felmondás gyes alatt


nandy # 2009.10.07. 06:36

Közös megegyezés esetén nincs 90 napos várakozási idő. Az a munkavállaló rendes felmondása, ill. a munkáltató rendkívüli felmondása esetén van.

galoca74 # 2009.10.06. 22:48

Időközben próbáltam okosodni:)
Jól értelmezem: ha közös megegyezéssel v. rendkívüli felmondással szűnik meg 1 munkaviszony akkor 90 napig nem jár álláskeresési támogatás?

galoca74 # 2009.10.06. 18:16

Köszönöm a válaszokat!
Hát én is úgy gondolom, mint KSB. Jobb ma egy túzog, mint holnap egy veréb.
Ez most biztosnak látszik. Nem utolsó sorban talán sikerül korrektűl megegyezni. Kamatozni nálam is tud, akkor már meg van az inflációs veszteség. Az "új" vezetés tudatában pedig én borítékolom, hogy max. 1 év és ha nem találnak ki valami nagyon okosat akkor hamarosan bezárhatnak.
A második kérdésemre tud esetleg valaki választ adni?
Mi a helyzet munkanélküliség esetén??

Kovács_Béla_Sándor # 2009.10.06. 14:01

abban mi az üzlet a munkavállaló számára, ha kevesebbet kap, mint rendes felmondás esetén?
Ez esetben az, hogy egyösszegben, majd fél évvel korábban, munkavégzési kötelezettség - és nem utolsó sorban vita, per - nélkül jut hozzá a pénzhez. Infláció le; kamat fel. Cash v. váromány.

nandy # 2009.10.06. 13:47

Ja, és galóca, ne feledd, hogy a munkáltatódnak rendeznie kell a béredet (a cégnél történt bérfejlesztésnek megfelelően), és azzal számfejteni a járandóságokat. :)

nandy # 2009.10.06. 13:43

Kérni mindent lehet :))

De egyébként abban mi az üzlet a munkavállaló számára, ha kevesebbet kap, mint rendes felmondás esetén?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.10.06. 09:16

Abban a munkáltatónak mi az üzlet? Nyilván olyan egyezséget kell ajánlani, amin valamit ő is nyer. A te változatodban - ha még fájdalomdíjat is fizet -, egyenesen veszít.
Én beérném azzal, ha a 2010 márciusáig járó bért és a végkielégítést kifizetné, a szabadságot megváltaná. Vigye kánya a felmondási időre járó bért.

nandy # 2009.10.05. 21:22

galóca:

A munkáltatónak foglalkoztatási kötelezettsége van, mégpedig az eredeti munkaszerződésben foglaltak szerint. Az átszervezés legyen az ő problémája.

Ha közös megegyezésre kerülne sor, akkor legalább adja meg a felmondási időre járó bért, szab. megváltást, végkielégítést, plusz 2010 márciusáig a béredet (és én még hozzácsapnék pár havi "fájdalomdíjat" is...).

Ha ezt nem hajlandó megadni, akkor tessék foglalkoztatni, csak nyugodtan...

galoca74 # 2009.10.05. 19:54

jogos, 2010.februárig vagyok gyesen...

escargot # 2009.10.05. 19:52

2010 februárig?

galoca74 # 2009.10.05. 19:48

Sajnos járatlan vagyok, ezért szeretnék érdeklődni, mit tehet az adott helyzetben:
Jelenleg gyes-en vagyok, 2009.februáráig. Tudomásom szerint a gyes lejártát követően 30 napos felmondási védelem alatt állok.
Munkáltatómnál jelenleg átszervezés van. Tájékoztattak, hogy jelenlegi munkakörömben az eddigi feltételek és iskolai végzettségemnek megfelelően nem tudnak tovább foglalkoztatni.
Felajánlották annak a lehetőségét, hogy közös megegyezéssel szüntessük meg november 1-től a munkaviszonyomat úgy, hogy kifizetik a felmondási időt, végkielégítést és a szabadság megváltást.
Elfogadhatom ezt a lehetőséget???
Számomra jól hangzik abból a szempontból, hogy most még tud fizetni a cég, ki tudja mi lesz fél év múlva. Ez a pénz most biztos. (Komoly összegről van szó 16 éves munkaviszony után)
Ha lejár a gyes-em és időközben ilyen körülmények között szűnt meg a munkaviszonyom, ha nem találok addig munkát (ami a mai helyzetben ugye nagyon nehéz) jogosúlt leszek munkanélküli ellátásra?

Előre is köszönöm a válaszokat!