40 év munkaviszony után nyugdíj


nomono # 2010.11.19. 15:23

ez "nagyon jó" a munknélkülim után is fizetve lett a nyugdíjjárulék, miért nem számít bele
azt gondolják az ember viccből munkanélküli?
fel vagyok háborodva

nagyi5 # 2010.11.19. 15:43

Nem hiszem,hogy ezek után sok nő tudna most nyugdíjba menni.
A 0.5% ból befolyt járulékot meg lenyelik.

Ladányi # 2010.11.19. 16:00

Sziasztok !

Veci, neked még tiszta a fejed: szerinted is kivették a 40 év szolgálati időből a szakmunkásképzőt, + még hozzá a munkanélküli segélyt is ?
Egy hét múlva megyek a Munkanélküli Hivatalba bejelentkezni.Innentől soha nem lesz nekem több munkás évem.Januárban leszek 57 éves, 2009 decemberig papíron is le van írva, hogy 41 év szolgálati időm van. Vagy még nincs lefutva ez az egész, szerdán talán csak a fele rosszat nyújtják be ?
Nagyon várom a válaszodat, a többi hozzád hasonló okos jó szándékú emberét is !!

nagyi5 # 2010.11.19. 16:07

Ladányi!

Én rettenetesen magam alatt vagyok..Én most töltöttem az 57-et jövőre letellik a munkanélkülim.
Régebben is voltam sajnos munkanélkülin.
Szakmunkásképzőbe jártam.
Most jól megszívtam,mindent kivesznek.Hiába van 3 gyermekem. Jövőre,ha nem tudok elhelyezkedni még beteg se lehetek,mert nem lesz biztosításom.
Ha csak nem fizetem magam után de miből?
A 40 év szolgálati viszonyom hiába van meg így.

nomono # 2010.11.19. 16:07

elkeserítő ez ha tényleg így lesz

becsaptak # 2010.11.19. 16:12

Sziasztok ! Ezt nem akarom elhinni,hogy ezt megteszik,hogy kiveszik a szakmunkásképzőt és a munkanélkülit.Ki tehet arról hogy munkanélkülivé vált,sok embernek a munkahelye szünt meg arról kitehet.Reménykedjünk hátha lesz olyan rendes képviselő vagy szakszervezet aki mellettünk áll és jobb törvényjavaslatot nyújt be.

zsuzsa 56 # 2010.11.19. 16:18

Sziasztok!
Én úgy látom hogy a szakmunkásképzőről nagyon hallgatnak Csak tanulmányi időről és munkanélküliről írnak hogy az nem számít bele és hogy meg kell lenni a ténylegesen ledolgozott 32évnek

nomono # 2010.11.19. 16:21

Zsuzsa!
szerinted mit értenek a ténylegesen ledolgozott 32 éven? én ezt nem igazán értem

Veci # 2010.11.19. 16:49

ITT válaszoltam ilyen kérdésre:
http://www.jogiforum.hu/forum/16/4752#…


Üdvözlettel Veci

Veci # 2010.11.19. 16:51

Lányok!
Ne rohanjon senki sietősen a felmondással, amíg nincs kihirdetett, hatályos törvénymódosítás. Erre már korábban is utaltam, kértelek benneteket.


Üdvözlettel Veci

mária56 # 2010.11.19. 17:00

Kedves Sorstársaim!
Nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy szeretnénk sokan.
Bizony sokan megfáradtunk az elmúlt évtizedekben, fogy a türelem, az erő, nem olyan az állóképesség mint a harmincas éveinkben. A munkahelyi kiégésről nem is beszélve. Ez így van akár tetszik akár nem. A munkahelyemen több fiatal kolléganőm munkaszerződését ettől tették függővé, hogy hányan tudnak elmenni nyugdíjba. Mindenki jól járna.Ott vannak tettre készen, tele energiával és Ők nem kellenek? CSak hozzánk ragaszkodnak göcsösen? Vajon miért?

zsuzsa 56 # 2010.11.19. 17:01

Lehet ,hogy félre értelmezem de én úgy értem hogy a 32év a ténylegesen munkában töltött időnek meg kell lenni a kedvezmény igénybe vételéhez Ehhez jön hozzá max 8év gyermekgondozási ha van annyi
Esetleg ha nincs akkor a szakmunkás suli (ez ami még nem biztos)
Ez az én értelmezésem csak természetesen

nagyi5 # 2010.11.19. 17:06

Mit gondoltok mért nem emlegetik a szakmunkás sulit, mert nem veszik bele.
Hetek óta ezen problémázunk azt hiszitek ha belevennék akkor most nem vernék a mellüket,hogy lám,lám azis beleszámít "MI MEGIGÉRTÜK"
Munka nélkülit is egy tollvonással kivették.
Majd mehetünk a parlament elé munkát követelni.Mit szólnának ha több ezer koros hölgy ott tüntetne,HOGY MUNKÁT,KENYERET.

mária56 # 2010.11.19. 17:22

Nem tudom, hogy Ti hogy vagytok vele, de ténylegesen dolgoztunk a szakmunkáspézés alatt, azaz termelő munkát végeztünk még szombaton is, mert akkor még nem volt szabadszombat, 48 órát kellett dolgozni egy héten.

nomono # 2010.11.19. 17:25

úgy felmérgesedtem, hogy még a vérnyomásom is felment ...

mária56 # 2010.11.19. 17:34

Egy szónak is száz a vége, Nekem az a véleméyem, hogy munkában eltöltött időnek kell venni a szakmunkásképzőt, nem véletlenül számít szolgálati időnek. Teljesen kifacsarnak bennünket, kevés olyan munkahelyet tudok, ahol zombiként alkalmazzák a férfiakat, csak a nőket tudják foglalkoztatni hosszú évekig három műszakban, normába, az Eü.és szociális területről nem is beszélve.Alulfizetve!!! Az idősek otthonaiban fiatal40-50 év közötti rokkantra ivó lakókat majd a 65 éves ápoónő fogja gondozni.Szégyelhetik magukat, még azt a lehetőséget is leveszik tőlünk, hogy méltósággal nyugdíjba vonulhassunk

Annazsu # 2010.11.19. 17:58

Kedves Veci,

Már egszer kérdeztelek....mert nagyon el vagyok veszve a jogszabályok között és úgy látom, te kiismered magad ebben az útvesztőben.
1956 ban születtem. Tavaly, kértem az éveim összeszámolását. Akkor még 62 év volt a nyugdijkorhatár. Én bár csak 54 éves vagyok, de az egyetemmel együtt van 36 évem + még
5 év korkedvezményem (20 év izotópos munka után). Három gyermekem van – azt mondták eddig, ez nálam nem számit.
Van e bármilyen esélyem arra, hogy elmenjek nyugdijba a lehető leghamarabb? (Szükség lenne rám otthon.) A 40 évből kiestem, mert a felsőfokú tanulmányokat kivették, de van e más lehetőségem?
Előre is köszönöm!!!!!

kissmama # 2010.11.19. 18:00

Mária56! Teljesen jogos a felháborodásod,Ez már agyrém amit csinálnak!!!

vevike # 2010.11.19. 18:47

Kedves Veci!

A nyugdíjtörvény hivatkozik a szolgálati idő számításánál az 1997 előtt érvényes törvényre. Sok helyen próbáltam rákeresni erre, de nem sikerült megtalálnom. Tudnál segíteni ebben? Erre azért is lenne szükségem, mert 1997 előtt nagyon sokan állami cégnél dolgoztunk, azok a munkaviszonyban töltött idők közszolgálatinak, közalkalmazottinak minősültek, ami után ha jól emlékszem plussz évek is jártak - 5 évre +1 év.(Vízművek, építőipari vállalatok, stb.) Ha esetleg mégis az új törvény a szolgálati időre vonatkozik, sokunknál jelentősebben megnőnek ezek az évek. Ráadásul ebben a régi törvényben a gyes, gyed munkaviszonynak minősült, ha fizetésnélküli szabadságon is voltam, annak idején a végkielégítésnél is beszámították, amikor megszűnt a vállalat.

Köszi: vevike

mária56 # 2010.11.19. 18:54

Vevike
Milyen plussz évekről beszélsz,
Én is 22 éve közalkalmazott vagyok de semmi ilyenről nem hallottam. Veci Te tudsz valamit erről? Nagyon jó ez a fórum, komolyan! Én is elég komolyan tanultam jogot a fősulin de ilyennel nem találkoztam.

vevike # 2010.11.19. 18:55

Kedves Veci!

Most olvasom a hr potálon a VDSZ elnökének nyilatkozatát, ő egyértélműen szolgálati időről beszél, és mindenki számára érdekes lehet, hogy szerinte csak a három gyermeket nevelőknél érvényes a 40 év, a kettőnél, egynél ez több.

Vevike

monalisa1 # 2010.11.19. 18:56

A szolgálati idő helyett a munkaviszony kifejezést fogja alkalmazza az új törvény, DE meg kell várni ténylegesen mi is lesz a Magyar Közlönyben?!

monalisa1 # 2010.11.19. 18:58

A VDSZ elnökének "a" nyílatkozata nem kormánytájékoztató.

vevike # 2010.11.19. 19:00

Mária55!

Ezért keresem a régi törvényt!

Vevike

vevike # 2010.11.19. 19:05

Monalisa1!

Teljesen tisztában vagyok vele, de a kormány is ahányszor megszólalt ez ügyben, mindig másképpen fogalmazott. De! ő az általa olvasott "munkaanyagra" hivatkozik.

Vevike