Munkaviszony megszűntetése


gabaabag # 2010.01.19. 05:08

Tisztelt Szakértők egy kéréssel fordulok önökhöz a cégnél alapítottak egy új kft nekem dec 31-el megszűnt a munkaviszonyom de még semmit nem irtamalá 19év munkaviszonyom van a cégnél a közosmegegyzést köteles vagyo-e aláirni szerintem kiakarnak semmizni amugy a régicégnél alapitotag vayok elöre is köszönöm a válaszokat

hunfrakk # 2010.01.19. 06:29

természetesen semmit nem vagy köteles aláírni

egyértelmű, a végkielégítést nem kívánják megfizetni

itt a törvény, ebben mindent megtalálsz:

http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

jeje # 2010.01.19. 06:58

Kedves nandy!

Köszönöm a választ.
Ez alapján, ha jól értem, a közös megegyezést is csak a munkáltatói jogkörgyakorló írhatja alá, hogy az érvényes legyen.

Holly # 2010.01.19. 09:06

sziasztok!

34/2009. (XII. 30.) SZMM rendelet
(az álláskeresési járadék és álláskeresési segély megállapításához szükséges igazolólapról) miatt kérdeznék:

a kitöltési útmutató csak a rendes és a rendkívüli felmondást nevesíti, ez ugye nem jelenti azt, h. a közös megegyezés fogalma már nem létezik?
továbbra is szerepelhet a megszűnés módjánál a közös megegyezés?

köszönöm!

nandy # 2010.01.19. 13:23

Igen.

Frixike # 2010.01.19. 14:39

Kedves fórumozók!

Segítségre lenne szükségem. Egy magán cégnél dolgozom már 9 hónapja. Szerződésem sajnos nincsen, hiába kértem a munkáltatót több alkalommal, hogy kérek szerződést, mindenféle kifogásokkal ez nem történt meg. Aki5 vagy 8 éve itt dolgozik, annak sincsen. Eredetileg szóbani megegyezésünk 8 órás munkaviszonyról szólt, amit rugalmasan dolgozok le.
Jelenleg táppénzen vagyok, 22-ig. Tudomásomra jutott, hogy néhány embert elbocsájtottak a munkahelyemről, a többieket, pedig 4órás munkaidőbe tettét, pénzhiányra hivatkozva. Valószínű, hogy ha visszamegyek hétfőn, akkor valamelyik rám is fog várni.
A kérdésem az lenne:

1: ha elém tesz egy papírt a felmondásról, mondhatom e neki, hogy nem írom alá?
2: mit tehetek ha közös megegyezéssel szeretne felmondani, és én azt nem szeretném?
3: ha közös felmondásba belemegyek, utána milyen jogaim lehetnek: kaphatok e munkanélkülit stb.
4: így, hogy nincs szerződésem, felelősségre lehet e vonni valamilyen hivatalnál a munkáltatómat? (a munkabéremet utalva kaptam. megtartottam az összes bérpapíromat, valamint bankszámlakivonatomat, amin látszik, hogy Munkabér utalása történt)Az biztos, hoyg be vagyok jelentve, hiszen tudtommal mindent vonnak amit kell.
5: ha azt mondják, hogy 4 órában kell dolgoznom mit tehetek? (Eredeti szerződést sem láttam, tehát ha "módosítják" azt köteles vagyok e aláírni? Ha nem írom alá akkor mit tehet a munkáltató?

Előre is köszönöm a válaszokat!
Remélem elég érthetően írtam le.

végrehajtó1 # 2010.01.19. 15:08

Ha nincs szerződés akkor milyen felmondást akarsz aláírni??

Az biztos, hoyg be vagyok jelentve, hiszen tudtommal mindent vonnak amit kell.

Én abban nem volnék biztos...nézz utána hogy tényleg így van.

Frixike # 2010.01.19. 15:09

segítséget kértem. tudsz segíteni, vagy nem?
örülnék neki..

Frixike # 2010.01.19. 15:10

hol tudok annak utánajárni gyorsan, hogy be vagyok e biztosan jelentve? ha be vagyok, akkor mi a helyzet a kérdéseimet tekintve?

lewho # 2010.01.19. 15:31

1: ha elém tesz egy papírt a felmondásról, mondhatom e neki, hogy nem írom alá?

Mondhatod. De ha az átvételt megtagadod, akkor átvettnek minősül.

2: mit tehetek ha közös megegyezéssel szeretne felmondani, és én azt nem szeretném?

Közös megegyezés:) Ha nem közös, nincs megegyezés.

3: ha közös felmondásba belemegyek, utána milyen jogaim lehetnek: kaphatok e munkanélkülit stb.

Kaphacc.

4: így, hogy nincs szerződésem, felelősségre lehet e vonni valamilyen hivatalnál a munkáltatómat? (a munkabéremet utalva kaptam. megtartottam az összes bérpapíromat, valamint bankszámlakivo­natomat, amin látszik, hogy Munkabér utalása történt)Az biztos, hoyg be vagyok jelentve, hiszen tudtommal mindent vonnak amit kell.

Munkaügyi felügyelőség.

5: ha azt mondják, hogy 4 órában kell dolgoznom mit tehetek? (Eredeti szerződést sem láttam, tehát ha „módosítják“ azt köteles vagyok e aláírni? Ha nem írom alá akkor mit tehet a munkáltató?

Megkeseríti az életedet...
Szerintem kevés az a munkáltató, aki nem tud jogszerűen kiszúrni a munkavállalóval....ez van sajna

Frixike # 2010.01.19. 15:46

uh:( köszönöm. úgy látom, hogy nincs mit tenni akkor. mikor vagyok jogosult a munkanélkülire? ugy tudtam, hogy csak akkor ha rendkívülivel elküldenek...

gévike # 2010.01.19. 16:26

Sziasztok!
2009 dec.7-én kézhezkaptam a felmondásomat. A munkáltató rendes felmondással megszüntette a munkaviszonyomat az alábbiak szerint: " A felmondási idő a betegség miatti keresőképtelenségének lejártát követő 30 nap után, jelen esetben 2010.01.06. napjától kezdődik el és 35 nap.A munkavégzés alól a jelen levél kézhezvételét követő naptól felmentem.Felmondási idejére átlagkeresetét kapja".
2009 dec.7-én még 7 nap szabadsággal rendelkeztem, a dec. havi béremet úgy számolta el hogy kiírta a szabadságomat, mintha azon lettem volna.
A kérdésem az lenne, hogy a munkáltató felmondás átadása után rendelkezhet e a szabadsággal ( itt megjegyezném hogy a 3/4 részével már az év során rendelkezett)kapcsolatban, vagy ki kell e azt külön fizetnie, mivel év közben nem adta azt ki.

végrehajtó1 # 2010.01.19. 17:00

ki kell fizetnie

gévike # 2010.01.19. 17:29

Én is így gondoltam, meg is írnám a könyvelőjének, de mire hivatkozzak?

fishman # 2010.01.20. 12:39

Üdv. mindenkinek!
Érdeklődni szeretnék arról, hogy fel lehet-e mondani úgy a munkáltató részéről rendes felmondással, hogy ezt munkaidőm lejártakor közli velem és a felmondási idő másnaptól kezdődik.
Valamint létezik-e olyan, hogy szóbeli felmondás?
És még egy kérdés: ha valaki betegállományban van és a betegállomány kezdetének napján postán kap egy felmondó levelet, melyben 30 napban határozzák meg a felmondási időt az csak a táppénz lejárta után (védettség) kezdődik, vagy a postázás napjától?
Segítségüket előre is köszönöm.
Tisztelettel: Fishman

Kovács_Béla_Sándor # 2010.01.20. 12:58

Igen; nem; az a felmondás jogszerűtlen.

fishman # 2010.01.20. 13:17

Bocs, ha kérhetném kicsit bővebben.
Köszi

_Wasp_ # 2010.01.20. 14:13

eldöntetndő kérdésekre kaptál kimerítő választ...

Segítek behelyettesíteni:

fel lehet-e mondani úgy a munkáltató részéről rendes felmondással, hogy ezt munkaidőm lejártakor közli velem és a felmondási idő másnaptól kezdődik?

Igen, fel lehet mondani úgy a munkáltató részéről rendes felmondással, hogy ezt munkaidőm lejártakor közli velem és a felmondási idő másnaptól kezdődik.

létezik-e olyan, hogy szóbeli felmondás?
Nem létezik olyan, hogy szóbeli felmondás.

ha valaki betegállományban van és a betegállomány kezdetének napján postán kap egy felmondó levelet, melyben 30 napban határozzák meg a felmondási időt az csak a táppénz lejárta után (védettség) kezdődik, vagy a postázás napjától?

ha valaki betegállományban van és a betegállomány kezdetének napján postán kap egy felmondó levelet, az a felmondás jogszerűtlen.

Ritkán vagyok ilyen jó fej, becsüld meg a jó dolgod :)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

fishman # 2010.01.20. 14:37

Köszönöm :)

dallos79 # 2010.01.20. 14:59

Tisztelt Szakértők!
Néhány felmondással kapcsolatos információra lenne szükségem:
1, Milyen felmondási móddal tarthatok igényt a 4 év és 9 hónapos munkaviszonyommal a végkielégítésre,ha jól tudom egy havi jár?
2,Terthat -e igény a felmondási időre a cég ha én mondok fel?
3,Van olyan felmondási mód ,ahol a végkielgítést és a felmondási időt is kifizetik?
4,Munkanélküli járulékot mely esetben kaphatom "azonnal"?
Másodállásom ,hogy alakul át,ha a főállásom megszünik?
Válaszaikat előre is köszönöm.
Tisztelettel:D.László

_Wasp_ # 2010.01.20. 16:49

munkáltatói rendes felmondás esetén jár, igen, a felmondási időt mindig ki kell fizetni, passz (szerintem csak munkáltatói rendes felmondás esetén), passz.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

fokker70 # 2010.01.21. 09:35

Tisztelt Szakértők!

Sajnálattal megszűnik a munkaviszonyom a kérdéseim a következők lennének.

  1. 21 éve dolgozok a cégnek, tudomásom szerint jár végkielégítés. Mi van akkor ha nem akarja kifizetni?
  2. Kis létszámú cégről van szó 3-4 embert akarnak elküldeni ez létszámleépítésnek számít?
  3. Egyedüli mérnők vagyok a cégnél aki miatt az egész üzem tud működni.Időközben senki nem végzett el egy főiskolát vagy egyetemet ezen a területen. Hivatkozhat a munkáltatóm arra, hogy megszűnik a munkaköröm és emiatt kell felmondjon nekem?
  4. Vegyi anyagokkal dolgozunk a mai napig is. A mérgező anyagok engedélyeztetése az én diplomámra történt. Tehát ha nincs szakember akkor nincs munka. Ezt csak diplomára adják ki, olyan szakembernek aki ezt tudja használni. Ezt én vissza tudom vonatni, hogy a közeljövőbe ne az én nevem és diplomám alatt fusson a káros és mérgező anyagok felvétele és használata? Gondolok itt arra, hogy ha valami történik akkor engem vesznek elő?
  5. Mi az előnyösebb! Közös megegyezés, felmondás a munkáltató részéről, rendkívüli felmondás stb.

Köszönettel,

tomy666 # 2010.01.21. 14:20

Üdvözlet Mindenkinek!!!!

Próbaidő alatt felmondtam azonnali hatállyal, rendesen megjelentem munkakezdéskor, majd szóban jeleztem szándékomat a felettesnek, aki hozta is a papírjaimat 2 óra elteltével, de megdöbbenve tapasztaltam, hogy arra a napra amikor felmondtam igazolatlan távollétet írtak be az OEP igazolványomba, törvényes ez???

A jelenléti ívre is beírtam magam munkakezdéskor, tehát szerintem nem írhattak volna igazolatlan távollétet rá?!

A másik problémám, hogy időarányosan több szabit vettem ki, mint ami járt volna, így 2 napra pedig igazolt, de nem fizetett jelzőt írtak be az OEP könyvbe, ezt a 2 napot nemhogy a béremből kellett volna visszavegyék???

Várom a válaszokat, sürgős lenne???
Ha nekem van igazam, kihez fordulhatok???

Közreműködéseteket előre is köszönöm!!!

Szassza # 2010.01.22. 13:34

Üdv!
Nem tudom h ide vonatkozo e a kérdésem de fontos lenne ha valaki ez ügyben tudna nekem válaszolni.
Kérdésem a következő:Én 2008 Júliusában az egyik Tesco áruház dolgozoja ként alkalmaztak mint pénztáros.Jol végeztem a munkámat megvoltak velem elégedve igy arra kértek h legyek vevőszolgálatos persze elfogatam az ajánlatott több pénz érdekébe stb..Nagyon sok feladat hárult rám amire nem számoltam h nehéz lessz betanulnom.Igy kértem h ismét tegyenek vissza pénztárosnak mert nehéznek találtam ezt a munkát.erre közölte velem a személyzeti igazgato aki a pénztárosok fönöke is h ez nem lehetséges és igy közös megegyezéssel ot hagytam őket augusztus 31ével.Nah most probálkozok vissza menni számtalkan önéletrajzot vissza küldtem még ez a nő válaszra se méltatott csak üzengetett meg szabadsásgra ment.Mondta h ő engem nem hajlando visza venni.De küldött egy olyan levelet Novemberben amiben az áll hogy ha kell nekik pénztáros felkeres egy interju és ott eldől minden.Most kerestek pénztárost és nekem üzente h nem vessz vissza:(Sajnos.Mit lehet ez ügyben csinálni mert nem hagyom h butának nézzen.Irni szeretnék ez ügyben az áruház igazgatonak egy levelet de nem tudom h mit tartalmazzon.Segitséget előre is köszönöm.Valamint ilyen ügybe hova érdemes fordulni??.....

Dr.Attika # 2010.01.22. 13:50

Üdv!
Sehova nem érdemes fordulni. A TESCO- bármennyire is nemkívánatos és káros a kereskedelmi tevékenysége- mégis csak munkáltató a magyar jog alapján. Jogában áll eldönteni, hogy kit alkalmaz és kit nem. Amikor Önnel aláíratták a "közösmegegyezésest", akkor Ön ezzel azt is kifejezésre jutatta, hogy nem akar tovább vele munkaviszonyt fenntartani. Nyilvánvaó, hogy Önt "bepalizták", amikor "kiemelték" ügyfélszolgálatosnak. Ennek okát tudom, de nem írhatom le, mert akaratomon kívül megsérteném a jó hírnevét ennek a kereskedelmi hálózatnak. Összegezve. Az Ön problémájára a jog nem ad megoldást.