Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


Karesz42 # 2011.03.15. 19:08

Van benne valami,én sem bírtam megnyitni mostanában elégy gyakran.Biztosan működik az ORSZI Cenz Ura.

kobeka # 2011.03.15. 22:43

Pár napon keresztül számomra is (ez a kisebb baj) olvashatatlan volt ez a fórum. Jóhiszemű vagyok és feltételezem, hogy alkalmilag túlterhelődött a honlap az ellátásuk miatt aggódókkal.
A nagyobb baj, az hogy továbbra is vannak újságírók akik próbálják manipulálni a közvéleményt. Helytelen létszám adatokat adnak meg, bagatellizálják a betegségeket, mindenhol csalást feltételeznek.
http://www.mindennapi.hu/…1-03-15/2048

gades # 2011.03.16. 01:58

Kedves mama1955! Én a múlt héten kaptam meg az Igazságügyi orvosi szakvéleményt,és 22-ére a bírósági tárgyalásra.Egyébként helyben hagyta a 2.véleményt:( Én Dec 16-án voltam a szakértőnél.Egy ismerős betegtárs sem kapot semmi papírt elég sokáig.Érdeklődött a bíróságon és azt mondták neki,hogy az ORSZI nem fogadta el a szakértő véleményét,és új szakértőt kért.Biztos megkapta a %-ot azért nem fogadták el.

jácintka # 2011.03.16. 06:28

Látom nem vagyok egyedül akik ugy gondolják , hogy bizony figyelik és olvassák ezt az oldalt.
Tessék csak megfigyelni mikor van állitólagos zavar .

kobeka # 2011.03.16. 10:49

A szociális biztonsághoz való jog már nem lesz levezethető az alkotmányból

http://tenytar.blog.hu/…k_valo_videk

hzne # 2011.03.16. 17:52

Sziasztok! Ma voltam II.fokon és visszamenőleg kérték a régi,és új leleteket,még jó,hogy vittem magammal mindent.A Dr-nő nagyon rendes volt nem úgy mint az I fokon de tudom,hogy ez nem számít, nem tudom írhatom-e, hogy hol voltam,de ha valaki tudni akarja e-mail-be meg írom.Azért közlöm veletek ha valaki megy II fokra akkor vigye magával a leszázalékolás kezdetétől a papírjait, habár nem biztos,hogy minden hol kérik.

hzne # 2011.03.16. 17:56

Sziasztok! Ma voltam II fokon,és szeretném nektek mondani,hogy kérték a régi,és az új leleteket,még jó hogy vittem magammal a leszázalékolás kezdetétől az összes leletemet.Ha valaki megy mostanában inkább úgy készüljön,de nem biztos hogy minden hol kérik.

hzne # 2011.03.16. 17:56

Sziasztok! Ma voltam II fokon,és szeretném nektek mondani,hogy kérték a régi,és az új leleteket,még jó hogy vittem magammal a leszázalékolás kezdetétől az összes leletemet.Ha valaki megy mostanában inkább úgy készüljön,de nem biztos hogy minden hol kérik.

keke1 # 2011.03.16. 18:13

kismargoc

Részvétem,ez valóban ugy van ahogy irod,ami itt folyik az minősithetetlen.
Egyre többen gondolnak az ország elhagyására,szerencsés akinek kint van hozzátartozója.

Tényleg a 2 millió koldus országa leszünk újra?

jácintka # 2011.03.16. 18:55

Ma egy ismerősöm furcsa papirkát mutatott amit a NYUFI -l kapott.
Korengedményes nyugdjba vonult már kb 3 éve, be is töltötte 62 -k élet évét.
A papirkán azt kérdést tette fel a NYUFI, hogy "ROKKANTNAK ÉRZI MAGÁT" igen vagy nem.
Meg indult az agyam ,de kíváncsi vagyok mások véleményére is.

jácintka # 2011.03.16. 18:55

Ma egy ismerősöm furcsa papirkát mutatott amit a NYUFI -l kapott.
Korengedményes nyugdjba vonult már kb 3 éve, be is töltötte 62 -k élet évét.
A papirkán azt kérdést tette fel a NYUFI, hogy "ROKKANTNAK ÉRZI MAGÁT" igen vagy nem.
Meg indult az agyam ,de kíváncsi vagyok mások véleményére is.

jácintka # 2011.03.16. 20:08

Kismargoc!
Annyit tudok , hogy postán kapta a NYUFI-tól.
Vissza kell küldenie KÖTELEZŐ.

Én szerintem ez megint valmilyen kavarás rokkant ügyben.
Ép ma voltam faluba erre és arra , itt is van rokkant ügy.
Van olyan aki k@rva"beteg volt még pár éve mig le nem százalékolták és véglegesitették.
Most mint aki szárnyakat kapott dolgozik feketén jó kis borravaló rokkantnyugdij amit kap.
A másik Baranyába kis faluk tele rokkantakkal java része már véglegesített.
Na mit csinálnak? Ki járnak dolgozni Németországba.
Dolgoznak egy hónapont kint . hazajönnek és megy a másik , szépen váltják egymást.
Na erre kössön csomot ilyen és amolyan államtitkár

aperten # 2011.03.17. 01:07

Jácintka!

Megtennétek, hogy bescannelnétek, vagy lefényképeznétek azt az adatkérő levelet, és elküldenétek nekem?
A személyes adatokat természetesen huzzátok ki.

Ez így ahogy leírtad, elsőre elég hihetetlennek hangzik.
Az egészségi állapotra vonatkozó adatok ugyanis különleges adatok, kezelésük csak akkor jogszerű, ha ahhoz az érintett írásban hozzájárul, vagy TÖRVÉNY rendeli el.

Továbbá, az 1992.évi LXIII.trv. szerint:

6. § (1) Az érintettel az adat felvétele előtt közölni kell, hogy az adatszolgáltatás önkéntes vagy kötelező. Kötelező adatszolgáltatás esetén meg kell jelölni az adatkezelést elrendelő jogszabályt is.
(2) Az érintettet - egyértelműen és részletesen - tájékoztatni kell az adatai kezelésével kapcsolatos minden tényről, így különösen az adatkezelés céljáról és jogalapjáról, az adatkezelésre és az adatfeldolgozásra jogosult személyéről, az adatkezelés időtartamáról, illetve arról, hogy kik ismerhetik meg az adatokat. A tájékoztatásnak ki kell terjednie az érintett adatkezeléssel kapcsolatos jogaira és jogorvoslati lehetőségeire is.


# aperten

aperten # 2011.03.17. 01:59

Gades!

Érdeklődött a bíróságon és azt mondták neki,hogy az ORSZI nem fogadta el a szakértő véleményét,és új szakértőt kért.Biztos megkapta a %-ot azért nem fogadták el.

A tisztességes eljárás szerint ennek úgy kellene történnie, hogy az írásbeli szakvéleményt a bíróság egyidejűleg kipostázza minkét félnek, hogy arra időben észrevételt tehessenek. Joga van mindkét félnek kérni a szakértő személyes meghallgatását a tárgyaláson. Joga van mindkét félnek kérdéseket feltenni a szakértőnek a tárgyaláson. Kérdéseket, válaszokat jegyzőkönyvbe kell venni. Joga van mindkét félnek másik szakértő kirendelésére indítványt, ha nem ért egyet a szakvéleménnyel, illetve a kérdésekre adott válaszokkal.
Ajánlott is élni a célirányos kérdések lehetőséggeivel, mert ahogy a közmondás tartja: Hazug embert könnyebb utolérni mint a sánta kutyát. És a tárgyalási jegyzőkönyvek is megmaradnak, az Emberi Jogok Európai Bíróságának könnyebb dolga lesz megítélni az eljárások tisztességességét, vagy annak hiányát.


# aperten

aperten # 2011.03.17. 02:00

Gades!

Érdeklődött a bíróságon és azt mondták neki,hogy az ORSZI nem fogadta el a szakértő véleményét,és új szakértőt kért.Biztos megkapta a %-ot azért nem fogadták el.

A tisztességes eljárás szerint ennek úgy kellene történnie, hogy az írásbeli szakvéleményt a bíróság egyidejűleg kipostázza minkét félnek, hogy arra időben észrevételt tehessenek. Joga van mindkét félnek kérni a szakértő személyes meghallgatását a tárgyaláson. Joga van mindkét félnek kérdéseket feltenni a szakértőnek a tárgyaláson. Kérdéseket, válaszokat jegyzőkönyvbe kell venni. Joga van mindkét félnek másik szakértő kirendelésére indítványt, ha nem ért egyet a szakvéleménnyel, illetve a kérdésekre adott válaszokkal.
Ajánlott is élni a célirányos kérdések lehetőséggeivel, mert ahogy a közmondás tartja: Hazug embert könnyebb utolérni mint a sánta kutyát. És a tárgyalási jegyzőkönyvek is megmaradnak, az Emberi Jogok Európai Bíróságának könnyebb dolga lesz megítélni az eljárások tisztességességét, vagy annak hiányát.


# aperten

aperten # 2011.03.17. 02:02

Gades!

Érdeklődött a bíróságon és azt mondták neki,hogy az ORSZI nem fogadta el a szakértő véleményét,és új szakértőt kért.Biztos megkapta a %-ot azért nem fogadták el.

A tisztességes eljárás szerint ennek úgy kellene történnie, hogy az írásbeli szakvéleményt a bíróság egyidejűleg kipostázza minkét félnek, hogy arra időben észrevételt tehessenek. Joga van mindkét félnek kérni a szakértő személyes meghallgatását a tárgyaláson. Joga van mindkét félnek kérdéseket feltenni a szakértőnek a tárgyaláson. Kérdéseket, válaszokat jegyzőkönyvbe kell venni. Joga van mindkét félnek másik szakértő kirendelésére indítványt, ha nem ért egyet a szakvéleménnyel, illetve a kérdésekre adott válaszokkal.
Ajánlott is élni a célirányos kérdések lehetőséggeivel, mert ahogy a közmondás tartja: Hazug embert könnyebb utolérni mint a sánta kutyát. És a tárgyalási jegyzőkönyvek is megmaradnak, az Emberi Jogok Európai Bíróságának könnyebb dolga lesz megítélni az eljárások tisztességességét, vagy annak hiányát.


# aperten

Jancsika56 # 2011.03.17. 04:42

http://webcache.googleusercontent.com/search?…

Orszi irányelvek.
Itt megtalálható, mi hány %.

jácintka # 2011.03.17. 07:16

Aperten !
Lemegyek az ismerősömhöz ,ha még nem küldték vissz akkor kézzel leirok mindent róla.

Hozzá tatozik történethez ,de ez szerintem nincs semmi köze a NYUFI által feltett kérdéshez.

A férje két éve halt meg. akkor még nem töltöütte be a 62 élet évét és csak egy évig folyósították a férje után az özvegyi nyugdijat.
Most idén betöltötte a 62 életévét , a NYUFI felé papirokat kellett beadni.

margitmagdolna # 2011.03.17. 10:15

Mellrákom volt 6 éve 67%-ra lettem leszázalékolva
Múlt év őszén visszatettek 47%ra
Dolgozom napi 4 órában,igényeltem a szociális járadékot,de elutasítottak
Próbáljam meg még egyszer ,van rá esély,hogy megkapom
a jövedelmem 38000ft

gattaga # 2011.03.17. 11:06

margitmagdolna

Nem egészen ide való téma,de amennyire tudok segítek.

Dolgozom napi 4 órában,igényeltem a szociális járadékot,de elutasítottak

Gondolom ez "időben" tavaly ősszel lett megigényelve.
Mi volt az elutasító határozatban ?

Egyébként a 387/2007. (XII. 23.) Korm. rend. 5-6. §.-a szabályozza az ellátást.

Igazoló link:

http://www.kezenfogva.hu/…asok/14.html


By
gattaga

gattaga # 2011.03.17. 11:07

margitmagdolna

Nem egészen ide való téma,de amennyire tudok segítek.

Dolgozom napi 4 órában,igényeltem a szociális járadékot,de elutasítottak

Gondolom ez "időben" tavaly ősszel lett megigényelve.
Mi volt az elutasító határozatban ?

Egyébként a 387/2007. (XII. 23.) Korm. rend. 5-6. §.-a szabályozza az ellátást.

Igazoló link:

http://www.kezenfogva.hu/…asok/14.html


By
gattaga

jácintka # 2011.03.17. 14:36

olvasom Jancsika56 ORSZI oldalt, csak ugy szemezgetek belőle.

Passzív mozgások. A vizsgáló által véghezvitt
mozgások, melyek bizonyos mértékig a vizsgált
fájdalmát legyôzve nagyobb mozgáskitérést
eredményezhetnek és értelemszerûen pótolni
tudják a kiesett aktív mozgatófunkciót is (izomvagy
ínsérülés esetében). Akadályt jelenthet ízületi
szabadtest, nagyobb mennyiségû folyadékgyülem
vagy ízületi kontraktúra, teljes mozgásképtelenséget
eredményez az ízületi ankylosis.
"Fájdalmát legyőzve "????????????

Nem tudom végig olvasta valaki az egészet.
Bevallom töredelmesen ugy át futottam a lényeges részeket olvastam el.
Szerintem nagy sületlenség az egész.
Jó ,hogy nem körzőt és más eszközt használnak beteg nem tudom micsodájának méréséhez.
Én nem találkoztam sem szögmérövel sem más eszközzel.
Igaz vérnyomás mérővel igen és kis kalpácsukkal amivel akkorát tudnak beteg térdére sózni , hogy az én esetemben problémát okozott.
krumpli levétele az sem semmi. de gomlyúk is veri biztósítékot.
Nem tudom kik ezek az emberkék mlyen ngy tudománnyl rendelkeznek ,de az biztos , hogy kétkezi munkát nem végeztem napi 8-10 órában.
Csak lestem , hogy egy felsővégtgi károsodott az ORSZI szerint végezhet mint,kereskedő , vagyonőr. eladó.
Csak néhány amit kiszedtem .

Jancsika56 # 2011.03.17. 15:43

Ez az Uniós elvárás, a valóság hasra ütés, mert úgy is tág a mozgási tér, hogy mire hány %-ot adjanak.

jácintka # 2011.03.18. 05:38

Jancsika56
Nekem akkor is meg indult az agyam,mert még az van.
A gomb is felkelette a figyelmemet.
Mármint be tudok e gombolni valmit.
Na ez jó kérdés, kis gomb , picike gomb, közepes gomb , vagy nagy gomb vagy nagyon nagy gomb ,vagy bazi nagy gomb.Nem mindegy.
Mielőtt bárki azt hinné elment az eszem, nem ment el .
Inkább annak ki ilyen és hsonló kérdéseket tesz fel.

Tudok nem egy és nem kettő emberről akinek azért vették vissza % mert feltudott öltözni !
Az már máskérdés , hogy miként és hogyan.
Én a kezeim miatt vagy bebújós ruháim vannak vagy cipzára ,de az is gond mire magmra ráncigálom.
Az , hogy cipőmet betudom e fűzni , na ezt én láttam olyantól aki szintén gerinc beteg mint én is.
nem kis büvész mutatvánnyal jár.

Az pedig , hogy az UNIÓ azt ugyan azt várja el egészségileg legrosszabb helyen álló országtól mint aki mindent megtesz , hogy állampolgárai jó egészségben éljék az életüket.

gattaga # 2011.03.18. 06:36

Szabi44

Ha jól értelmeztem 2 lehetőség van, rokkantsági nyugdíj vagy rehabilitációs járadék.

Igen jól értelmezed.

A rokkantnyugdíj 25 év szolgálati időtől megegyezik az öregségi nyugdíjszámítással.A táblázatokból kiböngézhető az adozz "évjárathoz" tartozó szolgálati időn alapuló %:

http://crohn-colitis.hu/…tnyugdij.php#…

A rehabilitációs járadék (amennyiben ezt állapítanák meg,habár kétlem,mert egy évre még nem hallottam ill. olvastam sehol)a rokkantnyugdíj összegének 120%-a,de nyugdíjjárulékot vonnak belőlle,10%-ot,szolgálati időnek minősűl:

http://www.onyf.hu/index.php?…

3. lehetőség nincs,hiszen szolgálati idővel rendelkezik,

Mivel még mindig nem jött válasz, ma felhívtuk a
nyugdíj intézetet ahol rendesek voltak, és elmondták az eredményt.
68%-ot kapott, és azt mondták egy év múlva lesz felülvizsgálat.

az ÖEK is "rendben" van.


By
gattaga