felmondás gyes alatt


pazs # 2011.06.28. 08:12

Fee22: a tb-hez nemigen értek, keresd inkább nandyt. Azt is értem, hogy a munkáltatód nem tud foglalkoztatni, csak azt nem értettem, hogy honnan "jössz vissza", hogy gyereket neveltél-e vagy táppénzről stb.

Fee22 # 2011.06.28. 07:44

Köszönöm Pazs!
Azért vagyok állásidőn,mert a cégem nem 'tudja'(akarja) nekem a munkaköröm visszaadni,ezért fizeti a bérem és próbál közös megegyezéssel megválni tőlem.Bele is mentem volna ,ha azt kínálja amit kérek.Most pedig kiderült,hogy terhes vagyok.Van annak valami szerepe,hogy én visszamondtam a Gyest?Úgy értem,hogy származik ebből hátrányom az elkövetkező Tgyás stb fizetése ügyében?Azért kérdezem,mert vhol olvastam,hogy csak akkor kapja az ember ismét a tgyást ha a gyest nem mondta le??Ezt nem tudom elképzelni..
Amúgy ugyanaz a Tgyás jár mint korábban,vagyis a bruttóm alapján számolva?
Nagyon köszönöm a válaszod!

pazs # 2011.06.28. 07:31

Fee22: arra nem emlékszem, miért vagy állásidőn, de ha terhes vagy és amúgy nem akarod megszüntetni a munkaviszonyodat, eszedbe ne jusson közös megegyezést aláírni, mert az ellen nem véd, csak a munkáltatói rendes felmondás ellen.
Tgyás meg ezek persze járnak, mert állásidő azt jelenti, hogy fel vagy mentve a munkavégzés alól, mert nem tudnak neked munkát biztosítani.

Fee22 # 2011.06.28. 06:45

Jó reggelt!Segítene nekem valaki a kérdésemmel kapcsolatban?Köszönöm

Fee22 # 2011.06.27. 06:12

Szép jó reggelt,ismét itt vagyok:-)
Új fejlemény van az én ügyemben.Ugye jelenleg ott tartunk,hogy május óta állásidőn vagyok és egyezkedünk a céggel közös megegyezés ügyben.Tett a cég nekem egy ajánlatot amire én az saját elképzeléseimet megírtam,hogy én mire számítok és mikor megyek bele.Most még várom a reakciójukat.Tegnap viszont kiderült,hogy várandóa vagyok.Kérdésem az lenne,hogy így kapok ismét már tgyást stb?Hiszen nem dolgoztam,hanem gyes után már a szabijaimat töltöttem és úgy volt,hogy visszavesz a cég,de mivel nem akarja visszaadni a munkám ezért van az állásidő.Ilyenkor mi a helyzet?Meddig kapom az állásidőt?a szülés idejéig vagy előtte menjek táppénzre?Gondolom a cég szívrohamot kap vagy lehet,hogy megemeli a közös megegyezésre vonatkozó ajánlatát?Kérdés kérdés hátán:-)Előre is köszönöm a választ!Üdv

Kovács_Béla_Sándor # 2011.06.23. 14:28

Igen, lényegében ez a helyzet (bár a szóhasználat nem preciz).
A közös megegyezéses ajánlat kialakításakor mérlegelni kell a védelem idejére fizetendő állásidős átlagkereset összegét, a majdani megszüntetéskor fizetendő összegeket. (Az állásidőre nem jár rendes szabadság.) Figyelembe kell venni továbbá annak a lehetőségét, hogy a védelem ideje alatt a munkavállaló újabb gyermeket szül. Stb.
A közös megegyezésről való egyeztetést, tárgyalást célszerű lenne ügyvédre bízni.

bogyo_ # 2011.06.23. 12:13

Tisztelt KBS!

Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy van egy munkavállalónk aki a kisebbik gyermeke 2 éves kora után szeretne ismét munkába állni. Ha jól értelmezem a törvényt akkor kötelesek vagyunk visszavenni a gyermek 3 éves koráig plusz 30 nap, vagy közös megegyezéssel lehet megszüntetni a munkaviszonyát. Amennyiben nem tudunk neki munkát biztosítani, mert már más végzi az Ő munkáját (sokkal sikeresebben) akkor állásidőre kell neki bért fizetni?

Előre is köszönöm a válaszát. Krikkó Melinda

Kovács_Béla_Sándor # 2011.06.23. 09:42

A közös megegyezést nem kel indokolni.

Devus85 # 2011.06.23. 07:31

Szemétségről szó sem lehet, mert dolgozott itt közben is...:) anyagiak miatt ment ki, ugyhogy teljesen korrektul akarok eljárni... szóval lejár neki a gyes, kiszámolom a szabit, kifizetem, és utána rögtön megutdom közös megegyezésel szüntetni, ( idnok, hogy nem kíván itt dolgozni) elnézést, ha értetlen vagyok, de jol akarok eljárni:)
koszonom az eddig választ is:)
!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.06.23. 07:00

Devus, ha elég szemét akarsz lenni, akkor nem adod ki neki azonnal a szabadságát, hanem csak egyheti munka után. Mivel egy héten át igazolatlanul fog hiányozni a munkából, rendkívüli felmondással meg lehet szüntetni a munkaviszonyt. A szabadságmegváltás ekkor is jár neki, viszont ő is tartozik a felmondási idejére irányadó átlagkeresete összegével.

Ha nem akarsz szemét lenni, akkor küldesz neki egy közös megegyezéses megszüntetésre vonatkozó ajánlatot. Annyira rendesnek szerintem nem kell lenned, hogy te mondj fel neki.

Devus85 # 2011.06.23. 06:26

Sziasztok!
Van egy kis problémám, nem tudom, hogy kell kezelni a helyzetet. Van egy munkavállalónk, július 7én jár le neki a gyes. Kiment külföldre, kiköltözött az egész csládjával! ilyenkor milyen módon járok el? mikor szűnik meg a munkvaiszonya? Szabadságot kiszámítom, kifizetem, és utána? mert nem kíván dolgozni már? Köszönöm a segítséget!

Fee22 # 2011.06.23. 06:24

Szép jó reggelt,ismét itt vagyok:-)
Új fejlemény van az én ügyemben.Ugye jelenleg ott tartunk,hogy május óta állásidőn vagyok és egyezkedünk a céggel közös megegyezés ügyben.Tett a cég nekem egy ajánlatot amire én az saját elképzeléseimet megírtam,hogy én mire számítok és mikor megyek bele.Most még várom a reakciójukat.Tegnap viszont kiderült,hogy várandóa vagyok.Kérdésem az lenne,hogy így kapok ismét már tgyást stb?Hiszen nem dolgoztam,hanem gyes után már a szabijaimat töltöttem és úgy volt,hogy visszavesz a cég,de mivel nem akarja visszaadni a munkám ezért van az állásidő.Ilyenkor mi a helyzet?Meddig kapom az állásidőt?a szülés idejéig vagy előtte menjek táppénzre?Gondolom a cég szívrohamot kap vagy lehet,hogy megemeli a közös megegyezésre vonatkozó ajánlatát?Kérdés kérdés hátán:-)Előre is köszönöm a választ!Üdv

Kovács_Béla_Sándor # 2011.06.22. 08:52

Nem nagyon értem, ez miért szorul bizonyításra, pontosabban ez miért lényeges körülmény. azt tudom mondani, amit már annyiszor: az elvi jellegű kérdés helyett jobb lenne, ha a konkrét tényállást és a konkrét problémát adnád elő. (Pl.: "Szúr az oldalam" ahelyett, hogy az "a máj epekiválasztásának elégtelensége milyen fizikai tünetekben nyilvánulhat meg"?)

Xénia72 # 2011.06.21. 23:13

Köszönöm KBS! :)

Magát az igazamat szeretném vele bizonyítani, amiben én kérem, hogy a GYES-em végeztével számoljon el velem, ő (a főnököm) pedig válaszol majd rá, hogy nem tud (ilyen vagy olyan oknál fogva).... (ez már önmagában egy olyan "irat", amivel fordulhatok a m.ügyi bírósághoz). Ha postai levélben írom meg, és átveszi, biztos, hogy telefonon fog felhívni, és úgy küld el a búsba.. (azt pedig nem fogom tudni bizonyítani). De akkor maradok inkább a bizonytalan postai levélnél... Köszi még egyszer! Xénia

Kovács_Béla_Sándor # 2011.06.20. 22:16

Xénia, az attól függ, mit akarsz vele bizonyítani. Annyi biztos, hogy az emil nem minősül írásbeli közlésnek. Ezért például felmondani nem lehet benne.

Hannababababa # 2011.06.20. 18:28

Tisztelt Szakértő!

Kormánytisztviselő vagyok és issza szeretnék menni a gyed lejárta( év végén) után dolgozni a munkahelyemre. Már most pedzegetik, hogy valószínűleg leépítés lesz. A kérdésem az lenne, hogy milyen indokkal, milyen módon tudnak elküldeni a gyermekem 3 éves koráig?

Előre is köszönettel:

Xénia72 # 2011.06.19. 21:11

Hello, nekem nem tud valaki válaszolni a kérdésemre? Levelezhetek a munkáltatómmal e-mailben? Azt elfogadja a bíróság később, vagy csak a térvivevényes levelet? Köszi!

végrehajtó1 # 2011.06.18. 13:10

Mint írták neked elöbb közös megegyezésnél nem jár semennyi plusz bér.Sem végkielégítés.

Ezért nem akar neked felmondani.

Egyébként ha vissza akarsz menni dolgozni akkor köteles visszavenni.Olyan nincs hogy nem.Legfeljebb felmondhat ha akar...

De hogy egyiket sem akar ...olyan sincs.

Ciklámen # 2011.06.18. 12:55

Kedves Kovács Béla Sándor!

Köszönöm a válaszát, nem tudnak (nem is akarnak) visszavenni de nem akarnak felmondani hanem ily módon megszüntetni a munkaviszonyom - közös megegyezéssel, mondván hogy az előbbi nekik macerás..de kifizetik ami jár. Nem tudom mi lehet ebben macerás illetve továbbra sem hogy mi és mennyi hány havi bér járna. Miért lenne jobb jutalom címén kapni? Köszönöm előre is válaszát.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.06.18. 06:02

Közös megegyezés esetén egyáltalán nem jár végkielégítés. Annyit kapsz, amennyit ki tudsz alkudni magadnak. (Egyébként azt is jobb lenne jutalomnak vagy versenykorlátozó megállapodás díjazásának titulálni.)

Ciklámen # 2011.06.17. 21:01

Tisztelt Szakértő!

Az lenne a kérdésem, hogy hány hónap végkielégítés jár a következő feltételekkel számomra. A munkaviszony 9 és fél éve áll fenn (jelenleg nem dolgozom de állományban vagyok mert otthon vagyok gyermekemmel Gyes-t kapok). 2008. 10. hó-ban jöttem el táppénzre (veszélyeztetett terhesség miatt) akkor minden szabadságom kivettem. 2009-ben született meg gyermekem azóta vagyok itthon vele (Tgyás, Gyed majd gyes-en) Nem tudnak/akarnak visszavenni megbeszéltük a közös megegyezést végkielégítéssel. Mire figyeljek oda, hány havi bér jár számomra? Köszönöm segítő válaszát!

Ciklámen # 2011.06.17. 21:01

Tisztelt Szakértő!

Az lenne a kérdésem, hogy hány hónap végkielégítés jár a következő feltételekkel számomra. A munkaviszony 9 és fél éve áll fenn (jelenleg nem dolgozom de állományban vagyok mert otthon vagyok gyermekemmel Gyes-t kapok). 2008. 10. hó-ban jöttem el táppénzre (veszélyeztetett terhesség miatt) akkor minden szabadságom kivettem. 2009-ben született meg gyermekem azóta vagyok itthon vele (Tgyás, Gyed majd gyes-en) Nem tudnak/akarnak visszavenni megbeszéltük a közös megegyezést végkielégítéssel. Mire figyeljek oda, hány havi bér jár számomra? Köszönöm segítő válaszát!

Xénia72 # 2011.06.15. 23:06

Üdvözletem!

Kérem, segítsen már valaki az alábbiakban:

Év végén lejár a gyes-em, és már előre látható, hogy a munkáltatómmal gondok lesznek, nem fog visszavenni, de a gyed első éve alatt felgyűlt szabijaimat sem fogja kifizetni (mondván nincs pénz!), szóval csatára (perre) lehet majd számítanom.

Kérdésem, hogy a munkábaállási szándékomat elég-e, ha csak e-mailben (a tulajdonosnak és a könyvelőnek egyszerre megküldve) jelzem? Muszáj a tértivevényes levél? (a későbbi bírósági ügy szempontjából?)

A tértis leveleket állítólag (recepciós szerint) nem veszik át a cégnél, az e-mailt pedig valószínűleg megkapja, és vagy a főnök ,vagy a könyvelő válaszolni is fog rá. Elfogadja ezt is később a Munkaügyi bíróság?

Köszönöm!

Fee22 # 2011.06.15. 09:33

Értem,nagyon köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.06.15. 08:38

Fee: sokat nem számít. Ha álláskeresési támogatást szeretnél igényelni, akkor kifejezetten jobb, mintha végkielégítés lenne.