Ingatlanügyek


drbjozsef # 2017.04.21. 20:02

Ha beazik, akkor masik szakertot kell hivni szerintem, aki megtalalja a beazas okat. Ha megvan, a szovetkezetnek meg kell javittatnia, mert az a kozos tulajdonhoz tartozik.

Ha mar tobb alkalommal fizetett a biztosito, tehat bizonyithato, hogy a tobbszor fennallo problema nem oldodott meg, akkor van lehetoseg jogi lepesekre. Hogy a vetelar kulonbozet esellyel kerheto-e birosagon a szovetkezettol, azt nem tudom, de a javitasra kotelezheto talan.

De en laikus hozzaszolo vagyok.

MajorDomus # 2017.04.21. 23:17

Tértis ajánlott levél lakszöv elnökének!
Kap 30 napot a hiba megszüntetésére!

Fotókkal dokumentáld a beázést!
Szakértőt felkérsz,jegyzőkönyvezi,kiadja a szakvéleményt,kivitelezővel megcsináltatod,
azonnal pert knditasz a lakszöv ellen a kifizetett összegre!

Hajrá!

marcimárk # 2017.04.22. 06:32

Tisztelt Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni. 2015.júliusi tulajdonjog bejegyzéssel vettem egy lakást 7.5 mFt-ért. Ehhez eladtam egy kis vidéki házat 9,4mFt-ért. A kapott pénzt felújításra költöttem, de a vállalkozó nem adott számlát, tehát nem tudom elszámolni. Most lehetőségem van ingatlanközvetítő által házcserére. A házat 16,9mFt-ért adnák az én lakásom 15,4mFt-ért hirdette meg. Ebből én jó esetben 14,9mFt-ot kapnék.
Kérdésem:mi után kell fizetnem és adóznom, mennyit kell fizetni az ingatlanosnak csere esetén.
A másik kérdés: a volt férjemmel kettőnk nevére venném a házat (már nem az ő nevét viselem) ennek milyen lehetőségei vannak az illeték és adózás szempontjából vagy jogi szempontból. A gyerekeinknek akarjuk majd később a házat, újra összeköltözünk.

Köszönöm szépen a segítséget.

marcimárk # 2017.04.22. 06:49

Tisztelt Fórumozók!

A korábbi kérdésemhez még annyit a volt férjemmel közösen vesszük a vidéki házat, kettőnk nevére, de az ő nevén is van egy pesti lakás, melyet később fog eladni.
Hogyan tudnánk intézni az adók és illeték miatt.

Köszönöm a segítséget.

Muki 2000 # 2017.04.22. 08:35

Tisztelt Fórum!

Véleményüket szeretném kérni.A következő történt velünk.
Vásároltunk egy házat( adásvételi szerződés foglaló átadás megtörtént)Az eladó több hónapot kért a szerződés végső határidejének mert ők is tovább szeretnének lépni és időre van szükségük.A szerződéskötéskor elhangzott ha ők hamarabb találnak megfelelő lakást jelentkezzenek és megoldjuk.Elérkezett az utolsó hónap többszöri megkeresésemre sem reagáltak. Megírtam nekik az utalás napját(ez a határidő utolsó hete). Ezután jött a hívás az eladótól és megkért hogy ne utaljam el a vételárat mert Ő elutazik azon a héten, és majd Ő jelentkezik ha utalhatok.Természetesen ez már a szerződés határidején túl lenne.MIT TEHETEK EBBEN A SZITUÁCIÓBAN?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.04.22. 08:52

Szerintem neked nem azzal van gondod, hogy nem kell még fizetned...

Zoltanuss # 2017.04.22. 08:55

Ha beazik, akkor masik szakertot kell hivni szerintem, aki megtalalja a beazas okat.

Felesleges pénzkidobás. Ha beázik újra kell csinálni. Pont így járt az egyik lányom.

Szakértők hada foglakozik az üggyel, felelegesen !

Muki 2000 # 2017.04.22. 09:05

Természetesen nem a fizetéssel van a gond. A fizetés megtörténik. Akkor mit tegyek ha nem történik meg a birtokba adás?

Muki 2000 # 2017.04.22. 09:09

Írásos nyoma nincs mert én ugyan mondtam neki hogy ezzel a kéréssel forduljon az ügyvédhez mert engem köt a szerződés de ez nem történt meg.

Zoltanuss # 2017.04.22. 09:16

Kádár János Épületszigetelő Szakmérnök,
1117 Budapest és a mennyország között

csak egy részlet a 17 oldalas szákvéleményből

"A helyszíni vizsgálat alapján látható, hogy a falazat szerkezeti anyaga (A
helyszíni elmondás alapján PROTHERM 30 tégla) intenzíven átnedvesedett, a

kép tanúsága szerint a nedvesedés magasabb a 100% telítettségi foknál.
A hőkép visz
ont azt is mutatja, hogy az átnedvesedés nem áll meg a lebontott
vakolatnál, hanem a falazat további részére is átterjedt.

....
....
Látszó nedvesedés, és mellette a hőkép tanúsága szerinti nedvesedés.

Az utol
só előtti két hőkép a külső falaz
a
t hőképe. Ennél is látszik
, hogy a
homlokzati 
hőszigetelés mögött, a fal alsó
 kb 1 méteres magasságában komoly
felnedvesedés jelei mutatkoznak
, és feltételezhető hogy az üreges

POROTHERM 30 téglafalazatnál a padlós síkjában még folyékony állapotú víz
található.
Az utolsó hőkép a terasz külső hőképe.

Ennek tanúsága szerint a vörös folttal jelzett részen a hőszigetelés abszolút
módon alkalmatlan funkciójának betöltésére, mivel vélhetően komolyan

átnedvesedett.
Ez utalhat a csapadékvíz elleni szigetelés 
nem megfelelő minőségére, illetve a

kivitelezés hibájára, aminek során a szerkezetbe vizet zártak be, ami a falnál
próbál távozni. "
nincs még vége
sk. szák vélemény :
sok tizezerért, de inkább 100 ezrekért nem mert egyértelműen fogalmazni, azaz nem utal hanem utalhat

Megmondtam a lányoméknak, hogy szarul csinálták meg, újra kell kivitelezni és nem szakértőkhöz szaladgálni. Ilyen hülye szöveg hogy 100 % -os víztelítettség. És ha 98 % akkor mi van.

Zoltanuss # 2017.04.22. 09:19

és mint írttam 17 oldalon hablatty.
Még nem adták át, nem vették át minek szakértősködni ?

Majd ha bíróságra, kerül esetleg akkor.

Muki 2000 # 2017.04.22. 09:20

Ebben a formában ha az adásvételt lebonyolító ügyvédnek nem jelezte ezt a kérését és a vételárat elutalom határidőn belül akkor ha jól gondolom a szerződés részemről teljesül. Javítsatok ki ha tévedek. Így nem bukhatom el a foglalómat?

Muki 2000 # 2017.04.22. 09:41

Ez nagyon jó tanács köszönöm ,de

  • tehetem ügyvédi letétbe ha a szerződésbe az van hogy X időpontig a számlájára utalom?
drbjozsef # 2017.04.22. 13:58

Muki 2000,

én a magam részéről utalnám. Ha lenne még idő, az egyetleg biztos mód az lenne, hogy az ügyvéddel és az eladóval leültök, és módosítjátok a szerződést.

Én ezt időhúzásnak érzem. Lehet, hogy végrehajtanotok, kilakoltatnotok, vagy pereskednetek kell, de ha nem teljesítesz szerződés szerint, akkor a másik fél lesz nyeregben.

Muki 2000 # 2017.04.22. 16:16

Köszönöm mindenkinek a segítséget.
Elutalom a vételárat.
A többi legyen az Ő bajuk.Nagyfokú gerinctelenséget éreztem én is. Köszönöm még egyszer.

drbjozsef # 2017.04.23. 13:32

" ne utaljam el a vételárat mert Ő elutazik azon a héten, és majd Ő jelentkezik ha utalhatok”"

Csak ebből látszik szerintem, mekkora kamu az egész, vagy tökhülye az eladó, és nem látott még bankszámlát közelről, vagy át akar cseszni.
Ne utaljon valaki, mert elutazik? Ugyanmár.

Muki 2000 # 2017.04.23. 14:44

Szerintem is messziről bűzlik a dolog.
Eddig is mindent az Ő igényeihez próbáltunk igazítani.
Megértéssel fogadtam a többszöri végső fizetés határidejével kapcsolatos kérésüket( mert féltek hogy nem találnak igényüknek megfelelő lakást)

Szerintem és ez csak feltételezés Ő majdnem fél év alatt eltapsolta a foglalót és most az Én engedékenységemet próbálja ellenem fordítani.

Muki 2000 # 2017.04.23. 15:03

Kedves nonolet!

Sajnos az adásvételi szerződés nem teszi lehetővé a letétbe helyezést.

A közös akaratú szerződés módosítás előtt nyitott lettem volna de mikor mondtam neki hogy ezt ügyvéd előtt kellene
tenni annyit mondott "szépen megkérlek ne utald el a pénzt" és rám nyomta a telefont.

Természetesen az ügyvédnek ezt azóta sem jelezte, és már el is utazott állítólag.

dszusi # 2017.04.24. 18:00

Tisztelt Fórum!

Érdeklődni szeretnék, hogy működik a dolog ha a NET programba bekerült ingatlant amiben jelenleg lakom családommal vissza szeretném vásárolni az államtól annak vételár kiszámítása hogyan működik?
Az ingatlanvételára az adásvételi szerződésben ha jól vettem ki 3.913.000 Ft.
Ez esetben mennyiért tudnánk visszavásárolni?
Köszönettel!

drbjozsef # 2017.04.24. 18:15

"A visszavásárlási vételár számításának módját törvény szabályozza, mely szerint a visszavásárlási vételár a Nemzeti Eszközkezelő által a lakóingatlanért fizetett vételár jegybanki alapkamattal, valamint a Nemzeti Eszközkezelő által az Ingatlanra fordított értéknövelő beruházások értékével, valamint a Nemzeti Eszközkezelő által a bérlő (eladó) helyett megfizetett kötelezettség összegével megnövelt összege."

Vételárat tudod, alapkamat az MNB oldalán van visszamenőleg is, értéknövelő beruházást tudod, egyéb kötelezettségeket is elvileg. Ki tudod számolni, legalább hozzávetőlegesen.

De szvsz ha írsz egy levelet a NEK-nek a visszavásárlás szándékáról, és kéred hogy határozzák meg a vételárat, biztos válaszolnak valamit.

niknim # 2017.04.24. 18:15

Tisztelet Fórumozók.
Az lenne a kérdésem, hogy egy ingatlan pert mennyi idő alatt lehet elindítani?
Van egy épülő ház, amit meg szeretnénk vásárolni, de már az az érzésünk, hogy szándékosan húzzák az időt, hogy kicsússzunk a fizetési határidőből, meg, hogy a lekerüljünk a széljegyről.
A bank már régen jóváhagyta a hitelkérelmet, de addig nem utal, amíg nincs készen.
Hamarosan letelik a fizetési határidő, de a házon még van mit csinálni.
Ha valaki tud ingatlanperes ügyvédet, vagy valami tanácsot, akkor azt megköszönném.
Előre is köszönöm a tanácsokat és a segítséget.

drbjozsef # 2017.04.24. 18:22

Elindítani egy perc : beadod a keresetet az ügyfélszolgálaton.

De mire adnád be? Az lenne benne, hogy "úgy érzed" hogy húzzák az időt?

Ennél több kellene. De nem is hiszem, hogy lenne értelme gebeszkedni egy ilyen ingatlanért. Ha beperlnének, én az építő helyében nemcsak az időt húznám, de el is barmolnám nektek, már ha afféle lennék.

Remélem, a szerződésben kikötöttetek a fizetési határidőn túl olyan pontokat is, amelyek titeket védenek, minthogy meddig kell felépülnie, mikorra kell megszerezni a használatbavételit, mi van, ha nem sikerül, kinek mennyi pénz jár vissza, satöbbi.

Én elállnák ettől, ha van biztosítékom, ha nincs, nos, akkor szarban vagytok.

Mindenesetre ha lesz olyan pont, amit szerződésszerűen nem teljesít, az megalapozza majd a pert. Ha van ilyen a szerződésben.

MajorDomus # 2017.04.24. 21:38

Egyszerübb most ügyvédheh fordulni,ha ehhez a házhoz ragaszkodtok!

Muki 2000 # 2017.04.25. 13:45

Tisztelt Fórum!

Tanácsot szeretnék kérni. Velünk történt a napokban hogy ingatlan adásvétel során az eladó megkért, hogy ne utaljam el a vételárat határidőn belül mert elutazik.Az itt kapott segítséget most is köszönöm.
Azóta a vételárat elutaltam az eladónak amit Ő VISSZAUTALT ráadásul kevesebbet mint amit kapott.
1.Kérdésem az lenne mit tehetek Én most??
2. Milyen jogaim vannak?
3.Ez szerződésszegésnek minősül?

Válaszaikat előre is köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.04.25. 14:22

Már a múltkor is megjegyeztem, hogy aligha az az igazi problémád, hogy nálad marad a pénz.