Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


Regina.h # 2013.09.10. 14:18

Khmmm...
A napokban megjelent egy cikk a Pestmegyei Hírhatár újságban.
Szívszorongató történet, szem nem marad szárazon olvasása közben.

Ráadásul felháborító. Mi több, bicskanyitogató. Mert kérem egy 60 éves emberről van szó, aki ugyan az adatlapja szerint (face) 1955-ben született, de miért ne lehetne ettől 60 éves? Sokkal jobban hangzik nem de bár ? Túl a védett koron, miegymás..
Szóval ez az ember kórházba került és bár végleges rokkant volt, egy szociális munkás beadott HIVATALBÓL! állapotrosszabbodási kérelmet.
Emberünk meg egyszer arra eszmélt, hogy nem kapott csak 29 ezer forintot. Határozat nem jött, semmi nem jött csak a megkopasztott pénz.
Vérforraló ugye ?
Ráadásul a hajléktalanság Damoklész kardjaként lebeg a feje fölött. De lenne megoldás...
Nem mesélem el a teljes cikket, szerintem olvastátok is.
Szóval megjelent a cikk, fel is bolydult Rokkant falva összes lakója.
A rokkant védők sürögtek-forogtak, intézkedtek, egy szóval nagyon rácuppantak a témára.
Csak egy ember szólt, igaz..ő már egyéb okokból is szálka volt a szemekben, de azért ő szólt, hogy itt valami nem oké.
Nem a bajban lévő embert akarta bántani, csak olyan abszurd volt az a történet. Hihetetlen.
Megírta hát a kételyeit..

Másnap az újság megjelentetett egy másik cikket, ami egyértelműen azt sugallta, az az egyetlen kötözködő, gonosz némber megfenyegette az amputált lábú rokkantat.

Rokkant falva lakossága egy emberként rántott kardot, és rohamra....!

Közben azért az idő ment, a szekér haladt és egymásnak ellentmondó írások jelentek meg különböző nagyon komoly weboldalakon.

Összefoglaltam:
http://apryl.blogger.hu/…oki-hirhatar

Ja...és egyelőre élek. Még szerencse, hogy mindez virtualitás. Egyébként tehetnétek a síromra egy- egy szál virágot.

Regina.h # 2013.09.09. 05:08

Csak akit érdekel....:)

Kicsit megtépázva, de újra itt. :)

Bár megpróbáltak egyesek amennyire csak lehet hiteltelenné tenni, lejáratni úgy a fórumokon, mint a facebook csoportokban, de azt hiszem mégsem tűnök el.

Nekem az írás az ami segít átvészelni nehéz, nagyon nehéz időszakokat. Nem hagyom, hogy ezt elvegyék tőlem. Még akkor sem, ha száz emberből kilencvenkilenc elhiszi a rólam terjesztett hazugságokat.

Akkor marad egy ember, de az egy felér akár százzal is. :)

Szóval, úgy döntöttem, visszanézek az elmúlt két évre. Annál is inkább teszem ezt, mert éppen így, ősszel kezdődött a rémálom...

Tehát. Régen volt, hogy is volt...? :)

http://apryl.blogger.hu/

atty79 # 2013.09.06. 11:33

Hmm...tegyük fel,hogy elmegyek dolgozni,ami így 1 lábbal szinte lehetetlen.....DE!!!Ugye múlt év dec.18-án beadtam a fellebezés,akkor azzal érveltek,hogy akkori állás szerint hiányzik 190 napom.Azóta ugye már szeptember van,eltelt pár hónap,nem értem eddig mirt kellett ülni az ügyemen.Jelen állás szerint a decemberben hiányzó 190 nap+ az azóta eltelt idő kellene.Ez így több mint egy év.Sajnos itt Szabolcs megyben,az országhatár mellett,mg az egészséges embereknek sem tudnak munkát adni,nemhogy nekem.Így azt gondolom,hogy a helyzetem kilátástalan.Azért a mai napon beadtam a fellebbezést az illetékes Munkaügyi Bírósághoz,ha az is elutasít,megyek Strasbourgba,az Emberjogi Bíróságra.Más megoldást sajnos nem tudok.

WWallace # 2013.09.06. 11:14

Az 1095 napnak a KÉRELEM BENYÚJTÁSÁT megelőző 5 éven belül kell meglennie. Természetesen ha te most is dolgozol, és közben ez az 1095 nap összegyűlik akkor beadhatsz egy újabb kérelmet, és megállapítják a jogosultságodat.

A probléma a következő lehet: ha beadsz 2013.01.01-jén egy kérelmet, akkor 2008.01.01-2012.12.31. között kell 1095 napnak lennie. Ha mondjuk neked itt csak 1094 napod van, akkor elutasítanak. Ha 1 nappal később beadnál egy újabb kérelmet, úgy hogy dolgozol, akkor elvileg egy nappal több biztosítási időd lenne, és meglenne az 1095 nap. De ha ebből egy nap 2008.01.01-jére esne, akkor az már nem számítható be, mert az 5 évet 2008.01.02-2013.01.01. között kell vizsgálni. Tehát megint csak marad az 1094 nap és az elutasítás. Szóval ha biztosítási idő hiánya miatt utasítanak el, és az 5 év elején van biztosítási időd, akkor azok folyamatosan kiesnek, ahogy a jelenben szerzed a többi jogosultsági időt a kérelem benyújtásáig.

Remélem érthető volt. :)

nico56 # 2013.09.05. 22:26

Fellebbezésnek nincs értelme ,a jelenlegi trv. szerint a jogosultsági feltétel hiányzik. Marad a családsegítő és az önkormányzat ahová fordulhatsz segítségért. Sajnálom.

atty79 # 2013.09.05. 10:44

Ez a probléma,hogy visszamenőleg 5 éven belül nincs meg a kellő napom,előtte hiába dolgoztam több mint 10 évet.Azt nem veszik figyelembe.

nico56 # 2013.09.05. 09:53

Atty79!
A lényeg,összesen 5 éven belül legyen. Nézd meg a legelső munkában töltött idő dátumát és onnan számold az 5 évet.

atty79 # 2013.09.05. 07:41

Szép kilátások mit mondhatnék?..... jut eszembe,arra hivatkoznak ugye,hogy múlt v szeptemberében amikor elindítottam a folyamatot,akkor hiányzott 190 napom.Na mármost,ha ezt a pár napot ledolgozom,akkor újra beadhatom,vagy az azóta eltelt 1 évvel megnövelt napok hiányoznak mostmár? Vagy hogy van ez,mert én már ezen nem tudok eligazodni sajnos.

tiszavirág69 # 2013.09.05. 06:10

Atty69!
a törvény rossz, hiába a fellebbezés sajnos,
de az ombudsman jutott eszemben...
Nála érdemes lenne próbálkozni talán.
ez a törvény legigazságtalanabb hozadéka.
Lehet, hogy van olyan, akinek több sincs mint ez a 3 év az elmúlt 5 évben, az kap ellátást, aki meg végigdolgozta az életét, de az utóbbi időben már nem tudott, a kora miatt és a betegségei miatt nem kapott munkát, az meg nem kaphat semmit.

WWallace # 2013.09.04. 15:55

Atty69,

sajnos ha tényleg nincs meg a megelőző 5 éven belül 1095 napod, akkor hiába fordulsz a munkaügyi bírósághoz is. A jelenlegi jogszabályok nem adnak lehetőséget méltányosságból megváltozott munkaképességű személyek ellátásának a megállapítására. Az egyéb ellátási formákkal kapcsolatban nem tudok segíteni, de esetleg érdemes lenne az önkormányzatnál érdeklődni.

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2013.09.04. 12:21

atty79!
Fordulj bizalommal BJ segítőkész szakértőhöz az alábbi elérhetőségen!

bernath.julia@versenykepesseg.eu

atty79 # 2013.09.03. 09:31

Múlt év szeptember 11.-n amputálták a lábamat,emellett áttétes daganatos beteg is vagyok."012.szept.20.-án beadtam a kérelmet az illetékes hivatalhoz a rokkantnyugdíj igénylésre.Ezt decemberben első fokon elutasították,majd fellebbeztem 2012.dec 18.-án postáztam a papírokat.A mai napon végre válaszra méltattak,és megkaptam az ujabb elutasító határozatot,miszerint hiába van 88%egészségkárosodásom,nem vagyok jogosult rokkantsági ellátásra,mivel nincs a kérelem beadását megelőző 5 éven belül 1095 nap munkaviszonyom.Sajnos így amputált lábbal nem tudok elmenni dolgozni,örülök,ha a mosdóig sikerül elmenni.Valaki tud nekem segíteni,hogy ilyen esetben mit tehetek,milyen ellátásra vagyok jogosult?Érdemes ujra fellebbezni,esetleg Munkaügyi bírósághoz fordulni?...atty

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2013.09.02. 17:03

Kázmér58!

Van-e már újabb fejlemény az ügyedben?

aperten # 2013.08.30. 20:49

Bányásznapi anzix, fideszeseknek, bányászemlékeimből.

http://ddrnyi.hu/anzix/anzix.jpg


# aperten

gerhelba # 2013.08.28. 11:29
nico56 # 2013.08.28. 07:49
aperten # 2013.08.23. 23:31

Emlékeztek még, hogy a mengele-törvény előkészítésekor beindult rokkantak elleni gyűlöletpropaganda, melyben a soltészi hazugságáraadat egyik alapeleme volt az 50 ezer szlovák rokkantnyugdíjas és a 8-900 000 magyar rokkantnyugdíjas legendája? Ebből a valóságelem annyi volt, hogy Szlovákiában is hoztak egy Mengele-törvényt 2004-ben, amit az ottani alkotmánybíróság annak rendje-módja szerint érvénytelenített 2006-ban.
Az érvénytelenítés oka az volt, hogy jogállamban nem lehet szigorúbb feltételek szerint felülvizsgálni a biztosítási alapon megszerzett nyugdíjjogosultságokat, mint a megrokkanáskor. Ezt tanulmányozhatták a hazai mengele-törvényt kiagyalók, és erre találták ki azt, hogy zsarolással arra kényszerítse a rokkantakat, hogy ő maga kérje a rokkantsági nyugdíja helyett a segélyszerű "ellátást", és ennek megállapításához a szigorúbb feltételeket. Ilyen aljasságra sem a náci sem a kommunista önkényuralmi rendszerek sem vetemedtek.

Jelenleg az 5 milliós Szlovákiában 239 ezer rokkantnyugdíjas van (Nyugdíjkorhatár alattiak). A 10 milliós Magyarországon Rokkantsági és rehabilitációs ellátások rehabilitációs járadékkal együtt 440 508 fő 2013 III. hónapban. De amint tudjuk, mind a rehabilitációs járadék, mind a rehabilitációs ellátás határozott időtartamú (max 3 év.)

Érdemes a felülvizsgálati eredményeket is összevetni. Ott nincsenek tömeges költségvetési célból megállapított csodás "állapotjavulások".

http://ujszo.com/…antnyugdijas


# aperten

éhes # 2013.08.23. 09:50

bocs,duplázódott!!

éhes # 2013.08.23. 09:50

Ez az oldal lefagyott??? Mindenki rá pihen az őszre???
Hogy állunk a visszahivással,nagy csönd van!!!Nyaralnak az "itészek"is??

éhes # 2013.08.23. 09:50

Ez az oldal lefagyott??? Mindenki rá pihen az őszre???
Hogy állunk a visszahivással,nagy csönd van!!!Nyaralnak az "itészek"is??

FabianKata # 2013.08.16. 05:26

Sziasztok! Amennyiben van közöttetek olyan ember, aki közúti baleset vétlen áldozata volt és esetleg emiatt rokkant, emiatt százalékolták le, vagy "csak" csontja tört, keressen engem és előzetes költségek nélkül elintézem számára a kártérítést. E-mail címem: fkata898@gmail.com.
Köszönöm, hogy elolvastad. Szép napot. Kata

huta # 2013.08.15. 15:22

Eszter66

Rehabilitációs járadék lejárta előtt kérni kell a felülvizsgálatot, (minél előbb)különben járadék lejárta után az ellátást leállítják.

nico56 # 2013.08.15. 13:36

Forduljatok Bernáth Júliához bizalommal.Az indexen is sok infót ad,böngészhettek ott is.De legjobb a személyre szóló szaktanács kérése!
http://forum.index.hu/…/showArticle?…

nico56 # 2013.08.15. 13:27

Bocsánat,de beragad a klaviaturám folyton,és nem ellenőriztem,itt a link:
http://versenykepesseg.eu/index.php?…

gerhelba # 2013.08.15. 12:59

madonna!
Ha nico hozzászólását olvastad,és nem nyílik meg a honlap
azért mert kimaradt egy e betű,pontosan:
www.versenykepesseg.eu ,a honlap végén vannak az e-mail címei