Gyámügy jogköre?


dezsolt # 2024.10.13. 10:02

Üdvözlöm.

Vettünk egy kertesházat ami osztatlan közös tulajdonú 3 felé oszlik.
1 tulaj én 24/72
2 tulaj Mónika nèni 12/72
3 tulaj Legyen Xxx. Kint él amerikában a Monika nèni fia, de egyáltalán nem foglalkozik vele még itthon se volt, nincs kontakt.
Én tavaly vásároltam, meg a hátsó részen teljesen elkerített házat, a hozzá tartozó leválasztott kerttel. Első részén a Mónika nèni èlt, akihez napi szinten a gyámhivataltól járt valaki és megetette-lefürdette. Egyszer csak megjött a határozat, hogy teljesen cselevőkèptelen, így elvittèk otthonba.
Itt jön a csavar a gyámhivataltól egy hölgy megjelent kijeletve, hogy Ő a gyám ezáltal ő lett az új tulajdonos és kiadta a Mónika nèni teljes lakását valami szedett vedett 2 gyerekes 2 kutyás családnak.
A megosztási szerződèsben egyértelműen le van írva , hogy melyik a közös bejárati út közös, de most a kinti rèszen az igen hangos hiperaktív kutyákon kell keresztül járni, amit nagyon nem szeretnènk..
A kérdés igazán annyi, hogy mit tehet a gyámhivatal ebben az esetben, milyen jogköre van, kiadhatja, eladhatja? 12/72 et?
A ház lényegesen nagyobb,mint a 12/72 ed rész.
Illetve èn megszabhatom e, hogy a kutyákat zárják el. (Nekünk kell rajtuk keresztül járni)
A tulajdoni lapon csak a következő bejegyzés látható:\"
Gondnokság alá helyezés
a Budapesti IV. és XV. kerületi Bíróság 9.P.XV.21.594/2022/10. számú ítélete alapján,
cselekvõképességet teljesen korlátozó gondnokság, a 328505/1/2024/24.03.21 bejegyzés
rangsorában\"
Válaszát előre is köszönöm.