Ezen mit nem értettél egészen pontosan? Jobban szereted, a konkrét válaszokat? Mert benne volt ebben a sorok között.
De a kedvedért : sajnos nem.
Munkajogi kérdések.
Köszönöm, de szerintem nem sikerült a kérdés lényegét megragadni, esetleg egyéb?
„Minden nap úgy telik, hogy stresszel az ember,”
Ha ez megfelelő azonnali hatályú felmondási ok lenne, holnap a fél ország felmondhatna. Pl. én is magamnak.
Üdvözletem. Kérdésem, és problémám ez: Határozott idejű szerződéssel dolgozom, amivel véleményem szerint a munkáltatóm vissza is él, mármint a felmondási lehetőségek korlátozottságával.
Az elejéről kezdve:
17:00-ig van munkaidőm, de 17:05-kor megy a buszom, és ezt a munkakezdés óta tudják, ígérték hogy el fogom érni mindig, általában el is tudok menni 5-10 perccel hamarabb, hogy elérjem a buszt. Viszont ha valamiért ingerült a vezetőség, vagy úgy érzik az ember nem 110%-ot nyújtott, akkor az utolsó percekben adnak plusz feladatokat, és elvárják hogy bent maradjak, amikor a következő buszomat 2 órán át várhatom. Természetesen ha túlórázni kell, azt papíron rögzíteni nem lehet, nem is fizetik, ha nagy szerencséje van az embernek, egyszer, talán, de le lehet csúsztatni, talán... Ezeken túl már csak hab a tortán a beszédstílus, ami lekezelő és az általános elv: mindig az adott dolgozó rontotta el, legyen szó bármiről, és ezt szóvá is teszik, még hónapok múltán is.
Minden nap úgy telik, hogy stresszel az ember, ki akarnak-e vele szúrni a nap végére (ami mostanában egyre gyakoribb), milyen lesz a vezetőség kedve. Még több mint 1 év van a szerződésemből, és a közös megegyezés nem opció, nem engedtek el senkit közössel és engem sem engednének, volt róla szó. Van lehetőségem így bármit tenni? Meg tudom valahogy szüntetni a munkaviszonyt?
Ui:
Természetesen semmit nem is vettem át.
Köszönöm!
Kedves pazs!
Köszönöm a gyors választ.
Semmit nem írtam alá!
Utánanézek, mikor van legközelebb panasznap.
Köszi!
Ha nem írtál alá közös megegyezést a munkaviszonyod megszüntetéséről és nem is vettél át rendes felmondást még 2016. december 23-a előtt, akkor nem jelenthettek ki, mert nem szűnt meg a munkaviszonyod. Ezt viszont a bíróságnak kell kimondania. Irány egy ügyvéd vagy a bíróság panasznapja minél hamarabb minden létező papíroddal (munkaszerződés és ez az email legalább).
Sziasztok!
Lentebb már ismertetett ügyemben megtettem a cég felé a lépést, bejelentettem, hogy jelenleg 13 hetes kismama vagyok e-mailben.
Erre azt a választ kaptam, hogy:
"Mivel részmunkaidős szerződéssel foglalkoztattunk,ledolgozott óra szám hiányában 2017.01.23-án
kijelentettünk,biztosítási jogviszonyod ezen dátummal cégünknél megszűnt."
Mit javasoltok a továbbiakban?
Köszönöm!
Köszönöm! De...
Most már a szakközépiskolák szakgimnáziumok végzik az OKJ szakmát adó képzéseket. Teljesen összeforrottak.
Az már mindegy, hogy nappali, esti, felnőtt vagy gyerek a tanuló. A szakképzés az szakképzés. Azt pedig csak tanári diplomával tanár taníthatja. Akinek meg besorolása is van...
De ez elég speciális oktatás-jogi kérdés. Célszerű volna olyannak válaszolni, aki ebben járatos.
Herakles
Ez mondjuk szerintem nem az OKJ-s képzésekre vonatkozik, mint ahogy szerintem az egész jogszabály nem.
Drága Kovács Béla!
1: Ha tudnám nem kérdezném
2: ha mindenki tisztában lenne ezekkel a kérdésekkel a könyvelőknek nem lenne munkája + neked se nagyon.
Erre gondoltam:
1993. évi LXXIX. törvény a közoktatásról.
122. § (1) A nem állami szerv, illetve nem helyi önkormányzat által fenntartott nevelési-oktatási intézmény munkaviszony keretében foglalkoztatott pedagógusainak kötelező óraszámára, túlmunka díjazására, pótszabadságára a közalkalmazottakra vonatkozó rendelkezéseket kell alkalmazni. A pedagógusok munkabére és pótléka nem lehet kevesebb az azonos feladatot ellátó közalkalmazottaknak járó illetmény és pótlék legkisebb mértékénél. (2)-(15)
Egy munkajogász tudna nekem válaszolni?
Van egy pedagógusnak egy állása, besorolása egy iskolában. Az iskola szervez egy OKJ-s képzést amit a kötelező órákon túl vállal a pedagógus, külön szerződéssel. Ekkor az óradíj lehet kevesebb, mint a pedagógus kategóriája szerint őt megillető díj?
Egyszer találkoztam valami jogszabállyal, hogy a pedagógusoknak mindenhol meg kell adni a besorolásának megfelelő bért (alapítványi, egyházi minden iskolában...)
Köszönöm!
Köszönöm a választ. Még egy kérdés:
A felmondási idő felére (a második 15 napra) a munkáltató felmentett a munkavégzés alól, de én 5 napon belül jeleztem, hogy a felmentést más részletekben kívánom igénybe venni. (Amire nyomós okom van, de itt igen hosszú lenne.)
Ez a kérésem szerinti időbeli felosztás a közlésemmel már érvényes, vagy a munkáltatónak jóvá kellene hagynia?
Tisztel Szakértők!
2 havi (348 órás) munkaidőkeretben, órabérben vagyok foglalkoztatva.
Amennyiben a munkáltatóm a 2 hónap alatt nem oszt be ennyi órára akkor jogosult vagyok állásidőre?
Tehát, ha januárban 168 órám volt, most februárban 164 lesz, akkor 16 óra mínuszban vagyok. Ezt ki kell fizetniük? Amennyiben igen, akkor a jelenléti ívemre csak ráírom, hogy 16 óra állásidőre vagyok jogosult?
Maguktól nem tennék...
Munkaviszonyban állsz a felmondási idő végéig, ami nem azt jelenti, hogy ne mehetnél el máshová dolgozni, amennyiben az itt fennálló kötelezettségeidet tudod teljesíteni. Nyilván a felmondási idő ledolgozott fele után ennek gyakorlati akadálya sem igen lehet. Az utolsó, munkában töltött napon meg kellene kapnod a járandóságodat.
Üdv!
A mai nappal felmondott a munkáltatóm (rendes felmondással), és 30 nap a felmondási időm, ennek a felét kell ledolgoznom. Mikor kell megkapnom a rendes munkabért ill. a felmondási időre járót?
És: meddig maradok munkaviszonyban itt, azaz mikor állhatok munkába máshol?
Kószi!
(Annyiszor elmondtam már: mindenki jobban jár, ha a laikus jogkeresők nem elvont - és esetleg nem is releváns - elméleti kérdéseket tesznek fel, hanem konkrétan előadják, hogy mi történt, mi a bajuk.)
Maradjunk annyiban, hogy a bérből levonni csak a munkavállaló hozzájárulása vagy kötelező hatósági határozat alapján lehet.
Azért ha kapna egy kártérítési fizetési felhívást a munkáltatótól, határidőben indítson pert.
Tisztelt Kovács Béla Sándor: Három féle kérdés volt, a válasza több mint értelmezhetetlen ennek fényében. Ha pontosítaná, megköszönném, indoklással meg még boldogabb is lennék (esetleg törvényből alátámasztani).
TóthÉvica: belátható, hogy mindenképpen visszakérheti. Ha a munkavégzéshez adott eszköz, akkor azért; ha pedig egyéb juttatás, akkor azért, mert az éves bérlet egyévi munkaviszony alapján járna, te pedig nem töltöd ki az évet.
Miiningless: nem.
Köszönöm a válaszát! Nálunk visszakérik, mert a következő belépőnek becserélik, mivel arra adják, hogy munkahelyek között tudják küldözgetni az embereket helyettesítés céljából, ami szerintem jogszabály ellenes, mert Én úgy tudom, hogy béren kívüli juttatást nem lehet munkához illetve teljesítményhez kötni vagy rosszul tudom?
Tehát ha jól gondolom, ezen az alapon vissza sem kérhetné.
Köszönettel:
TóthÉvica
Üdv!
A munkavállaló kártérítési felelősségét hogy kell a gyakorlatban értelmezni?
A munkáltató kijelenti, hogy egy adott kárt a munkavállaló okozott, és ezért a kár mértékét letiltja a fizetéséből? Ha ezt a munkavállaló nem ismerné el, mit tehet? Esetleg minden ilyen helyzetben munkaügyi per során kell bizonyítani a kárral kapcsolatos összefüggéseket, nincs szó fizetésből letiltásról és egyebekről?
Kedves Kovács Béla Sándor!
Elnézést, szó nincs arról, hogy nem hiszem el,csak laikus vagyok és összezavartak a válaszok is.
Tehát akkor nincs próbaidőm.
Köszönöm szépen!
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02