Banki hitelek


Kacsa1111 # 2011.08.01. 06:11

Kedves Dr.Attika,

javíts ki, ha tévednék, de ahhoz először kéne egy beismerés...

másfelől, a közvetítői eljárás képessé teszi a teljesítésre a szerencsétlent?

végül: mi bajod a „ "többes" kölcsönök”kel?


Kacsa11

Dr.Attika # 2011.08.01. 06:35

Kedves Kacsa!
Nekem semmi bajom a többes költsönökkel. Mint írtad nem foglalkozol büntetőügyekkel, én igen. Foglalkozom az adósságkezeléssel is és a napi munkámban jönnek elő ezek a problémák. A közvetítői eljárás igenis fokozott teljesítést eredményez. A büntetéstől való félelem olyan pénzügyi eszközöket is mozgósít, ami anélkül nem "mozognának". Tudják ezt a bankok is és élnek vele előszeretettel.

Jelen esetben sem a kérdező riogatása volt a cél, hanem a kellő felkészülés.

Egyébként az ilyen "többeskölcsönök" kialakulásának is megvan a sémája.

  1. autólízing, amelyhez az önrészt személyi kölcsönből fedezik.
  2. mostmár két "kölcsönt" kell fizetni. szem.k+ lízing
  3. ez már nehézséget okoz és jön a 3. szem.kölcsön

és ez generálja a 4.5. kölcsönt.

Általában az 5. után már nincs több kölcsön folyósítása és ekkor dől össze a piramis.

Egy példa:
110 ezer nettora : 40.ezer lízing és még négy banknál 8 millió tőke tartozás. Mind az öt bank ( beleértve a lízing céget is) a 110 netto fizetésre hitelezett.

sebastian88 # 2011.08.01. 09:57

Tisztelt Fórumozók!

Segítségüket szeretném kérni. Egy ismerősöm bajban van hitel kapcsán. Az Erste Bank-nak tartozik 997523 Ft-al. Részletfizetést nem engedélyezett a bank, fizetési meghagyás keretében pedig a bíróság elutasította a részlet kérelmet. A végzés ellen fellebbezett, azonban nem fizette meg a fellebezés díját a határidőig, és így a fellebezést -is- hivatalból elutasította a bíróság. Nem kért segítséget senkitől, munkanélküli volt, ezért nem tudta megfizetni a fellebezési díjat, azóta dolgozik (május), és a kérdés az lenne, van-e kiút? Előre is köszönöm megtisztelő válaszukat!

Csillagszem63 # 2011.08.01. 18:15

Sziasztok!

Látom elég nagy vitát nyitottam az ügyemmel, de nagyon köszönöm, hogy felvilágosítottatok!!! Igazán köszönöm!

Azonban van egy új dolog, ami foglalkoztat. A mai napon hazaérve, a szomszédom adott át egy telefonszámot, hogy sürgősen hívjam fel. Ki volt? Behajtó iroda....Nekik mihez van joguk? Ezelőtt, még kinyomozták a munkahelyem telefonszámát is, és munkaidőben ott erőszakoskodtak velem, amikor ügyfelekkel foglalkozom....
Köteles vagyok telefonon információt adni? Ráadásul a személyes adataimat kiadni? Nincs levél a mai világban?

Újabb kérdés!
A végrehajtó mit vihet el a lakásomból, ha mindenemet szinte úgy kaptuk, és tudom is bizonyítani???? Köteles vagyok beengedni?????

Bízom benn, hogy ismét többen válaszoltok!!! Nagyon szépen köszönöm!

lemi # 2011.08.01. 18:38

Sziasztok! Mennyi idő alatt kellene megkapnom a banktól a kikért telefon felvételeket?
Lemi

Tibcsi1976 # 2011.08.02. 09:47

Sajnos nincs kedvem és időm sem visszaolvasni a sok sok oldalt. De talán kaphatok egy rövid és kielégítő választ :)
kb 1.4 millió a tartozásom. 130.000 Ft a nettó jövedelmem. Ebből 60 megy a feleségemnek gyerektartás címen (a munkáltatóm vonja a fizetésemből, bírói végzés(?)/meghagyás(?) alapján. Tehát marad nálam 70.000 Ft. Ebből mennyit vonhatnak le max? Egyenlőre csak 1 bank felé tartozom.
Köszönöm!

végrehajtó1 # 2011.08.02. 09:54

Sajnos nincs kedvem és időm sem visszaolvasni a sok sok oldalt.

aranyos vagy.

nekünk meg nincs kedvünk újra és újra neked leírni.

Dr.Attika # 2011.08.02. 10:52

Egyszerűsítsúnk. A jövedelme felére (50%) mindenképp jogosult. Azt semmilyen végrehajtás nem csökkentheti. Tehát ha 60 ezer gyermektartás van, akkor csak 5 ezret vonhatnak le.

Csillagszem63 # 2011.08.02. 12:58

Sziasztok!

Látom elég nagy vitát nyitottam az ügyemmel, de nagyon köszönöm, hogy felvilágosítottatok!!! Igazán köszönöm!

Azonban van egy új dolog, ami foglalkoztat. A mai napon hazaérve, a szomszédom adott át egy telefonszámot, hogy sürgősen hívjam fel. Ki volt? Behajtó iroda....Nekik mihez van joguk? Ezelőtt, még kinyomozták a munkahelyem telefonszámát is, és munkaidőben ott erőszakoskodtak velem, amikor ügyfelekkel foglalkozom....
Köteles vagyok telefonon információt adni? Ráadásul a személyes adataimat kiadni? Nincs levél a mai világban?

Újabb kérdés!
A végrehajtó mit vihet el a lakásomból, ha mindenemet szinte úgy kaptuk, és tudom is bizonyítani???? Köteles vagyok beengedni?????

Bízom benn, hogy ismét többen válaszoltok!!! Nagyon szépen köszönöm!

végrehajtó1 # 2011.08.02. 14:21

Az egész arra megy ki hogy szégyeld magad és elunjad és kifizesd.
de ha nem foglalkozol vele akkor egy idő után ezt abba hagyják.

lemi # 2011.08.02. 17:49

Sziasztok! Mennyi idő alatt kellene megkapnom a banktól a kikért telefon felvételeket?
Lemi

giggancs # 2011.08.02. 17:49

Dr.Attika és Tibcsi1976!

Nem lustaságból, de én sem olvasnék vissza mindent...viszont...a munkabérből való tiltásnál valami olyasmit olvastam a ptk-ban, hogy a mindenkori legkisebb öregségi nyögdíj (ami most 28 500 Ft) feletti részének tiltható csak a 33-50%-a (gyerektartásra ez nem vonatkozik...)?

Nem jól értelmeztem ezt a jogszabályt?

végrehajtó1 # 2011.08.02. 17:56

Nem jól

giggancs # 2011.08.02. 18:14

Kedves Végrehajtó1!

Egészen pontosan erre gondoltam, konkrétan a vastagon szedett részre. Akkor hogyan kell, lehet ezt értelmezni?

A levonás közös szabályai
61. § (1) A végrehajtás során a munkabérből történő levonásnál azt az összeget kell alapul venni, amely a munkabért terhelő, abból a külön jogszabály szerint levonással teljesítendő adónak (adóelőlegnek), egészségbiztosítási és nyugdíjjáruléknak, magánnyugdíj-pénztári tagdíjnak, továbbá egyéb járuléknak a levonása után fennmarad.128
(2) Az (1) bekezdés szerint csökkentett összegből - e törvényben foglalt részletes szabályok szerint - általában legfeljebb 33%-ot, kivételesen legfeljebb 50%-ot lehet levonni.
62. § (1) A 61. § szerinti levonás során mentes a végrehajtás alól a havonta kifizetett munkabérnek az a része, amely megfelel az öregségi nyugdíj [27. § a) pont] legalacsonyabb összegének. Ez a mentesség nem áll fenn a gyermektartásdíj és a szüléssel járó költség (a továbbiakban: gyermektartásdíj) végrehajtása esetén.

Köszönöm előre is!
Üdvözlettel: Brigitta

Dr.Attika # 2011.08.02. 18:45

Kedves Brigitta!
A hivatkozott jogszabály-hely a "ptk"-ból "való"?

A Vht. 61.§-t citálta.
És most javaslom értelmezze ezen rendelkezést és azt amit leírtam.

végrehajtó1 # 2011.08.02. 18:46

ez igy jó.

De te a Ptk irtad.Ez pedig a Vht.

Tibcsi1976 # 2011.08.03. 07:11

@Dr.Attika: Köszönöm szépen a gyors választ.
@végrehajtó1: Önnek is köszönöm...

Dr.Attika # 2011.08.03. 07:17
giggancs # 2011.08.03. 08:03

Kedves Dr.Attika és Végrehajtó1!

Elnézést, valóban...Vht.

Akkor megpróbálom értelmezni, de jelezném, hogy nem vagyok hozzáértő, csak egy átlagos, nulla jogi ismeretekkel rendelkező emberke.

Tibcsi1976 nettó 130 000 Ft jövedelemmel rendelkezik, az első bekezdés alapján ebből az összegből kell kiindulni. A vastagon szedett rész szerint - a saját értelmezésem alapján - ebből 28 500 Ft (ez a jelenlegi legkisebb öregségi nyugdíj összege) mentes a végrehajtás alól, azaz a fennmaradó 101 500 Ft 33-50%-a tiltható (tehát max. 50 750 Ft).
Mivel 60 000-t fizet gyerektartásra, ezért ennél többet tőle már nem lehet tiltani.

Akár hogyan is nézzük: ezt a paragrafust (vagy mi a pontos megnevezése) bizony kétféle módon is lehet értelmezni! Szerintem...

Üdvözlettel:
Brigitta

smokedoc # 2011.08.03. 08:10

Még mindig a bankok perelésével tömegesen (vis major alapon) a hitelrészletek drasztikus megemelkedése miatt. írnék

Kedves Jogászok!

Véleménnnyezzétek legyetek szívesek az alábbi kezdeményezést:

http://www.pertarskereso.hu/…entkezzenek/

köszönöm:

végrehajtó1 # 2011.08.03. 08:28

giggancs

130.000-nak az 50 %= 65.00ft letiltható