Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


mazsi-drazsika # 2013.11.13. 18:33

Üdv

valakitud az emberjogi biroságra beadott badványok -rol valamit ?


volt rokkant nyugdijas

WWallace # 2013.11.13. 18:33

Hope08,

ha a napok számával is gond van, az meg egy másik fellebbezési ok lehet. DE, mivel azt írtad, hogy a nejed rehabilitációs járadékos volt,még egyszer mondom, hogy az az alatti munkavégzést nem lehet figyelembe venni, az általam korábban leírt indokolás miatt. Tehát ez a napokkal szórakozás egyáltalán tárgytalan is lenne.

De azért leírom, hogy mi az a változás, amire gondolhattak (hozzáteszem a rehabilitációs járadék alatti munkavégzéshez semmi köze!) egy példával:
Tegyük fel, hogy az ügyfél 2013.10.01-jétől kapja az ellátást. Ha 2012-ben van legalább 180 napi jövedelme, akkor az ellátást a 2012. naptári évi jövedelme alapján határozzák meg - a teljes évben elért összes keresetét figyelembe éve.
Ha nincs 2012-ben legalább 180 napra jövedelme, de 2013.10.01-jétől visszafelé számolva - KÖZVETLENÜL - van 180 napi jövedelme, akkor ebből a 180 napból számolják az ellátást. Ha egyik sem teljesül, akkor a minimálbért veszik figyelembe.

2013-ban az változott, hogy ha a fentiek szerinti ügyfélnek sem 2012-ben, sem 2013.10.01-jétől visszafelé számolt 180 napban nincs megfelelő időre jövedelme, ÉS mindez azért van így, mert az illető táppénzen vagy baleseti táppénzen volt, akkor 2012. előtti jövedelmet is figyelembe lehet venni. Ebben az esetben, ha 2012. előtt volt jövedelme, akkor azt veszik figyelembe, és nem a minimálbért, ahogy a 2013.01.01-je előtti szabályozás szerint.

Remélem érthető volt!

aperten # 2013.11.13. 16:56

r tom, ne legyél ebben annyira biztos. Mert elvileg van rokkantsági nyugdíj, és baleseti rokkantsági nyugdíj is. A nyugdíj megállapító határozatok, bírósági ítéletek, nem lettek hatályon kívül helyezve, sem semmisségi eljárással, sem semmisségi törvénnyel. Még a mengele-tövény sem mondja ki, hogy a rokkantsági nyugdíjakat megállapító határozatok semmissek lennének. Csak éppen nem tudok embert akinek ténylegesen folyósítanák is jelenleg. A szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993.évi III. törvény 4.§ (1). bekezdés (i) pontjára

http://njt.hu/…/njt_doc.cgi?…

hivatkozik a mengele-törvény, de rafinált módon nem direkt hivatkozással megadva a törvény számát, paragrafusát (nehogymákönnyenutánanézzenek), hanem indirekt módon:
10. rendszeres pénzellátás: a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló törvény által rendszeres pénzellátásként felsorolt ellátások, ide nem értve a hadigondozottak és nemzeti gondozottak ellátásait, a nemzeti helytállásért elnevezésű pótlékot, az ápolási díjat, a Tny. szerinti hozzátartozói nyugellátásokat, a gyermekgondozási segélyt, valamint a szociális biztonsági tárgyú nemzetközi egyezmények, továbbá az uniós rendeletek alapján külföldi szerv által folyósított, ezekkel azonos típusú ellátásokat.

Az indirekt módon hivatkozott törvényhelyben a rokkantsági nyugdíj, és a baleseti rokkantsági nyugdíj egyértelműen fel van tüntetve!

Hogy miért nem kapják mégsem a korábbi rokkantsági nyugdíjasok? A legtöbben azért, mert a mengele-"törvény ismeretében" mást kértek helyette. A komplex felülvizsgálat kérésével az új ellátási formákat, "önként".


# aperten

r tom # 2013.11.13. 15:58

Nem értem! Itt van 2013 vége és ég mindig a rokkant nyugdíjról meg a rokkant nyugdíjasokról írnak az újságok!Hol élnek ezek az újságírók?A rokkant nyugdíj emelése?Ami nincs azt nem lehet emelni!Én ahol tudom mindig kijavítom ezeket a félreinformálásokat. A köz vélemény még mindíg azt hiszi hogy rokkant nyugdíjat kapunk!A nyugdíj nem ugyan az mint ez segély-szerű izé amit odavetettek nekünk 20 30 40 év munka után!Én ha azt hallom hogy rokkant nyugdijas mindíg megkérdezem : Miről beszélsz?

hope08 # 2013.11.13. 15:27

WWALLACE!

Megkaptuk a határozatot,kértük az összeg újraszámolását mivel nem az általad leírtat kaptuk!(60450ft)Azt mondták,hogy van egy új 2013-as törvény miszerint 180 nap munkaviszony lehet csak,és a páromnak 193 van!most hogy van ez?(a párom 4 órában dolgozott)Nagyon köszönöm a választ előre is!

huta # 2013.11.12. 07:55

WWallace, terika23: Köszönöm szépen!

nico56 # 2013.11.11. 22:59
WWallace # 2013.11.11. 21:24

Mindkét esetben szolgálati időről beszélünk; csak különbséget kell tenni a jogosultság megszerzéséhez szükséges és az átlagkereset számításánál figyelembe vett szolgálati idő között. Ugyanígy van természetesen a női 40-es nyugdíjnál is.

huta # 2013.11.11. 18:56

Akkor az arányosítás szolgálati időnél nem számít, csak a nyugdíj összegének a kiszámításánál van jelentősége. Ez a nők 40 év jogosultságára is vonatkozik?

boribori # 2013.11.11. 17:58

Üdv. Mindenkinek!
Új felhasználó vagyok. Szeretnék kérdezni a nők 40 év munkaviszony utáni nyugdíjazásáról.
Rehabilitációs járadékban részesülök 10 éve. 2010-ben véglegesítettek,de a komplex felülvizsgálatra még nem hívtak be.
Dolgozok. 56-ban születtem. Most már a 6 év gyessel. meg lenne a 40 évem
Az lenne a kérdésem, hogy a 6 órás munkaidő teljes napnak számít-e, vagy rá kell még dolgoznom, hogy meglegyen a 40 évem?
Köszönöm a válaszokat előre is.

WWallace # 2013.11.11. 17:07

Kedves zentai,

bocsi, hogy megkésve írok, de nem néztem az elmúlt napokban a fórumot. Úgy látom voltak válaszadók, de azért egy kicsit kiegészíteném azokat.

A 2011. évi CXCI. törvény 7. § (4) bekezdés b) pontja csak keresőképtelenségről szól. Nem tartalmaz a törvény olyan megkötést, hogy a keresőképtelenségre tekintettel neked más ellátást kellene kapnod (akár táppénz, akár betegszabadság). A keresőképtelenség fogalmát az 1997.évi LXXXIII. törvény 44. §-a határozza meg. Keresőképtelen lehet valaki úgy is, hogy erre az időre pl. táppénzt nem kap (mert annak a jogosultsági feltételeinek nem felel meg). Viszont az ellátás ebben az esetben is szüneteltetésre kerül (tehát, HA NEM KAP TÁPPÉNZT AKKOR IS). Természetesen aztán a rehabilitációs ellátás lejártával majd a keresőképtelenség idejével megtoldják a folyósítási időt. De a rehabilitációs ellátásban részesülő keresőtevékenység folytatása esetén jogosult táppénzre, ha keresőképtelen lesz. Úgyhogy ha megbetegednél, kaphatsz táppénzt!

Az arányos szolgálati időhöz pedig annyit, hogy a JOGOSULTSÁG MEGÁLLAPÍTÁSÁNÁL teljesen mindegy, hogy mennyit keres az illető, az 1 nap akkor is 1 nap (ad absurdum, ha 1.000 Ft a havi fizetés, akkor is 1 év szolgálati idő lesz 1 naptári év). Ha kevesebbet is keres részmunkaidőben a minimálbérnél, annak csak az ellátás összegének a meghatározása során van jelentősége.

A rehabilitációs ellátás összegét - ha az igénylőre nézve az kedvezőbb - valóban figyelembe kell venni keresetként. Azonban megjegyzem, hogy annak figyelembe vétele (ahogy pl. a munkanélküli ellátások, GYES, ápolási díj - épp az alacsony összegük miatt) csak az esetek elhanyagolható százalékában szokott valóban kedvezőként jelentkezni.

terika23 # 2013.11.11. 14:04

Kedves huta!

Az arányosítást akkor alkalmazzák, ha a 39.§ 1) alapján "foglalkoztatottakat - elért nyugdíjjárulék-alapot képező keresete, jövedelme a külön jogszabályban meghatározott minimálbérnél kevesebb"
Tehát, ha 4 órában a minimálbér arányos részét megkeresi (4 órában ez jelenleg 49.000.-bruttó) akkor az teljes munkaidőnek számít.
A Nyufigot is felhívtam ezzel egyébként, mert sok rehab.ellátásos ügyfelem kérdezte azt, hogy mi lesz vele, hiszen mindjárt nyugdíjas lenne? Erre az volt a válasz, hogy hiába a részmunkaidő és 4 óra, az 1 napnak számít és nem 4 évet kell még dolgozni részmunkaidőben, hogy meglegyen a maradék 2 év szolg.idő, hanem csak 2 évet. Kérdezz utána nyugodtan a Nyufigtól.

huta # 2013.11.11. 13:33

zentai:

A nők 40 éves jogosultságához a tényleges teljes, 8 órás munkában töltött idő meg gyes-gyed időszaka számít. Aki mondjuk B1 ellátást kap és 4 órában dolgozik minimálbér feléért, annak a szolgálati idejébe a nyugdíjkorhatárnál a minimálbér napi összegével számolnak. Példánál maradva 5 év 4 órás munka esetén 2,5 évet ismernek el.

zentai # 2013.11.11. 12:11

Kedves terika23 !

Köszönöm szépen válaszod, igen 2013 05 hó vagyok rehabilitációs ellátásban 3 évre kaptam .Sajnos nem is tudnék heti 20 óránál többet dolgozni .De ezt nagyon kell nekem mert a nők 40 éves nyugdíjához már 2.5 évem van hátra 1957 születtem. Súlyos gerinc műtétem volt ,a komplex vizsgálatra úgy mentem szeretnék dolgozni.Hála istennek valahogy bírom ezt a 20 órát a kollégáim sokat segítenek.
Te is sokat segítettél, remélem nem kerül sor újabb betegállományra,csak szerettem volna tisztán látni.
Krivánok minden jót Neked !

terika23 # 2013.11.11. 09:52

Kedves zentai!

Az első kérdésem az lenne, hogy a B1 kategóriát már 2012 utáni komplex felülvizsgálat alkalmával kapta?
Ez azért fontos, mert ha az ellátása tényleg rehabilitációs járadék, amit még 2012 előtt állapítottak meg akkor a rehabilitációs járadékra vonatkozó törvények érvényesek a foglalkoztatásával kapcsolatban is.
Azonban, ha Ön volt már 2012 január 1. után komplex felülvizsgálaton és ott megállapították a munkaképesség csökkenését illetve a kategóriát akkor Ön rehabilitációs ellátásban részesül (amennyiben volt az elmúlt 5 évben 1095 nap biztosítási ideje).
A keresőképtelen kifejezés a táppénzre vonatkozik és a törvény is leírja, hogy ebben az esetben SZÜNETELTETNI kell az ellátás folyósítását. Két ellátást nem kaphat egyidejűleg vagyis táppénzt és rehabilitációs ellátást egyszerre nem kaphat. Tehát, ha táppénzen van arra az időszakra szünetel az ellátása vagyis a táppénzen töltött idővel kitolódik az ellátás folyósításának időtartama. Ha ön a rehabilitációs ellátás megállapított folyósítása idején 3 hónapot töltött összesen táppénzen (egyben vagy darabokban) akkor ha mondjuk 2015 május 1-én járna le a rehabilitációs ellátása tovább folyósítják az ellátást a táppénz ideje alatt kiesett időszakkal (vagyis a példa szerint 3 hónappal).
Tehát ha Ön dolgozik és keresőképtelen, mert beteg akkor táppénzre írják ki, mely időszak alatt rehab. ellátást nem kap, viszont ezzel az időszakkal meghosszabbodik a rehab. ellátás folyósításának az ideje - mivel a határozatban foglalt jogosultsági időre megállapított ellátás jár Önnek hiánytalanul.

Továbbá szeretném tájékoztatni arról, hogy a rehabilitációs ellátás összegét a nyugdíj számításánál figyelembe veszik, ha az kedvezően befolyásolja a kiszámított nyugdíj mértékét.

Remélem tudtam segíteni.

zentai # 2013.11.09. 17:26

Kedves WWallace !

Köszönöm már máskor is segítettél, újra Hozzád fordulnék.
Nem egészen értem az alábbi idézetet. Jelenleg dolgozóm heti 20 órát. Rehab járadékos vagyok B1 kategória. Ez is jó kevés, a fizetés is kevés ,de legalább van ennek is örülők. "rehabilitációs pénzbeli ellátás folyósítását csak akkor kell szüneteltetni, ha az ellátott keresőtevékenységet végez, vagy közfoglalkoztatásban vesz részt és a munkaszerződés szerinti heti munkaideje a 20 órát meghaladja, vagy KERESŐKÉPTELEN."Ezt nem értem ,ha esetleg beteg vagyok és keresőképtelen akkor nem jár semmilyen pénz ? Várom válaszod szép estét kívánok Zentai

luck-666 # 2013.11.08. 10:39
WWallace # 2013.11.07. 17:03

Ez a tájékoztató egészen korrekt. Egyetlen tévedést azonban tartalmaz:

"Az átfordított rendszeres szociális járadékban részesülteknél figyelemmel kell lenni arra, hogy a járadékot 2008. előtt, illetve 2007. évet követően állapították-e meg. A 2008. január 1-je előtti megállapításnál, esetükben amennyiben foglalkoztatásukra részmunkaidőben kerül sor, az e keresőtevékenységükből származó jövedelmük mértéke az ellátásuk folyósítását nem befolyásolja." - A 387/2007. (XII. 23.) Korm. rendelet 2011.12.31-én hatályos 22. § (7) bekezdése szerint "a (4) bekezdésben foglalt személyek járadékra való jogosultságának a keresőtevékenységből származó kereset, jövedelem mértéke miatti megszüntetésére 2012. január 1-jét megelőzően a 2007. december 31-én hatályos rendelkezéseket, azt követően e rendelet 17. §-a (1) bekezdésének e) pontját, 17. §-ának (6) bekezdését és 18. §-át kell alkalmazni."

A (4) bekezdés szerinti személyi kör pedig a Molnár László által tévesen hivatkozottakra vonatkozik: "a) akinek... rendszeres szociális járadékra... való jogosultságát a 2008. január 1-jét megelőzően hatályos rendelkezések szerint állapították meg, vagy

  1. aki... a rendszeres szociális járadék... iránti igényét 2007. december 31-éig benyújtotta,"

Tehát nincs különbség a korábban rendszeres szociális járadékban részesült és 2012.01.01-jétől rehabilitációs ellátásba átfordult ellátást kapó személyek között attól függően, hogy mely jogszabály szerint állapították meg részükre a korábbi ellátást: egyaránt a minimálbér 80%-áig lehet jövedelmük.

tiszavirág69 # 2013.11.07. 15:44

Kedves Fagyöngy!
nagyon köszönöm, tudtam, hogy Rád lehet számítani :)

fagyongy55 # 2013.11.07. 15:31

Ennyit kereshet, ha rehabilitációs ellátást kap

Molnár László

2013.11.07., 12:31 Frissítve: ma, 07:58 432

Bonyolult előírások szabályozzák, hogy mennyit kereshet az a mintegy 193 ezer ember, aki egészségi állapotának komplex újraminősítéséig rehabilitációs ellátásban részesül. Megmutatjuk.

Az érintettek részéről gyakori kérdés, hogy a rehabilitációs ellátásuk mellett folytatott keresőtevékenységre milyen szabályokat kell alkalmazni. Először elevenítsük fel a rokkantsági ellátó rendszer átalakításának előzményeit.
hirdetés

A megváltozott munkaképességű személyek ellátásrendszerét alapjaiban átalakította a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról szóló 2011. CXCI. törvény (Magyar Közlöny 2011. évi 162. szám). Ez bevezette a megváltozott munkaképességű személyek ellátásaként, a rokkantsági ellátást, illetve a rehabilitációs ellátást.

A korábban megállapított rokkantsági-, baleseti rokkantsági nyugdíjak, rendszeres szociális járadékok, átmeneti járadékok átalakultak vagy rokkantsági ellátássá vagy rehabilitációs ellátássá. Az átalakításban, átmenetben érintett több százezres nagyságrendű említett ellátásokban részesülők közül, a cikkben említett személyi kör a következő:
A 2011. december 31-én

  • III. csoportos rokkantsági nyugdíjban, baleseti rokkantsági nyugdíjban,
  • rendszeres szociális járadékban

részesülő, 1954. december 31-ét követően születettek – tehát az öregségi nyugdíjkorhatárt 5 éven túl betöltők – ellátását 2012. január 1-jétől rehabilitációs ellátásként folyósították tovább.
(Az ezen személyi körbe tartozók kérhették nyilatkozatban 2012. március 31-éig felülvizsgálatukat, komplex újraminősítésük elvégzését, ellenkező esetben rehabilitációs ellátásuk 2012. május 1-jétől megszűnt.)

Az érintettek helyzete átmenetinek minősíthető, mivel a „végleges” ellátásra (rehabilitációs ellátás, rokkantsági ellátás, illetve „állapotjavulás” esetén ellátás megszüntetés) jogosultságukat a komplex újraminősítésük eredménye fogja meghatározni.

A komplex újraminősítés lebonyolításáig – időbeli megkötés nélkül – átalakított ellátásukat folyósítják, illetve lehetőség van keresőtevékenység folytatására is. Mindezekre figyelemmel, akinek 2011. december 31-éig járó ellátását 2012. január 1. napjától átalakították rehabilitációs ellátássá, az átmenetileg a 2011. december 31-én hatályos korlátok között folytathat keresőtevékenységet. Aki felülvizsgálatát kérte, és ennek eredményeképpen továbbra is megváltozott munkaképességűnek minősül, új ellátást (rehabilitációs ellátás vagy rokkantsági ellátás) kaphat. Ettől az időponttól azonban már az új ellátásokra vonatkozó kereseti korlát lesz érvényes.

Az átmeneti időszakra vonatkozó korlát

  1. Ha a korábbi ellátás III. csoportos rokkantsági nyugdíj volt: megszűnik az ellátás, amennyiben a hat egymást követő hónapra vonatkozó jövedelem havi átlaga meghaladja
  • a folyósított ellátás összegének kétszeresét, és
  • a mindenkori kötelező legkisebb munkabér összegét (2013. évben 98 ezer forint)
  1. Ha a korábbi ellátás rendszeres szociális járadék volt: megszűnik az ellátás, amennyiben a keresőtevékenységből származó jövedelem hat egymást követő hónap havi átlaga meghaladja a mindenkori minimálbér 80 százalékát.

(Az átfordított rendszeres szociális járadékban részesülteknél figyelemmel kell lenni arra, hogy a járadékot 2008. előtt, illetve 2007. évet követően állapították-e meg. A 2008. január 1-je előtti megállapításnál, esetükben amennyiben foglalkoztatásukra részmunkaidőben kerül sor, az e keresőtevékenységükből származó jövedelmük mértéke az ellátásuk folyósítását nem befolyásolja. A másik esetkörben, amennyiben az érintett személyi kör 2013. évben keresőtevékenységet folytat és hat egymást követő hónapra vonatkozó keresetének, jövedelmének havi átlaga meghaladja a minimálbér 80 százalékát (2013. évben 78 400 forint), úgy abban az esetben az ellátás megszüntetésre kerül.)

[Az 1997. évi LXXXI törvény 2011. XII. 31. napján hatályos 36/D § (1) bekezdés és 36/G § (1) bekezdés, illetve a 2007/387 (XII. 23.) kormányrendelet 2011. XII. 31. napján hatályos 17. § e) pontja.]

Végezetül témakörhöz tartozóan említést érdemel, hogy a 2011. december 31-ét követően újonnan, valamint a komplex minősítést követően megállapított rehabilitációs ellátásban részesülő keresőtevékenysége esetén az ellátás megszüntetésére nem kerül sor.

A 2012. január 1-jét követően hatósági határozattal megállapított rehabilitációs ellátásban részesülő kifejezetten végezhet kereső tevékenységet (a felajánlott munkahelyet el kell fogadnia), a keresőtevékenység folytatásának időszakára azonban a rehabilitációs ellátás pénzbeli része nem jár. [2011. évi CXCI. törvény 7. § (4) bekezdés.] A rehabilitációs pénzbeli ellátás havi összege egyébként annak a rehabilitációs ellátásban részesülő személynek,

  1. akinek foglalkoztathatósága rehabilitációval helyreállítható, a havi átlagjövedelem 35 százaléka, de legalább a minimálbér 30 százaléka és legfeljebb a minimálbér 40 százaléka,
  2. aki tartós foglalkozási rehabilitációt igényel, a havi átlagjövedelem 45 százaléka, de legalább a minimálbér 40 százaléka és legfeljebb a minimálbér 50 százaléka.

2013. január 1-jétől azonban (az Alkotmánybíróság 40/2012. (XII.6.) AB határozatára figyelemmel) a következők szerint lehetőség van egyidejűleg keresőtevékenység folytatására is.

A rehabilitációs pénzbeli ellátás folyósítását csak akkor kell szüneteltetni, ha az ellátott keresőtevékenységet végez, vagy közfoglalkoztatásban vesz részt és a munkaszerződés szerinti heti munkaideje a 20 órát meghaladja, vagy keresőképtelen.

A szüneteltetés időtartamára folyósított rehabilitációs ellátást az ok bekövetkezéséről való tudomásszerzést követő hónaptól járó ellátásból le kell vonni, vagy azt a rehabilitációs ellátás megszüntetése esetén vissza kell követelni.

tiszavirág69 # 2013.11.07. 11:58

http://adozona.hu/…_K9EHFH.aspx#rss

SEGÍTSÉGET KÉRNÉK A TELJES CIKKHEZ !

hivatalnok # 2013.11.07. 09:36
Gagg
  • 11.02-i komment
Több fogalmi hiba is van Hegedűs Úr nyilatkozataiban! 2012.01.01-től nincs rokkant nyugdíj,a hozzá tartozó kedvezményekkel együtt!Rehab ellátás,vagy rokkantsági ellátás van a még kifutóban lévő rokkantsági járadék mellett,amely még megtartotta a nyugdíjasok összes kedvezményét!!!

Az ú.n. felülvizsgálatokon pedig kiadott utasítás a lekiismeret nélküli "orvosoknak",hogy akár csak 1%-al is,de csökkentsék az ÖEK-et,mert ekkor már az újonnan bevezetett számítás válik esedékessé és így drasztikusan lecsökkenthető az ellátás összege!!!!!Tehát hiába papolják,hogy a rokkant ellátottak száma csak némileg csökken,de a folyósított összeg töredéke az addig kapott ellátásnak!!!ÉS EZ EGY ÓRIÁSI HIBÁJA HEGEDŰS ÚRNAK, HOGY EZT NEM EMELI KI nyilatkozataiban.Űgy látszik:megfélemlítették őt is!!!!!!!Szolnokon az EGYENLŐ BÁNÁSMÓD HATÓSÁGNÁL találkoztam olyan esetekkel,hogy siket-néma beteggel nem engedték be a jeltolmácsot és a Határizatban azt írták ,hogy a beteg nem működött együtt az orvossal!!!Vagy:90%-ban elvesztett látóideg károsodás miatti kvázi vak emberről az a Határozat született,hogy LÁTÁSA 90%-BAN JAVULT.Ezeknek szerencséjük volt,hogy fellebbeztek és a DEBRECENI ll. Fok korrigált!!De sok-sok beteg belenyugszik az aljadék orvosok döntésébe és mélyszegénységbe sülledve tengeti tovább az életét.

MINDENKI FELLEBBEZZEN A VISSZAMINŐSÍTEÉSEK ESETÉN,MERT CSAK A MEGÉLHETÉSÜK ELVÉTELE A CÉL!!!!

ZÖLDJANIKA # 2013.11.07. 07:20

WWallace!
Köszönöm, én is így tudom, mindent eltöröltek, csak aki tényleg elérte az öregségi kort, vagy sajnálatos módon teljesen rokkant, még mozogni sem tud, a sírba a lába, esetleg az kapja a rokkantságit, de szerintem még annak sem! Mert kell a lóvé a politikusoknak, a rokonaiknak, a haverjaiknak,a tanyáinak az építésére, meg a külföldi luxus utjaira, meg sorolhatnám.
Köszönöm

WWallace # 2013.11.06. 19:48

Ne haragudjatok, de...senki nem olvassa a korábbi hozzászólásokat?! 1953-ban született férfi - hacsak nincs korkedvezménye - sehogy nem tud elmenni a korhatára betöltéséig se nyugdíjba, se korhatár előtti ellátásba! A nico56 által belinkelt cikk pedig úgy rossz, ahogy van.

ZÖLDJANIKA # 2013.11.06. 17:49

Nico56!
Köszönöm, hogy reagáltál.
Átolvastam, van 1 gondom!Segítséged kérem, illetve segítségeteket!
Azt írja, hogy 53-ban született,betöltve a 60 évet, 42 év szolgálati idővel, elmehet előrehozott öregségi nyugdíjba. Na itt a bökkenő, nem tudom, mi a szolg. idő?Ugyanis nekem 40év munkaviszonyom van, ezután lettem átmeneti járadékos, ezt eltörölték, besoroltak rokkant ellátásba, ennek 3 éve. namármost ezek szolg.időnek ha számít, akkor megkaphatom, de ezt nem tudom. köszönöm