Azt hiszem félreértetted a BH-t. A BH-ban éppen azt fejti ki a bíróság, hogy a ruházatba rejtéssel befejezett a bűncselekmény. Idézet a BH szövegéből:
"A vádlottak a cipőket a testükön levő alsóneműjükbe rakták be. Ezzel azok egyértelműen az ő birtokukba kerültek, és ugyanakkor kiestek a bolt tulajdonosának a birtokából. A vádlottak olyan sajátos helyzetet, birtokállapotot hoztak létre, amelyről csak ők bírtak tudomással. Életszerű is annak a megállapítása, hogy a tulajdonost megfosztották attól a lehetőségtől, hogy a vagyontárgyakkal rendelkezzék. A jogtalanul elvett cipők - egyébként igen szokatlan - rejtekhelyét végül is a vádlottak fedték fel. Így került csak a bolt tulajdonosa abba a helyzetbe, hogy a már elvett dolgait visszaszerezhesse (lásd: BH1994. 169. indokolását). A jogszabályt értelmező ítélkezési gyakorlat ilyen esetekben befejezett bűncselekmény megállapítására ad iránymutatást (BH1984. 133., BH1990. 460.).
A megyei bíróság a teljesség kedvéért megemlítendőnek tartja: megítélése szerint pusztán azért, mert a bolt egy riasztókészülékkel is rendelkezett - amely a bolt dolgozóit figyelmezteti arra, hogy kifizetetlen árut kívánnak az egységből kivinni - nem kerülhet sor a cselekmény kísérletkénti (Btk. 16. §) értékelésére. A hasonló berendezések egyébként sem adnak 100%-os biztonságot és - emberi közbeavatkozás nélkül - a tettes távozását, elmenekülését sem akadályozzák meg. A riasztó a jelen esetben is csak egy befejezett bűncselekmény leleplezését és a kár megtérítését szolgálta."