaszaikat előre is köszönöm.
Üdvözlettel:
Dobi

János78 # 2012.04.11. 19:34

Anyukámmal 2 éve találtunk egy jónak tűnő kis albérleti lakást, a tulaj is rendes volt a beszélgetésen, mondta, lesz szerződés, és havonta leolvassuk a gázt, villanyt, vizet. Aztán mire nehezen odacipeltük a cuccainkat,teljesen más emberként, arrogánsan viselkedett az első napon, és közölte, nem csinál szerződést. Ezután többször bejelentés nélkül ránk rontott, hogy ellenőrizze, rendet tartunk-e.Mindenbe belekötött, ez a pohár miért ott van stb...
Sok dolgot elhallgatott(pl. nyáron ezrével jönnek fel a hangyák mindenbe, az udvari szomszéd házaspár az a ablakunk alatt ordít részegen stb.)
Persze a tulaj nem jelent be minket.
Ilyenkor mit tehet az albérlő?
Persze el lehetne költözni,tervezzük is, de más lakás is kb.ennyibe kerülne, és keserves a sok cuccal.Anyagilag nem járnánk jobban, csak talán nyugtunk lenne másnál.Apám durvasága miatt menekültünk el,a vidéki házunkból, onnan mentettük ki a sok dolgot.
Ki mit tanácsol ilyen esetben?

kiskedv # 2012.04.12. 08:10

Kedves Immaculata!

Köszönöm segítségedet.

Azt hiszem, saját megnyugtatásomra közjegyzői okiratba fogok foglaltatni egy megállapodást Húgommal. Biztos, ami biztos. vagy nem?

Üdv

Kiskedv

pazs # 2012.04.12. 09:01

dobikornél: semmi köze annak, hogy fizet-e adót ahhoz, hogy te tartozol-e neki. A szerződés érvényes tanú nélkül is, számlát meg nem köteles adni. A két hónap felmondási időre még fizetned kell a bérleti díjat és a rezsit, valamint amiben még megállapodtatok.

kiskedv: és mi lenne abban a megállapodásban?

Immaculata (törölt felhasználó) # 2012.04.12. 09:01

Nem tudom mi a tárgya a megállapodásnak, de a közjegyzőkkel az a baj, hogy azt foglalják közokiratba, amit a felek lediktálnak. Nincs kötelezettségük a tartalom tekintetében a felek kioktatására.

kiskedv # 2012.04.12. 09:33

Kedves Imma és Pazs!

Arra gondoltam, mivel szokáson alapul az ingatlan használata, azt szeretném írásba foglalni, valamint azt, hogy külön mérők híján az eddigi fogyasztás alapján én mennyit vagyok hajlandó a közösbe beadni.(nem forintban, hanem kW/h-ban, m3-ben és mázsában)
Nyilván egy megállapodás lenne Húgom és köztem.
Azt mindenképpen bele szeretném foglalni, hogy teljes erővel ellenzem a bérbeadást. (valamint valami olyasmit, hogy ha a tulajdonom kerül veszélybe, valamilyen kártérítést kapjak. - Ez úgyis csak papíron lehetséges, de legalább lesz mivel kit...ni... :( -

Hülyeség?

Nagyon félek, hogy valamiféle maffiás lesz a dolog, semmit nem tudok a leendő bérlőről, és én sem szívesen költöznék olyan helyre, ahol nem tudják nekem megmondani hitelt érdemlően, hogy mennyi vizet, vagy áramot fogyasztottam. Azt mondják, a zavarosban jó halászni. Ne legyen igazam.

Igen, azt tudom, hogy a közjegyző a tartalommal nem foglalkozik, de előtte elmennék még egy ügyvédhez, és ismerem a Húgom, rúgott Ő már fel kettőnk közötti szó- és írásbeli megegyezést is. A közjegyző ténye talán az én megnyugtatásomra szolgálna.

Köszi

Kiskedv

Immaculata (törölt felhasználó) # 2012.04.12. 09:48

:) Úgy legyen, .........de hülyeség.

kiskedv # 2012.04.12. 10:25

Akkor jó! :)

SolnesM # 2012.04.12. 14:59

János78 János78 !!
Már kettő éve ottlaktok egy nem is olyan jó lakásban ?
Egyáltalán ki tart benneteket vissza ??
Ha annyira rossz az abérlet, ott kell hagyni.
habár a panasz eléggé egyoldalú. nics pl. meghatározva /leírva mennyi is a bérleti díj.
kettő év alatt pedig akár 10 szerződést is lehetett volna írni. Nagyon egyoldalú ez a panasz !!

SolnesM # 2012.04.12. 15:09

Immaculata !
bizony így van a közjegyző csak azt jegyzi le amit a felek neki diktálnak és még jó pénzt is elkér ezért.
Megjegyzés : a közjegyzői foglakozás jelenleg az egyik legjobb M.o.-on. Nem is lehet bárki csak úgy, ha jól vagyok informálva csak kihalásos alapon lép egy új a másik helyére.

János78 # 2012.04.12. 16:07

SolnesM!

45000-et fizetünk egy 20 négyzetméteres kis lakásért. Azért nem megyünk el, mert árban nincs jobb a külvárosban sem, mindenki legalább 40-45-öt elkér+ 2-3 havi kaució.Kettőnknek van 70000 ft összjövedelme...Rezsivel együtt 60-65000 csak a lakhatás és még nem ettünk stb.
Kényszerből élünk ott, mert eleget költöztünk már a sok cuccal, ami nagyon megterhelő. Szerződést meg hiába akarnánk írni, ha a tulaj nem.
Csak azért mennénk el, hátha máshol tisztességes a főbérlő, mert anyagilag ugyanitt taratánk máshol is.

SolnesM # 2012.04.13. 07:14

János78 !

45000-et fizetünk egy 20 négyzetméteres kis lakásért. Azért nem megyünk el, mert árban nincs jobb a külvárosban sem,
És hol van ahol 20 m2 -ért ennyit kell fizetni , A belvárosban, netán a Manhattamben ??
Külvároban azért ólcsóbban is hozzá lehet lakáshoz jutni.
Nagyjából 1000 eft/ m2 áron még lehet találni !! Sőt kevésbé igényes lakást már akár kebvesebbért is.

wolfie # 2012.04.20. 21:05

Kedves Fórumozók, Hozzáértők!
Úgy alakult az életünk, hogy január elejével kivettünk egy
fővárosi lakást, bérletbe. A szerződés alábbi pontjai fontosak az eset szempontjából:
"A Felek a Szerződést egy évre, határozott időre kötik, amely idő után határozatlan idejűvé válik."
" A Felek a Szerződést közös megegyezéssel bármikor megszüntethetik."
" A Szerződést bármelyik Fél rendes felmondással, indoklás nélkül, egyoldalúan megszüntetheti. A felmondási idő 3 hónap."
" Ha a Bérlő a befizetésre megállapított időpont után a Bérbeadó a teljesítésre való írásbeli felszólítása ellenére a lakbért nem fizetieg 8 napon belül, a Bérbeadó jogosult a Szerződést további 8 napon belül írásban felmondani az elmulasztott határnapot követő hónap utolsó napjára."
2 havi kauciót adtunk át a beköltözéskor, amire akkor tarthatunk igényt, ha a szerződésben foglaltaknak eleget tettünk, miszerinz sehol nincs tartozásunk, és úgy adjuk át a lakást, ahogy kaptuk.
Most a történethez:
Fiatal pár vagyunk, családi vállalkozásban dolgoztunk, de apóssal való elmérgesedett viszony következtében munkahelyünk megszűnt, az albérletet értelemszerűen nem tudjuk tovább fizetn, ami egyrészt nagyon rossz, mert vissza kell költözni vidékre, szüleimhez, másrészt öröm az ürömben, hogy a lakásban látszatmunkát végeztek az átadás előtt, és minden elromlott az elmúlt majdnem 4 hónapban. A vízvezeték-szerelő szerint az összes csapot cserélni kellene, mert elhasználódtak, 3-ból 2 csap csöpög, nem segít azoknak a tekerőknek, sem a betéteknek a cseréje sem, ezt többször meg kellett tennünk. A WC csöpög, csak az egész tartály cseréjével lehetne megszűntetni. Irtás és takarítás ellenére csótányok vannak a lakásban. Hiába szóltunk a tulajnak, igérgetett, de nem valósult meg semmi. A sors közbeszólt ugyan, hogy nem tudjuk már fizetni, én nem szeretnék ebből vitát, nem is fogom neki megemlíteni. A 2 havi kauciót felajánlanám neki, ha esetleg felmerülne valamilyen költség - nyilván fel fog (szerelők, amit mi fizettünk eddig) - mivel nem tartottam be a szerződés pontjait, nem követelhetem ezt a pénzt, nem is akarom. A szerződés nem rendelkezik arról, hogy mi történik, ha én, mint Bérlő mondom fel előbb, mint 1 év, kérdésem, hogy követelheti-e a kaució ellenére a fennmaradó havi díjakat, holott ez nincs benne a szerződésben, akkor ha ő mond fel nekem azonnali hatállyal mert nem tudok fizetni??
A számlákat mindig rendesen fizettük, hátralékunk nincs.
Köszönöm annak, aki szánt rám időt, építő jellegű hozzászólásával segített egy nehéz helyzetben!
wolfie

Lajos01 # 2012.04.21. 20:26

Tisztelt Fórum!

Albérletemben a főbérlő jóváhagyásával villanyszerelés történt, amit kifizettem, a munkáról számlát kértem, majd a számlán szereplő összeggel kevesebbet utaltam a főbérlőnek. A gond ott kezdődött, hogy ő sokallta ezt az összeget és bizonyos %-ot követel vissza a szerelőtől.
Ha nem teljesíti a követelését, akkor perrel fenyegeti a szerelőt.
Véleményem szerint ez nonszensz, hiszen a munkát rendesen elvégezték, számlát kaptunk róla, nem hiszem hogy bármi jogon követelhetne bármit is a főbérlőm. Vagy mégis?
Ez azért is aggaszt, mert 2 havi kaució van a főbérlőmnél, és félek, hogy ha nem teljesül a szerelővel szembeni követelése (aminek nagy az esélye) akkor ebből az összegből próbálja majd meg visszatartani a szerelés díját.
A szerződés szerint az ilyen típusú munkálatok költsége a bérbeadót terhelik, így ezt jogtalanul tenné.

A kérdéseim:

  • Perelhető-e a szerelő, ha igen, akkor tanúként idéznek majd be?
  • Ha a bérbeadó a kaucióból tartaná vissza a szerelés költségét, az szerződésszegésnek minősül-e? Perre vihető a dolog?

Előre is köszönöm a választ!

eszuhai # 2012.04.27. 18:04

Tisztelt Ügyved Ur, Ügyvednö!

Hatarozott idejü egy eves berleti szerzösestkötöttem az alberlöimmel 2012.01.13-an, akik sajnos nem igazan akarnak rendesen fizetni.Februari,marciusi viz, villany, gaz fogyasztasukat nem rendeztek, illetven januar+februarra+ aprilisra van elmaradasuk a közös költseggel, valamit az alberleti dijat sem fizettek ki mult honapra.( elvileg mindig utolag esedekesen fizetnek) Az a fura helyzet van naluk, hogy a hölgy folyamatosan azt allitja,hogy elutalta a penzt, de az valahogy ezidaig meg nem erkezett meg. Küldtem mar nekik a honap elejen fizetesi felszolitast, de csaladi okokra hivatkozva sürü elnezek közepedte kis haladekot kertek..az utalas azota sem erkezett meg. Mivel telefonon nem erem el öket, es a levelekre nem valszolnak, igy kenytelen voltam smm-ben es emailen felszolitani öket. Ez jogilag elfogadhato fizetesi felszolitasnak? A szerzödesben azt irtuk, hogy irasban kell felszolitanom öket, es nekik 5 napol belül rendezni kell a tartozast, ellenkezö esetben azonnali hatallyal felmondhatom a szerzödest.Ha az ujabb emailben küldött felszolitasban megadott hataridön belül nem fizetnek, akkor felbontom velük a szerzödest. A kerdesem az lenne, hogy ebben az esetben mennyi idöt kell adnom arra, hogy kiköltözzenek a lakasbol, ha ez a szerzödesben külön nincsen lerögzitve?

Köszönettel:eszuhai

kiskedv # 2012.05.02. 05:01

Tisztelt Szakértők, Fórumozók!

Testvéremmel közös osztatlan tulajdonunkban van egy családi ház, egy helyrajzi szám, egy villanyóra, egy gázóra, egy vízóra, közös udvar, közös kiszolgáló helyiségek. (tulajdonhányad 1/2-1/2)
A családi ház "felosztása" szokáson alapul, ki mit használt eddig. (2002-ben ajándékozta nekünk Apukánk)
Testvéremnek az az ötlete támadt, hogy az általa használt rész egy részét kiadja albérletbe.
(Közös kapunk van, közös udvart használunk, sajnos a ház fekvése nem teszi lehetővé a leválasztást. U alakú alaprajz két szára közötti részéről van szó, sajnos mindenképpen "rajtam keresztül" történik a közlekedés )
Ugyan meghirdettük eladásra, de az még eltart egy ideig.

Kérhetek-e birtokvédelmet? Ha igen, akkor még azelőtt, mielőtt ideköltözne a bérlő?

Köszönöm

Kiskedv