Banki hitelek


Egyjogász # 2010.08.03. 20:35

Ha a sógorod az édesanyád lakását biztosította a hitel fedezetéül, a bankban a szükséges papírokat az édesanyádnak is alá kellett írnia, ezt a tudta nélkül jogszerűen nem lehetett volna megtenni.
Vélhetően ezt önszántából tette, biztosan meg van az oka, hogy így döntött és nem beszélte meg veled a dolgot.

kisrita # 2010.08.04. 11:05

Sziasztok!

Nekem igazából bank - biztosító "jól működő" együttműködéséből adódott problémám.
Lakáshitel "alapja" ugye hogy biztosítást kell kötni és fenntartani a hitel lejártáig. Megtettük, fizettük rendszeresen. Kaptunk egy levelet amiben általánosan meg van fogalmazva, hogy amennyiben nem fizetjük a biztosítást felbontják a szerződést. Konkrétum hogy melyik/ mennyi havi hiányzik, hivatkozás semmi.
Bementünk a biztosítóhoz ott adtak egy igazolást miszerint semmi tartozásunk nincs és nem is volt. Bevittük a bankhoz ahol azt mondták hogy jó, de ez őket nem érdekli mert nekik a biztosító jelentette le és tartja fenn a mai napig hogy adósok(!) vagyunk. A papírt tegyük el, mert ha a biztosító nem töröl a listáról akkor bizony várhatjuk a fejleményeket.

A banki központ ahonnan kiküldték az értesítés 400km-re van tőlünk, tehát bemenni nem tudok.
Itt a biztosító kirendeltségen nagyon segítőkészek voltak és nem értik mi az hogy nem fogadják el a hivatalos igazolást a bankban a 0 Ft tartozásról! A bankban meg nagy bunkók!

Legjobb esetben -tudom - megnézik és törölnek minket. De mi van ha nem - azt sem értjük ( mi sem és a biztosító sem) hogy kerültünk fel a listára. Pedig minden bizonnyal valaki beirt kötvényszám és név szerint.

Két napot futkoztunk, eddig és erre jutottunk.

Előre is köszönöm annak aki tud ebben az ügyben segítséget adni - hova forduljunk, mit csináljunk ha mégis jön egy újabb fenyegetőzés a banktól.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.08.04. 11:51

Ügyvédhez természetesen.

kisrita # 2010.08.05. 11:40

Köszönöm Sándor, mi is így gondoltuk.

petya11 # 2010.08.10. 13:10

Üdv!

A következőben kérném állásfoglalásotokat:

Van egy személyi kölcsönöm amit bizonyos egyéb okok miatt nem tudok fizetni, de van rendes bejelentett munkahelyem.

A Bank egyszer már átadta az elmaradt törlesztő részletek behajtását egy adósság behajtó cég részére, ezt az összeget akkor megoldottam, hogy befizessem, viszont azóta megint elmaradt már 4 havi részlet, mivel nem tudom fizetni.

Mi következik? Gondolom egy összegben kell majd befizetnem, de ezt sajnos most nem fogom tudni megoldani.
Hogyan hajtják be?
Önkormányzati bérlakásban élek,más ingatlan ingóság nincs a nevemen, csak egy-két lakás berendezési tárgy (számítógép,mosógép,hűtő, ágy, tv szekrény)
Az elárverezik vagy a fizetésemből letiltanak?
Ez mennyi idő alatt megy végbe, és mennyi levonásra számíthatok?

A válaszokat előre is köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.08.10. 13:41

Ingóságot nem szívesen foglalnak a végrehajtók, ha nem kiemelkedően értékes és könnyen értékesíthető.
A fizetést nyilván le fogják tiltani. Jobb lenne megegyezni a bankkal az átütemezésről.

Kirone # 2010.08.11. 17:42

Nekem is ilyen jellegű problémám van. Minimálbéren voltam, nem tudtam fizetni, albérletben lakom. A személyi kölcsönöm behajtását átadta a bank egy külsős cégnek, sajnos a nevét nem jegyeztem meg..Ráadásul augusztus 31-el felmondtak a munkahelyemen is, sajnos nem fogom tudni nekik egy összegben kifizetni. Ha már egy külsős behajtási cégnél van az ügyem akkor velük lehet beszélni esetleg egy könnyített konstrukcióról? Sajnos nem vagyok ebben jártas és eléggé megijedtem, hogy esetleg lecsuknak, bekerülök a KHR rendszerbe és onnantól fogva nem áll velem szóba egy bank se. Hiába találnék esetleg egy új állást és tudnám fizetni, megbélyegeznek. :( Kérlek segítsetek mi tévő legyek.

végrehajtó1 # 2010.08.11. 18:15

Fel a fejjel! Bankok nélkül is van élet...:)
Egyezkedj a behajtó céggel hátha.De végső soron neked ki kell fizetni.

edica # 2010.08.16. 09:35

Tisztelt Fórumozók!

Ma kaptam az OTP-től egy levelet,hogy október 20.-ig rendezzem náluk a 250e ft tartozásom ,mert ők 2010.12.31.-ig végképp törölni szeretnék a palettájukról ezt a terméket.Amennyiben nem teljesítem átadják az ügyet az OTP Factoringnak vagy vegyek fel tartozásrendező hitelt TŐLÜK!
Ezt a hitelt 2003-ban vettem fel és fizettem rendesen a kamatokat és a havi törlesztőt is,de sajnos gyarló emberként mindig visszavettem a befizetett összeget.2007-ben gyesre mentem és jelentősen csökkent a folyószámlámra érkező összeg(de befizettem a törlesztőt),most munkanélkülin vagyok,mert szeptemberbe megy a lányom oviba és nincs más aki vigyázzon rá.Ennyi pénzből,ha belegebedek se tudok fizetni vagy tartozás rendezőt felvenni.Az aláírt szerződésemet átolvastam és sehol nem találok olyat,hogy a bank ÍGY egyoldalúan bonthat velem szerződést.Kérem ha valaki tud pontos tanácsot adni válaszoljon!Tereljem jogi útra a dolgot,egyáltalán lenne esélyem és jogom a bíróság előtt???
Tisztelettel :Edica

Kovács_Béla_Sándor # 2010.08.16. 09:39

Edica, ezt a konkrét szerződés és az ÁSZF tüzetes ismeret nélkül senki nem fogja megmondani neked. (Az ún. rulirozó típusú hiteleknél azonban a bankok jellemzően ki szokták kötni, hogy egyoldalúan csökkenthetik a keretösszeget.)

edica # 2010.08.16. 10:20

Köszönöm a választ,magyarul keressek meg egy erre szakosodott embert és kérdezzem meg őt?Egyébként a hitelkeretemet nem csökkentették.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.08.16. 11:11

Nem kell erre szakosodottnak lennie, annyira nem bonyolult. Jogásznak lennie célszerű, és látnia kell a szerződést meg az ÁSZF-t.

Csocsó2 # 2010.08.16. 17:21

Kedves Mindenki,

Egy segítségre lenne szükségem. A kérdésem az, hogy egy banki számlára utalt munkabért a bank 100% -ban elveheti -e, a tartozásom csökkentése fejében? Uis. ez történt velem, itt állunk egy megveszekedett fillér nélkül.

Köszönöm.

pazs # 2010.08.16. 17:37

Attól függ, hogy milyen jogcímen és miért vette el, nem tudjuk, milyen szerződésed van és mire a bankkal. Egyébként simán lehet.

Csocsó2 # 2010.08.16. 17:45

Egyszerű hitelkártya,amin a hiteltartozás van. A folyószámlámon nincs hitel, pusztán egy üres, hitelkeret nélküli számla, de mindkettő ugyan annál a banknál van vezetve. Egyszerűen átemelték egyket a másikra, amjd letiltották mindkét számlát.

Nyúlanyó # 2010.08.18. 11:25

2003-ban átverés áldozata lettem.Úgy mint a hitelfelvevők mint a bank által.Úgy adtak hitelt egy személynek,hogy a jövedelme 47.000Ft volt, a törlesztő részlet viszont 45.800Ft.Lehet -e olyat tenni, hogy ekkora fizetésre 1.700.000Ft hitelt adtak ingatlan fedezettel? Sajnos előttem gondosan eltitkolták hogy a hitelt felvevő csak ilyen alacsony keresettel rendelkezik.A hitelt felvevő anyjával dolgoztam együtt, és könyörgésekkel, mindenféle hazugságokkal rábeszélt hogy vállaljak kezességet a hitel felvételhez.Ha velem közölte volna valaki,hogy mennyi a hitel felvevő keresete, soha nem vállaltam volna kezességet,ami utólag kiderült,hogy nem is kezesnek írtak be hanem adóstársnak.A banki alkalmazottal már előzőleg megbeszélték a hitelfelvételt,de velem egyáltalán szóba sem állt a banki alkalmazott.Sajnos a hitelt csak részben fizették vissza,jelenleg peres úton kívánják az összeget behajtani,amelynek a visszafizetési ideje lejárt 2008-ban.Várható -e hogy az ingatlant fogják elárverezni?

kovacsz # 2010.08.18. 11:39

Nyúlanyó: rácsesztél.
Senkinek nincs tiltva, hogy a szerződést amit aláír elolvassa. Adóstárskét a te jövedelmed és ingatlanod is veszélyben van ugyan úgy mint a tényleges adósé.

Nyúlanyó # 2010.08.19. 10:15

Én valami értelmesebb választ vártam volna,de hát nekem csak ez jutott.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.08.19. 11:25

Erre értelmes választ nem lehet adni, legfeljebb együttérzőt. Azt is csak úgy, ha elfelejtjük, hogy igazából csak magadnak köszönheted a bajt.

kovacsz # 2010.08.19. 11:35

a jövedelme 47.000Ft volt, a törlesztő részlet viszont 45.800Ft
Emiatt kellett az adóstárs bevonásada, de így te is láttad a sumákségot és ennek ellenére belementél.

kovacsz # 2010.08.19. 11:40

Amennyiben nem volt további adóstárs úgy valószínűleg első körben a kettőtök fizetésének 33%-a kerül majd letiltásra.

RenRóz # 2010.08.22. 15:43

lxcv,cgvlvc

Nyúlanyó # 2010.08.25. 07:15

Mint már mondtam nem tudtam,hogy mennyi a jövedelme az illetőnek,a bank sem informált róla.Ezt az átverést közösen tervelték ki a banki ügyintézővel.

pazs # 2010.08.25. 07:51

Nyúlanyó, nem tájékozódtál még az aláírás előtt, ki tehet erről?

nandy # 2010.08.25. 08:41

Kezesként kénytelen leszel kifizetni az adósságot (akár az ingatlanod is rámehet).
De az adóstól kérheted az általad kifizetett összegek és minden más károd megtérítését. Kérdés, hogy van-e vagyona az adósnak?