Társasházak jogásza!


Hapciusz # 2020.01.25. 17:41

Frozen,

Amiről úgy érzed, hogy jogsertes, azokra a jogszabalyokra próbálj hivatkozni. Az SZMSZ egy kaki, annál csak az a lényeg, hogy magasabb rendű jogszabályokat ne sertsen.
A th tv - re tudsz keresgélni.

frozen # 2020.01.25. 16:45

Hapciusz

Hivatkoztam én is mindenre, a jegyzo.hu oldalon is le van írva, még sem csináltak semmit, még a törvényességi felügyeleten tett panaszra sem, csak tájékoztattak...

Így vagyok vele én is.

De mindenhol van egy határ...

Sok sikert!

https://jegyzo.hu/?…

Hapciusz # 2020.01.25. 16:30

Frozen,
Most úgy osszeszedtem a dolgokat, hogy a jegyző - legnagyobb meglepetesemre- elrendelte a kivizsgálást. De ehhez már tényleg súlyos hibákat kellett elkovetni. Pedig én is jobb szeretem a békességet, a tisztességes hozzáállást mindkét fél részéről. Évekig tűrtem a pofátlan dolgaikat,a hülyéneknézést meg azt a gőgöt, hogy bármit megtehetnek.
Be fogok számolni az eredményről.

Szomorú örökös # 2020.01.25. 05:00

Hapciusz

Ebben a technológiai fejlettségben a társasházi összes dokumentumot ugyan miért nem lehet szkennelni és feltolteni egy bizonyos meghajtóba? És megosztani a tulajdonosokkal?

Létezik olyan társasházkezelő program, amely erre alkalmas. Csak nyilván nem zsebből fogja ezt finanszírozni a társasházkezelő, no meg persze fizetni a licensz díját, hanem azt nektek, a társasházak lakóinak kell kifizetnie. Nyilván nektek az sem tetszene. Az meg végképp, hogy a feltöltött dokumentumok ügyében ugyanúgy él a GDPR törvény, tehát nem lehet mindent oda feltölteni, hogy a lakók bármikor bele tudjanak tekinteni. Ti ketten tuti, akkor is azon kattognátok, hogy nem az van feltöltve, amit ti látni szeretnétek. :-)

Néha azt érzem, hogy az ilyen lakók, mint ti ketten, mennyire baromira ráértek. Szoktatok ti dolgozni is néha? Gyanús, hogy nem sokat, mert akkor ki tudnátok fizetni a másolás költségét és nem ingyen akarnátok mindent csak azért, mert tulajdonosok vagytok egy házban. Lassan már ott tartunk, hogy ingyen dolgozzon nektek a képviselőtök, mert arra is sajnáljátok a pénzt. Komolyan, miért nem vállaljátok el ti társadalmi munkában? Jah, ahhoz kellő szavazat kellene a házban, ami titeket támogat...már értek mindent. :-)

Mellesleg én épp tegnap egy sikeres tárgyaláson estem át és képzeld el, nagyon sok dolgom lesz emiatt februártól tavasz végéig. Vágod? :-)

Hapciusz # 2020.01.24. 21:14

Majordomus,
komolyan? Eddig úgy tudtam, hogy a törvényességi felügyelet az elég kevés dologban merül ki. SZMSZ megfelel e, működés megfelel e, és még a tulajdoni lap másolat tál is igazolod kell magad. Elég kevés ügyben hajlandó a jegyzői hivatal vizsgalodni.
Elküldenek bíróságra.
Jól ki van ez találva.

MajorDomus # 2020.01.24. 21:06

Nagyon egyszerű!
Irsz egy levelet hogy kap 3 napot az iratbemutatásra,ha nem Jegyzői vizsgálatot kezdeményezel ! Az elég lesz!

frozen # 2020.01.24. 19:41

Hapciusz

Finoman szólva”...

Két hetet vártam iratbetekintésre, de nem ért rá...

Két nap múlva kegyeskedett áthozni, de nem azt amit kértem és rosszat is másolt...

Hiába vártam rá és a szakemberre, lett volna más dolgom is...

Egy pökhendi, nagyképű majom, szóhoz se hagyja a tulajt jutni; amit ő akar, azt elhadarja, utasítgat, nem kér; aztán lelép, faképnél hagyva a tulajt.

Ráadásul ez is el akar távolíttatni dolgokat a házból, mert nem tetszik neki...

Hát ilyenekből nem kérek!

Nálam lejárt a próbaideje...

Sajnos nincs más hátra, csak előre...

Én szinte minden jogi lehetőséget kihasználtam, kár volt eddig várni.

Hapciusz # 2020.01.24. 19:26

Frozen,
Hát ez nagyon aljas húzás volt tőle... Van az a határt, mikor már nem érdemes kommunikálni a th kezelővel, mert egy gazember.
Helyette intézed amit jogilag megtehetsz

frozen # 2020.01.24. 19:22

Hapciusz

Ez még semmi, végre megígérte, hogy megnézeti szakemberrel a födémet, hogyan lehetne szigetelni.

Fel is hívta, megbeszélte az időpontot, én is legyek ott...

A megbeszélt időpontban se tk., se szakember, se bocsánatkérés emilben.

Szóval ez is megy a levesbe, már harmadszor ver át egy héten belül...

Ezt a hozzászólást nem Szomorú örökösnek írtam!

frozen # 2020.01.24. 19:11

Szomorú örökös

Szóval ha át se tudtad nézni, akkor honnan tudod, hogy nem azt kaptad, amit kértél?

Miután elment, már át tudtam nézni, nem?

Nem két oldalról van szó.

Ülj le fiam, egyes alá!

Akadj már le rólam!

Hapciusz # 2020.01.24. 18:38

Egy érdekes kérdés,

Ebben a technológiai fejlettségben a társasházi összes dokumentumot ugyan miért nem lehet szkennelni és feltolteni egy bizonyos meghajtóba? És megosztani a tulajdonosokkal?
Miért kell ezt a szemetkedest elkovetni, hogy nem mutatják be a kért dokumentumot?
Lehet, jönni a gdprrel, de ez nem az.

frozen # 2020.01.24. 12:33

Szomorú örökös

Erre elrohant pökhendien,

Egy: nem azt kaptam, amit kértem,
kettő: át sem tudtam nézni, hogy mit hozott és elrohant, mielőtt még kifizethettem volna a semmit...

Három: nem én ígértem, hogy nem fogok kötekedni többet.. hetekkel ezelőtt...

Le lehet rólam szállni...

Szomorú örökös # 2020.01.24. 10:42

Frozen

Te nem csak a jegyzőkönyvet akartad fotózni, szkennelni. Ne hallgass el fontos infókat. Korábban már leírtad.

frozen # 2020.01.24. 09:42

MajorDomus

Én is úgy tudom, de mégsem engedte.

Köszönöm

Szomorú örökös # 2020.01.24. 04:01

MajorDomus

Ma 2020-ban már nem lehet számla nélkül munkát kifizetni! Nemhogy nem illik,nem etikus de törvénytelen is.

Ha etikus, ha nem, ha törvénytelen, ha nem, ettől még van ilyen, próbáld elfogadni. Nyilván ezt csakis olyan helyen tudják megtenni, ahol korrekt lakóközösség van és többnyire ez csakis kisebb munkáknál érvényes.

MajorDomus # 2020.01.23. 20:57

szakember a th kezelő aki szakképzettség szerzett th-i jogi, műszaki és számviteli ismeretekböl.
.
Na látod,ezért kellene megbecsülni,megfizetni,és támogatni a munkáját!
.
Sz.örökös
.
Ma 2020-ban már nem lehet számla nélkül munkát kifizetni! Nemhogy nem illik,nem etikus de törvénytelen is.
.
Frozen
A jegyzőkönyvet nyugodtan lefotózhatod. Én a szerdai közgyűlés jegyzőkönyvét csütörtökön aláiratom,és pénteken mindenki másolatban megkapja.
.teljesen egyértelmű helyzet,idejét nem tudom mikor reklamált valaki.
Nem egyszerübb mint vitatkozni, hogy másolatot kér vagy fotózni akar. Mint tulajdonosnak joga van a jegyzőkönyvhöz.

frozen # 2020.01.23. 20:56

Szomorú örökös

Szokj hozzá, hogy több olyan társasház van, aki nem igényel számlát a munkák után, mert nekik így megfelel, hogy egymás között számolnak csak el a költségekkel.

Szövegértés, mondom szövegértés! :-D

A közös képviselő a társasház képviselője. Azt teszi, amire megbízták a lakók.

Hát ez az.. az egészségkárosításommal?

Nem a lakásban végzett munkát, hanem a társasháznak, a közös tulajdonban; amivel el kellene tudni számolniuk.

Mellesleg a Ttv. is kötelezi erre...

Ti ketten csakis egymás véleményére vagytok kiváncsiak.

Én egyedül csak a te véleményedre nem vagyok kíváncsi... Ezzel szerintem nem vagyok egyedül...

Azt nem értem, hogy ezzel miért kell naponta szétcseszni a fórumot?

Hát én sem...

Szomorú örökös # 2020.01.23. 19:13

frozen

Nem is okoska véleményére vagyok kíváncsi...

Ti ketten csakis egymás véleményére vagytok kiváncsiak.
Azt nem értem, hogy ezzel miért kell naponta szétcseszni a fórumot?

frozen # 2020.01.23. 19:00

Hapciusz

Bele„talpaltam” rendesen.

Nem is okoska véleményére vagyok kíváncsi...

frozen # 2020.01.23. 18:57

Szomorú örökös

Hol van itt rágalmazás?

Valószínűsíthetően mit jelent?

Ha az új tk. is „furcsállotta” a dolgot, akkor nem mi vagyunk a hunyók.

Ő nem intézkedik, akkor miért fizetem?

Van közös költség.

Hol az eredeti számla? Be tudták mutatni?

NEM!

A kocsiján vállalkozó felirat van.

Ki beszélt társasházak közötti elszámolásról?

Hossszúúú...

Szomorú örökös # 2020.01.23. 18:51

nahun

Most ott áll a helyzet, hogy a jelenlegi is megelégelte és ha felmond nem lesz senki aki elvállalja, mert mát híre van a háznak. Ilyenkor mi van? Mit mond a törvény ha nem találunk képviselőt?

Törvényileg senkit nem lehet rá kötelezni, hogy vállalja el. Esetleg fel kellene ennek a pojácának ajánlani a pozíciót. Ha már kritizáni tud, akkor mutassa meg, hogy is kell egy társasházat képviselni, kezelni. Esetleg akkor nektek is lesz esélyetek, hogy bepereljétek a munkájával kapcsolatban. :-)

az ember végre eladja a lakást, de a garázst és tárolót megtartja, ami nyilvánvalóan azért van, hogy további pereket tudjon indítani.

Ha valóban ilyesmire készül, akkor az az ürge már nem kicsit beteges.
Van egy-két társa már itt a fórumon. :-O

A jelenlegi képviselőnek azt modnta, hogy 3.500.000 Ft ellenében felhagy a pereskedéssel. EZ nem zsarolás?

Ha ez így hangzott el pontosan, akkor legjobb lenne valahogy ezt megismételtetni vele és rögzíteni, majd benyújtani a rendőrségnek vagy a bíróságnak az erről készült felvételt a következő pereskedésnél.

Hapciusz # 2020.01.23. 18:32

SolnesM

Bizony hogy igaza van és ez tulkepp a ház érdeke... Már ha nahun felfogja. Sajnos sok th kezelő ilyenkor mindent elkovet a "kötözködő" tulaj ellen, hangulatot kelt, uszit. A legjobb, mikor csak elmenekul. Az ilyenekért nem kár, sőt, a további karokozastol menekül meg a ház

Szomorú örökös # 2020.01.23. 18:30

Hapciusz

Ez nagyon cifra ügy lesz....akár rendőrségi feljelentés is szóba jöhet vagy NAV-OS

Akár csak Tényi mestert olvasnám! :-D

https://hu.wikipedia.org/…_Istv%C3%A1n

Hapciusz # 2020.01.23. 18:22

Frozen,
Ez nagyon cifra ügy lesz....akár rendőrségi feljelentés is szóba jöhet vagy NAV-OS, de majd Majordomus megmondja...

frozen # 2020.01.23. 17:52

Hapciusz

A lényeg a számlaképtelen vállalkozón van, akinek a munkájáról kaptam egy kifizetési bizonylatot, ami valószínűsíthetően hamisítvány...

A tk. kárelhárítás és veszélyhelyzet esetén köteles bemenni a lakásba, sőt a Ttv. szerint joga is van rá.

A szakbarbár nem elég, hogy tönkretette a lakásomat, még tűrjem is?

SZÖ

Okoska, már megint mellé esett az a tantusz...

Az irodában sem nézhettem meg múltkor, nem ért rá, az általa megadott időpontban...

Meg se hallgat, meg mindig csak futtában csinál mindent...

Már ne hogy ő ugráltasson engem...

Biztos csak kitaláltam az egészet...

Zagyvaságokat nem én írok... Főleg pedig nem másra válaszolok mindig.