Banki hitelek


apocalypto # 2013.02.08. 16:39

És mi a gondjuk evvel "uraim"?! Fejtsék ki bátran.

wers # 2013.02.08. 10:06

szegény bankok, úgy izgulok értük

wers # 2013.02.08. 10:03

Csak négybe tetted be? Több nem volt?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.02.08. 10:02

Szegény Árpád...

apocalypto # 2013.02.08. 09:55

FELJELENTÉS!
KÖTELEZŐ ANYAG!!!

Itt az alkalom, mindenki bizonyíthat.

Link : http://kaslerarpad.hu/?…

Tune007 # 2013.02.07. 10:36

Kedves Fórumozók/Szakértők!

Tanácsot szeretnék kérni az alábbi témában : 2011. ben hitelt vettem fel, melyben benne foglaltatik hogy 6 havi kamatperiódusban állapodtunk meg a bankkal, mely időszak alatt az ügyleti kamat mértéke nem változik. Ennek ellenére 3 hónapja irreálisan magas összeget vontak tőlem a törlesztésre, majd a bankot felhívva kiderült, hogy az utolsó kamatperiódusban 2szer kényszerültek kamatot emelni... A miértre nem tudott az ügyintéző hölgy válaszolni - vagyis nem tehette üzleti titkok miatt. De kérdem én, ha van egy megkötött szerződés melyben 6 hónap alatt nem változtat a bank, hisz aláírtuk, akkor hogy mondhatják és tehetik azt, hogy a bank egyoldalúan a kamatokat bármikor módosíthatja...
Mit tegyek?

Köszönöm szépen a segítséget előre is!
Tündi

Kovács_Béla_Sándor # 2013.02.06. 05:55

Bloemen: ezt tényleg egyféleképpen lehet értelmezni. A gyerek - mert az, ha jól látom - a számlanyitás napján felvett 54 ezer forint kölcsönt, és azóta minden hónapban levette a számláról azt, amit te utalsz neki. Ergo: tartozik 54 ezer forinttal.

apocalypto # 2013.02.05. 22:01

"A választás az Önök kezében van! Ha elég sokan követnek, egy hónap múlva eltöröljük az uzsorát, az uzsorásokat pedig törvényszék elé állítjuk!

A magyar családok kifosztását tovább tűrni már nem csak gyávaságot, hanem cinkosságot jelent. A hatóságok tétlenül nézik, sőt falaznak a kifosztóknak, az uzsorásoknak.

Ennek véget kell vetni és ez a feladat ránk vár. EMBEREK, EZ A FELADAT RÁNK VÁR! Néhány tucat ember kifosztotta az ezeréves Magyarországot és mi félünk, holott nekik kellene félniük és higgyék el félnek is!

Vidékiek és városiak! Ez nem csak a devizahitelesekről szól. Az ország kifosztásáról szól. Csaltak, loptak, hazudtak és gyilkoltak, közvetetten és közvetlenül. Mi meg hagytuk. Ennyi volt, D-Day az elszámolás napja közeledik."
Link : http://kaslerarpad.hu/?…

bloemen # 2013.02.04. 12:18

SOS!!Jo napot/Sziasztok! A segitsegeteket kernem a mamam penzintezettel kapcsolatos vitas ugyeben.Idezem a bank valaszat:"On ( datum) folyoszamla hitelszerzodest kotott 55 000 Ft osszegre.Ugyanezen a napon hitelkerete megnyitasra kerult,es 54 ezer Ft hitel folyositasa is megtortent.On a folyoszamla hitelkeretet a folyositas napjatol folyamatosan hasznalja,az azota szamlajara beerkezett osszegeket mindig, szinte teljes osszegben felveszi,igy az igenybevett folyoszamla hitelenek kerete nem csokken."
Az a problema ebben, hogy igen, volt, amikor igenybe vette a hitelt, de azt mindig vissza is kellett fizetnie, a szamla ki lett egyenlitve mindenkoron.Tavaly hirtelen egyik honapban raterheltek a szamlajara 55 000 Ft-ot, amikor nem vett fel tobb osszeget, mint amennyit en utaltam neki. Tehat nem ertem!
Lehetseges az, hogy aki ezzel a penzintezettel kot szerzodest ( alapbol) 55 000 Ft-al "konnyitenek"rajta?Mert en mashogy ( nem jogi diplomaval rendelkezem, ezert is irok ide) nem tudom ertelmezni. A BBThez kuldom el a kerelmet, ha eselyes az ugy.
Koszonom szepen elore is a figyelmet, es tanacsokat, otleteket!!!!

wers # 2013.02.01. 08:57

de berakta

wers # 2013.02.01. 08:56

könyörgöm be ne rakd még több topikba, egyszer is elég

apocalypto # 2013.02.01. 08:54

"Rendkívüli Állapotok - Tisztelt honfitársaim, a kör bezárult!

A Bankok csaltak! A hatályos törvényeket kijátszva és megkerülve olyan pénzügyi konstrukciót adtak el kölcsönként az embereknek, amely nem felelt meg a kölcsön jogi kritériumainak. A Közjegyzők mindezt szó nélkül közokiratba foglalták, a Kormányok és az Állami Felügyeleti Szervek mindezek felett szemet hunytak.

Az ULTIMÁTUM LEJÁRT, érdemi kapcsolatfelvételi szándéknyilatkozat nem történt. A rendkívüli állapotok rendkívüli lépéseket követelnek!"
http://hitelvilagstadium.blogspot.hu/…isztelt.html

bekic # 2013.01.28. 17:22
Sherlock # 2013.01.28. 17:06

A hirdetményben van a kamat, nem az ászf-ben.

bekic # 2013.01.28. 16:57

A hitelkártya szerződést mondta fel:
https://www.dropbox.com/…tyce6a/Felmo
nd%C3%B3%20lev%C3%A9l.JPG
Ezek után is jár a szerződésben foglalt kamat
és a díjak? Szerintem az ÁSZF-ben erről nincs
szó, valami más támasztja ezt alá? Vagy csak én
értelmezek vmit félre?
ÁSZF:
https://www.dropbox.com/…5ayfmq/aszf_
lak_hitelkartya_20120420.pdf
A 3.1.d pont szerint: A Hitelkártya szerződés megszűnik:

  1. a Bank vagy a Számlatulajdonos azonnali hatályú felmondása esetében.

    A 3.5-7. pont részletezi a megszűnés utáni jogokat és kötelezettségeket, melyekkel a bank nem élt, semmit nem tettek a mielőbbi elszámolás érdekében.

    A 3.8. pont alapján a megszűnés után a tartozást az azután keletkezett tranzakciók összege, azok költsége, jutaléka növelheti. A felmondás után semmilyen tranzakció nem történt.

A 7.2. és a 7.4. pontok rendelkeznek a késedelmi és túlhívási díjról, de nincs szó a felmondás utáni jogosságról.
Párom megtette amit tudott, de a banknak csak az egyösszegű teljes visszafizetés felelt volna meg, amit nem tudott teljesíteni.

Sherlock # 2013.01.27. 20:01

Szerintem csak a hitelkeretet mondta fel a bank, a papírok ismerete nélkül viszont csak találgatni lehet. Viszont jól láthatóan magad sem nagyon érted mi történik, érdemes lenne felkeresni egy ügyvédet.

Jogszerű, attól olyan magabiztosak hogy barátnőd 2008 óta nem csinált az ég világon semmit, pedig tudta hogy tartozik - most akkor ki a hibás?

bekic # 2013.01.27. 17:29

Tisztelt Fórumozók!
Barátnőm hitelkártya szerződését 2008. májusában 170.000.- ft tartozás miatt felmondta az Erste, peresítéssel fegyegetve. Ennek ellenére havonta jött a számlakivonat, a havi kamatokkal és a késedelmi, valamint a túlhívási díjjal.A bankban azt mondták, csak akkor zárják le a számlát, ha kifizeti a tartozást. 2010. júniusáig sem történt semmi, akkor írt levelet, e-mailt, részletfizetést és a túhívási és késedelmi díj (havi 4000-) elengedését kérve, erre semmi válasz, csak 1 automatikus, türelmet kérő levél. A "Tartozáskezelési osztály" felhívása után azt ígérték, hamarosan perre viszik a tartozást. 2012. karácsonya előtt jött a felszólítás a Díjbeszedő Faktorháztól, 640.000.- ft-ról. Írtunk levelet mindkét helyre, egyelőre az Erstétől jött válasz, melyben közölték, hogy a tartozást engedményezték, a kifogásolt díjakat pedig a rendszer a visszafizetésig számítja.
Átolvastam az ÁSZF-et, melyből világosan kiderül, hogy a felmondással a hitelkártya számla megszűnik, semmilyen hivatkozást nem találtam a felmondás utáni díjak jogosságára. A számla megszűnése után csak az azután keletkezett tranzakciók ellenértékére és azok díjaira jogosult a bank az ÁSZF szerint.
Ez jogszerű így, évekig nem csinálnak semmit, húzzák az időt, hogy minél magasabb legyen a tartozás? Van erre valami törvény, vagy jogszabály, mitől ilyen magabiztosak?

SkvMs # 2013.01.27. 17:20

Tisztelt Fórumozók!
A következő helyzet alakult ki az életemben, amivel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni:
Egy éve vettünk autót hitelre, 20%-os kezdőrészlettel, a hitel összege 1.040.000 Ft volt. Mindezt 3 évre HUF alapon, havi 47.000 Ft a törlesztőrészlete. Ebből még 2 év van hátra. Az autó most annyit ér, amennyi tartozásunk van a bank felé megközelítőleg. Viszont úgy alakult az életünk, hogy az autóra nincs szükségünk, és a hitelt is nehezen fizetjük ki már.
A kérdésem az lenne, hogy ha az autót visszaadnánk a banknak, akkor az milyen következményekkel járna, milyen követelései lehetnének még felénk? Gondolom nem ilyen egyszerű a történet..
Köszönöm a segítő válaszokat!
Üdv.

Középső1979 # 2013.01.23. 16:08

Nekem olyan segítség kellene, hogy 2008-ban volt egy lakáshitel kiváltásunk bankon belüll, és páruzamosan beadtunk egy szabad felhasználású jelzáloghitelt is. Minden ment a maga útján szépen mind a kettőt elfogadták, szerződés közjegyző stb. A felvett kölcsönt folyósították és megérkezett a számlámra, de mire fel akartam venni már nemvolt rajta. Az ügyintézőt megkeresve elárulták, hogy a lakáshitel kiváltásnál történő árfolyam ingadozásból eredő összeget több 100ezer ft-ot be kell fizetnem és ezért zárolták az előzetesen megadott kölcsönöm. Hozzáteszem szó se volt a hitelkiváltásnál ingadozásról. A szerződést megbontani nem engedték a közjegyzői okirat miatt, így bele kelett mennem hogy a felvett kölcsönből vonják vissza. Csak érdekes mert ha nem veszek fel plussz kölcsönt akkor nincs miből visszavonni de a kiváltást engedélyezték volna. Kérdem én ,hogy a bank megteheti hogy a folyósítás után más kölcsönből fakadó ok miatt visszazárolja? Mert ha egyszer minden feltételnek megfeleltem mért veszi vissza.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.01.23. 15:37

Mehetnek. De ha nincs ott vagyontárgya, akkor nem tudnak mit foglalni.

Tuna # 2013.01.23. 14:33

Tisztelt fórumozók!
Az lenne a kérdésem hogy: lányomnak van egy hitele, kiderült hogy sokáig nem fizette, jött az értesítés, igényeltünk részletfizetést. Nem lakik már nálunk, de viszont ide van bejelentve. A kérdés az lenne, hogy ha továbbra sem fizetné, akkor jöhetnek e ide mondjuk bármit is lefoglalni, hiszen ide van bejelentve.
Köszönöm előre is!

Saligali # 2013.01.16. 11:48

Hamarosan összeköltözünk a barátnőmmel és felvetődik ugye a lakáshitel kérdése, mert egy új lakásban bútoroznánk össze. Nekem most van egy elég jó állásom és úgy érzem megtehetjük. Persze akkor is a legjobb lehetőséget szeretnénk megtalálni! A barátnőm a Budapest Bankot nézte ki eddig: https://www.facebook.com/budapestbank
Van valakinek tapasztalata?

Sherlock # 2013.01.12. 13:36

Ingyen van nem? Akkor miért ne lenne érdemes? Más ebben valószínűleg nem tud segíteni, személyi kölcsönnél megesik hogy ennyit kell visszafizetni.

Sergio # 2013.01.12. 13:22

Tanácsot szeretnék kérni! FONTOS!!!
Még házas voltam, amikor a férjemmel együtt vettünk fel az egyik banktól személyi kölcsönt. Az én nevemen futott, mivel a férjem BAR listás volt. Azóta már 2 éve elváltunk, és váláskor nem rögzítettük papíron, h fizesse a felét a törlesztőrészletnek, így hát nem is fizetett. Én egy idő után már nem bírtam fizetni egyedül a 40 ezres részletet, így az tartozásom csak nőtt és nőtt! Most a számlakivonatokon azt látom, hogy minden egyes hónapban kb 50ezer Ft-al mutat többet a csoportos beszedési megbízáson a tartozásom! Most 2,4 Millió! A felvett összeg akkoriban 500E volt!
A napokban felhívtam a bankot, hogy hogyan tudom megállítani, h ennyivel növekedjen a kintlévőségem. Mivel nem tudom most sem vállalni a havi 40ezres részletet, azt mondta, h amíg nem születik megállapodás, akkor addig ez az összeg bizony nőni fog. Azt javasolta, h írjak egy kérelmet a bank felé, h méltányosságból engedjenek el belőle, vagy engedjen kevesebb összeggel törleszteni.
A kérdésem az, hogy érdemes egyáltalán elküldeni a bank felé egy ilyen kérelmet? Vagy esetleg máshová is elküldeni? ( Gondolok itt PSZÁF, vagy BKHE. )
Köszönöm a válaszokat előre is!

sissy074 # 2012.11.29. 10:50

Tisztelt fórumozók!
Szeretnék tanácsot kérni az ügyemben.2010-ben forint alapú szabad felhasználású hitelt vettünk fel,a bank-nál nyitottunk folyószámlát is amire utalták a kölcsönt.Most a bank módosítani akarja a számlákat,ezért küldött levelet,hogy most meg lehet szüntetni ez miatt.De mikor érdeklődtünk azt mondták akkor a hitelt amit felvettünk egybe vissza kell fizetni.Én a szerződésbe nem találtam olyan rész,hogy a hitel folyósításának a számla megléte feltétele lett volna.De azt mondták állítólag a hirdetményükben benne van.Hát én néztem azt is de ilyet se olvastam.Tudna valaki tanácsot adni_?