Banki hitelek


Yogibear # 2012.07.03. 14:08

Tisztelt Fórumozók!

Budapest Banknál felvett autóhitellel kapcsolatban lenne kérdésem:

  1. A futamidőt (rendszeres, pontos a törlesztés annak ellenére, hogy majdnem triplájára nőtt a havi részlet..) a bank egyoldalúan módosíthatja?
  2. Egy ismerős ajánlotta, hogy létezik valamiféle "békéltetés" bank és ügyfél között. Ez valóban igaz? Mi az eljárás lényege?
  3. Érdemes a PSZÁF-hoz fordulni, vagy egyéni úton ügyvédi megoldás javasolt?

Előre is köszönöm szíves válaszukat!

Üdvözlettel

kfgabri # 2012.07.03. 14:14
  1. Ez hogy volt?
  2. Ott mit szeretnél?
  3. Ott mit szeretnél?
kfgabri # 2012.07.03. 14:18

addig elmondom, hogy autófinanszírozásnál az indulódíj technikailag az első, kiemelt havidíj, az autó átadás-átvételének napjával/folyósítással indul a futamidő.
ha ez a +1 nap a bibi, akkor problem solved.
minden egyéb eset paranormális, de láttam már érdekes dolgot kereskedés-bank-ügyfél háromszögben.
ha csak az induló a bibis, hagyjuk a felügyeletet és ne költs ügyvédre.

Yogibear # 2012.07.03. 14:38

Köszönöm válaszát!

  1. Amikor a törlesztőrészlet drasztikusan emelkedni kezdett, akkor egy nagyobb összeg előtörlesztése történt, és akkor az ügyintéző tájékoztatása szerint 2012-ben "lejár" a törlesztés, a hitel visszafizetésre kerül. Ennek ellentmondóan az azóta küldött iratokban még jövőre sem jár le, és csak nőtt az összeg. Az érdeklődésre, közölte a bank, hogy mivel a szerződés megkötésekor a szerződő fél aláírta, hogy tudomásul vette az Üzletszabályzatot, ezért a bank részéről nem történt semmilyen mulasztás, vagy szerződésszegés, hisz abban benne volt minden egyéb részletkérdés.
  2. Azóta utánanéztem a PSZÁF honlapján, hogy az "ismerős" a Pénzügyi Békéltető Testületre gondolt.. Igen létezik az eljárás, de előbb a bankhoz kell fordulni a problémával, és ha nincs érdemi válasz 30 napon belül, akkor lehet hozzájuk fordulni beadvánnyal..
kfgabri # 2012.07.03. 14:43

1. Szóval elötörlesztett és kérted futamidő-rövidítésre fordítani.
Erre kell készülnie szerződésmódosításnak, meghatározva, hogy honnan hová tartunk, mikor, milyen árfolyamon mennyi lett betörlesztve, ebből ennyi tőke, annyi árfolyamkülönbözet, ennyi járulékos ktg., hátralévő futamidő ennyi, lejárata ekkor.
PLUSZ: ilyenkor bonitásvizsgálat is szükséges, mivel emelkedhet is a részlet a rövidebb futamidő alatt, a tőkecsökkentés nem mindig paritásos a csökkentéssel.
Kérdés: a betörlesztéssel milyen dokument keletkezett?
Az ügyintéző tájékoztatását hagyjuk.
Gyanúm: a betörlesztés a terhek csökkentésére lett fordítva változatlan futamidővel és elbeszéltetek egymás mellett.

Yogibear # 2012.07.03. 15:14

Tisztelt kfgabri!

Köszönöm érdeklődését, és gyors válaszát!

A hitel nem az enyém,így a kérdéseire a pontos választ sajnos nem tudom. Mivel egy kisgyermekes családról van szó, csak este tudnak "nyugodtan" internetközelben lenni. Mindenképp jelzem nekik, hogy regisztráljanak ide és a nicnevemre hivatkozva ők pontosan le tudják írni, milyen dokumentum keletkezett az előtörlesztéskor.

Üdvözlettel

bambuszka # 2012.07.12. 12:26

Üdvözlöm Önöket!

A segítségüket szeretném kérni édesanyámékkal kapcsolatban, akik sajnos nem kicsi hitelcsapdába kerültek, és nem látunk kiutat belőle...
Házukra magánszemélyként CHF alapú hitelt vettek fel anno (a végtörlesztéssel nem tudtak élni), az akkor felvett 15M Ft mára 22M Ft lenne egyösszegű visszafizetésnél, a ház értéke viszont max 17M Ft.

Mivel idő közben a házhitel törlesztése jelentősen nőtt, és a vállakozásaik (egy bt és egy kft) forgalma jelentősen visszaesett, így felvettek 2 széchenyi kártya forgóeszköz hitelt, hogy egyrészt finanszírozni tudják a megélhetést (ház törlesztés) másrészt a vállalkozásokat.
A vállalkozások sajnos csőd közelben vannak, a hiteleket mára már szinte csak magánszemélyektől kért kölcsönökből tudják finanszírozni (félek, hogy előbb utóbb uzsorások karmai közé jutnak)

Ha a házat eladják, ott 7M tartozásuk marad, a 2 vállalkozásból pedig 8M - mivel készfizető kezesek, attól félnek, hogy még csődbüntett miatt börtönbe is kerülhetnek, ezért nem merik felszámolni a cégeket sem.

Másrészt a 15M tartozást valamiből vissza kellene fizetniük... De ha nincsen ház, nem kapnak újabb hitelt... ha nincsen cég, nem tudnak dolgozni (fel nem veszik őket sehová már a koruk miatt...)

Hol tudnánk segítséget kérni? nem hiszem el, hogy becsületes emberek, és nem létezik valami megoldás?! :(

már próbálták amúgy behúzni is őket különféle csalók (pl adják el a cégeket nekik, vagy pl fogyasztói csoportba...) de eddig szerencsére mindig időben leálltak. félek, hogy elkeseredésükben valami szörnyű dolog fog történni :(

Honnan kaphatnánk vajon segítséget, és hogyan?

kfgabri # 2012.07.12. 12:35

Le kell ülni az összes jogosulttal tárgyalni.
Lehetőleg egy normális ügyvéddel, aki nem csak korrekt, de van fogalma egy banki döntéshozó határairól.

bambuszka # 2012.07.12. 12:49

kfgabri: köszönöm a válaszát. Jelenleg sajnos nincs pénzük ügyvédre (sem).
Valamint ha kiderül, hogy fizetésképtelenek, a bankok azonnal riadót fújnak, és mentenék ami menthető - árvereznének, foglalnának stb.

Sajnos nekünk sincsen jelenleg annyi pénzünk, hogy az ügyvédet finanszírozni tudnánk... nem is merek belegondolni, hogy ez mennyibe kerülhet amúgy :(

kfgabri # 2012.07.12. 12:56

Nem fognak riadót fújni, senkinek sem hiányzik egy bedőlt hitellel több.
Mindamellett egyszerűbb azt mondani, hogy vmiért nem akartok a bankokkal tárgyalni, mint kifogásokat keresni (drága ügyvéd, riadó és tsai)
A megoldás a másik félben van, nem az okoskodásban.