Társasházak jogásza!


frozen # 2020.01.30. 14:53

Hapciusz

Befizettem mindent, közben ez jött:

Átnézve az utóbbi évek közgyűlési anyagait esélytelenek tartom ,hogy Társasházi pénzből leszigeteljék a pincét,egyébként a tető szigetelés és ablak felújítás után nem is lenne rá pénz de ismétlem akarat sincs rá.Ennek ellenére napirendi pont lesz amit lefognak szavazni de legalább ezt a témát lezárjuk,javaslom oldja meg önerőből máshol is így csinálják.
Nem fontos utalni besétálhat a bankba és befizetheti az összeget a ház számlájára ha ez megtörtént ír nekem és eljuttatom a kért iratokat .Szkennelés drágább mint a fénymásolás-30ft/oldal kb-így ha ezt kéri az drágább lesz.Ön nem köteles ellőre utalni én meg nem vagyok köteles-legutóbbi másolás után pláne-ingyen másolgatni.
Ha kifizeti olyan iratot szkennelek Önnek amilyet kér(van amit GDPR nyilatkozat után) ha nem fizet nem szkennelek,másolok.
Továbbiakban mellőzze a fenyegetéseket mert ezzel nálam semmire sem megy ,nyugodtan forduljon hivatalokhoz ha úgy érzi sérelem érte de közösségi pénzből nem fogom -határozat nélkül-egyes lakók kéréseit teljesíteni.

Fenyegetem”, csak azt írtam, hogy jegyzői eljárást kezdeményezek...

A Ttv. szerint köteles lenne azonnal intézkedni.

Szakszerűtlen felújítás történt...

frozen # 2020.01.29. 20:35

Hapciusz

Persze, nem fogom kihagyni, de már csak holnap.

A múltkorit is befizetem, használhatatlan iratok címén...

Hapciusz # 2020.01.29. 20:32

utalásnál mindenképp ird be közleménybe, hogy milyen,iratok másolására fizetsz

frozen # 2020.01.29. 20:32

Hapciusz

Rendben, csak így nem fér bele a 3 napba.

Hapciusz # 2020.01.29. 20:30

Frozen,
Ezt így most nem kell tudnod. Majd ;-)
Csináld.

frozen # 2020.01.29. 20:24

Hapciusz

Ok, de szerintem így törvénytelen.

Hapciusz # 2020.01.29. 20:22

Frozen,

Ezzel bizonyítod, hogy te együttmüködő vagy, és mégse kapod meg, amihez jogod van.

Ahogy Majordomus mondaná:
Verba volant scripta manent :D

frozen # 2020.01.29. 20:13

Hapciusz

Utalni nem tudok, 100 Ft-ért meg nem megyek be az OTP-be.

A tk. sokkal közelebb lakik.

Leírtam, elmondtam, hogy mit kérek, még sem azt kaptam.

A boltban sem előre kell fizetni, látatlanban; én döntöm el, hogy a szalámit egyben vagy szeletelve kérem...

A kérdéseimre sem válaszolt, hogy múltkor miért nem jött és milyen intézkedést tett szigetelés ügyben...

Hapciusz # 2020.01.29. 19:48

frozen,

Nagyon jó, leírta neked , elutalod, a bizonylatot lefotozod/mellékeled éés leírod pontosan, mikről szeretnél másolatokat kapni.

frozen # 2020.01.29. 18:50

MajorDomus

Ez a tk. válasza a 3 napos küldésre és a jegyzői vizsgálatra:

Amennyiben másolási anyagot kér előzőleg utalja el a társasházi számlára a nyomtatási költséget...

Fizessek előre, azért, amit nem is láttam; múltkor is mást hozott, max. repülőt hajtogathatok belőle...

MajorDomus # 2020.01.29. 18:32

kolecsnyikov
és miért nem győződsz meg róla?
Kérd ki a kötelezést!

MajorDomus # 2020.01.29. 18:30

Hoorus
Nem kell a semmit ragozni.
.
Nézd meg az Alapitó Okiratot! Abban benne szerepel a közös tulajdonnál hogy kémények. Akkor a társasház költsége. Ha nincs,akkor a te sarad. Arra vigyázz,hogy ház épitéséből adódóan lehet olyan rész ahol gyüjtőkémény van,esetleg a te lajásodnl viszont nem az,mert csak te használod. Na ezt nézd meg.

kolecsnikov # 2020.01.29. 17:57

Hoorus . Örülj,hogy nem a Dózsa lakásszövetkezetben laksz,mert nálunk állítólag az elnök asszonyt KÖTELEZTE a katasztrófavédelem,hogy mind a 180 lakás kéményét alakíttassa át NEM BÉLELNI hanem gázkazán bekötésére alkalmas kéményre ami lakásonként egy 30 centi átmérőjű rozsdamentes cső. Lakásonként 400000 Ft. természetes a tulaj terhére És a fürdőszobádat át kellet alakítani villany fűtésre és vízmelegítésre.A 180 lakásból talán 20 lakás tudja igénybe venni az új kéményt A LÉNYEG,hogy amíg én megfagyok a fürdőszobában én pengetem a lényegesen drágább villany számlát, addig az elnökség a VISSZA JUTTATOTT 15- 20 % ból Kaviárt és lazacot zabál és veszik a új kocsikat.

Szomorú örökös # 2020.01.29. 16:23

Hoorus

Az lenne a kérdésem, hogy a kémény bélelésének költsége a lakás tulajdonosát, vagy pedig a társasházat terheli? A közös képviselő szerint a tulajdonosnak kell fizetnie

Ha tiéd kizárólagosan a kémény, akkor nem is kérdés, hogy neked kell kifizetni. Egyébként is ha tisztességesen kibélelteted a kéményt, akkor egyébként is jobban jársz, mivel ha gázkészülékeket használsz, akkor a téglakémények bélelés nélkül egyébként is tönkremennek. Nem beszélve arról, hogy tudtommal nem is használhatsz hozzá gázberendezést bélelés nélkül.

Szomorú örökös # 2020.01.29. 16:18

Hapciusz

Mit is írt a kérdező?

a Katasztrófavédelem gyakorlatilag kötelezett a kéményem kibélelésére

Erre te mit írtál?

csak név szerint, tulajdonosokét szokott felszolitani a kat.vedelem.

Ezek után le is írtad a választ. A te eseted nem kicsit más volt.

Hapciusz # 2020.01.29. 13:24

Hoorus

Ha egyedi a kémény, akkor a tulajé
Gyűjtőkémény közös

Amúgy nézz utána, pontosan miről van szó.
Minket is beleugrasztottak, illetve engem nem mert én utánanéztem, csak név szerint, tulajdonosokét szokott felszolitani a kat.vedelem. Nem is kellett kibelelteni tobbszazezerért
És pontosítani, mit is kérnek.

alfateam # 2020.01.29. 13:01

műemlékvédelmi épület, mely társaházként funkcionál és úgy is van nyilvántartva,

drbjozsef # 2020.01.29. 12:47

alfateam,

Nem!
A hivatal a tulajdonosok hozzájárulását kérte (legalábbis ezt írta a kérdező).
Nem a társasház hozzájárulását.
A kettő nem ugyanaz.

Hoorus # 2020.01.29. 11:10

Tisztelt Hozzáértők,

Társasházban élek, most a Katasztrófavédelem gyakorlatilag kötelezett a kéményem kibélelésére, ezzel nincs is gondom, tiszta sor. Az lenne a kérdésem, hogy a kémény bélelésének költsége a lakás tulajdonosát, vagy pedig a társasházat terheli? A közös képviselő szerint a tulajdonosnak kell fizetnie, érdekelne, hogy Önök szerint is így van-e?!

Köszönettel, Ilyés László

alfateam # 2020.01.29. 10:48

Nem!
A szavazati arányt a társasházi törvény írja elő, ezt a hivatal nem írhatja felül!
Itt elég a szavazati többség.

gerbera317 # 2020.01.29. 08:59

Ha a hivatal felhívását nyelvtanilag értelmezed, akkor az összes beleegyezés kell, magyarán a 100% mínusz egy fő sem elegendő.

szakvizsga2015 # 2020.01.29. 08:04

Tisztelt Fórumtársak!
Segítségeteket kérném egy ügyben, vagy a tanácsotokat:
Egy II-es besorolású műemlékvédelmi épület, mely társaházként funkcionál és úgy is van nyilvántartva, ott egy régi ajtót a főfalon félig befalaztak, ablakot csináltak belőle.
Most ki szeretnék szedni az ablakot és a téglákat, magyarul visszaállítani az eredeti ajtót az eredeti helyén és ehhez a Műemlékvédelmi HIvatal kéri a tualdjonosok hozzájárulását.
Annyit ki tudtunk szűrni, hogy nem kell ezért külön közgyűlést összehívni, hanem elég, ha a közös képviselő által kiállított lapon a tulajdonosok aláírják a hozzájárulásukat.
A kérdés:
hogy hány százaléknak kell beleegyezni ehhez? 50 %+1, 2/3 vagy egyhangúság kell-e ezen művelet megindításához.
Szíves válaszotokat előre is köszönöm.

Hapciusz # 2020.01.27. 18:42

Jól ki lett takarítva a topik :-)

Mivel közeleg az éves elszámolások ideje, az lenne a kérdésem hogy azok az ügyvédi ktgek, amiket az adós tulajdonostárs peréee fordítottak, az milyen formában kell hogy megjelenjen az elszámolása?
Társasházi követelés, kintlévőség?
Mert a tavalyelőttit is elsumákolták valamerre.

Hapciusz # 2020.01.26. 08:31

Majordomus,

"itt a három papirod,fugd fel magadnak és hagyj békén" felkiáltással

Na látod, ez tükrözi igazán a tulajdonosokhoz való hozzáállást :D mert elvégre a tulajnak több joga van a papirokhoz, ugyebár? Hiúság...

De nálunk a helyzet az, hogy inkább maguknak "fugják" fel a papírokat.

Az nem baj, ha rendezik a papírokat a jegyző utasitasanak megfelelően, hisz ez a ház érdeke és tanul a th kezelő is

MajorDomus # 2020.01.25. 20:11

A Jegyző vizsgálata több hetes felesleges munkát jelent,rengeteg macerát,olyan munkákat kérnek számon rajtad,amit az elődeid nem csináltak meg. Ezért nem szeretjük.
.
Egyszerübb egy hapciológiai macerát letudni: "itt a három papirod,fugd fel magadnak és hagyj békén" felkiáltással