felmondás gyes alatt


Fee22 # 2011.06.15. 08:11

Szép jó reggelt,ismételten lenne egy apró kérdésem.
Ha a cég közös megállapodásnál felajánl nekem egy összeget és azt mondja mellé,hogy jutalom jogcímen számfejtenék,az esetleg valami hátrányt vagy számukra előnyt jelent?Van ennek egyáltalán valamilyen jelentősége?
Köszönöm!

Hannababababa # 2011.05.13. 06:06

Tisztelt Szakértő!

Olvastam a korábbi válaszokban, hogy a gyermek 3 éves koráig van védettség rendes felmondás alól. Igaz ez a kormánytisztviselőkre is?

Köszönöm gyors válaszát!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.05.13. 05:08

Ugye, nem olvastad el a topic korábbi bejegyzéseit?

ági69 # 2011.05.12. 19:43

2009.jún.24-én született kisfiam és ez év júl.25-én telik le a Gyed-em! Jeleztem a munkáltatómnak,h visszamennék dolgozni.De közölték,h nem tudnak visszavenni eredeti munkakörömbe,szerződést akarnak módosítani velem és az új munkakörömbe alkalmaznának.Azt szeretném tudni jogszerű-e ez? Tisztában vagyok azzal,h gyermekem 3éves koráig nem mondhatnak fel,csak azt nem tudom hogyha felmondom a Gyes-t és 8 órába dolgozok vagy ha Gyes alatt dolgozok akkor érvényes ez a védelem?? Mi van akkor ha nem fogadom el a felajánlott munkakört?olyankor mit tehetek?? Mit jelent az állás idö??

Fee22 # 2011.05.12. 08:20

Nagyon szépen köszönöm a rendkívűl hasznos tanácsokat!

pazs # 2011.05.12. 08:12

Nem vagy köteles elfogadni. Ne feledkezz el, hogy évi 44 munkanapra viszont átirányíthat másik munkakörbe (de ez ideiglenes és nem jelenti a munkaszerződés módosítását - itt figyelj arra, hogy nehogy véletlenül aláírj egy szerződésmódosítást...).
A munkáltatódat te ismered, hogy mennyire lenne vevő közös megegyezésre (és hogy te akarod-e). De ha ő nem akar megtartani, akkor valószínűleg kapni fog az ajánlaton.

Fee22 # 2011.05.12. 07:44

Szuper,tehát nem vagyok köteles elfogadni?Részemről a közös megegyezéssel-persze úgy ha azt kapnám mint amit a védettségemig és azon felül kapnék- előrukkolni mennyire megnyerő vagy sem?

pazs # 2011.05.12. 07:37

Csak ismételni tudom magam: ha nem fogadod el, akkor nem módosul a munkaköröd. A védettség lejártával azonban rendes felmondással megszüntethetik a munkaviszonyodat, ha megszüntették a munkakörödet.

Fee22 # 2011.05.12. 07:22

Mi van akkor,ha felajánlanak egy munkakört amire ők azt modják,hogy hasonló de szerintem csak 1 része hasonló,a fő munkakör pedig más,amit én nem is tudnék elképzelni?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.05.11. 18:53

De arra ugye nem kötelezhetnek,hogy vegyem ki az aktuális szabikat is.

Dehogynem. Mivel ők rendelkeznek a 3/4-ével.

ondolom azért levelek borítékolását az én munkaköröm részlegén nem adhatnak?

Miért ne?

Fee22 # 2011.05.11. 11:01

Köszönöm!De arra ugye nem kötelezhetnek,hogy vegyem ki az aktuális szabikat is.Gondolom azért levelek borítékolását az én munkaköröm részlegén nem adhatnak?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.05.11. 10:51

Mondhatják. Akármilyen feladatot nem adhatnak, de bármi olyat, ami a szerződés szerint munkakörbe belefér, és áthelyezésként sok olyat is, ami nem fér bele.

Fee22 # 2011.05.11. 10:27

Megint én vagyok.Holnapi napon munkába kellene állnom,hiszen lejárt a szabim.írtam tegnap a HR-esnek,hogy mi a helyzet,de semmi reakció nem jött.
Kérdésem az lenne,hogy ha holnap bemegyek ugye nem adhatnak bármilyen munkát,hogy elteljen a napom.A munkavégzés alóli felmentést mindenképpen írásban kérjem ,ugye?Mondhatják azt,hogy akkor még maradjak szabin és töltsem az idei szabikat?
Köszönöm

Fee22 # 2011.05.10. 09:59

A munkaköröm meg van,csak más kapta meg,azt meg nem akarják visszaasdni.A védettség még 1 évig szól,úgyhogy ok.Majd meglátjuk mi lesz.Mókás a helyzet.

pazs # 2011.05.10. 09:54

Amíg nem foglalkoztat a munkaszerződésednek megfelelően. Úgyhogy ha van munkakör, amit elfogadsz a munkaszerződésedben szereplő helyett, akkor addig. Persze ha megszűnt a munkaköröd és nem találtok más munkakört, akkor az ok lehet a rendes felmondásra (a védettséged lejártával).

Fee22 # 2011.05.10. 08:28

Köszönöm!Ha jól tudom,ilyenkor jön az állásidő.De meddig kell,hogy az állásidőt fizesség.Addig amíg nem adnak munkát olyat amit elfogadok vagy pedig?

pazs # 2011.05.10. 08:22

azon a napon, amikor munkába kell állnod, megjelensz a munkahelyeden és ott maradsz, amíg vagy (i) le nem jár a munkaidőd vagy (ii) nem adják írásba, hogy felmentenek a munkavégzés alól. Az, hogy adnak-e munkát, amit elvégezhetnél, a munkáltató baja.

Fee22 # 2011.05.10. 08:11

Jó reggelt ismételten jelentkezem!Voltam a cégnél akik azt mondták,hogy megpróbálnak találni nekem munkát és majd jelentkeznek.A legjobb az,hogy a szabadságom lejár a héten és a hét végén munkába kellene állnom.Mi van ilyenkor?

Fee22 # 2011.05.09. 17:54

Rendben,köszönöm szépen.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.05.09. 10:03

Tudja. Kérd tőlük. Mondd azt, hogy te nem kérted a munkaidő csökkentését, arról nem volt tudomásod, hogy a gyes mellett csak hat órában lehetne dolgozni, ezért a gyest már le is mondtad. (Ez azonban a szabadság idejére is vonatkozik, ha esetleg utaltak gyest, azt vissza kellene fizetni.)
Előtte számold ki, persze, mivel jársz jobban.

Fee22 # 2011.05.09. 09:58

Én 8 órban is tudnék dolgozni,sőt emiatt több lenne a pénzem is.A gyest pedig vissza tudnám mondani.A cégem az eddig kifizettet szabikat amit 6 órában számolt el,visszamenőleg 8 órára tudja nekem korrigálni?
Köszönöm!

Fee22 # 2011.05.09. 09:56

Annyit írtam,hogy gyes mellett szeretnék dolgozni menni.
Most jöttem rá,ahogy válaszoltál nekem,hogy tökmindegy hogy gyes vagy nem,akkor is védett vagyok.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.05.09. 09:21

Most akkor írtál nekik valamit hatórás munkaidőről vagy nem írtál?

Fee22 # 2011.05.09. 09:18

Még annyit hozzáfúznék,hogy én teljes tévhitben voltam a gyes és a védelemmel kapcsolatban.Tehát akkor a gyermek 3 éves koráig védett vagyok független attól,hogy igénylem e a gyest vagy sem.Csak ezért akartam 6 órában visszamenni dolgozni és ezt jeleztem a cégnek mert azt hittem csak így maradok védett.

Fee22 # 2011.05.09. 07:39

Annyit írtam,hogy ez év március 16-tól kívánom megszakítani a fizetés nélküli szabadságomat és a szabadságok kivétele után állnék ténylegesen munkába.Dolgozni pedig Gyes mellett kívánok.Mást nem.
Tehát a cég kérhet olyan igazolást tőlem vagy esetleg a Mák-tól hogy mikortól igénylem a Gyest?
Köszönöm!