Munkaviszony megszűntetése


_Wasp_ # 2009.12.10. 13:25

Nem baj, ha inkább e-mailban írnék?

Ha beleegyezik, inkább a fórumon válaszolnék (több okból) jó lenne úgy?

Ok. Csak nem tudom, hogy az érintettek nem olvassák-e. A felszólítást el lett neki küldve, de mivel az irodából is kizárták (nem fizetett) még mindig nem vette át a levelet.
Teljesen mindegy hogy átvette-e, ha ugyanis bizonyítani lehet a levél feladását, az ellenérdekű fél nem hivatkozhat eredményesen saját felróható magatartására a bíróság előtt.

Kiborító ez a hosszú várakozás.
Az Ügyvédet sem akarom zavarni, mert sok a munkája.

Az ügyvéd munkája az Ön ügye (azért van fizetve). Tessék szerintem nyugodtan zavarni az ügyvédet, mégpedig haladéktalanul, ugyanis a munkaügyi perekben van néhány nagyon szigorú határidő.

Az elmaradt bér fizetési megállapodást aláírta. Abban szerepelt, hogy ha a határidőben nem kapom meg a pénzt érvénybe lép a rendkivüli felmondás. A rendkivüli felmondást átvette. Azóta nem tudom elérni, mert nem veszi fel a telefont.
A rendkivüli felmondást, hogy támadhatná meg? Ír rá valamit? Már több mint egy hónapja volt és én hivatalosan nem kaptam semmi levelet.
Sajnos rengeteg embernek tartozik, nem csak velem csinálta ezt.

A rendkívüli felmondást bíróság előtt lehet megtámadni azzal az indokkal, hogy a felmondás okaként megjelölt tények nem valósak, vagy nem okszerűek. (és néhány más okból)

A rendkívüli felmondás mindig kényes kérdés, nagyon sok helyen el lehet rontani. Remélem az ügyvéd csinálta meg, máskülönben - ha megtámadják - lehetnek vele problémák.

Az sem biztos, ha bíróság előtt meg lesz nyerve az ügy, akkor könnyen befut majd a pénz, de legalább a bérgarancia alap jelent némi fedezetet.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2009.12.10. 13:25

Nem baj, ha inkább e-mailban írnék?

Ha beleegyezik, inkább a fórumon válaszolnék (több okból) jó lenne úgy?

Ok. Csak nem tudom, hogy az érintettek nem olvassák-e. A felszólítást el lett neki küldve, de mivel az irodából is kizárták (nem fizetett) még mindig nem vette át a levelet.
Teljesen mindegy hogy átvette-e, ha ugyanis bizonyítani lehet a levél feladását, az ellenérdekű fél nem hivatkozhat eredményesen saját felróható magatartására a bíróság előtt.

Kiborító ez a hosszú várakozás.
Az Ügyvédet sem akarom zavarni, mert sok a munkája.

Az ügyvéd munkája az Ön ügye (azért van fizetve). Tessék szerintem nyugodtan zavarni az ügyvédet, mégpedig haladéktalanul, ugyanis a munkaügyi perekben van néhány nagyon szigorú határidő.

Az elmaradt bér fizetési megállapodást aláírta. Abban szerepelt, hogy ha a határidőben nem kapom meg a pénzt érvénybe lép a rendkivüli felmondás. A rendkivüli felmondást átvette. Azóta nem tudom elérni, mert nem veszi fel a telefont.
A rendkivüli felmondást, hogy támadhatná meg? Ír rá valamit? Már több mint egy hónapja volt és én hivatalosan nem kaptam semmi levelet.
Sajnos rengeteg embernek tartozik, nem csak velem csinálta ezt.

A rendkívüli felmondást bíróság előtt lehet megtámadni azzal az indokkal, hogy a felmondás okaként megjelölt tények nem valósak, vagy nem okszerűek. (és néhány más okból)

A rendkívüli felmondás mindig kényes kérdés, nagyon sok helyen el lehet rontani. Remélem az ügyvéd csinálta meg, máskülönben - ha megtámadják - lehetnek vele problémák.

Az sem biztos, ha bíróság előtt meg lesz nyerve az ügy, akkor könnyen befut majd a pénz, de legalább a bérgarancia alap jelent némi fedezetet.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2009.12.10. 13:26

Nem baj, ha inkább e-mailban írnék?

Ha beleegyezik, inkább a fórumon válaszolnék (több okból) jó lenne úgy?

Ok. Csak nem tudom, hogy az érintettek nem olvassák-e. A felszólítást el lett neki küldve, de mivel az irodából is kizárták (nem fizetett) még mindig nem vette át a levelet.
Teljesen mindegy hogy átvette-e, ha ugyanis bizonyítani lehet a levél feladását, az ellenérdekű fél nem hivatkozhat eredményesen saját felróható magatartására a bíróság előtt.

Kiborító ez a hosszú várakozás.
Az Ügyvédet sem akarom zavarni, mert sok a munkája.

Az ügyvéd munkája az Ön ügye (azért van fizetve). Tessék szerintem nyugodtan zavarni az ügyvédet, mégpedig haladéktalanul, ugyanis a munkaügyi perekben van néhány nagyon szigorú határidő.

Az elmaradt bér fizetési megállapodást aláírta. Abban szerepelt, hogy ha a határidőben nem kapom meg a pénzt érvénybe lép a rendkivüli felmondás. A rendkivüli felmondást átvette. Azóta nem tudom elérni, mert nem veszi fel a telefont.
A rendkivüli felmondást, hogy támadhatná meg? Ír rá valamit? Már több mint egy hónapja volt és én hivatalosan nem kaptam semmi levelet.
Sajnos rengeteg embernek tartozik, nem csak velem csinálta ezt.

A rendkívüli felmondást bíróság előtt lehet megtámadni azzal az indokkal, hogy a felmondás okaként megjelölt tények nem valósak, vagy nem okszerűek. (és néhány más okból)

A rendkívüli felmondás mindig kényes kérdés, nagyon sok helyen el lehet rontani. Remélem az ügyvéd csinálta meg, máskülönben - ha megtámadják - lehetnek vele problémák.

Az sem biztos, ha bíróság előtt meg lesz nyerve az ügy, akkor könnyen befut majd a pénz, de legalább a bérgarancia alap jelent némi fedezetet.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

rezecs # 2009.12.11. 14:29

Sziasztok,

2002.12.01-től vagyok alkalmazásban egy cégnél(6 órás munka, minimálbérrel).2005 óta GYES-en vagyok a két kisfiammal, most lesz 3 éves a kisebbik, tehát letelik a GYES-em is.
A cégnél jelenleg nincsen olyan munkakör ahova "beférnék" és az az igazság, hogy nem is szeretnék ide visszamenni dolgozni(korábbi konfliktus miatt).

Jövő hét elején fogok velük egyeztetni, de kicsit tartok attól, hogy kihasználják a tudatlanságomat és próbálnak ezt-azt elslisszantani.Mi van akkor, ha nem tudnak munkát biztosítani?

Gondoltam a közös megállapodásos munkaviszony megszüntetésre, mire figyeljek? Rendes felmondás esetén mi illetne meg? (és azt hogyan érjem el, hogy ők rugjanak ki? ;) )

Köszönöm, rezecs

Egyjogász # 2009.12.11. 17:48

Nem igazán érthető amit kérdezel, ha beteg vagy ("Dec8-tól passzív táppénzen vagyok"), honnan tudod már most, hogy pont január 8-án fogsz meggyógyulni?

(Gondolom, ha "kamutáppénzen" lennél, azt nem reklámoznád egy nyilvános fórumon, mert ezeket a fórumokat manapság már a hivatalos szervek is olvasgathatják.)

kepa # 2009.12.11. 19:05

Tisztel Szakértők!
2002 októbere óta dolgozm egy gyárban.Én dec 10-től szabadságon vagyok elvileg dec31-ig. Ma munkásgyülésen jelentették be ,hogy holnaptól felmondanak mindenkinek,és a cég jogutód nélkül szűnik meg,én erről a kollegáktól értesültem.Mi tegyek,abban az esetben ha én szabin vagyok,nem vagyok elérhető /elvileg külföldön leszek /,akkor is dec 12-től indul a felmondásom,vagy majd csak akkor,ha aláirom amit kell,január 4.-én az első nap?Vagy menjek be hétfőn magamtól és irjam alá?
És ebben az esetben létezik-e passziv tp,ha elvileg mindenkit elküldtek,és lesz aki január végégig,és lesz aki március végéig van a cégnél.
Köszönöm a választ!

Kepa

végrehajtó1 # 2009.12.11. 19:24

Mi tegyek,abban az esetben ha én szabin vagyok,nem vagyok elérhető /elvileg külföldön leszek /,akkor is dec 12-től indul a felmondásom,vagy majd csak akkor,ha aláirom amit kell,január 4.-én az első nap?Vagy menjek be hétfőn magamtól és irjam alá?

Én nem mennék ezért be. Majd tértis levélben közlik veled a felmondást ha akarják.

És ebben az esetben létezik-e passziv tp

Passzivtáppénz van.A munkaviszony megszünése után kaphatod ha jól emlékszem 30napig.Ehhez 3 napon belül táppénzre kell menni.(De ha kihagy az emlékezőm valaki ugyis kijavít:)

kepa # 2009.12.11. 20:31

Azt tudom,hogy igy is közölhetik,de azt nem tudom,hogy akkortól indul-e a felmondás amikor aláirom,vagy akkor amikor csoportosan bejelentették?Mert akkor dehogy veszem át a levelet / úgyis elutazunk/ és nem megyek be ha nem muszály!

Köszönöm a választ!
kepa

Aqua # 2009.12.12. 01:08

10.-én kellett volna fizetést kapnunk. Pénteken sem utaltak, legközelebb talán hétfőn, az pedig már 14.-e! Ez mennyit ront a cég helyzetén?

Előző ide tartozó hozzászólásaimhoz továbbra is várom a segítséget:
Aqua # 2009.12.09. 12:17
Aqua # 2009.12.10. 01:26

Újabb kérdésem:
Lehet-e tanú, akinek szintén van/lenne követelése a cégtől, ill. követelhet-e, ha tanú? vagyis lehet-e mindkettő?

végrehajtó1 # 2009.12.12. 07:35

Azt tudom,hogy igy is közölhetik,de azt nem tudom,hogy akkortól indul-e a felmondás amikor aláirom,vagy akkor amikor csoportosan bejelentették?Mert akkor dehogy veszem át a levelet / úgyis elutazunk/ és nem megyek be ha nem muszály!

A csoportos létszám leépítés esetében a munkáltatónak kötelessége a felmondást megelőző 1 hónappal közölni a munkavállalóval.Majd ezt követően kapohatod +a felmondást.

A felmondás akkor indul amikortól a levélben leírták.Ha nem veszed át a kézbesítésről szóló 'rendelet' alapján kétszer kiviszik és azt követően 5 napon átvettnek tekintendő.

rebal # 2009.12.12. 18:07

Jó napot.ma hírtelen felindulásból felmondtam a munkahelyemen. a felmondás telefonon történt az üzletvezető felé.Az a kérdésem ettől függetlenül el tudok-e menni betegállományba?
Válaszát köszönöm.

végrehajtó1 # 2009.12.12. 18:12

A munkaszerződést irásban kell kötni és felmondani.nem telefonon.:)
Inkább menj be dolgozni de a táppénz is "jár" .

S.Zsuzsa # 2009.12.13. 07:50

Kedves Szakértő!
2004.07.10-től munkaviszonyban állok egy kft-nél.2006.09.09.-én megszültem aminek a gyese most járt le 2009.09.09-én.A munkáltatóm állítólag csődbe ment így nem tudtam gyes után hova visszamenni dolgozni,de erre nem értesítettek a mai napig nem kaptam meg a volt munkáltatómtól azokat a papírokat,hogy új munkaviszonyt tudjak létesíteni már ügyvédhez is fordultam,de azóta sem kaptam semmi választ.A tb-hez bementem ott azt tanácsolták,hogy menjek táppénzre,mert az a pénz is több mint a semmi.Okt.05-től vagyok táppénzen amit azóta sem fizettek ki.Végre elértem a munkáltatómat ő azt mondta,hogy csak közös megegyezést ír alá,hogy ne pereljem az elmaradt pénzemért ami járna.Már nem tudom mitévő legyek,hogy lehet egy családot így ellehetetleníteni.A férjem rokkantnyugdíjából élünk és a családi pótlékból.Nem tudom érdemes-e perlekednem vele nem tudom pontosan mivel tartozik a munkáltatóm.1976 ban születtem 2 gyerekem van.És kb mikor várhatom,hogy a táppénzt megkapjam.Nagyon várom válaszát előre is köszönöm Zsuzsa

nandy # 2009.12.13. 11:39

Eszteriusz:

Az éveid nem fognak elveszni...
Későbbi táppénz esetén van jelentősége annak, hogy mennyi időre szakadt meg a biztosításod.
Ha a megszakítás egybefüggően meghaladja a 30 napot, akkor táppénz előzményeként nem vehető figyelembe a megszakítás előtti időszak. Nem lesz táppénzalap a megszakítás előtti időszak jövedelme, és az első évben csak 50% táppénz jár 60% helyett.

De én táppénz helyett (ha arra nem vagy jogosult) a munkanélküli ellátást javaslom...

nandy # 2009.12.13. 11:42

Aqua: A munkáltató általi rendes felmondásnak az nem lehet indoka, hogy veszteséget termel a részlegetek...

A kézhezvételtől számított 30 napon belül kell bírósághoz fordulnod, ha vitatod a felmondás jogszerűségét. Ha kicsúszol a határidőből, már nem tehetsz semmit.

nandy # 2009.12.13. 11:47

Sz. Zsuzsa:

Először is meg kellene nézni a cégjegyzékben, hogy mi a helyzet a céggel (www.e-cegjegyzek.hu).
Ha még él a cég, nem törölték a cégjegyzékből, "csak" felszámolás/végelszámolás alatt áll, akkor a munkaviszonyod sem szűnt meg automatikusan.
Tehát - ha orvosi indoka van - jogosult vagy táppénzre, max. 1 év időtartamban.

Táppénzes időazak alatt felmondási védelem alatt állsz, ezért is akar a munkáltató közös megegyezéssel megszabadulni tőled.
De arra érdemes figyelni, hogy ha pl. felszámolás alatt áll a cég, akkor nem a cégvezető, hanem a felszámolóbiztos jogosult aláírni, intézkedni stb, tehát vele kellene felvenned a kapcsolatot.
Táppénzt a munkáltatón keresztül lehet igényelni, de a munkáltatónak kötelessége 3 napon belül továbbítani az igényedet az OEP felé.
Ha nem hajlandó rá, az OEP-nél kell kezdeményezni az ügyed kivizsgálását.

Aqua # 2009.12.13. 14:42

Köszönöm nandy!
Én úgy tudtam, ha rendes felmondással mond fel a cég, az ellen nincs mit tenni. Így aláírtam a faxolt felmondást, kiegészítve azzal, hogy elfogadom, ha kifizetésre kerül a ténylegesen ledolgozott munkaóra, túlóra bére. Az indoklás szabálytalanságáról nem tudtam. Lehet, hogy rosszat tettem?
Az eredeti példányt még nem kaptam meg. A faxolt hivatalos?

Aqua # 2009.12.13. 15:31

Az indokkal szemben felléphetek a 100.§-ra hivatkozva?
Milyen költségei vannak egy ilyen pernek?

Aqua # 2009.12.13. 16:03

Ezt találtam: 117/C.§(3)(4)
A szerződés szerint 40 óra/hét a munkaidő, de többet dolgozunk.
A felmondási idő után menjek dolgozni, mintha mi se történt volna, vagy mindenképpen javaslod a bíróságot?

hasco # 2009.12.15. 13:18

Tisztelt Fórumozók!

Munkáltatóm a mai napon kiküldte a rendes felmondását, melyben az alábbi szöveg áll:
Önt a munkáltatónál ledolgozott évek, valamint egyéni megállapodés alapján hónap végkielégítés illeti meg.(mennyi is) ezt elfelejtették odaírni.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.12.15. 14:29

És?

nandy # 2009.12.15. 16:12

Aqua:
Nem kell menni dolgozni, ha írásban felmentettek a munkavégzés alól (fele időre kötelező).
A papírt érdemes lenne ügyvédnek megmutatni.

hasco # 2009.12.15. 20:11

Mi és?
Nem szabálytalan ez így? Nincs egy kis tartalmi hiba?

Fityfene # 2009.12.15. 21:05

Indoklás van?
Itt egy kis segítség, talán okosabb leszel a szabályosságot illetőleg.

Mt. 89 §.

http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

Fityfene # 2009.12.15. 21:06