Követeléskezelés


X.Y.Z. # 2011.06.20. 13:49

...es mennyi az elevülesi idö?
Törtenes v. orvostol szamitva?

ObudaFan # 2011.06.20. 13:56

3 év, ha egyéb minősítő körülmények nem valósultak meg.
A cselekmény befejezésétől.

X.Y.Z. # 2011.06.20. 18:20

Köszönöm a segitseget!
Felvettem egyenlöre a cegvezetövel a kapcsolatot, mivel szivesebben rendeznem a dolgot bekes uton.

ObudaFan # 2011.06.20. 21:10

Nincs mit.

nikolettababa # 2011.06.24. 13:54

üdvözlöm
azzal a kérdéssel fordulok önhöz hogy 2010 május 10 én jogerős ítéletet nyertünk .egy korlátolt felelelősségű társaság ellen .mert beáztattott minket tetőtérbeépítés miatt tönkre ment mindenünk lakás ingóság
a cég felszámolás allatt van ,és a felszámoló nem fizet azt mondja hogy nincs pénz ,pedig abíró a ítélet hozatalkor azt mondta van . a jegyzett tőke 30 milló a cégbíróságon . sok mindent nem értünk 6.6 millió ft a lakás kár vagyonkár .amit nem fizetnek ki már 1 évnél több.
kérdésem hogy mi tévők legyünk hogyan juthatnák a pénzünkhöz egy 7 tagú család.
előre is köszönöm
judit

Mitanni # 2011.07.07. 19:17

Üdvözletem!

A kérdésem az lenne, hogy követelheti-e a fogyasztó egy szolgáltatóval szemben fennálló, követeléskezelőnek átadott tartozása kapcsán a szolgáltató és követeléskezelő közötti megbízási szerződés megtekintését?
A követeléskezelő eljárási jogosultságának igazolása érdekében kérdezem, de mivel ebben az esetben nem engedményezésről van szó, így a Ptk. ide vonatkozó szabályai nem jöhetnek számításba.

Előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.07.07. 19:19

Nem. Meghatalmazást kérhetsz, a többi nem a te dolgod.

Mitanni # 2011.07.07. 19:23

Értem és köszönöm a gyors választ. Viszont a meghatalmazás lényegében nem a köztük fennálló szerződésbe van foglalva? Vagy ez hogyan történik?
Minden esetben kell lennie egy írásba foglalt meghatalmazásnak, aminek vannak bizonyos alaki és tartalmi kellékei? Ennek a folyamatnak az előírásait sajnos sehol nem találtam, nyilván, mert nincs is szabályozva e terület.

Dr.Attika # 2011.07.08. 03:43

A meghatalmazás egyoldalú nyilatkozat ( vannak kivételek pl. ügyvédi meghatalmazás) , amelyben kijelenti a meghatalmazó, hogy ilyen-olyan ügyben őt más képviseli. Nos amikor ezek a követelés behajtók fellépnek, akkor ezt be kellene mutatniuk. Igaz eljárhat ennek bemutatása nélkül is, ha azt a másik fél nem kéri. Például a közigazgatási eljárásban, akkor kell igazolni a képviseleti jogosultságot, ha azt kéri a hatóság. A polgári peres eljárásban a törvény írja elő a meghatalmazás becsatolását a keresetlevél benyújtásakor. Lényeg az, hogy a félen múlik jelen esetben, hogy elfogadja-e a behajtó közreműködését meghatalmazás bemutatása nélkül.

guba # 2011.07.08. 05:45

A félen múlik, csak ha nem kéri a meghatalmazást,a kétszeres teljesítés kockázatának teszi ki magát.

kego # 2011.07.08. 06:15

Üdvözlet mindenkinek,

azt szeretném megtudni, hogy egy kintlévőség kezelő cég, nevezzük nevükön : behajtócég, ha személyesen kijön a lakásomra, az én előzetes értesítésem nélkül, jogában áll-e bárkinek, pl. a szomszédnak, postásnak, gondnoknak elmondani, hogy ő kicsoda, honnan jött, kit keres és milyen célból?

Szerintem ehhez nincs joga : aki nálam járt, kapásból elmondta a gondnoknak, hogy ő egy behajtócég embere, és engem keres, mert tartozásom van felé.Mit mondjak? A gondnok azóta kicsit ferde szemmel néz rám..
A per megindításán is gondolkodom egyébként, és kellene, hogy pontosan mire hivatkozzak : személyiségi jogok, üzleti titok kifecsegése, vagy mire?
Szerintetek?

guba # 2011.07.08. 08:15

Nyilván nem bocsánatkérést szeretnél elérni, hanem nem vagyoni kártérítést. Szerintem felejtsd el.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.07.08. 08:27

Olyan önérzetesek tudnak lenni az adósok. Bezzeg a fizetési kötelezettség teljesítését nem érzik becsületbe vágó ügynek.

végrehajtó1 # 2011.07.08. 09:15

kego

Nincs joga.Banktitok megsértése.

Ne hagyd magad.Tehetsz feljelentést nyomozóhatóságnál vagy a Pszáf-nál.

Azért mert tartozol igenis önérzetesnek kell lenni.

Bezzeg ha egy ügyvéddel csinálnák ezt meg,akkor habzana a szája.

19661110 # 2011.07.08. 10:18

Szeretnék tanácsot kérni.

Az adósom ellen 1. és 2. fokon megnyertem a pert.
Igen ám, de ő közben csinált egy szerződést,amiben gyermektartásdíj fizetésére kötelezte magát.
Mire a végrehajtás egyenesbe jött a felesége érvényesítette. Úgy, hogy most a fizetéséhez nem nyúlhat a végrehajtó.
Számomra egyértelmű, hogy színlelt szerződésről van szó.
Vajon meg tudom én ezt támadni?

Köszönök minden jó tanácsot!

kovacsz # 2011.07.08. 11:34

végrehajtó1
A követeléskezelő cégek nem csak banki tartozásokkal foglalkoznak, hanem többek között elmarad távközlési, közüzemi díjakkkal is....
Egyébként miféle feljelentés? Hogy megmondta ki ő, honnan jött és kit keres? Ugyan.
Jaaa az a fránya konkurencia. Értem. :-)

végrehajtó1 # 2011.07.08. 12:11

A követeléskezelő cégek nem csak banki tartozásokkal foglalkoznak, hanem többek között elmarad távközlési, közüzemi díjakkkal is....

Ebben igazad van.De a banki tartozás esetén semmit sem mondhat a tartozásról stb .

A gyakorlat az hogy boldog boldogtalannak elmondanak mindent csak hogy pressziót gyakoroljanak az adósra.
De ,hogy konkurencia.:)

végrehajtó1 # 2011.07.08. 12:12

19661110

meg.
Más kérdés hogy megnyered-e.

19661110 # 2011.07.11. 07:51

Köszönöm a rövid választ.

Azt már tudom, nekem kell bizonyítani.
Mi az , ami különösen is bizonyító erejű a színlelt szerződéssel kapcsolatban?
Azt már tudom, hogy el nem váltak, egy helyen laknak, a szerződés megkötése után kb. fél évre adta be érvényesíteni, végig állása volt,tehát életkörülményeiben nem állt be fordulat.

Vajon elég lesz ez a bíróság előtt?

19661110 # 2011.07.11. 08:02

Még egy fontos kérdésem lenne:

A végrehajtónál ott volt a gyermektartásról szóló szerződés, szemezgetett belőle nekem, de azt mondta: ő nem mutathatja meg. Egyébként az 1. és 2. fokú per között készült.
Tulajdonképpen az alapján lehetne eldönteni, érdemes-e nekiindulni a pernek.
Ki kérheti ki ezt a papírt a végrehajtótól?

Köszönet.

Pale # 2011.07.29. 17:16

Tiszteletem! Egy ismerősömnek adtam kölcsön pénzt pár éve. Született szerződés is (1 tanúval). Konkrétan egymillió forint + kamatról van szó. Az lenne a kérdésem, hogy ekkora összeg esetén mit érdemes tenni? (arra gondolok pl., hogy ha az adósságbehajtó cég fix 900000Ft-ért dolgozik, akkor ez nyilván nem járható út)
Mit érne egy fizetési meghagyás, ha (legalábbis úgy tudom, hogy) az adósnak gyakorlatilag semmije sincs?

ObudaFan # 2011.07.29. 17:45

Fizetési meghagyásos eljárást lehet indítani. De ha semmije nincs, akkor természetesen az sem ér semmit.

Pale # 2011.07.29. 18:06

A behajtó cégek nagyságrendileg milyen áron dolgoznak? És milyen hatékonysággal? El tudják érni, hogy fizessen (kérjen kölcsön, bánomisén), vagy ők is csak levelezgetnek egy kicsit, aztán annyi?

ObudaFan # 2011.07.30. 08:28

Nyilvánvalóan egy behajtó cég sem fog tudni a semmiből "behajtani". Ha meg van miből, akkor célszerűbb ügyvédhez fordulni.

Pale # 2011.08.01. 08:01

Köszönöm válaszát!
Megpróbáltam az interneten utánanézni a procedúrának. Ha jól értem nekem kell a fizetési meghagyást megfogalmaznom, a közjegyző csak formailag ellenőrzi.
Ha ezt kitöltöm és elviszem a közjegyzőhöz, az megfelel?
http://ugyesleszek.hu/download.php?…
Itt sajnos nem találok megfelelőt:
https://ugyintezes.magyarorszag.hu/dokumentumok?…