40 év munkaviszony után nyugdíj


Gabicsek # 2010.11.18. 21:36

Kedves Veci!
Csak agyalunk, találgatunk, remélem, senki nem húzza nagyon fel magát idejekorán:)

MajorDomus # 2010.11.18. 21:50

Nem kell annyira atesni a ló túlsó oldalára. A legrosszabbra kell számítani amit elfogadnak az csak jobb lehet.

becsaptak # 2010.11.19. 07:35

Gabicsek!

Olvastam a cikket,hát felháborító,hogy mit variálnak ,mindegy, hogy kinek mennyi gyermeke van,mert akinek nincs három az dolgozott,és munka után nevelte a gyermekeit de nemis ez a gond.Hanem az hogy most mindenféle kifogásokat keresnek.Száz szónak is egy a vége.A szolgálati idő és (nem munkaviszony) a választási kampány része volt.És ez így lenne a legigazságosabb!!!! Ha nem így lesz akkor ez őket minősíti.Ha ilyen igéretet tettek akkor oldják meg igazságosan,hogy mindenkinek jó legyen.Szép napot Böbe

Ladányi # 2010.11.19. 07:58

Sziasztok!

Írtam pár levelet. Olyan infót kaptam, hogy nagy viták vannak, a rendesebbjének nem tettszik ez a fajta megközelítés.
Veci! Igazán, Te vagy ennek a Fórumnak a motorja.Te egy igaz E M B E R vagy. Ne szerénykedj!
A U R I N rettenetes! Az egyébként unatkozó, önző emberek viselkednek így!
Én 20 évig rettegtem, hogy elveszítem a munkámat.Pedig a félelem megeszi a lelket. Ez a nyugdíj a mi korosztályunknak azért kell, mert már elegünk van a félelemből!Megnyugtató bizonyosság kell.
Nálam most betelt a pohár!

Katesz55 # 2010.11.19. 09:36

Üdv kedves Sorstársaim!
Tegnap hallottam a Duna tévében-Család-barát magazinban-,hogy ami a Munkakönyvben szerepel azt figyelembe kell venniük!(Az egyetem nincs benne,ezért azt nem számítják bele.)Nagyon felháborít,hogy az idegeinkkel így szórakoznak és elakarnak az életünkből három évet venni!Hiszen utánuk ez idő alatt fizettek TB-t! Talán azzal kellene foglalkozniuk,hogy mennyit fizetnek ki annak a sok 40éves nyugdíjasnak (rendőrök,fegyőrök,tűzoltók)!Elmehettek ilyen fiatalon,mert megviselte őket a hivatásuk!SZEGÉNYEK!
Mert minket a 40 év munka,az nem?Nagyon sokan vagyunk,akiknek a nehéz és rossz körülmények végzett munka miatt,már megváltás lenne a nyugdíj!"Majd megyünk az ORVOSI BIZOTTSÁG elé"!Kapunk majd nagy semmit! Régen 10 év elég volt,hogy kapjon nyugdíjat! Hála Istennek még sokan élnek közülük! Azok mennyit raktak a nagy kalapba?Nem sajnálom Tőlük,de jó lenne ha velünk sem cicáznának ennyit!!
Nagyon jókat írtok egyébként.
Ismeretlenül is üdvözlök mindenkit! Katesz

fabatka # 2010.11.19. 11:05

Arra lennék kíváncsi hogy az álláskeresésen töltött idő(tehát aki regisztrált munkanélküli) beleszámít e a 40 évbe ,mert járulékot abból is vonnak.Ha valaki tudja legyen szíves infomálni....Üdv. mindenkinek.

Katesz55 # 2010.11.19. 11:35

Kitolódik az életkor??????
Kikel menni a temetőbe,a mi korosztályunkkal van tele, és nem csak férfiakkal!!!!!

nagyi5 # 2010.11.19. 11:55

Tegnap néztétek? Hír tv RÁJÁTSZÁS?
Egy előzetes letartoztatott az államnak 8.000 Ft/nap-ba kerül. Úgy látszik mi már rosszabbak vagyunk a bűnőzőknél. A mi nyugdíjunkra kevés a keret.

52mama (törölt felhasználó) # 2010.11.19. 12:07

fabatka

Az álláskeresési járadék és segély, mivel 9,5% nyugdíjjárulékot vonnak belőle szolgálati időnek számít, tehát a most hatályos törvény szerint a teljesösszegú előrehozott nyugdíjnál a 40 évbe beleszámít.

A tárgyalás alatt lévő kedvezményes nyugdíjnál szinte biztos, hogy nem, mivel az ÁJ nem munkaviszony.

Egyébként ez benne van a Munkaügyi Központ által hozott határozatban is.

üdv:52mama

mesehabbal # 2010.11.19. 12:24

Lassan már két életfogytiglanig tartó büntetést is letöltök, de én még mindig nem keresek 8.000,-Ft/nap nettó jövedelmet.

mesehabbal # 2010.11.19. 12:32

Kedves Fórumozók!

A Parlament honlapján megjelentek alapján, sajnos, jövőhét szerdáig még türelemmel kell lennünk.

http://www.parlament.hu/cgi-bin/bizmegh?…

2010. november 24-én (szerda) 10.00 órakor

8. Egyes nyugdíjbiztosítási tárgyú törvények módosításáról szóló törvényjavaslat (T/.... szám)
(Általános vita) [1]
[1] Benyújtástól függően!

Az a szomorú, hogy még mindig nem olvasható, hogy mi a részletes javaslat.

zsuzsa 56 # 2010.11.19. 12:55

Stelax nagyon igazad van!
A munkáltatók már nagyon szivesen megválnának tőlünk
Én ezzel egyet is értek adjuk át a helyet a sok munkanélküli fiatalnak
Az én melóhelyemen is 20-30év között van az átlag életkor Én az 54évemmel már matuzsálemnek számítok
A főnőkeim is nagyon fiatalok
Bírni kell az iramot sőt még többet is a fiataloknál hogy megmaradjon a meló
Márciusban meghalt a Férjem így egyedül maradtam és azóta mégjobban rettegek attól hogy munkanélküli leszek
Lejár a jövő év elején a Férjem után kapott 60% és még így is nagyon nehéz lesz
Nem is merek arra gondolni hogy mi lesz ha lecserélnek a korom miatt
Ezért lenne jó legalább menekülési útnak a nyugdíj
Mégsem szeretnék a híd alatt kikötni 40év nagyon kemény (kereskedelem)munka után

csera # 2010.11.19. 13:20
fabatka # 2010.11.19. 13:48

2 mama Köszönöm az információt.Sajnos én is erre tippeltem.....Üdv.Fabatka.

fabatka # 2010.11.19. 13:55

Bocs!Természetesen 52mama .Csak nagyon a

szélén kezdtem. így az 5-ös lemaradt.Üdv.fabatka

nagyi5 # 2010.11.19. 14:11

Nem számít bele a munkaviszonyba de fizettni kell utána nyugdíjjárulékot.
Van aki most munkanélküli és pont ez az idő hiányzik neki,ahoz hogy kedvezményes nyugdíj ba mehesen.
Sokunknak ez lett volna a mentőőv, a megoldás mert így kilátástalanná vált minden. Adjanak munkát két-három évre és nem rinyálunk.

52mama (törölt felhasználó) # 2010.11.19. 14:14

mesehabbal!

Megnéztem a menetrendet, már van törvényszám.

"Egyes nyugdíjbizt.tárgyú törvények módosításáról szóló törvényjavaslat T 1745

Ott az előterjesztés is. Olvassátok! Majd utána beszélgetünk róla

üdv: 52mama

mesehabbal # 2010.11.19. 14:19

52mami!
Köszönöm, nézem.
Üdv: Ági

Veci # 2010.11.19. 14:29

ITT a törvényjavaslat
http://www.parlament.hu/…om.irom_adat?…

Sürgősségi javaslat
http://www.parlament.hu/…m.irom_madat?…

ITT a nyugdíjtörvény: http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…


Üdvözlettel Veci

mesehabbal # 2010.11.19. 14:36

Kiemeltem a lényeget, ami szerintem érint minket.
Most legyünk okosak, hova tartozik a szakmunkásképző?

http://www.parlament.hu/…45/01745.pdf

„(2a) Öregségi teljes nyugdíjra életkorától függetlenül jogosult az a nő is, aki

  1. legalább negyven év jogosultsági idővel rendelkezik, és
  2. azon a napon, amelytől kezdődően az öregségi teljes nyugdíjat megállapítják, a Tbj. 5. § (1) bekezdés a)–b) és e)–g) pontja szerinti biztosítással járó jogviszonyban nem áll.

(2b) A (2a) bekezdés tekintetében jogosultsági időnek minősül a kereső tevékenységgel járó biztosítási vagy azzal egy tekintet alá eső jogviszonnyal, valamint a terhességi-gyermekágyi segélyben, gyermekgondozási díjban, gyermekgondozási segélyben, gyermeknevelési támogatásban eltöltött idővel szerzett szolgálati idő.
(2c) A (2a) bekezdés alapján az öregségi teljes nyugdíj nem állapítható meg, ha a kereső tevékenységgel járó biztosítási vagy azzal egy tekintet alá eső jogviszonnyal szerzett szolgálati idő nem éri el a harminckét évet.”

Általános indokolás

A törvényjavaslat legfontosabb célja a hosszú munkaviszonnyal rendelkező nők nyugdíjkedvezményének megteremtése, a nők kettős – családi és munkahelyi – szerepvállalásának, a családi helytállás mellett elért hosszú munkaviszonyának elismerése. A nyugdíjkedvezmény a fiatalabb korban megadott nyugdíjazási lehetőség révén elősegíti az érintett nők további családi szerepvállalását, ezáltal a fiatalabb gyermekes anyák munkaerő-piaci részvételi feltételei is javulhatnak.
Részletes indokolás
A szabályozás más szolgálati időt, mint pl. a tanulmányi időt, a munkanélküli ellátást és a megállapodás alapján fizetett nyugdíjjárulékot a kedvezményre való jogosultság szempontjából nem veszi figyelembe. A nyugdíj igénybevételekor az általános szabályoknak megfelelően meg kell szüntetni a biztosítással járó jogviszonyt.

nandy # 2010.11.19. 14:41

Ha a szakmai gyakorlat kereső tevékenységnek minősül, akkor beletartozik.
De eléggé kétesélyes a dolog...

nandy # 2010.11.19. 14:42

Íme, egy újabb összefércelt törvényke.

pazs # 2010.11.19. 14:43

Erről majd egy kormányrendelet fog készülni:
14. §
A Tny. 101. § (1) bekezdése a következő o) ponttal egészül ki:
(A Kormány felhatalmazást kap arra, hogy)
„o) a 18. § (2b)–(2c) bekezdés szerinti, kereső tevékenységgel járó biztosítási vagy azzal egy tekintet alá eső jogviszonyokat”
(rendeletben határozza meg.)

mesehabbal # 2010.11.19. 14:58

Merem remélni, hogy a szakmunkásképző: „kereső tevékenységgel járó biztosítási vagy azzal egy tekintet alá eső jogviszonyok” között lesz. Eddig annak számított!

zsuzsa52 # 2010.11.19. 15:07

Sziasztok!
Végre, végre!!
Sajna biztos csak az lehet a dolgában egyenlőre, akinek mindenféle iskola és egyéb hátráltató tényező nélkül megvan a 40 éve.
Pl. nekem kb.2011. május végére.
Már csak azt nem tudom, hogy a korábban a polgármesteremnek beadott kérelmemet- miszerint december 31-től mennék nyugdíjba - érdemes-e módosítanom közös megegyezéssel történő munkaviszony megszüntetésre és akkor kb. 6 hónappal előbb elmehetnék.
A nyugdíjkalkulátorok szerint csaknem annyi nyugdíjam lenne, mint a netto keresetem.
Hajrá mindenki!!