Munkaviszony megszűntetése


Girl # 2009.07.05. 15:34

1947.03.14 Születem 57-évesen mentem nyugdijba 2004.03.14 munkaviszony megtartása mellet.

Girl # 2009.07.05. 15:41

Ja és 47-év bejelentet össz munkaviszonyom van.

Lyonee # 2009.07.05. 19:51

Mivel a keresőtevékenység korlátozása nem vonatkozott rád, ezért nincs gond, viszont kérheted a nyugdíjad megemelését.
"2007. április 1-jétől (önkéntes vállalással január 1-jétől) a nyugdíjas foglalkoztatottnak is kell 8,5 százalékos, 2008. január 1-jétől 9,5 százalékos nyugdíjjárulékot fizetni. Annak a saját jogú nyugellátásban részesülő személynek - ideértve azt is, akinek a nyugellátása a törvény rendelkezései szerint szünetel(t) - a nyugellátását kérelmére minden, 2006. december 31-ét követően (ha 2007. április 1-től fizetett nyugdíjjárulékot, azt követően) saját jogú nyugdíjasként történt foglalkoztatása, illetve egyéni vagy társas vállalkozóként kiegészítő tevékenysége 365 napja után, az általa ezen időszakban fizetendő nyugdíjjárulék alapja havi átlagos összegének 0,5 százalékával kell megemelni. Erre legkorábban 2008. január 1-jétől kerülhetett sor."

Girl # 2009.07.06. 08:25

Azt tecet irni hogy kérhetem élöbb is a jubileumi pénzemet pontosan mikor.

Lyonee # 2009.07.06. 10:13

A jubileumi jutalmat a jogszabály szerint a közalkalmazotti jogviszony megszűnésekor ki kell fizetni. Egyébként jár, nem kell kérni. Finoman érdeklődj, hogy mikor kapod meg, van ahol nem tudják pontosan és az utolsó munkában töltött napon kifizetik. Ha szerencséd van Te is megkaphatod akkor.

hajnalkadienes # 2009.08.22. 05:39

Sziasztok! segítségetek kérném egy fontos ügyben. 6 éves lányommal betegségi gyesen vagyok, mivel tartós beteg. Mellette teljes munkaidőben dolgozom, már 1 éve. Létszámleépítéstől tartunk. Rendes felmondással elküldhetnek engem is? Menjek ügyvédhez? Válaszokat előre is köszönöm! Hajni

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.22. 10:16

El. Minek?

ildikogeder # 2009.08.22. 12:51

Jonapot Kivánok! Kérdésem annyi lenne hogy kisfiam után gyeden vagyok 2009.november.26ig és szeptember 15 től szeretnék vissza menni dolgozni a munkaviszonyom nem szünt meg de valami kék könyvet mondtak nekem hogyha gyes alatt azzal dolgozok akkor kitolodik a gyes ideje igaz ez? mit kell tudnom hogy ne verjen át a munkáltatom. Válaszát elöre is köszönöm.Ildikó

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.22. 15:32

Marhaság.

Zigike # 2009.08.28. 06:25

Tisztelt jogi fórum!
Volna önökhöz egy kérdésem.
2009 .Június 4 -én megszüntették közös megegyezéssel a munkaviszonyomat és ki is adtak minden papírt.A papíroko rendben is vannak és a bérelszámoló papíron szerepel hogy tartozásom a cég felé nem áll fenn.Mindez nagybetűvel írva.Na most a cég rá egy hónapra küld nekem egy csekket hogy fizessek be 4930 Ft-ot mert annyi elmaradásom van.Én nem fizettem be,aztán küldött még egyett,akkor se fizettem,irtam nekik egy levelet hogy nem vagyok hajlandó befizetni mert nincs tartozásom a papír szerint amit ők kiadtak.Most a cégnek az ügyvédnője írt levelet hogy haladéktalanul fizessem be az összeget.Az a kérdésem hogy jogos a követelésük vagy most ilyenkor mi a teendő???
Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.28. 06:44

Nem tudjuk. Lehet jogos is.

Muffin # 2009.08.28. 16:57

Tisztelt jogi fórum!

Egy vállalkozónál dolgoztam, holnapi nappal megszünik a munkaviszonyom....ezzel kapcsolatban a kérdésem:-
a munkaadóm hány nap elteltével köteles odaadni a leszámolos hivatalos papírokat ill. munkabért?

A segítséget elöre is köszönöm

Tisztelettel: Kné.J.E.

nandy # 2009.08.28. 21:35

Az utolsó munkában töltött napon, de legkésőbb a munkaviszony megszűnése napján (plusz 3 nap)

Nagybalek # 2009.08.28. 22:56

Tisztelt jógi fórum!
Nem hiába választottam a nevemet...
Elég hosszas vita után sikerült közös megegyezéssel felbontanom a munkaszerződésemet. Ekkor a munkáltatóm az e havi fizetésemen kívül kb. 160000 Ft juttatással volt az adósom. Tudom, hogy balek voltam, de beleegyeztem, hogy járulékok egy részét átvállalom és a pénzel várok egy hónapig.
Idézem a megegyezést:
"A munkavállaló egyéb (a szerződésben nem rögzített) juttatásait az augusztus 08.-tól augusztus 26.ig tartó munkaviszonyra befizetett járulékok levonásával csökkentve szeptember 26.-ig kifizeti. Így a munkáltatót összesen 125000 Ft kötelezettség terheli."
Aláírtam és csak később esett le a tantusz, hogy az augusztusi fizetésem nincs a kötelezettségei között...
Mit tudok tenni?
Üdvözlettel Nagybalek

Dr.Attika # 2009.08.29. 13:16

Nézze a rendkívüli felmondás akkor törvényes, ha
96. § (1) A munkáltató, illetve a munkavállaló a munkaviszonyt rendkívüli felmondással megszüntetheti, ha a másik fél

  1. a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, vagy
  2. egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi. Ettől érvényesen eltérni nem lehet.

(2) A rendkívüli felmondás indoka tekintetében a 89. § (2) bekezdését kell megfelelően alkalmazni. A munkáltatói rendkívüli felmondás közlése előtt lehetőséget kell adni a munkavállalónak a tervezett intézkedés indokainak megismerésére és a vele szemben felhozott kifogások elleni védekezésre, kivéve, ha az eset összes körülményeiből következően ez a munkáltatótól nem várható el.
(3) Kollektív szerződés, illetve munkaszerződés - az (1) bekezdés keretei között - meghatározhatja azokat az eseteket, amikor az (1) bekezdésben foglalt jogkövetkezménynek van helye.

Vizsgálja meg, hogy az ön által említettek fennállnak , akkor jogszerű, ha nem ,akkor jogellenes.

_Wasp_ # 2009.08.29. 13:17

nem számít annak

___________________

  • =Wasp=-

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Privát e-mail-ekre általában nem válaszolok, a jogi fórumban viszont beszélgethetünk bármilyen témáról.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

varusz (törölt felhasználó) # 2009.08.30. 10:50

Egy válalkozónál dolgozom határozatlan idejű szerződéssel,melyet egy tanulmányi szerződéssel mellékeltünk.A tanulmányi szerződés 14 hónapig tart,mely idő alatt a tanfolyam bizonyos részét levonják a fizetésemből havi részletben.Aprobléma ott kezdődik,hogy egy hónapot dolgoztunk,azóta nem tud munkát adni a cég.Közel egy hónapja itthon vagyok melyre jövedelmet a törvényben meghatározott szabadság idejére fizet,a többi fizetetlen szabadság.Egyenlőre nincs kilátás munkára,de a szerződés fölbontásába nem hajlandó a cég.Meddig kötelezhet a munkaadó,hogy fizetés nélküli szabin legyek akaratom ellenére.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.30. 10:55

"Fizetetlen" szabadság?! És neked ez így jó?

varusz (törölt felhasználó) # 2009.08.30. 11:05

Ez a gond hogy nem jó.A tanfolyam összege 240 000.-Ft,ha fölmondok eggy összegben kell visszafizetni.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.30. 19:28

Ki mondta, hogy mondj fel? Kérj fizetést. Jár. És az idő is ketyeg akkor is, ha nem tudnak feladatot adni. (Ráadásul az a "tanulmányi szerződés" - ha olyan, ahogy gondolom - jó eséllyel érvénytelen.)

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.30. 19:30

Rendben, Stick Stack. Te jobban tudod. De akkor miért kérdezel?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.31. 07:02

Senki nem mondta, hogy ez a felmondás nem jogellenes. Wasp azt mondta - és én egyetértek vele -, hogy az általad írt körülmény önmagában nem teszi jogellenessé.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.31. 07:03

De ha konkrétabb tényállást adsz, akkor a vélemény is határozottabb lesz.

nandy # 2009.08.31. 07:39

varusz:

Meddig kötelezhet a munkaadó,hogy fizetés nélküli szabin legyek akaratom ellenére.

Válasz: nem kötelezhet egy napig sem. Fizetés nélküli szabit csak a munkavállaló kérhet, a munkaadó nem kötelezhet. Ha nem tud munkát adni, akkor az állásidőre fizetnie kell. Vagy mondjon fel neked.

corratec # 2009.08.31. 09:57

Hellosztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Felmondtak a munkahelyemen telefonon, nem vettem komolyan és dolgoztam tovább máskor is volt már ilyen telefon témám főnökömmel. Majd másfél hónap múlva jön simán egy levél a papírjaimal, hogy másfél hónapja közös megegyezéssel véget ért a munkaviszonyom. Azóta még fél hónap telt el és most látogat meg a főnököm nem tudom mi tévő legyek hogyan jöhetek ki ebből legjobban. 1db nap szabit vettem ki idén igény tartanék a többire és munkaszerződésbe még 2hónap felmondási időszak is benne van.