Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


steffi # 2011.03.25. 17:32

Ferife!

Sok sikert kivánok Neked!

Lehet én is belekezdek.
Ugy gondolom ennél többet már nem veszithetek.
Most olvastam egy cikket amiben azt irják, hogy a III.rokkantfokozatot megakarják szüntetni és szociális segély lesz helyette, amit rászorultsági alapon fognak meghatározni,ezért nemtudom érdemes -e
egyáltalán elkezdeni.Van még jó pár napom,hogy megfontoljam.

jácintka # 2011.03.25. 19:06

Fagyongy55!
Igazad van. Nem szabadna áltlánosítni, hogy aki meg kapta rokkantságot biztos , hogy fizetett.
Sajnos azokon csattant a nem szándékos ostorom akik tényleg betegek és rokkantak szerencsére meg kapták.
De amig nem történik tényleges átvilágítása ,vizsgálata ennek a rokkant nem rokkant történetnek sajnos belefuthatunk ilyenbe.

Kázmér58!
Akinek nem inge ne vegye magára!
Szerintem itt nem gyalázkodás folyik.
Hanem a tapasztalatok le írása.

keke1 # 2011.03.25. 19:10

szia vbartamonika!

Érdekes,én két gyerekes ismerőseimtől kérdeztem hogy mennyit kapnak a gyerekek után,mind a kettő 30 ezer feletti értéket mondott 32-re emlékeztem,ebből gondoltam hogy 16 /gyerek.
Nem értem,de hivatalosan nem néztem meg,mivel engem nem érint.
Amennyiben szociális rászorultság alapján akarják adni a jövőben a rokkant nyugdijt,holmi szociális segélyként,akkor evidens hogy a gyerekek pótlékát is rászorultsági alapon kéne megállapitani.Még tovább megyek,vannak nem kis számban igen gazdag családok,akiknak egy fillért se kéne adni,mivel egyszerűen nincs szükségük családi potlékra.

Nem kell potólni a jövedelmüket!
Ébresztő Viktor,ne csak magatokra gondoljatok!

vbartamonika@citromail.hu # 2011.03.25. 19:16

Szia keke 1!

Azért kell előtte inkább utánanézni vagy úgy írni amit írsz mert családos gyerekekről beszéltél .

Az lehet ,hogy ők papíron külön vannak vagy stb...

De sajnos aki ebben is becsületes az így jár mint mi is ennyit kapnak és senkit nem érdekel ,hogy miből ad az ember enni a gyereknek gondolj bele mennyibe kerül egy gyerek és nálunk sincs az ,hogy nagyi vesz meg stb....

steffi # 2011.03.25. 20:14

Ferife!

Te mit tudsz arról,hogyha megszünik a rokkantnyugdij
és 5 éven belül állapotrosszabodás következik be akkor feléled a rokkantnyugdij és az emelésekkel együtt visszaállitják.
Lehet ez az egyszerübb megoldás.Megkiméli magát az
ember egy csomó torturától.Ez a munkaügyi birósági dolog akár 1-2 évig is elhuzódhat.

steffi # 2011.03.25. 20:51

Ferife!

Azt hallottam, hogy a birósági tárgyaláson jelen van
a nyugdijbiztositó jogásza és nem fogadja el az igazságügyi vizsgálat eredményét,hanem kér egy másik igazságügyi véleményt és ha a kettő megegyezik csak akkor tőrténik előrelépés.Azért gondolom, hogy ez egy hosszu folyamat.
A tárgyalásra kell vinni magunkal űgyvédet, mert egyébbként ugyis minden paragrafusra fognak hivatkozni,amiben mi laikusok elveszettek vagyunk.
Elkezdtem érdeklődni hogy ilyen vonalon melyik ügyvédnek van gyakorlata,de sajna ezen a Kelet-magyarországi részen még nem találtam senkit.

steffi # 2011.03.25. 21:03

Ferife!

Egyébbként most ugy döntöttem,hogy irok a köztársasági elnöknek levelet, leirom az esetemet és megkérdezem Tőle,hogy milyen életvezetési tanácsot tud adni ahhoz, hogy ezek után hogyan folytassam az életemet.
Valami választ csak fog adni,már csak hivatalból is.
Gondolom ez egy sablonos válasz lesz, de tényleg kiváncsi vagyok rá, hogy ezt az eljárást korrektnek tartja-e?

keke1 # 2011.03.25. 21:15

Szerintem teljesen átfogják irni a szociális törvényt,az ő kényük kedvük szerint,szóval ami ma érvényes jogilag az valószinüleg az alkotmányozás után már nem lesz.

Csak igy tudják behivni a véglegesitetteket,és nem mellékesen minden juttatást szociális elbiráláshoz fognak kötni.
Kivéve a gyerektámogatásokat.
Saját magukkal nem ba@nak ki!

kobeka # 2011.03.25. 22:15

Felesleges azt kérdezni egymástól, hogy "mit tudsz, elveszik-e mindenkitől a rokkant nyugdíjat?" Jelenleg csak a bennfentesek tudhatnak bármit. Július 1-re ígérték az "országmegváltó rokkant ellátásról szóló új jogszabályokat". Talán fognak kiszivárogtatni "véletlenül" valamit, hogy érzékeljék a nép hangulatát. De jóra nem számíthatunk. Annyi tudható, hogy a politikusok közmunkát, és gátépítést szánnak nekünk.

http://fusz.hu/…at/olvas.php?…

keke1 # 2011.03.26. 00:38

De jóra nem számíthatunk. Annyi tudható, hogy a politikusok közmunkát, és gátépítést szánnak nekünk."

Azt hát.Egybecsengenek a vélemények,nem vitás hogy megakarják,és megtudják csinálni.

És ez nagy baj,mert a demokrácia alkonyát jelenti.
Amikor egy társadalom likvidálni akarja a betegeit,az inkább fasiszta,mint demokrata.

Túlélő # 2011.03.26. 07:09

Szép napot mindenkinek!
steffi- nekem már 2 tárgyalásom volt,de csak a Bíró és én voltam jelen.Sem a nyufig,sem az orszi képviselője nem jelent meg.Annyira biztosak a döntésekben hogy el sem jönnek. /többen írták már/Most várom a 3.tárgyalát.2 orv.szakértő nekem sdott igazat,ezt azonnal megtámadták.Most várom az Ig orvossszakértői intézet hogy döntött a sorsomról.Gondolom a bíróságra küldi a szakvéleményt.Ott megint kivárják a 30 napot,majd kitűznek egy tárgyalást.Abban reménykedek,hogy még a julius1 előtt. Ugyanis nem várok sok jót a módosításoktól.

aproka # 2011.03.26. 07:28

Sziasztok!Már két éve csendes olvasótok vagyok.Rendszeres szociális járadékra tettek,18 évi rokkant nyugdíj után.Kettő gerinc műtétem volt 1990-ben.Akkor voltam 32 éves.Azóta eltelt idő alatt a szövődmények maradtak,sőt erősödtek./hegesedés,arthrozis,mononeuropathia,meg ami jár vele./ Idegszál égetés,kisizületi hőroncsolást is végeztek,de a fájdalom maradt.Kérésem,kérdésem valaki használ-e DUROGESIC 25mg-os fájdalom csillapító tapaszt.Ha igen mondjátok el véleményeteket róla.Hozzászokás elvonási tünet, meg hasonló /csemegéket róla/.Kiváltottam de nem mertem még használni.Személyes tapasztalatokat szívesen olvasnék.Előre is köszi!
Sziasztok.

vbartamonika@citromail.hu # 2011.03.26. 07:32

Szia apróka !

Én kaptam morfium jellegű tapaszt de rosszul lettem tőle három napig kelet volna fennhagyni egy darabot.

steffi # 2011.03.26. 09:21

Tulélő!

Mióta huzódik az ügyed?
A biró nem hozhat itéletet a meglévő papirok ismeretében, ha nem jelennek meg a tárgyaláson
a ORSZI vagy a NYUFI részéről???

Túlélő # 2011.03.26. 16:38

steffi
A Bíró hozhat ítéletet akkor is ha nem jelennek meg,DE
mindíg küldtek beadványt,még a tárgyalás előtt,hogy amennyiben nem kedvező a számukra akkor nem fogadják el.Nem így van szó szerint leírva,de ez a lényeg. Nekem most junius 2-án lesz 2 éve,hogy megy a hajcihő.
Még soha nem találkoztam a másik két fél képviselőjével.Mindíg kettesben voltunk a Bíróval.Viszont ha Te nem jelensz meg az baj.Erre mindíg figyelj.Én megyek végig az úton,ha kell az Emberjogi bizottságig,sőt mégtovább.Már a médián is erősen gondolkozom.Már csak az emberi méltóságunk maradt,ezt ne hagyjuk elvenni./igaz,hogy ebből megélni sem tudunk/

Túlélő # 2011.03.26. 17:58

ferife
Így igaz. Én Győrben voltam,mert oda idéztek.Most várok és várok ás várok.Szerinted mennyi ideig? Február 24-én voltam.

steffi # 2011.03.26. 18:15

Szép kilátások!!!

Teljesen elbizonytalanodtam a perrel kapcsolatban.
Mire végigcsinálja az ember lehet elmeorvoshoz menni!
A per alatt jár az orvosi ellátás, vagy már fizetni kell az eü.hozzájárulást??? Ha elérjük a nyugdijkorhatárt mi alapján kap az nyugdijat aki 21
évig volt rokkantnyugdijas? Álmomban nem gondoltam,hogy ilyen tartós gyógyithatatlan betegséggel ilyen problémám lesz. Hihetetlen ami itt
tőrténik!!!!!!
Sok kitartást kivánok!!!!!!!!!!
Remélem én is ósszetudom magam szedni és megpróbálom ugy látom a szinte lehetetlent.
Ha nem fizetem az eű.hozzájárulást akor nem fognak ellátni és nem fognak gyógyszert felirni?????Lehetséges ez??????

steffi # 2011.03.26. 18:20

Tulélő!

Gratulálok a kitartásodért!
Reméljük meg lesz az eredménye!

keke1 # 2011.03.26. 19:47

"Teljesen elbizonytalanodtam a perrel kapcsolatban.
Mire végigcsinálja az ember lehet elmeorvoshoz menni!"

Ezen nem csodálkozom,de amig lendületben vagy addig cselekedj.
A munkaugyi biróság dijmentes még,lehet a második félévben már nem lesz az.
Az eü hozzájárolást csak 45 nap után kell rendezni,addig is a legrosszabb esetre kezd el intézni a szociális segélyt,nekik nem kell tudni hogy Te fellebezel.
Én ugy todom a szoc segélyeseknek nem kell eü hozzájárulást fizetni,ha egészségkárosodásuk van.

Bonyolult ez az egész rendszer...

jácintka # 2011.03.27. 06:17
steffi # 2011.03.27. 06:33

Köszönöm NEKTEK a biztató szavakat,a segitőkészséget a tanácsaitokat!!!!!
Nagy szükségem van rá!!Nagyon járatlan vagyok ezekben a dolgokban.
Teljesen magam alatt vagyok, folyamatosan nyugtalan,egyszerüen ugy érzem, hogy ez egy rossz álom és felébredek belőle,de sajna nem igy van.

vbartamonika@citromail.hu # 2011.03.27. 06:38

Szia steffi!

Igen ha van érvényes orszi határozatod akkor jár az orvos ingyen ,de ha lejár az idő akkor nem erre nagyon figyelj oda nekem is tavaj járt le novemberben és mivel nem kaphatom a szociális járadékot így fizetnem kell a tb-t.
Sajnos felülvizsgálatra se hívnak be ha nem járhat a járadék nekem a perem 18 hónapja folyik és ki tudja meddig még...

Túlélő # 2011.03.27. 06:49

Szép napot mindenkinek!
Igen,45 napig jár az ellátás.Mivel engem viszavettek 34%-ra (67ről)még szociális segély sem jár,ezért magamnak kell fizetnem a havi 5100 ft.Igényelheted a helyi önkormányzatnál,és ha megnyered a pert akkor ők visszakapják.visznt mire a hivatal eldönti hogy kapod,és van rá keret /nálam nem volt/ már pirosan csipogtam a háziorvosnál,gyógyszertárban.
Igaza van annak a hozzászólónak aki azt írta,hogy amíg lendületben vagy,addig lépj.Nem múlik el a lendület,én az első beadványban teljes per és költségmenteséget kértem /anyagi helyzetre hivatkozva/,ami a mai napig is tart.Tehát nem fizetek még a szakértői díjakért sem.Remélem sikerült segíteni. Ne szomorkodj,belejősz,és látod mindíg van aki segít,én is így voltam eleinte.

steffi # 2011.03.27. 06:55

A 45 napot a határozat kézhezvételétől kell számitani?Nekem is 67%-ról vették le 35%-ra.

Túlélő # 2011.03.27. 06:56

Elolvastam jácintka levelét.
igen van ilyen is,és reméljük,hogy lesz itthon is.A remény hal meg utoljáre.Csak addig valahogy ki kell bírni.