Kérdezd meg a végrehajtót. De hozzávetőleg neked is ki kell tudnod számolni.
Követeléskezelés
"Gondolom a végrehajtó minden hónapban, ahogy leemelte a fizetésemből a tartozás részt, továbbítja a megbízónak, azaz a faktor cégnek!"
Sajnos nem jól gondolja.Többek között ezért vonták "kormányzati gyámság alá" az önálló bírósági végrehajtókat, mert kiderült, hogy nagyon sok esetben (több milliárdos értékben) az adósok munkabéréből leemelt összeget nem fizették ki a végrehajtást kérők részére. Ezért ellenőrzik a végrehajtókat a kormány által megbízott könyvelők.
Tisztelt urak és hölgyek a következőkben kérnék segítséget!
Van egy elég jelentős tartozásom a Magyar Telekom felé akik ki adták azt egy követeléskezelő cégnek. (Credit Control konkrétan) Mivel kötbér is tartozik hozzá ezért megegyeztem a Magyar Telekommal, hogy amennyiben befizetem az eredeti tőkét elengedik a kötbért. Én ezt meg is teszem de a Credit Control konkrétan egy levél kiküldése után 550.000 Ft-os követeléskezelési díjat követel. A kérdésem az lenne, hogy mivel velük nem fogok semmilyen formában elvileg kapcsolatba kerülni, hiszen a tőkét is a Magyar Telekomnak kell megfizetnem és ők azt mondták, hogy részükről lezártnak tartják az ügyet és a díjról pedig tárgyaljak a faktoring céggel így egyáltalán nem tudom, hogy van e joga egy cégnek 550.000ft-ot követelni ha nem is csinál semmit és velem semmilyen kapcsolatba nem kerül? Köszönöm előre is.
Egy jövöre végzös jogász botladozásai!:)
"Te Sanya, téged átvertek..."
Üdv!
Olyan kérdésem lenne,hogy a volt férjemnek adtam kölcsön 250000ft-ot,erről ő írt saját kézzel egy elismervényt.Én is aláírtam.Mindjárt lejár a határidő a visszafizetésre,de már most tudom,hogy nem akarja visszaadni.Mit tudok tenni?Mennyi időt kell várnom a lejárattól?
Köszönöm szépen
Tisztelt leendő válaszadó!
Anyósom Takaréknál Széchényi hitelt vett fel, feleségem kezes lett.
Anyósom nem tudott fizetni ezért Garantiqa 80%-át kifizette Takaréknak (mivel kéz-fizető kezes Széchényi hiteleknél) a maradék 20%-ot Anyósom kifizette azaz Takarék fele nincs adósság.
Garantiqa amit kifizetett 80%-ot egyből tovább adta MKK-nak (Magyar Követelés Kezelő). MKK fizetési felszólítással levelet írt anyósomnak (feleségem nem kapott levelet). Anyósom részletfizetésekben vállalata a törlesztést de nem tud törleszteni már.
Levélben Fizetés meghagyást kapott MKK-tól illetve feleségem is.
Kérdésem: A kéz-fizető kezesség átadható? Feleségem Takarékkal szemben volt kéz-fizető kezes.
MKK feleségemet egyetlen egyszer sem értesítette levélben, hogy Ő adós vagy kezes, csak most jött egy Fizetés meghagyás levél.
„A kéz-fizető kezesség átadható? ”
Nem, de nem is adta át senki.
Bocsánat!
Rosszul fogalmaztam. Az átadható alatt azt értettem, hogy, ha Takaréknál kéz-fizető kezes valaki majd ott a hitel kifizetésre kerül úgy, hogy Garantiqa annak 80%-át kifizeti majd a Garantiqa azt MKK-nak tovább adja a Takaréknál kötött szerződéshez tartozó kéz-fizető kezesség is megy a hitellel? Amennyiben Igen a válasz miért nem kapott erről feleségem levelet az MKK-tól, ugyanúgy mint a anyósom?
Helyesen "készfizető kezes".
Azt akarod kérdezni, hogy ha a követelést engedményezik, akkor a kezes felel-e az engedményessel szemben is? Persze.
A Garantiqa kezesként fizette ki a Takszövnek a 80%-ot. Mint helytálló kezes törvény erejénél fogva érvényesítheti a kifizetett összeget az egyenes adóson (anyós) és az ön felesége, mint kezesen. A Garantiqa ezt a követelését engedményezte a MKK-re.
Jaaaa... Hogy a kezesnek az egyenes adóssal szembeni követelése engedményezhető-e? Persze.
Meg a másik kezessel szemben is.
A napokban szórta ki a MKK a fizetési meghagyásokat a Szécheny kártyák vonatkozásában. ezen kártyák vonatkozásában 80%-ra a Garantiqa nyújtott kezességet. A maradékra kellett kezest találni az adósnak. A bedőlt kártyáknál a G. által a részét és a követelését engedményezte a MKK-re. Ezeket próbálják most behajtani tömegesen. Viszont érdemes odafigyelni, mert sok az elévült követelés.
Ha a kezes követel a másik kezestől, akkor nem az egészet követelheti.
Üdvözletem!
Kérnék egy kis segítséget. A húgom még 2009-ben diákigazolvány nélkül utazott egy szegedi buszjáraton, megbüntették, nem foglalkozott vele. Küldtek emiatt fizetési meghagyást, de pont költözés volt, félretették, elfelejtették a levelet. Jogerőre emelkedett 2010-ben, 2011 áprilisában kiállították a végrehajtási lapot is. Ezután semmi se történt 2015 júniusig, amikor ez az ügy a tudomásomra jutott, szerettem volna a végére járni, a bíróságra beadtunk egy végrehajtási kifogást, miszerint ez egy személyszállítási szolgáltatásból eredő igény, (mi más lenne) aminél az elévülés a vonatkozó törvény szerint 1 év, a bíróságon elutasították, mivel a másik fél fenntartotta továbbra is az igényét, és véleménye szerint ez pénzkövetelés, és 5 év alatt évül el. Tudomásom szerint ide ez vonatkozik: "a 213/2012. (VII. 30.) Korm. rendelet 3. § (2) A személyszállítási szerződésekből eredő igények egy év alatt évülnek el". Azt tudom, hogy maga a tartozás elévül idővel, de mi a helyet akkor, ha egy végrehajtási lap is ki van állítva? A tartozás ugyanúgy elévül a követelés jellegétől függő időtartam alatt? Ezt nem befolyásolja az, hogy már végrehajtási szakaszban van a dolog? Mivel itt eredménytelen volt a fellebbezés, indítsak pert a végrehajtás megszüntetés miatt? Előre is köszönöm a segítséget.
A kifogás mint eszköz nem volt megfelelő. Végrehajtás megszüntetése iránti pert kell indítani.
Köszönöm. A kérdés az, hogy egy ilyen tartozás 1 év alatt elévül, de a kiállított végrehajtási lap, és a jogerős fizetési meghagyás is 1 év alatt évül el, vagy a jogerőssé váláskor, mivel pénzt követelnek, (tehát nevezhető pénzkövetelésnek is) 5 év az elévülés? Köszönöm!
1 év az elévülés a jogerős fizetési meghagyás után is és azt már csak végrehajtási cselekmények szakítják meg.
Nagyon köszönöm, akkor indítjuk a pert.
A végrehajtás elrendeléséig nem évült el, ez biztosnak tűnik. Azt kell vizsgálni, hogy a végrehajtás során elévült-e. Az, hogy „Ezután semmi se történt 2015 júniusig”, egészen biztos, hogy nem igaz.
Ja, a követeléskezelő hiénákkal már csak sikerül megtalálni a kompromisszumot.
Tisztelt fórumozók! Mit lehet tenni, ha a követeléskezelőnek semmilyen publikus elérhetősége nincs egy székhelycímen kívül? Még 2013.-ban keresett engem Pivarnyikné Dr Juhász Emőke az Exigo Factor Zrt.-től egy lejárt esedékességű áruvásárlási hitel okán.Mivel régóta külföldön dolgozom, akkor sem tartózkodtam Magyarországon. A hölgy édesanyámnál hagyott egy személyes megkeresésről szóló papírt, amin volt ugyan cím, egy telefon/faxszám, de más semmi. Mikor tudomást szereztem a megkeresésről, próbáltam hívni a megadott számot ( 06/1 413 3580), de nem sikerült senkivel kapcsolatba lépnem. Kis nyomozás után találtam a neten egy emailcímet (exigofactor@exigofactor.hu), de nem létező cím.Az azóta eltelt időben se levél, sem telefonváltás nem történt az ügyben,egészen tegnapelőttig, amikor is egy végrehajtó keresett engem édesanyám lakcímén ( ezt szintén nem értem, mivel az állandó lakcímem már 2 éve teljesen más). A google semmilyen elérhetőséget nem talál az Exigo-hoz, csak egy Bp.-i címet. így hogy egyezzek meg velük, ha el sem lehet őket érni?
Bizonyosan végrehajtó kereste és nem egy követeléskezelő munkatársa?Tessék szólni anyukának, ha ebben az ügyben keresik Önt, akkor kérje el az igazolványát a végrehajtónak, ha az egyáltalán. Írja fel annak adatait, kérjen valamilyen okiratot és ezt követően tárgyaljon vele. Vélhetően valami jogellenes cselekmény folyt. Van egy mondás, hogy : Nem lehet minden pofon mellé rendőrt állítani. Így nem lehet minden naiv ember mellé jogászt sem állítani. Valahol az általános iskolákban kellene megtanulni, hogy nem dőlünk be minden kóklernek, aki hivatalos eljárást színlel. Nem lenne ennyi "unokázós" csaló sem.
Engem tényleg a végrehajtó keresett meg édesanyám címén. Sajnos ismerjük egymást egyéb régebbi ügyekből kifolyólag. Ez az eset azért ütött szíven, mert az Exigo Factor 2013.as megkeresésekor én egyből próbáltam intézkedni, telefonálni emailezni, de senkit nem tudtam elérni.Az azóta eltelt több, mint 3 évben se levél se telefonhívás nem érkezett az üggyel kapcsolatban. Az a saját hibám persze, hogy jó ideje már el is feledkeztem az egészről. Ez az ügy egy még 1998-ban felvett áruvásárlási hitelből indult. Felelőtlen fiatal voltam. Mióta külföldön dolgozom, tudatosan felszámoltam az összes általam ismert hasonló botlásomat, többek közt pont azért, mert azóta vettem házat is Magyarországon, és nem akartam, hogy arra bármit ráterhelhessenek. E hét péntekig azt hittem,hogy semmilyen tartozásom nincs. Most az első pánikból magamhoz térve ismét keresném a megoldást a dologra, de az Exigo Factor Zrt gyakorlatilag egy elérhetetlen cég. Az említett ügyvédnő elérhetőségét közben megtaláltam, küldtem egy emailt neki. A fő gondom az, hogy pont az elérhetőségek, kapcsolatfelvételek hiánya miatt arra gyanakszom, hogy itt a valós szándék éppen az, hogy a követelés hízzon, és a rendezésére tett kísérleteim kudarba fulladjanak egészen addig a pontig, amíg az összeg eléri azt a szintet, ahol már el lehet venni érte a házamat.
Nem állítja, hogy végrehajtó volt, és a leírtak alapján nem is lehetett az.
Egyébként az Exigo faktor minden elérhetősége megtalálható a neten, és ugyanígy Pivarnyikné dr. Juhász Emőkéé is.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02