Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


atty79 # 2013.10.18. 10:44

Én most megyek okt.25.-én a Munkaügyi Bíróságra,mivel másodfokon is elutasítottak az 1095 nap hiányára hivatkozva.DE!!!Találtam egy olyan 1997.évi törvényt,miszerint ha az illető minimum67%rokkant-jelzem én 88% rokkant vagyok,D kategória-,és minimum a szükséges idő felével rendelkezik,akkor méltányosságból megállapítható a rokkantsági ellátás.Ha itt sem sikerül akkor megyek Strassbourgba,vagy a Hágai Nemzetközi Bíróságra.

Lacaca # 2013.10.17. 18:42

A mostani,és a régi kormány is ugyanaz. A szponzoraik is, szerintem, ugyanazok. A nőket is szépen meg tisztelték, azzal, hogy 55 évről 65 évre fel kettyintették a korhatárukat. Ha ilyen hülye a magyar, meg is érdemli.

doli # 2013.10.17. 16:46

http://www.hirhatar.hu/…kes-edesanya Na itt a fitttyyyisz féle szabályozás , akkor ki alkotta ezt a törvényt?

hattyúdal # 2013.10.17. 11:50

"Ki találta ezt ki?"
A most regnáló kormány.....

Lacaca # 2013.10.17. 11:38

Mindenki figyelmébe ajánlom.
A bíróságok, a kijelölt, felesküdött bíró, az ügyvédek, szakértők, és a nyugdíjintézet is összejátszanak. Sőt a díjmentes jogtanácsosok is, ha valaki erre jogosult. Bárkinek be tudom bizonyítani. Csak a protekció, vagy egy valóban megbízható ügyvéd segíthet peres esetekben. A borítékolás mindig fog működni, ugyanúgy, mint eddig, attól függ, hogy mennyi van a borítékban. A több milliós csalásos ügyet "lenyelték" pl. Miskolcon is, ahol leszázalékolási turizmus volt. Aki beteg volt elment máshova, aki nem az ide jött. A Nyíregyházai bíróságra tették át az akkori miskolci ügyet, nehogy elfogult legyen a bíróság Miskolc híres városában. Úgy látszik, hogy Pestre nem merték vinni a balhét, vagy nem vállalta. Az meg intézkedett. Bárki utána nézhet. SIMA ÜGY volt.! Két vénasszonyt "megbüntettek". Erről ennyit. A munka az eddigi szempontok szerint folytatódik.

doli # 2013.10.17. 08:54

Mégis szerinted ki vagy kik találták ezt ki?

Somika08 # 2013.10.17. 05:41

T. Fórum

Hogy is van ez? Jelenleg rokkantsági ellátásban részesülő ismerősöm (véglegesitették a régi 67 %-os rendszerben, komplex felülvizsgálatra nem hivták be) kapja az előbb emlitett ellátást, ill. 2 db munkahelyen dolgozik! ROKKANT!

Rehabilitációs ellátást kapó testvérem - komplex felülvizsgálat után C1-es kategóriába sorolva, mivel úgy itélték meg, hogy rehabilitálható, de intézményes rehabilitációja nem szükséges: elvettték tőle a kb. 28.000.-Ft-os járadékot, mert választania kellett, hogy vagy dolgozik, vagy megél a 28-000.-Ft-ból. Csak napi 4 órát dolgozhatna a rehab. ellátás mellett, ilyen munkahely Békés megyében ahol élünk nincs.

Csak az bosszant, hogy a rokkantsági ellátás mellet kb. 140.000.-Ft össz.jövedelemig dolgozhat valaki, a kicsi pénzű rehab. ellátás mellet ezt már nem lehet? Ki találta ezt ki?

huta # 2013.10.16. 19:35

liza56:

Egy kollégám nyáron volt felülvizsgálaton. D-s rokkantságija van, végleges, 50 éves. Szerintem nem a kor határozza meg, hogy ki véglegesített.

liza56 # 2013.10.16. 18:03

vikuci
Szeretném megkérdezni hogy hány éves vagy? hogy véglegesített rokkant ellátás illet meg

Rehabo # 2013.10.16. 16:45

Tisztelettel
Sokat hallok a rokkant nyugdíj illetve rehabilitáltak felülvizsgálatakor elég nagy szigor van !
Sajnos valós betegségek alapján is vissza dobják vagy
Lejjebb veszik az ellátás összegét !
Pár hete egyik ismerősöm volt felülvizsgálaton.legvégén mikor behívták az utolsó szobába az elbeszélgetésre.
Fura dolgokat is kérdeztek tőle.Pl családjáról,beszél e a szomszédaival rokonok segítik e !
Ezekre hogyan kell válaszolni !
Köszönettel ..

doli # 2013.10.16. 13:04

Igen csak max 55800 lehet a rokkant ellátásod esetleg még azt tudnám javasolni Strasbourg mert ez az utolsó aki segíthet.

doli # 2013.10.16. 12:58

Sajnos a törvény amit ezek létrehoztak sajnos új belépőnek számítasz és úgy alkották meg , hogy akár milyen bírósághoz fordulsz nem fognak tudni változtani ezen mert ilyen a törvény, sokan sokat vesztetek már eddig is mert rehabosok voltak.

Gagga # 2013.10.16. 12:45

vikuci
Ha nem vagy megelégedve az ellátás összegével, mindenféleképpen fellebbezd meg a bíróságon.
Szinte biztos vagyok abban, hogy az ilyen Dr Mengele féle hatóságok a rokkantak félelmét kihasználva direkt kedvezőtlen véleményt hoznak, bízva abban, hogy úgy sem mernek fellebbezni, ellent mondani nekik. Sajnos a félelem nagy úr, ezért nagyon sokan nem karnak élni a jogaikkal, és nem merik végigjárni a bíróságok rögös útjait.
Pedig ma még a bíróságok az igazság pártján állnak, érdemes megbízni bennük és keményen végigharcolnunk az igazunkért!

Lacaca # 2013.10.16. 12:07

Tisztelt vikuci!
Ez borzalmas, és elképesztő! Meg tudja ezt valaki magyarázni, vagy értetni velem?

vikuci # 2013.10.16. 09:28

2010-ben 52 %-os egészség károsdás mellett rehabilitációs járadékot állapítottak meg számomra, ami ebben az évben az emelésekkel elérte a 160 ezer ft-t. Az esedékessé vált
felülvizsgálat alapján, ami 2013 szeptember 9-én volt , a megmaradt egészségem 42%, tehát az egészség károsodásom 58 %. Ezzel szemben ma megkaptam a határozatot, hogy a korom miatt véglegesített rokkant ellátás illet meg, ami 55800 Ft/hó.Ez a tavalyi minimálbér 60%-a. A rendelet úgy szól, hogy az előző naptári évben a 1 hónapra eső átlagkereset 60%-a.Ha nem volt jövedelem akkor az ellátást megelőző félévben elért átlagkereset 60%. A Rokkantsági járadék munkaviszonynak számít, ha mellette valaki bejelentett munkát végez.Szerintem 160ezer+30ezer(részmunkaidős kereset)= 190 ezer Ft-nak a 60%-át kellett volna alapul venni

Lacaca # 2013.10.15. 13:53

Azt szeretném megkérdezni,hogy valaki tud-e valamit a straszburgi, vélemény nyilvánításról, vagy azt is eltüntették? /Mármint 2012.01.01.-óta./

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2013.10.15. 10:56

megrokkant!

Teljes mértékben egyetértek Veled!!!

megrokkant # 2013.10.15. 09:47

sorstárs55 Az a baj ezzel a Hegedüs féle nyilatkozatba,hogy nem olyan javaslatokat tettek az orsósnak és bandájának, ami a rendeletüket hathatósan átírná. Ezek a volt rokkantnyugdijasok kicsi részét érinti már mint az E kategória. Itt az időpontok nélküli határozatokat kellett volna, vissza terelni az eredeti határozatba leírt státusokba. (véglegesek) A hegedüs is csak felveszi a jófizetését és sz@rik bele az igazi dolgokba.....

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2013.10.15. 07:35
Regina.h # 2013.10.13. 14:14

Áááááá...így nem ér.
Tiszta hülyén néz ki ha televágom ezt a "halott" fórumot a linkjeimmel...
Pedig nem is halott, csak nem írtok.
Tudom ám, mert a blogot elolvassátok, tehát nem lehet halott, max tetszhalott, vagy hogy mondják. :)

Maradjunk annyiban, nem linkelek, aki akar megtalál.
:)

Regina.h # 2013.10.11. 12:34
atty79 # 2013.10.10. 17:16

Tisztelt evaponthu!!! HAsonló helyzetben vagyok,én is.Amikor beadod a kérelmet,attól a naptól kezdve visszamenőleg 5 év. Ha pl 2012.dec 1.-én adod be akkor 2007.dec1-ig vesznek figyelembe napokat.Sajnos nekem is hiányoznak napok,,most lesz az első tárgyalás a munkaügyi bíróságon.

WWallace # 2013.10.09. 13:34

Az sajnálatos, hogy ha az orvosszakártői vélemény és az üzemorvos véleménye eltér egymástól. Viszont az ellátásnak és a foglalkoztatottságnak nincsenek olyan összefüggései, ami egy jogvitára okot adhatna. Az ellátást megszüntető határozat ellen nyújtottak be fellebbezést?

Egyébként 4 órában nem alkalmazza senki sem az édesanyját? Hiszen nem muszáj a foglalkoztatónak 8 órás munkakörbe helyeznie. Az hogy nem foglalkoztatják, szerintem inkább annak köszönhető, hogy mivel az édesanyja már nem megváltozott munkaképességű, így a foglalkoztató nem tud utána kedvezményeket, támogatásokat igénybe venni...

kovacsdiana # 2013.10.09. 13:12

Édesanyám sok éve rokkantnyugdíjas. Ettől függetlenül 4 órában dolgozott egy élelmiszerboltban, ahol foglalkoztattak leszázalékolt embereket is. A nyugdíja és a fizetése így tette ki a havi 60.000 Ft-ot. (!) Most azonban a bizottság szerint, (akik bizonyos időközönként újra vizsgálják a leszázalékolt embereket) Édesanyám meggyógyult. Hipp-hopp tud 8 órában dolgozni. Így elvették a nyugdíját. Viszont, eddig bárhová ment jelentkezni, természetesen az üzemorvosig jut, és ott megállapítják, hogy alkalmatlan a 8 órás munkára, mivel olyan szinten vannak tönkre menve a lábai, hogy térdprotézis javasolt.
Ilyen módon került abba az áldatlan helyzetbe, hogy konkrétan nincs bevétele. Mivel a nyugdíját elvették, dolgozni viszont nem tud, mert mivel már nem minősül rokkant-nyugdíjasnak, senki nem foglalkoztatja 4 órában, 8 órára meg alkalmatlan.
A kérdésem: Ilyen van??
Jogilag az lehetséges, hogy valakit megfosztok a bevételétől és a nyugdíjától is? Érdemes ügyvédet fogadnom?

Regina.h # 2013.10.09. 08:15