Banki hitelek


evimeri # 2013.04.04. 13:10

Ketrin (!!

Az élettársadtól nem vonhatnak le semmit.
Az még a régi szép időkben volt, hogy a férj-feleség felelt a másik tartozásáért, függetlenül attól, hogy adóstárs volt-e.
Egy biztos Magyarországon egy kis ember tartozása soha nem évül el. Amit lesz hivatalos jövedelmed - fizetés, gyes, gyed, családi pótlék, nyugdíj vagy bármi más - azonnal elkezdik vonni. Ha életed során nem tudják behajtani rajtad, halálod után az öröködnek kell megfizetnie a tartozást, de csak akkor ha hagysz is rá valamit.

evimeri # 2013.04.04. 13:03

Kedves királyo!

Én sem vagyok jogi szakértő, de sajnos elég sokat kell mostanában jogi dolgokkal kapcsolatosat olvasgatnom.
Szerintem teljesen fölösleges pereskednetek. A bankok még a szenteltvizet is lehazudják a keresztről. Van annyi eszük, hogy csak azt foglalják írásba ami rájuk nézve előnyös. Persze nem kizárt, hogy pert nyerhetnétek vele, ha van mivel bizonyítanotok, hogy miattuk volt az elutasítás csak az a kérdés mennyit költenétek addig ügyvédre és mennyit ítélne meg a bíróság. Még az is előfordulhat, hogy anyagi kártérítést nem ítélne meg.
Egyébként azért mert kifutottatok az időből nem lehet, újból igényelni?
Üdv.

evimeri # 2013.04.04. 12:56

Kedves kpgy81!

Már ne haragudj meg érte, de elég nagy tudatlanságra utal, hogy azt sem tudod mit jelent az, hogy adóstárs és mégis belementél. Az adóstárs közismertebben a kezes. Tehát ha a hitel felvevő nem fizet, a kezes fizet helyette. Ha a pénzedet vissza akarod kapni tőle vagy megegyeztek, hogyan tudna neked fizetni. Ha így nem megy pereskedhetsz évekig mire a pénzedhez jutsz.
Azért remélem hamarosan megoldódik a problémád.
Sok szerencsét.

wers # 2013.04.04. 12:08

Az ügyintéző kérdéseim után garantálta, hogy mint adóstárs, ennél a hitelnél anyagi felelősséget nem vállalok

Úgy kezdte, hogy egyszer volt hol nem volt... és úgy végződött, hogy boldogan élnek, míg meg nem halnak?

(már csak az a kérdés, a az adós ígért-e valamit az ügyintézőnek, vagy önként beszélt ennyi badarságoz)

A szerződésedet kellett volna elolvasni, megérteni, mit írsz alá.

kpgy81 # 2013.04.04. 11:54

Tisztelt Leendő Segítők!

Ezúton szeretném segítségüket kérni a következő témában.
Én egy szabad-felhasználású jelzáloghitel adóstársa vagyok "E"Banknál. Az ügyintéző kérdéseim után garantálta, hogy mint adóstárs, ennél a hitelnél anyagi felelősséget nem vállalok, mivel az ingatlanra felvett hitelt fedezi a ház értéke. Megnyugtatásul azt is közölte, hogy a fizetésemmel sem felelek. Ennek ellenére megkezdték ellenem a behajtási eljárást, a saját ingóságom és ingatlanom kárára, miután az adós nem tudott fizetni és a hitelt felmondták.
Várom a válaszokat!
Köszönöm.

kiralyo # 2013.03.30. 22:36

Kedves Mindenki!

Ez ügyben kérném segítségeteket: 2012.november elején a K&H-nál állami kamattámogatott hitelt vettünk fel. Azaz vettünk volna, ugyanis amikor az utolsó papírokat leadtuk nem volt az ügyintézőnk, ezért nem is foglalkoztak az ügyeinkkel. Mi mit sem sejtve vártunk, hogy ha bármi van, szólnak. Rá pár napra telefonált az ügyintézőnk, hogy szükség van még pár aláírásra (én az 5 hónapos fiunkkal nem tudtam lemenni)valamint egy kézzel rajzolt alaprajzra. Férjem fél órával elkéste a nyitva tartást, ezért másnap bement elintézni, amit kellett. Következő hét szerdáján telefonált az ügyintézőnk, hogy visszadobták a kérelmünket, mert kicsúsztunk a 30 napos határidőből. Amiről nekünk amúgy senki sem szólt. Hívtam a PSZÁF-ot. Mondták írjak panaszt a banknak, utána fordulhatok a Békéltető Testülethez és a Fogyasztóvédelemhez. 2 panaszt is írtam a banknak, érdemi válasz nem jött, csak annyi, hogy azért, mert nem ismerem a törvényt, az még nem azt jelenti, hogy nem kell betartsam. A Békéltető Testület visszadobta az ügyünket, mert nem szerződéssel kapcsolatos a panaszunk. Bíró ismerősünk azt mondta, egy agilis ügyvéddel talán pert nyerhetnék. pénzünk arra nincs, hogy egy vesztes pert megkockáztassunk. Én nem ismerem a jogi oldalt vagy hogy valaki járt-e így, ezért érdeklődnék itt, hátha valaki eligazít a banki útvesztőkben.

Előre is köszönet.
Legjobbakat!

Kiralyo

ius latratus # 2013.03.30. 14:49

KETRIN84

"Eleve nem értem, miért nekik tartozom, hiszen nem velük szerződtem."

Az a legkevésbé fontos, de ha tudni akarod, valószínűleg engedményezési szerződéssel került át a paksamétád a követeléskezelőhöz.

"Ha 10 évig nem tudok fizetni, és nincs mit levonni, akkor addig kamatozik? "

Persze. Miért, mit gondoltál? Hogy csak kilenc évig?

"A másik kérdésem pedig, hogy mivel nekem ingó-ingatlan vagyonom, keresetem nincs ráterhelhetik-e a tartozást az élettársam keresetére, vagyonára?"

Ez így kevés, de a lehetőség adott.

KETRIN84 # 2013.03.30. 10:36

Sziasztok!

Problémám a következő lenne. Volt régen egy CIB-es folyószámlahitelem, amit sajnos 1 idő után nem tudtam fizetni, ez később átkerült követeléskezelési céghez(DBF), akik azt mondták havi 7000 Ft-tal kezdhetem a törlesztést, amit meg is tettem, majd kiderült, hogy ez csak a tartozás általuk számított kamata. A munkahelyem pont akkor veszítettem el, így nem fizettem tovább. Most pedig kaptam 1 levelet a Magyar Országos Közjegyzői Kamarától, mely szerint az eredeti hitelösszeg duplájával tartozom a DBF-nek, és napi 232 Ft kamattal nő az összeg, amíg ki nincs fizetve. Eleve nem értem, miért nekik tartozom, hiszen nem velük szerződtem. Ha 10 évig nem tudok fizetni, és nincs mit levonni, akkor addig kamatozik? A másik kérdésem pedig, hogy mivel nekem ingó-ingatlan vagyonom, keresetem nincs ráterhelhetik-e a tartozást az élettársam keresetére, vagyonára?
Előre is köszönök minden segítséget.

Peti1013 # 2013.03.28. 18:06

Kedves Fórumozók!

A következő lenne a problémám. Hárman vagyunk testvérek, én még egyetemre járok. Édesapánk 1995-ben elhunyt. Édesanyánkkal 2007-ben jelzálogot vettünk fel házunkra. Sajnos 2010-ben ő is elhunyt. A jelzálogot nem tudjuk fizetni, valamint édesanyánknak több személyi hitele is volt. A hagyatéki tárgyalás során a közjegyző azt mondta, hogy csak az örökség összegéig vagyunk felelősek a tartozásért ami 6,5 millió Ft, vagyis a ház értékének fele. Ha elárverezik a házat és a többi banknak nem marad a ház árából akkor így jártak. A lényeg az volt, hogy nem kell a saját vagyontárgyainkkal felelnünk a különféle banki hitelekért. Sajnos a házat nem tudtuk eladni és a Raiffeisen Bank - ahol a jelzálog van - szintén nem lépett még. Ma viszont a Budapest Banktól egy nő felhívta nővéremet, és igen durva hangnemben közölte, hogy beperelnek minket, valamint hogy saját vagyontárgyainkkal felelünk a tartozásért ÉS még a perköltséget is nekünk kell állni. Akkor ez most hogy van? Vagy csak ijesztgetni próbálnak? A válaszokat előre is köszönöm.

Dr.Attika # 2013.03.24. 09:43

Ha ezek után sem tudja behajtani a bank, akkor az adóst eladja egy gályára és abból a keresetből elégíti ki a követelését.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.03.24. 07:44

Most látom, hogy van ott súlyosabb hülyeség is. Monalisa rokonod?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.03.24. 07:43

Miért ne évülne el egy banki kölcsönből fakadó tartozás? Ha hagyják.

evimeri # 2013.03.24. 07:34

Sajnos a banki tartozás soha nem évül el. Ha nem tudják bankszámláról, fizetésből vagy más egyéb bevételből letiltatni, pl, gyes, gyed nyugdíj stb, akkor a földhivatalnál kikerestetik, hogy van-e valamilyen ingatlan a nevén az illetőnek - akár úgy is hogy csak részben tulajdonos - és ráterhelik arra. Ha semmi nincs a nevén akkor előbb-utóbb az apeh-nek adják át vagy a lakóhelye szerinti önkormányzatnak és adóformájában történő behajtást indítanak. Ha így sem sikerül a pénzükhöz jutni vagy ne adj isten elhalálozik az illető sajnos az örökösnek kell kifizetnie az adósságát, de csak abban az esetben, ha az örökös elfogadja az örökséget - már ha van mit - ha viszont lemond az örökségről akkor az adósságot nem kell megfizetnie.
Ennyi. A lényeg, hogy itt a kis ember nem tud kibújni az adósság alól csak akik milliárdokat tüntetnek el.

csucsfej # 2013.03.11. 06:54

S.O.S.
Kedves Fórumozók!

Volt egy folyószámlám az Otp banknál amin volt A hitelkeretem.Mivel 2005 év végén bankot váltottam, így az otp küldött 2006-ban egy levelet, hogy megszüntetik a bankszámlámat mivel nincs rajta forgalom.
Tavaly kaptam egy sima levelet az Otp Faktoringtól a szüleim címére ahonnan már 2005 ben kijelentkeztem.
A levélben az állt hogy 98000ft tartozást tartanak nyilván.Ezzel a levéllel nem foglalkoztam és most 1 hete kaptam a szüleim címére szintén egy sima levelet, hogy megindítják a végrehajtási eljárást ha azonnal egy összegben nem fizetek be 180.000 ft-ot.
A kérdésem, hogy most mitévő legyek foglalkozzak e egyáltalán a levéllel, vagy megkeressem őket telefonon vagy levélben, ennyi idő után nem évülhetett el a tartozás? Miért nem tértivevénnyel küldik az ilyen levelet hogy tudják bizonyítani, hogy egyáltalán megkaptam vagy hogy tudok az ügyről?

Sürgősen kellene a segítség előre is köszönöm.

Bombi # 2013.03.10. 09:41

Üdv!
Egy ismerősömmel történt meg az eset,azért írok ide mert kíváncsi vagyok arra,hogy az OTP megteheti-e az alábbi dolgot.
Két folyószámlája van az említett banknál,válás előtt van és addig amíg nem születik a vagyoni megállapodás,a fizetését másik számlára utaltatta,nem arra mire korábban ment.
A korábbi számlájáról vontak folyószámla, és egyéb más hiteleket,de az elmúlt 3-4 hónapban ezt ugye nem teljesítette,mert másik számlára ment a fizetése.
A héten megérkezett a fizetés illetve a családi pótlék, a bank egy az egybe levonta az összes pénzt (269eHuf)az új számlájáról.
Kérdésem annyi lenne,hogy előzetes figyelmeztetés nélkül ezt megtehetik?
Az rendben van ,hogy előbb utóbb vissza kell fizetni,de azt azért nem tartom tisztességes eljárásnak,hogy az utolsó fillére ,figyelmeztetés nélkül nullázza a számlát.
A történet azért is kényes,mert a válás miatt albérletbe kényszerült 2 gyerekkel és semmi más nincs kifizetve.

A véleményeket és válaszokat előre is köszönöm.

Tallér # 2013.03.09. 23:14

Tisztelt Fórumozók!

A kérdésem elsősorban az lenne, hogy egy több mint 10 évvel ezelőtti folyószámla hitelkeretet be lehet-e még hajtani?

Úgy hogy a Bank akivel szerződésem volt átadta egy a hozzájuk tartozó Követelés Kezelő részlegüknek akik ki tudja mikor átadták egy tőlük teljesen független "Behajtó" cégnek. Továbbá akkor máshol volt állandó lakcímem, mint ahová jelenleg be vagyok jelentkezve!

Munkabérhez kapcsolódó hitelkeret volt, mellyel a 3 havi munkabér átlag összegéig mínuszba mehettem a számlámon. 2000 vagy 2001-ben kötöttem a szerződést annak idején. Ez az első olyan levél amelyet kaptam a tartozással kapcsolatban.

mano196403 # 2013.03.07. 13:28

Tisztelt Fórumozók!
Szeretnék együtt gondolkozni hasonló sorsúakkal, mert egyedül már nincs sok ötletem. Ahol jártam "falnak" ütköztem.
2006-ban vettem fel deviza alapú, ingatlanfedezetű kölcsönt. A Hitelező Refinanszírozó Bank pénzéből utalt, ezért engedményezte az önálló zálogjog bejegyzését a kölcsön összegének teljes erejéig a lakásomra. Két éve a Hitelező a végelszámolása elött a szerződésemet engedményezte egy másik pü-zrt-re, azóta nekik fizetek. A Refinanszírozó engem nem keres, de az Engedményezett írásban tájékoztatott, hogy ha fel is keres és követel tőlem bármilyen összeget, ha fizetek nekik az nem számít bele a szerződés teljesítésembe, mivel én jogviszonyban velük nem állok. Jogilag jóhiszemű vagyok, hiszen a szerződésem szerint teljesítek, de az ingatlanom a fedezet. Hogyan érvényesíthetem a jogomat a jelzálogjog bejegyzésének törlésére, ha az eredeti Hitelező jogutód nélkül megszűnik, az Engedményezett jogait a Refinanszírozó nem ismeri el, és az Engedményezett nem fizeti a Refinanszírozónak a befizetett részleteket?

Tune007 # 2013.02.18. 15:58

Detti27 ugyanebben a cipőben járok én is...írtam lentebb, de számomra nem egyértelmű utalások/ videók indultak útjukra. Nos ha az segít, én azóta beszéltem egy szakértővel, panasszal éltem a bank irányába, természetesen írásos elutasítás lesz a vége, ezt rögzített beszélgetésben közölték. Mind1, jöjjön csak :) És ezzel megyek tovább a PSZÁF fele... Nekem amúgy a bank kerek perec bevallotta, hogy 1 kamatperiódus alatt 2szer emeltek kamatot...holott a szerződésben a 6 hónapos kamatperiódus alatt nem tehetik ezt meg. A forrásköltségek változására hivatkoznak és ezért emeltek. Ami undorító, hisz így csak a saját javadalmukra döntenek, holott a csökkentés minket hitelfelvevőket is kell, hogy érintsen...nem csak a fejetlenül emelkedik. Én nekimegyek a banknak jelen pillanatban, vesztenivalóm nincs. Csak egy sor bizonyíték, hogy hibát hibára erkölcstelenséget erkölcstelenségre halmoznak. pl: 60 nappal kötelesek értesíteni a változásról, na nekem az előző periódusban 15 nappal előtte küldték a levelet, úgy hogy a dátum is akkori volt, tehát még csak a postára sem lehet fogni.

Detti27 # 2013.02.18. 12:58

Kedves Hozzáértők!
2011 áprilisában vettem fel forint alapú jelzáloghitelt lakásvásárlásra a Raiffeisennél.Most kaptam levelet, hogy immár 2.alkalommal emelkedik a hitelem kamat.Miközben az alapkamat csökkent.Indoklás nincs.Megtehetik ezt?Van valami eszköz,amit bevethetne egy forinthiteles a bankkal szemben??
Köszönöm!

apocalypto # 2013.02.12. 16:56

Valami elindult...
TILTAKOZÁS A DEVIZAHITELESEKÉRT!

GYÜLEKEZŐ!
Kásler Árpád a Banki Adósok Érdekvédelmi Szervezetének (BAÉSZ.) elnöke február 9.-óta Budapesten a Kossuth téren toborozza azokat akik nem hagyják tovább kifosztani sem magukat, sem pedig az országot!
(www.kaslerarpad.hu)

Tune007 # 2013.02.11. 18:30

Megnéztem ezt a rengeteg linket amit vélem, hogy a hozzászólásomra linkelt ki egy kedves fórumozó, na de ebből nem tudok leszűrni semmit...

apocalypto # 2013.02.09. 21:28

KÖTELEZŐ VIDEÓ!!!!!

A bankok fosztogatása + a megoldás :

Sherlock # 2013.02.08. 19:11

Ne ítéljetek, hogy ne ítéltessetek.

(Máté 7:1)

apocalypto # 2013.02.08. 18:56

Kíváncsian várom, hogy az itt kommentelő nagy-mellényű jogászkodók mikor lepleződnek le, s mikor derül fény az ördöggel való szövetségükre.

Még a legostobábbnak is feltűnik, hogy egyáltalán nem a Jogért és Igazságért küzdőkkel vállalnak szolidaritást, inkább csak saját maguk szórakoztatásáért, vagy nagyon is tudják hova, s merre vezetik félre a nagyérdeműt...

Kovács_Béla_Sándor # 2013.02.08. 17:22

Semmi, semmi, nyugodjon meg a beteg...