Ingatlanügyek


Kovács_Béla_Sándor # 2017.05.17. 10:45

Ismerjük mi a szerződésedet?

Punka # 2017.05.17. 11:23

A szerződés műszaki része:
Kulcsrakész állapotban kerül a lakás átadva, beépítve mindenféle műszaki tartalommal ( szaniterek, csempék stb.) aminek tételesen fel van sorolva az ára valamint ki van emelve hogy ezek helyett a vevő igénye szerint mást választhat. Ennyi. Se több se kevesebb.
Viszont a kivitelező úgy gondolja, hogy ha neki szólok, hogy mondjuk a csaptelep nem tetszik és legyen egy drágább kivitel akkor a kiválasztott csaptelep dupla árát számolja fel nekünk mint amennyiért árulják azon a helyen ahol mi is megvennénk meg ő is. Ha mi vesszük meg akkor külön munkadíjat számol fel horror összegért. Ez sehol nincs leírva a szerződésbe.

MajorDomus # 2017.05.17. 22:26

Akkor ne fizesd ki!

nonolet # 2017.05.17. 23:51

Punka

HA ő veszi az neki többlet költség, hisz

  • utána jár
  • több pénzt köt le
  • tartalékot kell vennie az egyediből
  • stb.

Erre úgy 20% felár a szokásos-elfogadott.
Ez jogos is...

Az sem biztos, hogy ott veszi meg ahol te éppen olcsón láttad.

Továbbá, az is lehet, hogy amit kértél ahhoz drágább segédanyagok kellenek és/vagy több munka, jobb szaki.

Szóval, vannak-lehetnek valós plusz ár indokok.
Akár még dupla árig is...

Ha te viszed akkor is felmerülhetnek ezek ár növelő dolgok.

Annak eldöntése, hogy az ár rendben van-e?

  • szerződésben írottak

ÉS

  • a realitás-életszerűség

alapján mérlegelve lehetséges.

Ha lehúzást szimatolsz, akkor
kérj részletes INDOKLÁST SZÁMOKKAL együtt és írásban!

A jogalapra (szerződéshely, jogszabályhely) és a számokra is.

Hisz lehet, hogy

1.
jogos és szokásos szintű a felár, csak te sokallod, lepődsz meg rajta

2.
lehúzás

3.
A kettő kombinációja...

A megbeszélés, tisztázás, megegyezés a jó út.

Mert nélküle csak a per felé vezet az út,
ami idegölő és sok pénzbe kerül valakinek a végén.

Punka # 2017.05.18. 03:35

Ott dolgoztam a cégnél, tőlük is vettük a lakást. Az egész történet a pofátlan lehúzásról és a szerződések semmibevételéről szolt. Gyomorforgató volt az egész. Csak azt hittem, hogy volt alkalmazottjával nem fogja játszani ezt az ocsmány játékot.

Szomorú örökös # 2017.05.18. 05:56

nonolet

Az sem biztos, hogy ott veszi meg ahol te éppen olcsón láttad.

Úgy érzem, hogy ez a történet is egy kicsit idevág.

Egyszer régen egy vállalkozó az autójával levert egy lépcsőházi lámpatestet egy társasházban. Többször kérte a közös képviselő, hogy szíveskedjen kicserélni, nem tette meg. Ezt követően én megbízást kaptam a cserére és a cég nevére készült számla, amit neki ki kellett fizetni. Ezek után a cég vezetője hisztisen felhívott, hogy ezt én hogy képzelem, hogy egy kb. 8-900 Ft-os UFO lámpát 4000 Ft-ért szerelek fel, meg hasonlók. Elmagyaráztam neki, hogy egyrészt nem 8-900 Ft volt, mert nem az OBI-ban vettem, ahol neki meglett volna a lehetősége ugyebár, de nem élt vele, hanem egy általam jóval gyakrabban látogatott szaküzletben, ahol rendszeresen vásárolok és ott nyilván az drágább, mint az OBI.

Na meg hát komolyan nem értem, hogy mit gondolt, ingyen fogok neki dolgozni és még számlát is kap? Vállalkozó vagyok én, nem hülye! No és hát miért nem ő cserélte-cseréltette ki, ha már nem volt képes vigyázni az autóval?

Bea1 # 2017.05.18. 06:46

Üzlethelyiségemet februárban eladtam. Bejelentettem a helyi adóügyi osztályon, ahol azt mondták, hogy mivel 2017 január 1-én a nevemen volt, ezért jó magyar bürokrata logika szerint mind az első féléves, mind a második féléves építményadót (30 000 ft) még mindig nekem kell fizetnem, és nem az új tulajnak.

Az adásvételiben pedig ugye az van, hogy a vevő húzza az ingatlan hasznait, és viseli a terheit februártól.

A kérdésem az, hogy az én nevemre szóló építményadó összegét kérhetem-e az adásvételi szerződésünkre hivatkozva?

Bea1 # 2017.05.18. 06:47

az új tulajtól?

pazs # 2017.05.18. 07:22

Hát nem, mert az adó alanya az, aki január 1-jén a tulajdonos, az már engedmény, hogy két részletben is meg lehet fizetni. Persze megpróbálhatod, mert úgy lenne méltányos, ha te csak az 1/12-ét állnád, de nem köteles az új tulajdonos segíteni rajtad.

MajorDomus # 2017.05.18. 22:24

Nem.
A törvény előirásait nem irhatod felül egy adásvételivel.

Bea1 # 2017.05.19. 04:14

Értem, köszönöm.

MajorDomus # 2017.05.19. 21:09

Más kérdés,hogy a vevőtől elkérheted a felét ,,stikában,,.

Zoltanuss # 2017.05.20. 05:39

Üdv !

Állandó lakás bejelentkezéshez milyen tulajdoni lap kell ? Az egyszerűbb, olcsóbb vagy a drágább ?
Vagy elég az adásvételi szerződés ? Igaz azt már elkallódott.
Majd 6 éve történt az ügylet ideje lenne bejelentkezni.
Előre is köszönöm az infót
Z.

drbjozsef # 2017.05.20. 16:50

Zoltanuss,

én úgy tudom, hogy ELVILEG nem kell. Ki kell tölteni a lakcímbejelentőt, ott a szállásadónak (aki lehet a tulajdonos, a haszonélvező, és akár a bérlő is) kell kitöltenie és aláírnia.

Ennek ellenére, mindenhol kérik a tulajdoni lapot, hogy bizonyítható legyen a szállásadó jogosultsága a bejelentésre. Én bepróbálkoztam régebben, hogy nem viszek, mutassák meg törvényben, hogy miért kell, mi írja elő, aztán azt is mondtam, hogy akkor szerezzék be ők maguknak, ha kell, ott van a nyilvántartás, nézzenek bele. Ez még akkor volt, amikor a polg.hiv.-ban kellett bejelentkezni. El is hajtottak, azt mondták, nem kell, de akkor nem is fogadják be a kérelmet. Tovább nem szívóztam.

Most a kormányablakoknál kell intézni, ők szerintem már tényleg simán láthatnák az ingatlannyilvántartást.
Lehet, hogy most már tényleg nem kell.
Legalábbis eszerint a leírás szerint nem kell :

http://kormanyablak.hu/…6/OKMIR00001

Beryl21 # 2017.05.20. 20:11

Zoltanuss, most inteztunk allando bejelentkezest kormanyablaknal. Az elmondottakon tulmenoen helyrajzi szamot kertek meg, tulajdoni lapot mar nem kernek.


Beryl 21

MajorDomus # 2017.05.20. 21:38

Ezért kell kormányablakon intézni!

Bea1 # 2017.05.21. 04:42

A kormányablaknál lekérik a tulajdoni lapot helyben. Ha haszonélvező is van, neki is kell a hozzájárulása.

Kata5825 # 2017.05.22. 06:06

Érdeklődnék, ha egy háromgenerációs házat a gyerekeimmel együtt vennénk meg, 20 millió hitelre lenne szükségünk, plussz van még 4 milla önrész, de csak nekem van 8 órás bejelentett állásom, és 180 ezer fix jövedelmem, akkor kaphatok 20 milliót, 15 éves időtartamra? A többieknek csak részmunkaidős minimálbéres állása van. Mind a négyen tulajdonosok lennénk. Előre is köszönöm a választ!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.05.22. 06:42

Jogi Fórum...

mamcapapca # 2017.05.22. 09:23

2005 évben kaptam szoc.pol. támogatást lakásépítéshez.A tulajdoni lapon 1/2-1/2 részben az OTP és én a tulajdonjogos. Azóta sem kaptam határozatot a törlésről, pedig 10 év eltelt. Mit kell tennem, várjak ?

nonolet # 2017.05.22. 09:45

Neked kell intézni... hiába vársz!

Levélben kéred
az OTP Back Office-nak címezve a törlési engedélyt
A szükséges adatokat persze megadva a levélben.

OTP Bank Nyrt.
Back-Office Főosztály
1475 Budapest,
Pf. 347.

Idővel megjön...

Földhivatalban beadod a törlési kérelmet
(illetéket fizetsz ezért)

Törlik.

lajcsó # 2017.05.22. 10:15

"(illetéket fizetsz ezért)"
Úgy tudom, hogy ez díjmentes eljárás.

drbjozsef # 2017.05.22. 10:42

Azért itt valami nem kerek. A szocpol folyósításra jelzálogot, elidgentiesi- es terhelési tilalmat jegyeznek be a MAGYAR ALLAM javára. A szocpol miatt tulajdonjoga plane nem kellene lennie az OTP-nek.
A szocpol terheinek levetelet amugy sem az otp-tol kell kerni, hanem ha lejart a tiz ev, akkor az allamtol, en anno asszem az allamkincstartol kertem meg, most feltetelezem hogy egy kormanyablakban kellene. Aztan azt bekuldeni a kerelemmel a foldhivatalba.

nonolet # 2017.05.22. 13:25

"A szocpol folyósításra jelzálogot, elidegentiesi- es terhelési tilalmat jegyeznek be"

Valóban.

"a MAGYAR ALLAM javára"

Hát nem... vagy nem mindig.

A szocpolt nekem pl. az OTP intézte anno.
Hitelezte!!! az állam megbízásából.

Ezért aztán az OTP lett a jogosult is!
Hisz neki tartoztam.

Így aztán az OTP adta ki tavaly a törlésit is rá.

Amikor rájöttem, hogy még nincs törölve.
Pedig már 16 éve lejárt...

nonolet # 2017.05.22. 13:32

Úgy tudom, hogy ez díjmentes eljárás.

Inkább 6600 Ft/ingatlan
Csak nem ügyvéd köteles, ha hitelintézet a jogosult.