Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


pamszeg # 2011.02.22. 13:30

Tisztelt fórumozók!
Kérdésemre szeretnék választ kapni.1999 óta vagyok leszázalékolva.Kevert szorongásos és depressziós zavar skrizoaffektiv zavar depressziós tipusa magasvérnyomás és cukorbetegség miatt és van 4 db gerincsérvem.Gyógyszereim serotor20 mg,xanax 05mg 2x1 este 1 szem truxál-15mg alkalom attán altató.Vérnyomásra 1mg tenaxum.Cukorbetegségemre 2x500mg meforal.Szervi bajom nem kimutatható.Voltam vissza felülvizsgálaton és a vizsgáló orvos a B kategóriás jogositványomat aggályosnak találta első csoportba és kezdeményezte a felülvizsgálatát!Az lenne a kérdésem hogy ezekkel a gyógyszerekkel amit szedek elvehetik e a jogositványomat?A háziorvostól kértem egy igazolást amin leirta a betegségeimet és gyógyszerek szedése mellet állapotom megfelelő!Nagyon ideges vagyok addig mig nem megyek a vizsgálatra hogy mi lessz!Kérem aki tud valami felvilágositást adni annakj megköszönném!Tisztelettel egy érdeklődő

derpate # 2011.02.22. 13:49

Kedves pamszeg!

A felülvizsgálat nem feltétlenül jelenti a jogsi elvételét.
Feltétlenül menj el pszichiáterhez és kérj szakvéleményt, ugyanezt diabetikus szakorvostól.
A háziorvos (1.fokú hatóság) véleménye is kell.
Ezeket vidd magaddal
üdv.

ujpesti # 2011.02.22. 16:57

ripacs
Tudtommal a véglegesítetteket nem rendelik vissza.
Ha mégis,modd meg az orvosnak,nézzen mélyen a szemébe.)))Bocsi,ez vicc volt,de páran ott megérdemelnék.

kobeka # 2011.02.22. 22:43

pamszeg

A felülvizsgálatot végző szervezetnek ( NRSZH-nak ) joga van kezdeményezni a Közúti járművezetői alkalmasság felülvizsgálatát hivatalból is.(jogosítvány)

http://orszi.hu/index.php?…

sőt a (13/1992. (VI. 26.) NM rendelet) szerint
21. § (1) A 20. § alapján minden orvosnak kezdeményeznie kell a soron kívüli egészségi alkalmassági vizsgálatot, ha az általa vizsgált személynél

  1. elmebetegséget vagy annak maradványállapotát;
  2. bármely eredetű tudatzavart;
  3. epilepsziás tüneteket;
  4. forgalomban való részvételt befolyásoló látás vagy hallászavart;
  5. a mozgásképesség és összerendezettség ismétlődő vagy tartós zavarát;
  6. alkoholelvonó kezelést;
  7. kábítószerfüggőséget

állapított meg.

Esetemben is aggályoskodott a rokkantságin az orvos és írt ezzel kapcsolatban egy levelet a háziorvosnak. A háziorvos visszaírta, hogy figyelemmel kíséri az állapotomat és nem vonja be a jogsimat.

gattaga # 2011.02.23. 04:43

Túlélő

Mátraházával kapcsolatban ment e-mail,remélem nem elméletileg.
Az Ig.szakértő intézetben történtekről a tályékoztatást mindanyiunk okulására (még annak is akinek nincs szüksége rá egyelőre)amennyiben módod van tedd "közkincsé".

nusi72

A mostani herce-hurca a leszázalékolások köről eléggé aggasztó.A rendszerezett,időbeni sorrendbe rakott Szakorvosi leleteket,intézményi zárójelentéseket természetesen vidd magaddal a felülvizsgálatra.
Az állapododat olvasva a kíváncsiság majdnem türelmetlenségbe csap át,hogy ugyan mit ajánlanak fel a vizsgálat allkalmával.Rehab. ami kor függő,állapot függő.Vagy a sima rokkantnyugdíjat,ami elvileg állapotfüggő "csak".

Jogosítvány témában:

Egyelőre nem tudok rolla,hogy a sima B kat.jogosítvány érvényesítését (orvosi) kivették volna a háziorvos kezéből ( érthető,hiszen Ő tartja a legjobban számon az állapotot,gyógyszerezést).Természetesen,amennyiben valamilyen korlátozás merül fel,akkor erről értesítik a háziorvost és neki kell első körben eljárnia.
Tervezetben van a gépjárművezetési orvosi vizsgálat központivá tétele,a sok visszaélés miatt ,(miért lenne itt is másképpen mint máshol?)gondolok itt az idősebb korosztály nem megfelelő állapotában is kiadott vezetői engelyek meghosszabítására,alkoholizmus egyértelmű fennálására,nagyfokú hallásvesztés,látáskorlátozottság .... és még sorolható lenne.A vizsgálat PÁV szinten működne (szintén képességvizsgáló gépek allkalmazásával!)kiszűrve az esetleges "ránézéssel" nem megállapítható dolgokat,hiszen egy egyszerű nyilatkozatot kell csak aláírni(egyelőre),miszerint eltitkolt betegséged nincs (nem azt,hogy nem tudsz rólla! ).

Egy kissé feljavított állapotban üdvözlöm a topic olvasóit.Teljes ismeretanyagommal ismét a "harc" mezején állok,teljes melszélességel :-)


By
gattaga

Túlélő # 2011.02.23. 05:32

gattaga!
Üdv ismét közöttünk. Én 2-án megyek Mátraháza.Holnap reggel Győr.Természetesen megosztom Veletek az ott történteket.Esste érek csak haza. Szép napot mindnekinek.

Túlélő # 2011.02.23. 05:36

gattaga
Nem jött email.Én nem tudok neked írni,mert nincs közzétéve az emailed.Pedig lenne egy jó pár kérdésem,amit nem akarok nyilvásonan megkérdezni.Akinek eddig itt írtam emailt,mindenki megkapta.És én is.Nem értem,hogy a Tiéd miért nem kapom meg.

vbartamonika@citromail.hu # 2011.02.23. 08:33

Szia Túlélő!

Nekem még nem jött papír ,hogy mikor kell mennem a második tárgyalás január 13-án volt .Ülnek még rajta sok a munkájuk.

nyirike # 2011.02.23. 09:15

Sziasztok!

Tanácstalan vagyok, ha tud valaki segítsen!
Egy hete kaptam meg a II. fokú határozatot mely helybenhagyta az I-őt, vagyis maradt 42%.
A következő lépés lenne a Munkaügyi, de a háziorvosom szerint várjuk meg a mostani műtétem ami márc. 11-én az előző feltárásos gerincműtétem miatt hasi sérvem lett komplikációval. A műtét után a javaslata, hogy újból adjuk be állapotrosszabodás címén. Ezért kérem a tanácsotokat mi lenne a legjobb megoldás. Köszönöm.

tanárúr # 2011.02.23. 11:01

nyirike.

Szerintem a háziorvos tanácsait érdemes megfogadni.

nyirike # 2011.02.23. 13:12

tanár úr.

Köszönöm szépen a választ.

nyirike # 2011.02.23. 13:15

ripacs

Sajnálom, hogy ilyen beteg a testvéred de szerintem őt nem fogják visszahívni inkább azokat akik kétesek, hozzáteszem megérdemelni némelyik doki, hogy kivágják az ablakon!

vassné # 2011.02.23. 13:38

Kedves ananász! Köszönöm a válszt!

malta9 # 2011.02.23. 14:23

Ripacsnak,

Teljes biztonsággal nem tudom azt állítani, hogy a véglegesített rokkantakhoz hozzányulhatnak-e, de az biztos, hogy aki Munkaügyi Bíróságon kapta meg a véglegesítést az nem hívhatják vissza.

Teabee # 2011.02.23. 14:25

Sziasztok!

Január 12.-én voltam soros felülvizsgálaton, még mindíg semmi értesítés nem jött. A nyufi azt mondta hozzá még nem érkezett semmilyen határozat.

Mindenkinek ilyen sokáig tart idén amíg megkapja a határozatot, vagy csak vele fociznak?

vbartamonika@citromail.hu # 2011.02.23. 14:41

Szia Teabee!

Igen az idén még hosszabb a dolog a szakértő 30 munkanap alatt kell ,hogy leadja az eredményt a nyugdíjintézetnek majd ők is 30 munkanap alatt adhassák meg a határozatot van aki előbb kapja meg.

Jancsika56 # 2011.02.23. 17:18

Szeretném figyelmetekbe ajánlani, akinek van iwiw regisztrációja, Politikusoknak minimálbért, klubot.
http://iwiw.hu/…/comdata.jsp?…

Akit érdekel szóljon hozzá, de legalább csatlakozzon, ha egyet ért az ottani hozzászólásokkal.

kobeka # 2011.02.23. 17:23

nyirike

Bizonyára orvosilag érdemes megvárni a műtéted eredményét.
Azt azért ne felejtsd el, hogy a Munkaügyi Bírósághoz a keresetlevelet a határozat kézbesítésétől számított 30 napon belül kell benyújtani. Ha lecsúszol a határidőről akkor csak 1 év után kérhetsz állapotrosszabbodás miatt legkorábban újabb felülvizsgálatot. A pertől viszont elállhatsz előbb is.
Jobbulást.

Túlélő # 2011.02.24. 02:56

Hajnali 2 óta fenn vagyok,nem tudok aludni. 10re megyek Győrbe, Ig orvosszakértőhöz,ha addig nem dobom el a kanalat.Már attól kikészülök,hogy több mint 2 órát kell buszoznom,tömegben,ricsajban.Amennyiben épségben estére hazakeveredek,jelentkezem részletes leírással.Gyomrom egyben,rákészülök a megalázó helyzetre- remélem feleslegesen.Jó lenne már egy kis pozitív dolog.Azt hiszem már nem bírom sokáig ezt a tortúrát.Mire megkapom az eredményt,épp 2 éves lesz a pereskedés,de valahogy nincs kedvem pezsgőt bontani az évfordulóra:( Drukkoljatok nekem.Szép napot mindenkinek.

tinka46 # 2011.02.24. 07:35

Túlélő! nagyon drukkolok neked, s optimista ember révén bizom abban ,h számodra kedvezően alakul minden))) üdv. M.

gattaga # 2011.02.24. 08:36

Túlélő

Ehh,későn kerültem gép elé.
Egy kalappal kívánok!


By
gattaga

bolondmelós # 2011.02.24. 12:35

Szabi44: Brutális a Klonazepam adag! (~= Rivotril),
Haloperidolra nem is mondok semmit, az bocs...igen komoly bajt feltételez. Együttérzésem.

A Sertralin az 100 mg os?

Túlélő: megvolt? Az első vagy a harmadik emeleten voltál? Drukkolok.

Egy kérdésem azért van, ha az orvosi bizottság/szakértő előtt nem tud rendesen (pl nem jut eszébe, nem pihent és szétszórt) az ügyfél nyilatkozni, azt megteheti írásban is? Ügyfélkapu/ONYF.
Mármint utólag...

nyirike # 2011.02.24. 12:52

kobeka

Köszönöm szépen a válaszod a Munkaügyire beadom és amikor kitűzik a tárgyalást ott is figyelembe veszik az új leleteket, vagy csak az eddigiek számítanak?

bolondmelós # 2011.02.24. 13:03

Az nem túl jó jel hogy az egyik antipszichotikum, nem volt jó a másik meg kevéssé.
Küzdősport....ölni tud és nem veszi észre, nem tudatosul benne.
Nem hiszem hogy kirúgják, ennyi gyógyszerrel.

A gond az hogy pl.....
na jó leírom, hogy azért írtam ide a véleményemet, mert hát valamelyik gyógyszert igen jól ismerem.
(Szed{t}em)
Elmentem egy dokihoz, mert kellett egy másik szakorvosi véleményt begyűjteni. Már elég régen volt.
Előtte teszt, valamelyik pszichiáter alkalmazza, de nem mindenki. Na leírtam minden tünetet, meg x-eltem,
megkérdezte milyen gyógyszereket szedek,
felsoroltam, kértem hogy x gyógyszert ő írjon fel, mert úgy olcsóbb.
Eredmény: minden rendben, normális. Mármint nincs szükség se gyógyszerre kezelésre.
(Jó hogy nem azt írta szimuláns, de kb ezt sugallta a diag felállításakor!!)

bolondmelós # 2011.02.24. 13:19

direkt nem adtak neki gyógyszert.
elvonás....az egy kevéssé beteg embernél is gondot okozna.