Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


szafika # 2013.10.29. 14:05

Pontosan ! és a jogosultsági időbe csak a munkában töltött idő + a gyerekekkel gyesen-gyeden töltött idő számít bele .

Szalmakalap # 2013.10.29. 11:13

Tisztelt BJ Szakértő!
Tisztelt BV-51!

Kicsit megtévesztő a kérdés és a válasz is. Szerintem nem szolgálati időről, hanem jogosultsági időről van szó. Nekem 41 év szolgálati időm van 56 évesen, mégsem mehetek nyugdíjba.

Nem vagyok hozzáértő, de én így értelmezem.

nico56 # 2013.10.28. 23:23

ZÖLDJANIKA!

Neked is javaslom a szakértőt! Ha tényleg ennyi a szolgálati időd és a korod,akkor idén választhatsz,olvasd el ezt és kérj tanácsot a szakembertől.
http://www.femina.hu/…jemeles_2014
Főleg az utolsó bekezdés vonatkozik rád!

nico56 # 2013.10.28. 23:11

sgabne
Az NRSZH honlapján minden régió fent van. Egyébként állapotrosszabbodásra kell beadnod. Javaslom én is B.Júlia szakértőt itt találod a weboldalát http://versenykepesseg.eu/ fordulj hozzá bizalommal,ingyenes.

gerhelba # 2013.10.28. 17:14

sgabne!
Van egy másik fórum a "leszázalékoltak fóruma" ott szokott egy szakértő ,Bernáth Júlia tanácsokat adni,írjál oda.

sgabne # 2013.10.28. 11:18

Szeretnék sürgősen időpontot kérni, mert nekem nincs. Rehab járadékot kapok, de állapotom nagymértékben romlott. Tudja-e valaki, hogy hova kell levelet írnom és mit, ha Solymáron lakom. Köszönöm!

ZÖLDJANIKA # 2013.10.27. 12:38

Köszönöm, hogy reagálsz!
Nem voltam véglegesen leszázalékolva.
Ennek története van, mégpedig:
Megvolt a 40éves munkaviszonyom, és orvosi volt 42%, így elmehettem átmeneti járadékra. Ez azt jelentette, hogy megállapították a nyugdíjamat, de a 75%-át adták, míg az öregségit el nem éerm, tehát határozatban kiküldték, folyósították is, nem volt gond.Az emelést is megkaptam, tehát elérem a 63évemet, akkor felmegy a 1005-ra a nyugdíj. De ezt 3 évvel ezelőtt 1 tollvonással törölték, átsoroltak a rokkantsági ellátás kategóriába, tehát mindez tőlem függetlenül, akarom írni, én nem tehettem semmit.
És most jön az, amit az előbb írtam, behívtak orvosira. Namármost, leveszik 40%alá, azt olvasom a különböző szabályokat, ez is lecsökken, vagy semmit sem adnak? Csak az bosszant, 40 év munkaviszonyom volt, 1 perc hiányzás nélkül, soha, semmiféle támogatást nem kértem, nem is kaptam, mert nem kellett. !0 évig fizettem a nyugdíjjárulékot, na meg a többi hatalmas lóvékat.Így már érthetőbb biztos vagyok? Köszönöm

gerhelba # 2013.10.27. 10:31

ZÖLDJANIKA!
Véglegesen levoltál százalékolva?

ZÖLDJANIKA # 2013.10.27. 09:37

Tisztelt Fórumozók!
Először is szeretném tudni, hogy felülvizsgálatra utazási hozzájárulást adnak még? KI adja, mert az volt írva a vizsgálati behívóra, hogy vigyek magammal, a körzeti orvos nem adott!A körzeti orvos ebből részesül, vagy miért nem ad?Mondtam, hogy gk-val visz a fiam, nem tud adni, csak vonatra, igaz ez?
Másik 61. évemben vagyok, behívtak. Kicsit meglepődtem, miért nem hagynak békén?
Másokkal is előfordult ilyen?
Behívhatnak, leminősíthetnek, az utolsó pillanatban? A vizsgáló orvos friss papírokat kért, mondtam, hogy nem mentem ujból vizsgálatokra, hiszen 61 évesen az állapotom csak romlott!
Hogy mit fog kihozni, kiváncsian várom.
Köszönettel

atty79 # 2013.10.25. 11:38

Sajnos valóban nincs.De munkalehetőség sincs,ahol le lehetne dolgozni a hiányzó napokat. 88% egészségkárosodással,amputált lábbal,áttétes daganatos betegséggel,ki fog felvenni dolgozni?

nico56 # 2013.10.25. 06:45

inzulinos!
Szívesen.
Atty79!
Sajnos a jelenlegi törvények szerint méltányosság nincs.

atty79 # 2013.10.24. 16:11

Holnap megyek a Munkaügyi Bíróságra a méltányossági kérelmemmel......vagy-vagy...remélem megadják :)

inzulinos # 2013.10.23. 07:46

nico56

Köszönöm a válaszod.

WWallace # 2013.10.22. 19:00

Dánesz, a megállapításhoz mindenképpen meg kell majd szüntetned a jogviszonyodat.

Balakka, igen, marad a minimálbér. Olyan 180 nap vehető figyelembe az átlagjövedelem számításánál, amelyen pénzbeli egészségbiztosítási járulékalapot képező jövedelmed volt.

Dánesz # 2013.10.22. 17:50

Üdv
Rehab járadékos vagyok jövöre megyek felülvizsgálatra,de most dolgozom 6 órában,van esélyem a munka mellett megkapni a rokk vagy rehab ellátást vagy vizsgálat elött mondjak fel .köszönöm

nico56 # 2013.10.22. 06:58

inzulinos

  1. Be fognak hívni, a következő felülvizsgálatig kapod az ellátást,utána sincs mitől félned.
  2. Jár az utazási kedvezmény is!

    ( akinek a komplex minősítés szerint egészségi állapota 30% ,vagy kevesebb ) a tied 23%.

Regina.h # 2013.10.22. 06:23

Ide okvetlen fel kell tenni...:)

http://teirod.blogger.hu/…2/rendkivuli

inzulinos # 2013.10.21. 19:09

Tisztelt Huta!
Előre is köszönöm válaszod.
Üdvözlettel: inzulinos

fjudit # 2013.10.21. 17:46

balakka

Mi alapján állapítják meg a rokkantsági ellátást, ha az igénylő a kérelem benyújtásakor egyáltalán nem rendelkezik jövedelemmel?
Ha a jogosult nem rendelkezik legalább 180 naptári napi jövedelemmel vagy egyáltalán nem rendelkezik jövedelemmel az ellátást a minimálbér alapján állapítják meg. Ha a jogosult amiatt nem rendelkezik 180 naptári napi jövedelemmel, mert a vizsgált időszakban vagy ennek egy részében táppénzben, baleseti táppénzben részesült, ha az számára kedvezőbb, a táppénzt, baleseti táppénzt megelőző 180 naptári napi jövedelmet kell figyelembe venni.

Ezt törvényből másoltam!

huta # 2013.10.21. 17:30

Tisztelt Inzulinos!

Az említett kollégámmal nem egy telephelyen dolgozunk. Amikor a telephelyére megyek, akkor megkérdezem. Azt tudom, hogy véglegesített, szerintem nem a kora miatt, mert ő 50 éves.

inzulinos # 2013.10.21. 13:23

Tisztelt Huta!
Azt szeretném tőled kérdezni,hogy a kollégádnak egészségi állapotának mértékét hány százalékban állapították meg?
Én is nyáron voltam felülvizsgálaton, nem rég kaptam meg a határozatot, melyben az áll, hogy rokkantsági ellátást állapítottak meg, mellyet 2013 november 1. napjától folyósítsák. Egészségi állapotom mértékét 23 százalékban állapították meg.Állapotom alapján a D csoportba soroltak.A határozatban az áll, hogy rehabilitációja nem javasolt, kizárólag folyamatos támogatással foglalkoztatható. Felülvizsgálat: ideje 2014. 08.hó.
Arra lennék kíváncsi, hogy jövő év augusztusában be hívnak e felülvizsgálatra? Mivel 2014. 08.21-én betöltöm az 57 életévemet.A határozatban nincs leírva, hogy a rokkantsági ellátást meddig kapom. Illetve azt szeretném még kérdezni tőled, illetve bárkitől, aki meg tudja válaszolni az itt leírtakat, hogy a D csoportba soroltaknak jár e utazási utalvány?
Válaszodat, válaszotokat előre is megköszönöm.
Üdvözlettel: Inzulinos.

balakka # 2013.10.20. 23:17

Véleményetekre vagyok kíváncsi (nem olyanra, hogy hej de szamár vagy),
hanem a 180 nap értelmezését (a törvény szellemét tekintve).

Helyzet az, hogy tavaly május végéig 10 év folyamatos munkaviszonyom volt közel 600ezer forint átlagfizetésel bejelentve járulék minden fizetve (mert kellett). Nyugdíjpénztáramból is közel 5 millió forintot államosítottak. A 10 év előtt külföldön volt még jobb munkám, de elegem lett a német karattyolásból ezért hazajöttem (bíztam az akkortájt uralkodó Orbán kormányban
  • akkor még ők voltak).

Tavaly februárra nagyon nem tudtam járni már, úgyhogy beadtam a
felmondásomat, 3 hónap felmondási időmet letöltöttem.
Egyszerűen fizikailag nem voltam (és nem is vagyok most se)
képes elmenni a legközelebbi tömegközlekedési pontig, annyira gyengék
az izmaim és mindenem.
Utána mentem el orvoshoz.
Kiderült, hogy sclerosis multiplexem van, orvos is és radiológus is
egyetértett, ezért elkezdtem kapni a betaferont. Hajrá.

Bíztam benne, hogy hamarosan találnak rá valami gyógymódot
(nemcsak azt az injekciót, amit kapok), hanem olyat ami mindent visszafordít.
Olvastam hasonló híreket SM-es newcsoportokban.
ígyhát nem mentem el beutalót kérni rehabilitációra
(bár a kezelőorvos tanácsolta). Gyalog nem tudtam volna oda elmenni,
autóm nincs, vezetni se tudok.

Mostanra látom, hogy egyre rosszabb az állapotom, délutánra meg
se tudok mozdulni (elesek, minden baj van közben).

Most tudatosult bennem, hogy ezek után tavalyra nincs 180 nap
munkaviszonyom. 5 hónap volt. Utána még 45 nap "szolidaritási"
alapon kapott, pénzbeli ellátásra nem jogosító viszonyom volt.
Bementem a NAV-hoz egyből, hogy bejelentkeznék az EHO fizetésére.
Az ügyintéző azt mondta, hogy még a gépbe se tudja ezt e kérelmet
bejegyezni, amíg nem telt le a 45 nap.

Kérdésem: az a 45 nap beleszámít-e 180 napba az átlagkereset számításakor,
vagy ezzel a betegedés előtti átlagfizetés és biztosítási időmre
keresztet vethetek és éljen a minimálbér.

Idén tervezem, hogy beadom a kérelmemet, bár most se tudok elmenni ezért.
Taxival vagy valahogyan meglesz.

szafika # 2013.10.18. 22:38

Liza , rosszul gondolod ! Ha nem hívnak vissza idén , akkor majd hívnak jövőre , az 57 év akkor és arra a korosztályra vonatkozott csak .

liza56 # 2013.10.18. 14:43

vikuci
Köszönöm a válaszodat, azért kérdezem mert engem2009-ben véglegesítettek 60% de mivel nem voltam2011-ben57-éves így nekem is kellet jeleneznem 1956-ban születtem és már júniusba be töltöttem az57-évet és most mi lesz? ha nem hívnak vissza idén akkor jövőre már rám ez nem vonatkozik

Lacaca # 2013.10.18. 12:18

T. atty79!
Javaslom, hogy nézd meg a petrassydr.hu oldalt. Én oda készülök a problémámmal. Orvos-jogász tanácsadás, és képviselet is kérhető. Árlistát is, és sok hasznos információt is közöl.