40 év munkaviszony után nyugdíj


nomono # 2010.11.15. 17:03

szia zsuzsa52!
köszi az infót
én is folyton keresgélek, olvasgatok - hátha...
nem jó ez a bizonytalanság

nomono # 2010.11.15. 17:05

zsuzsa52!

hol nézed, a parlamenti portálon az irományok között???
vagy máshol?

csera # 2010.11.15. 17:21
nomono # 2010.11.15. 17:23

ó, köszi szépen

csera # 2010.11.15. 17:25

nincs mit

szerintem meg holnap fognak dönteni
a kamarák már szerdán fejtágítást tartanak az adóváltozásokról

nomono # 2010.11.15. 17:33

elmondanád, hogy hol találtad pontosan, mert én hiába keresem.....

de jó lenne ha holnap már eredmény lenne

Mancó # 2010.11.15. 17:40

Üdv Mindenkinek!
Átolvasva a megjelent infókat, összegezve: 2011-ben az a nő mehet el "kedvezményes nyugdíjba, aki 1971-ben, vagy az előtt létesített munkaviszonyt, azóta folyamatosan van bejelentett munkaviszonya, s eközben max 8 évet volt Gyed-en, Gyes-en stb.Mindenki más ebből jövőre kiesik. Erősítsetek meg, hogy jól gondolom?

nomono # 2010.11.15. 17:41

megvan, megtaláltam
én egészen másképpen és máshol kerestem

nomono # 2010.11.15. 17:42

Mancó

valami ilyesmiről van szó
csak teli van mindenki aggodalommal, hogy még mi fog kiderülni

csera # 2010.11.15. 17:44

november 16-án

KEDDEN 900 órakor kezdődik és kb. 2100 óráig, illetve a napirendi pontok megtárgyalásáig tart.

Szünet:
kb. 1200 - 1230 óráig.

NAPIREND ELŐTT:
Napirend előtti felszólalások

kb. 930 órától

DÖNTÉSEK, HATÁROZATHOZATALOK:

10./ Az egyes gazdasági és pénzügyi tárgyú törvények megalkotásáról, illetve módosításáról szóló 2010. évi XC. törvény módosításáról szóló törvényjavaslat.
(T/1447. szám)

(Lázár János, Dr. Balsai István (Fidesz), Dr. Vejkey Imre (KDNP) képviselők önálló indítványa.)

(A záróvita * és a zárószavazás.)

12./ Az adó- és járuléktörvények, a számviteli törvény és a könyvvizsgálói kamarai törvény, valamint az európai közösségi jogharmonizációs kötelezettségek teljesítését célzó adó- és vámjogi tárgyú törvények módosításáról szóló törvényjavaslat (T/1376. szám)

(A záróvita és a zárószavazás.)

nomono # 2010.11.15. 17:49

köszi

akkor lehet reménykedni, drukkolni...

monalisa1 # 2010.11.15. 17:58

Teljes nyugdíjjal a nyugdíjkorhatár elérésekor lehet nyugdíjba menni, a 40 évi korengedményes nyugdíjnál csökkentett összegű nyugdíjat számolnak - nem árt figyelemben tartani. (Ez a 40 évesség egy lehetőség, élni vele nem kötelező, ha mégis annak anyagi vonzata lesz...)

Veci # 2010.11.15. 18:00

N.Marika

  • Egyenlőre a helyedben még nem indítanék el semmit. Megvárnám, hogy legyen hatályos tv. módosítás. Az idén még ne mondj fel, ha lesz számodra kedvező módosítás, akkor már nem 1 hónapon múlik a nyugdíj megállapítása, ezt ki lehet birni.
  • Neked a 40 év 7 hónapban nincs szakiskolai vagy felsőfokú tanulmány? Ez mind munkaviszony?
  • Mindenképpen a prémium kifizetésekor legyél munkaviszonyban, mert annak összege is számíthat a nyugdíjalapban, de a kifizetésnek is feltétele a munkaviszony.
  • a felmondási idő mértéke az adott munkahelyen eltöltött időtől függ. Tekintettel arra, hogy te mondanál nem kötelezhető a munkáltató arra, hogy a munka alól felmentsen.
  • ha 41 évet kitöltenéd, akkor a mai számítás szerint a nyugdíjalapból kiszámolt átlagkereset 82 %-a lenne (40 év felett évenként +2 % van 2012.12.31-ig) a nyugdíjad.

Üdvözlettel Veci

nomono # 2010.11.15. 18:03

monalisa1

szerintem szó sem volt arról, hogy nem rendes nyugdíj jár a 40 év munkaviszony/szolgálati idő (majd kiderül melyik) után

a korengedményes nyugdíj az egészen más dolog

frivol # 2010.11.15. 18:33

Igen vannak bajok, jól jön annak aki munkanélkülivé válik és elmehet ezzel a kedvezménnyel nyugdíjba. De ez kedvezmény és nem öregségi nyugdíj. Most ezzel mindenki nyugdíjba akar menni, de lesz-e rá fedezet, már emelik is a nyugdíjjárulékot. És akit ez a kedvezmény nem jogosít nyugdíjbavonulásra ? Ha munkanélküli - mivel az nem számít bele a 40 évbe - akkor mégjobban eltolódik az ideje. VAnnak itt problémák, de a lehetőségnek csak örülni kellene és nem csak bosszankodni. Mindenkinek nem lehet jót tenni. Bocs ... nekem is nehezek a körülményeim, mégsem mehetek nyugdíjba még, én min háborogjak, a csökkentett nyugdíjból nem lehet megélni. Na mindegy

nomono # 2010.11.15. 18:53

frivol

senki még hivatalosan nem mondta ki, hogy a munkanélküli nem számít,
és ne feledkezzünk meg arról, hogy abból bizony vonják a nyugdíjjárulékot
eddig csak annyi hangzott el, hogy az iskolákat nem számítják be

zsuzsa52 # 2010.11.15. 19:10

nomono
Már magam sem tudom mit hol találtam, már reumás a vállam az egerészéstől.
Beírtam a googleba, hogy őszi ülésszak napirendje és valahogyan odataláltam.
Lehet, hogy az 1447-es előterjesztésbe lenne begyúrva?
Én az 1997-es tv. módosítását kerestem, de mostanában a salátatörvény a divat, és az 1447-es annak néz ki a címe szerint.
El fogom mindjárt olvasni, és ha találtam valamit jövök.
Én jövőre rendes korbetöltött nyugdíjba mehetek, de csak december 31-től.
Ez a 40 éves téma csak azért izgat mert a 40 évem meglesz május végére. Persze ha lehetne elmennék én akkor is, a töredék évek úgysem érnek semmit.

vandorek # 2010.11.15. 19:15

Üdvözlet mindenkinek!
Új vagyok itt a fórumon, gondoltam regizek és megpróbálok tájékozódni.
Prémiuméves vagyok, 2012-ben érem el az előrehozott nyugdíjat.
A nagy kérdés számomra most az, hogyan járok jobban, ha esetleg valóban megszületik az új törvény, ami a 40 éves munkaviszonnyal rendelkezőkre vonatkozik majd.Ugyanis januárban meg lesz a 40 évem, a bizonytalanság számomra abban van, hogy nem tudom, nem lesz-e kevesebb a nyugdíjam, mint amit most a pép-re kapok???????
Tudnátok tanácsot adni nekem?
Ha igen, előre is nagyon köszönöm. vandorek

nomono # 2010.11.15. 19:17

zsuzsa52

kösziii

nomono # 2010.11.15. 19:18

vandorek

hát tudod, én úgy vagyok/lennék vele, hogy ha valami összejön akkor addig kell kihasználni amíg meg nem gondolják magukat...

Gabicsek # 2010.11.15. 21:21

Ingatlan00!
Gondolom látod a fórum címét, ha problémád van, légyszíves abba írj, ahova ez való. Nem muszáj több topicba beírni, ha valamilyen ügyvéddel problémád van. Semmi köze a 40 év munkaviszony utáni nyugdíjazáshoz!
Ha megtetted a feljelentést, várd meg azt, hogy vagy elutasítják a feljelentésed, vagy elrendelik a nyomozást. De ebbe a topicba ez egyáltalán nem tartozik! Itt más az embereknek a problémája.

A 40 év munkaviszony után nyugdíjba vonulásba reménykedőknek: Én úgy vagyok vele, ha elmehetek, szerintem el is fogok menni, mivel már regélik ugye, hogy aki 2013-ban megy, az rosszabbul fog járni. Kérdés még tényleg az, mi van a munkaviszony alatti táppénzes napokkal? Arról nem írtak, hogy nem számolják bele a munkaviszonyba. Szerintem aki munkaviszonya közben bármi miatt táppénzbe kerül, attól még munkaviszonyban áll, tehát azt nem vonhatják le. Csak a szakiskolákról és felsőfokú tanulmányokról írtak. Vagy én vagyok lemaradva valamiről?:)

Korall54 # 2010.11.15. 22:28

Nem olvasott ma valaki valahol újabb hírt, kiszivárogtatást?


Üdv: Korall (53-as nö)

Ladányi # 2010.11.15. 22:52

Gabicsek !

Tényleg csak ezt a két iskolát láttam, hallottam , -ahogy Te is-semmi mást nem.
De épp elég ez is, remélem nem bővítik az elvonásokat.
Ha ezek maradnak, akkor 2011 december elejére nekem is van remény.

Vándorek!

A Nyugdijfolyósítónál próbáljál közvetlen személyes
kapcsolatba kerülni egy ügyintézővel, ha szépen megkéred, próbaszámítást készít Neked, akkor kiderül, hogy melyik lehetőséged jobb Neked.

"Bolydul a tengeritábla.
Berezelt kiskatonák
-gránáttal övükben-állva
várják az ősz rohamát.

Ratkó József 1967 Szép versek
Ezt nem bírtam megállni hogy ne írjam ide.Bocsi...

bugyuta # 2010.11.16. 05:45

Veci drága, Te szuper vagy!
Pontosan ezt a választ vártam. Valóban 40 év 7 hónapot dolgoztam, mindössze 37 napot voltam táppénzen.
A 2 fiammal 1 ill. 1,5 évet voltam táppénzen.
Volt egy 2 éves gyors-és gépiró iskolám még 1968-70-ig, de a visszaigazoláson 1970.julius 15-től vettek számitásba, innen kezdődik a munkaviszonyom.
Büszke is vagyok magamra, és megérdemlem a pihenést úgy gondolom, és drukkolok mindenkinek, hogy sikerüljön. Engem sem érdekel az egész év, mielőbb legyen meg ez az egész, de persze megvárom a prémcsit, nem sok de az is pénz. Köszönöm mégegyszer neked. üdv.N.Marika

bugyuta # 2010.11.16. 05:46

Veci bocsi a gyerekeknél nem táppénz, hanem gyes. bocs-bocs N.Marika