Banki hitelek


gerbera317 # 2014.07.04. 13:05

Amíg az ügyben hozott konkrét ítélet, vagy törvény nem mondja ki, hogy törvénytelen volt az ügylet, addig az törvényes volt.

  • Ítéleted van? - Valósznűleg nincs.
  • Törvény van rá? - Egyelőre csak törvénytervezet.

Az egyetlen tanács, ami adható, hogy várj.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.04. 19:38

Törvény az már. Csak még nincs kihirdetve.

ryta657 # 2014.07.07. 06:56

Szegény megboldogult apósom vett fel 2007-ben hitelt az autóra, amit halálakor megörökölt a párom. Fizettük tovább a hitelt, no de nem is ez a lényeg. Tavaly lejárt az autóról a tőketartozás, és csak a kamatkülönbözet maradt, így két választási lehetőségünk lett. Vagy fizetjük fix összeggel évekig ezt a tartozást, vagy egyben kifizetjük, és így még engedett is belőle a bank. Mi inkább az utóbbit választottuk, vettünk fel forint alapú hitelt, és igyekeztünk tőle mihamarabb megszabadulni. Kérdésem az, hogy ez végtörlesztésnek minősül?

ius latratus # 2014.07.07. 09:03

Nem.
De mit tennél, ha igen lenne a válasz?

Massat # 2014.07.08. 14:21

Tisztelt Válaszadó!
Szeretnék eladni egy ingatlant, amin CHF hitel van. A vevő kifizetné a fennálló tartozást.
Az lenne a kérdésem, hogy érdemes-e most kifizetni a hitelt vagy érdemes még várni őszig, a kormány végső döntéséig.

Sherlock # 2014.07.08. 14:54

Akkor érdemes, mikor megveszik.

Massat # 2014.07.08. 15:05

A vevő nem fog visszalépni őszig. A hitelnél nem kis összegről van szó. Kérdésem inkább arra vonatkozott, hogy ha most visszafizetem akkor is járni fognak az új kedvezmények.

robin12 # 2014.07.10. 13:17

Férjem az elmúlt években több banktól is felvett személyi kölcsönt, az én és a fiaim megkérdezése nélkül. Csak akkor értesültünk róla, amikor feltűnt, hogy különböző bankoktól levelek érkeznek.
Jelenleg már követeléskezelőnél van a felvett hitel - a tartozás két követeléskezelő (EOS Factor és DUNACORP) fióknál összesen több, mint 3 Millió forint.
Az ügynökeik is jártak nálunk, akik nem kímélve a család egyetlen tagját sem, elmondták, hogy bármelyik családtagon eszközölhető a végrehajtás - azaz elvehető a lakás, ami egyébként nem a férjem nevén van, hanem az én és a két fiam nevén.
Az lenne a kérdésem, hogy valóban ráterhelhető-e a feleségre, vagy a gyermekekre is a tartozás, akkor is ha teljesen vétlenek vagyunk az egész ügyletben?
Egyébként deviza alapú hitel az egyik felvett személyi hitel, tehát felvetődik a kérdés, hogy milyen elszámolás kérhető a bankoktól most, amikor a kormányzat a devizahitelesek megsegítéséről szóló törvény tervezet bevezetését elindította?
Van-e valamilyen enyhítő körülmény a családtagok számára ebben az ügyben?

Mama2011 # 2014.07.10. 17:54

A 2009. július 3-án a Bank által lezárt autóhitelem az elévülési időn belül van-e? Ki tudja pontosan, mi az a dátum, (mihez kötődik stb.) amelytől számolni kell. Itt napokról van szó, tehát nem mindegy!

biuska # 2014.07.11. 11:54

Kedves Fórumozók!

Van egy tartozásrendező hitelem, amit 7 éve vettem fel. Persze deviza 1.600.000.- jelenleg a tőketartozás.
Annyira magas lett a havi törlesztő, hogy nem tudtam fizetni, természetesen a munkahelyemen is lettek változások... Ennek következménye OTP Faktoring lett.
Én nem hagytam csak úgy elúszni a dolgokat a fejem felett, próbáltam kedvezményt kérni, hogy valamennyit hadd vizessek, hogy ne legyen túl magas a késedelmi kamat és az egyéb járulékos költségek, de nem engedték.
Tudom, hogy a bankok szociálisan nem érzékenyek, de elmondtam nekik, hogy alkami munkákból élek és teljesen egyedül nevelem a kislányomat- nem kapok gyerektartást sem, nincs házam, se lakásom, se kocsim. Elvenni nem tudnak tőlem semmit.......Különösebben nem izgatta őket, mintha nem is mondtam volna semmit sem.

Most felhívtak, hogy valamit kéne kezdenem ezzel a dologgal. Küldtek nekem egy új szerződést, 180 hónapos futamidővel, tehát 2029-ig kéne fizetnem 39.000.- forintot, és az is le van írva, hogy a végösszeg, amit kifizetek majdnem- persze ezt ki is lehet számolni- 7.000.000.- forint.

Tehát, ha én aláírom ezt a szerződést, akkor aláírok 7.000.000.- forintról egy hitelszerződést?
Tényleg megtehetik ezt, vagy forduljak egy ügyvédhez és támadjuk meg a bankot?- tudom, hogy én is szereztem egy fekete pontot azzal, hogy több évig nem fizettem- bár ők nem engedték- büntessenek meg, de ne több mint 5 millió forintra!
Ha most aláírom, akkor bajban leszek, viszont ha nem kezdek el törleszteni akkor is!
Valaki tud nekem tanácsot adni, hogy mit tegyek?

Előre is köszönöm a segítséget!

pazs # 2014.07.11. 14:42

több évig nem fizettem- bár ők nem engedték-

Nem tudtad a bankszámlaszámot, ahova a törlesztőrészletet várták? Kezdj el törleszteni mihamarabb. Amúgy hány évig nem történt semmi?

biuska # 2014.07.11. 15:06

De, tudtam a bankszámlaszámot, csak felmondták a szerződésemet és nem engedték, hogy törlesszem. Linkre pedig nem utalgatok 5 forintot sem. Azt mondták, hogy vagy egyben kifizetem vagy végrehajtás. Egyben nem tudtam kifizetni, így vártam, hogy történjen valami. Történt: küldtek egy szerződést 7 millió forintról.

A kérdésem az volt, hogyha aláírom ezt a szerződést, akkor 7 millióról írom alá?
A másik kérdés: Ezt komolyan megtehetik. 1.600.000.- forintból lett 7.000.000.-?

Ahogy az alábbiakban írtam, tudom, hogy én is "hibáztam"- nem tudtam fizetni, annyit amennyit kértek, de a tőketartozásomat nagy részben már visszafizettem még az OTPnek, nem gondolom, hogy ekkora büntetést érdemelnék. Ezért tettem fel a kérdést itt, hogy erre van-e valami megoldás? Így is anyagi gondokkal küzdünk, nincs "kedvem" büntiből fizetni milliókat.

Másfél évig nem fizettem rendesen.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.11. 16:33

Erre nekem azt mondta - sőt írta - egy bíró a PKKB-n, hogy tessék feladni a részleteket postai utalványon a hitelező székhelyére címezve.

biuska # 2014.07.11. 17:12

Mennyi pénzt kellett volna feladnom postai úton, ha felmondták a szerződésem? Azért mondták fel, mert kevesebbet fizettem...amit eddig fizettem az is eltűnt, ha csak úgy feladok vagy utalok pénzt, az is felszívodott volna. Vagy rosszul gondolom?

robin12 # 2014.07.12. 19:12

Tisztelt fórumozók!
Ki tudna nekem ebben segíteni:

  • Személyi hitel nemtörlesztése esetén ráterhelhető-e a tartozás a családtagokra - feleségre, gyerekekre?

(a részleteket korábban leírtam már)

Mama2011 # 2014.07.12. 20:03

Senki nem tudja az én kérdésemre a választ? Az elévülésii időt (5 év) 2009. év melyik hónap melyik napjától kell számolni? Az én autóhitelemet 2009. júl 3-án zárta le a bank. Ez még az elévülési időn belül lehet?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.13. 09:30

Azért a feleség főszabályként felel a közös vagyonból ráeső résszel. Ha az adós meghal, akkor természetesen az örökösök is - az örökség erejéig.

Anyarigó # 2014.07.13. 14:43

Az ügynökeik is jártak nálunk, akik nem kímélve a család egyetlen tagját sem, elmondták, hogy bármelyik családtagon eszközölhető a végrehajtás - azaz elvehető a lakás, ami egyébként nem a férjem nevén van, hanem az én és a két fiam nevén.

Főszabályként igen de ő azt írja a férj nevén nincs tulajdon. Akkor milyen jogcímen követelhetne bármit is a végrehajtó? Maximum ha oda van bejelentve állandó vagy tartózkodási helyre.

Robin12 olvass a sorok között!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.13. 15:36

Lehet az közös vagyon úgyis, hogy az egyik házastárs nevén van.

Anyarigó # 2014.07.13. 15:51

Az miként szerepel a tulajdoni lapon?

Sherlock # 2014.07.13. 15:59

Nem szerepel a tulajdoni lapon.

Anyarigó # 2014.07.13. 16:19

Akkor már csak ki kell jelentkezni...

robin12 # 2014.07.14. 19:30

Kedves Fórumozók! Köszönöm, hogy segítetek a jogi lehetőségek átgondolásában a személyi hitel átörökítése ügyében. Valóban nagyon bonyolult ez az egész ügy, és az a legnehezebb benne, hogy ezt a hatalmas terhet ránk tudta tenni a férjem, akivel bizonyára megértitek, hogy teljesen megromlott a viszony. A válást már korábban meg kellett volna tennem.
Írtátok, hogy örökléssel, mint negatív örökség, ránk száll mindenképpen, vagy rám, vagy a két fiamra. Hallottam ilyet is, hogy a feleség a fennálló követelés felét örökli - Erről mit tudtok? Ha ez igaz, akkor mi van a másik felével? Remélem, azt nem terhelik rögtön a fiaimra, akik szerencsétlenek még egyikük sem rendelkezik semmilyen saját vagyonnal, egyetlen öreg személyautón kívül.Egyetlen lakásunk van, mint említettem. Előre is köszönök minden hasznos gondolatot és tanácsot.

deaknemaria # 2014.07.16. 13:35

Üdv! Kérdésem annyi lenne, hogy chf lakáshitelem van a cib banknál. Ettől a hónaptól egyoldalú szerződésmódosítással emeltek a kamaton 1%-pontot, ami nekem havi 12 ezer forint. A média attól harsog, hogy jelenleg ez a bankoknak tilos. Felhívtam a bankomat, azt mondták, majd ha lesz államilag olyan döntés visszakapom ezt a pénzt, de addig az emeltet fizetnem kell. Ez jogilag megáll a lábán? Gyeden vagyok itthon a picivel, nagyon nem mindegy az a pénz! Előre is köszönöm: Deákné

Sherlock # 2014.07.16. 14:02

Meg; ráadásul ha most emeltek, arról már hónapokkal ezelőtt szóltak.