Banki hitelek


kovacsz # 2010.06.03. 14:24

Valószínű már azzal szerződést szegtél, hogy a bankot nem táéjékoztattad a lakcímváltozásról és még neked áll feljebb? Na ne.
Az OTP Faktorign a bank követeléskezelője - így ők valószínűleg a több régi lakcímedre küdött levél után - lekérték a lakcímnyilvántartóból az aktuális lakcímadataidat és így találtak meg.
Ja az baj, hogy ők megtaláltak, de az nem, hogy te évekig semmit nem tettél a tartozásod rendezése érdekében.
Kizártnak tartom, hogy bármiféle iskolai tanulmányok miatt a bank több évnyi fizetési haladékot adjon.
Nem hiszem, hogy támadnod kellene bármiféle eljárást, inkább valamamiféle normális részletfizetésben kelle gondolkoznod és azt közölni a követeléskezelő céggel. Ekkora összegnél kb. 1 éves futamidőben célszerű gonmdolkodni.
De tehetsz, fizeted a részlketeket, vagy ha nem ezt követőnen valószínűleg itt is hamarosan fizetési meghagyás, majd letiltás fog következni + 100.000 Ft-ért.

végrehajtó1 # 2010.06.03. 14:49

motyo
Az otp fakt. még hónapokik évekig küldözgeti a leveleket és az sms-ket.Valamint 5000ft-os helyszini eljárást is pridukál majd.Csak hogy fizetésre bírjon.Amikor majdnem elévül a tartozás akkor jöna fizetésimeghagyás az esetek döntő többségében.

Egyezkedni lehet és szerintem kell is velük.Engedjenek ők is és fizess te is.Az eljárásuk nem sért jogot nem érdemes itt fogást keresni rajtuk.

De szüneteltetést biztos nem kapsz.

motyo # 2010.06.03. 15:34

Köszönöm a válaszokat!

Dánesz # 2010.06.07. 11:17

Üdvözletem!

Egy kérdésem lenne,06.15-én felmondja a bank a személyi kölcsönömet nem ing fedezetes,mennyi idö telik el a végrehajtás megkezdéséig?Mikor kezdik tiltani a nyugdijamból csak az maradt?Ingatlanom nincsen.Köszönöm

kerdezo01 # 2010.06.07. 11:23

Dánesz,

Ez attól is függ, hogy a kollegák az adott bankban mennyire leterheltek, vagy mit kezdenek a követeléssel, eladják vagy ők hajtják végre.

Bárhogy is legyen, bízzunk a fizetési meghagyás sikerében és akkor már ősszel ebből konkrét végrehajtási cselekményre kerül sor.

Üdv,

Gabi

Dánesz # 2010.06.07. 11:30

Köszi Akkor KB 3-4 hónap?

kerdezo01 # 2010.06.07. 11:34

Szerintem 3 hónap az új rendszer alapján, ha minden flottul megy. Kicsi jótanács, ha ennyire a levonásra vársz, én döntéshozóként nagyon szoktam protezsálni a vezetőségnél az olyan adóst, aki belátja, hogy a végrehajtással csak az ő költségei nőnek... Vagyis a felmondott hitel ügyében tárgyal a bankkal. Tedd te is ezt!

végrehajtó1 # 2010.06.07. 12:29

Dánesz

Sok esetben évekig " hajkurász"a követeléskezelő mire kér fizetési meghagyást.

szigi01 # 2010.06.10. 19:21

Sziasztok tudtok nekem segíteni

ma kaptam egy fizetési meghagyás a bíróságtól
volt egy otp A hitelem de sajnos nem úgy ment a fizetés ahogy kelett volna ez utána átkerült Otp faktoringhoz de sajnos nem volt olyan munkám hogy tudtam volna fizetni így az EOS hoz került és így jött a levél a bíroságtól 302 450 ft van szó

Az lenne a kérdésem telefonálgattam mert az van rajta hogy 15 napon belül rendezzem hogy van e arra lehetőség hogy az OTP faktoringtól részletfizetést kérjek pl havi 30000 együtműködőek ilyen téren ti szerintetek

ingatlanok # 2010.06.11. 02:51

Mennyi idő zajlódott le a fizetési meghagyás? A szerződés felmondása után mennyivel kaptad meg?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.06.11. 06:17

A bíróságtól kell kérni a részletfizetést.

KiGya # 2010.06.22. 11:39

Üdvözlettel

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy 2008.október hónapban vettünk fel hitelt az OTP-től, megkaptuk a szerződést, majd rájöttek, hogy valamit elírtak és visszakérték a szerződést tőlünk.
Már voltunk bent az OTP-be jó párszor, hogy megkapjuk a javított szerződést, de még a mai napig nem tudták megcsinálni és nem is értesitenek minket, hogy mi van vele.
5 évere vettük fel a hitelt.
Az a kérdésem, hogy nem lehetne valahogy megszorongatni az OTP-t, hogy nincs élő szerződésünk de a hitelt persze vonják szorgosan.
Köszönöm előre is!

duit # 2010.06.23. 10:31

Üdvözlök mindenkit!

A Budapest Bank-nál van egy mikroexpressz hitelem és a tegi nap folyamán tudtam meg, hogy a törlesztőrészletem 90.000 ft, amiből 80.000 ft a kamat és 10.000 ft a tőke.
A kérdésem: Megtehet ilyet egy bank? A szerződésben mintha nem ez állt volna, persze a banki megfogalmazások és apróbetűk sokszor érthetetlenek, de nagyon túlzásnak tartom, hogy a törlesztőrészlet 90%-a kamat. Előre is köszönet a válaszokért.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.06.23. 10:34

Ez így elsőre durva, de ha először a kamatokat hajtják be rajtad és utána a tőkét, akkor valahogy így jön ki.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.06.23. 11:16

Egy hosszabb futamidejű kölcsönnél (mondjuk, tíz éven túlinál) a sajátos számítási módból (annunitás) következik, hogy a törlesztés kezdetekor egy-egy részletnek jelentős hányadát a kamat teszi ki.

Igaz, a 8:1 arány mindenképpen elég meredeknek tűnik.

bigdady # 2010.06.23. 11:48

Nem hinném, hogy apró betűs rész lett volna. Mi áll a szerződésben?

bigdady # 2010.06.23. 14:52

Én láttam már olyat is, hogy 99% kamat 1% tőke majd 98% kamat és 2% tőke és gy tovább.

pollito # 2010.06.29. 20:17

Kerdesem a kezesseget illetoen lenne: kezes voltam egy edesanyam ferje altal felvett svajci frank alapu hitelben, az en lakasom volt a fedezet. Soha semmilyen ertesitest nem kaptam a banktol, de felvilagositast sem, mivel nem en voltam a szamla tulajdonosa, ahova a hitelt folyositottak es ahonnan a reszleteket vontak. Akkor sem ertesitett a bank, amikor nem fizettek a hitelt, es a koveteleskezelohoz kerult a dolog. Kesobb szolt a csalad, hogy mar honapok ota nem fizetnek, a lakas vegul eladasra kerult. Kifizettem a hitelt plusz x%-ot (azt hiszem 6%) az esetleges penzvaltasi kulonbsegekre. A foldhivatali papirbol kiderult, hogy levettek a szeljegyzetrol a hitelt, igy a lakaseladas rendben megtortent. Ekkor sem kaptam semmilyen ertesitest banktol, hogy megszunt a kezessegem. sajnos a csalad sem hajlando megmutatni az o papirjukat a hitel megszunteteserol, bevallottan nem hajlandoak valamit elmondani az uggyel kapcsolatban (rakerdeztem, hogy a rafizetett %-bol visszajaro penzt nem akarjak visszaadni-e, mert akkor az nem szamit, csak hivatalos dokumentumot szeretnek, hogy nem tartozom, azt mondtak van meg egyeb is).
Kerdes: jogosult vagyok-e hivatalos ertesitest kapni a kezessegem megszuneserol? Bar listara tehetnek-e a tobb honapos nem-fizetesi herce-hurca miatt? a hitel tulajdonosa megvaltoztathatja-e egyoldaluan a dolgokat a szamlajaval kapcsolatban az en karomra (tartok tole, hogy valami egyeb tartozas all a dolog mogott, mivel azon a szamlan volt szemelyi hiteltartozas is).
Panaszt szeretnek tenni, de elotte tajekozodni szeretnek, hogy mihez van jogom es mihez nincs. A hitel kifizetese 2009 szeptembereben tortent.
Segitseguket elore is koszonom.

nandy # 2010.06.30. 11:41

Kérj a banktól írásos tájékoztatást.

Tomi92 # 2010.07.05. 17:00

Üdvözlöm!

Tavaly bátyám telket vásárolt devizahitelre, de mivel ő nem kapott kölcsönt én lettem az adós, nejem pedig az adóstárs. Bátyámnak ment a hitel és töle kellett volna vonni a részletet!
Most kaptam levelet hogy az ingóságaim és ingatlanom lefoglalják mert nem lett fizetve a hitel.
Saját lakásom is devizahitelre van vásárolva amelyet még 22 évig kell fizetnem.
Az a kérdésem hogy a másik bank lefoglalhatja-e és ha igen mennyi rá az esély?
Segítségét előre is köszönöm!

kovacsz # 2010.07.05. 17:54

én lettem az adós, nejem pedig az adóstárs. Bátyámnak ment a hitel és töle kellett volna vonni a részletet!
Logikai bukfenc. :-(
Ha te vagy az adós neked kell fizetni és ha még a házad fedezet is (nem értem miért nem a vásárolt telek) akkor még az is elúszhat.

végrehajtó1 # 2010.07.05. 17:56

Az a kérdésem hogy a másik bank lefoglalhatja-e és ha igen mennyi rá az esély?

Esély:100% hogy bejegyzik a vh jogot.A baj az hogy a bankod erre felfogja mondani a te hiteledet amit rendesen fizettél, és egy összegben válik esedékessé.

Summasummárum : kétszer jársz rosszul...

nandy # 2010.07.28. 12:11

Vedd elő a szerződésed, és nézd meg, hogy milyen esetekben áll jogában a banknak felmondani a szerződést.

Valószínűleg már most is felmondhatnák, de "szívesség" gyanánt engedik, hogy tovább fizess. Csakhogy innentől végképp az ő kezükbe került az irányítás.

Azt neked kell eldöntened, hogy melyik éri meg jobban.

  1. Fizetni tovább a megemelt törlesztéseket + a jelentős árfolyamkülönbözetet.
  2. Visszaadni az autót, és a fennmaradt összeget valahogy kinyögni.

(Szerintem az utóbbival járnál jobban, bár kétség kívül egyik megoldás sem fájdalommentes.)

igenkicsi # 2010.08.03. 17:38

kedves fórumozók!
Az én a problémám a következő:kedvesnek nem mondható sógorom és a tesóm a hátam mögött vettek fel jelzáloghitelt anyukám lakására. a lakás csak az ő nevén van.maga a hitel a sógor nevén van.ugy tudom...szerintetek mi vár rám,anyukám 70 éves?mi lesz az örökléskor,nem vagyok egy örökös vadász, csak annyi,hogy nekem is gyermekeim vannak,de mi várhat rám?a lakást nem akarom elvesziteni,ott nőttem fel...kérem a segitséteket,minden mentőöv jól jön.persze sejtem,hogy mig anyu van,addig menjek el vele ügyvédhez,meg a bankba...de más?köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.08.03. 17:42

Addig is hiába mennél. Reménykedj, hogy fizetik rendesen a törlesztőrészleteket.