Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


Túlélő # 2011.02.16. 18:13

mama1955
Igaz nem írtad,hogy I vagy II fokon volt a férjed,de nyugodtan betelefonálhatsz,vagy személyesen is érdeklődhetsz a nyugdijintézetnél.Nem tudom hol laksz,de a területileg illetékesnél probálkozz.Egyébként ott is kell válaszolniuk,ahol a vizsgálat történt.
A TE esetedre is van megoldás.Le kell nyelned egy kapszulát,és az végigfényképezi az egész "belsődet"
Viszont ezt a TB nem támogatja.Nem tudom most mennyibe kerül,de szerintem háromszáz ezer körül,Szép estét.

mama1955 # 2011.02.16. 18:50

Kedves Tulélő, köszönöm a választ.A férjem már a munkaügyi döntőbiróságra felebezett, mert I. II.fokon is 40 %-ot kapott.
Tb-re miért nem lehet MR-t vagy CT csináltatni, ha nincs több százezer forint akkor hancsik az embernek?
Azért köszönöm, és további szép estét mindenkinek.

kobeka # 2011.02.16. 19:21

2 hónapja kellett volna soron kívüli gerinc MR, reumatológus írt a beutalót. Pécsett 60ezer Ft-ért csinálták volna azonnal. Ha nincs pénzed vársz és szenvedsz.

Túlélő # 2011.02.17. 06:09

Jó reggelt mindenkinek!
mama1955
Ebben az esetben a Bíróságra kell telefonálnod,készítsd ki az iratszámotokat,mert azt kérdezik,meg a Bíró nevét.Azt mondják majd,hogy folyamatban van,legyetek türelemmel,sok ügyük van.Én is 4 hónapot vártam a semmire.Megvárták a január végét,mert megváltozot minden hivatalos szervüknek a neve.Így én is kaptam a várva várt végzés helyett egy levelet,hogy a Nyugdijf.jogutódját perbe hívom-e???
Persze hogy perbe,de ezzel is csak az időm húzzák,és a tiéteket is.

igazság? # 2011.02.17. 14:07

http://videotar.mtv.hu/…uar_17_.aspx

kb.51. perctől a munkaszimulátorról szól. Munkahely lehetőségéről nem beszéltek ebben sem.

kobeka # 2011.02.17. 21:11

munkaszimulátorról...

az NRSZH (ORSZI) igazgatója dr.Pósfai Gábor munkaszimulátor témában körbejárja az összes tévécsatornát, rádiót, újságot, mint egy porszívó-ügynök. Kb fél éve nem csinál mást csak dicsérgeti a masinát (elvégre minden kupec a saját lovát dicséri) A lényeggel nem foglalkozik. A betegek , rokkantak ellátatlanok maradnak továbbra is. Az NRSZH fő tevékenysége az ellátás megvonása továbbra is. A rehabilitáció csak papíron létezik továbbra is. Amit ő csinál hívhatnám „lázas semmittevésnek” is. Úgy gondolom ez a gép mutogatás, előkészítés a további rokkant ellenes intézkedéseknek.

ujpesti # 2011.02.17. 21:23

kobeka
az utolsó mondatodban biztosak lehetünk

kobeka # 2011.02.17. 21:29

Gabus73

itt elolvashatod, hogy ki jogosult orvosi (egészségügyi), azaz társadalombiztosítási ellátásra. Szerintem egyértelmű, hogy mehetsz orvoshoz ugyanúgy mint eddig.

http://www.oep.hu/…_2011_01.PDF

Egészségügyi szolgáltatásra jogosult az, aki...
...megváltozott munkaképességű személy, ha munkaképesség-változásának mértéke az 50 százalékot eléri, illetve egészségkárosodást szenvedett személy, ha egészségkárosodásának mértéke a 40 százalékot eléri és mindkét esetben ezt az Országos Rehabilitációs és Szociális Szakértői Intézet szakvéleményével igazolja,...stb,

jácintka # 2011.02.18. 07:17

Nem csak a TV-be hanem a rádióba is reklámozza Pósfai a szimulátorát!
Én több dologra lennék kíváncsi.
Hogyan tud megállapitni betegségeket?Egy gerinc beteg aki emelni nem nagyon tudd , talán meg is műti?
Vagy a köszvényes akinek a kezei duplára dagadnak, le vágja a kezet és újjat tesz fel?
Egy szívbeteg talán meg gyógyul ha a gépbe rakják?
Minden esetre én nagyon kíváncsi lennék erre gépre!
Hogyan vizsgál ? Hogyan miként tudja meg állapitni valakiről , hogy ezt vagy azt a munkát eltudja végezni a vizsgált beteg.
Ha egy orvosi diplomát szerző le meri írni egy gerinc mütött betegnek, miután le írta , hogy gerinc kimélet. Teljes munkaidőbe gerincet nem terhelő munkát végezhet.
Akkor mire is számíthat az ember egy géptől ?

kobeka # 2011.02.18. 11:16

jácintka,

Szerintem a gép nem tudhatja a vizsgált személy szándékát: - nem akarja, vagy nem tudja a feladatot megcsinálni.

Én kíváncsian várom, hogy mikor kerülök sorra. Rajtam sok orvosi műszeres vizsgálatot végeztek, és azt szakorvosok kiértékelték. Az ORSZI vizsgálatokon ezeket a leleteimet mind elbagatellizálták, vagy nem vették figyelembe a felülvizsgálatot végző orvosok.

Eltudom képzelni azt a variációt, hogy ez a munkaszimulátor fordítva fog elsülni a felülvizsgálatot végzők számára, és tömegekről derül ki, hogy tényleg munkaképtelenek. Igaz az is feltételezhető, hogy átállítják más értékekre és a „tévedhetetlen csodagép” a halottakat is munkaképesnek nyilvánítja.

gyorgye # 2011.02.18. 11:56

Kedves sorstársak.Ne olyan gépre gondoljatok amelyik a betegségeteket keresi és diagnosztizálja,hanem csak egyszerű semmire amit gépnek neveznek.Ebben sullyok,és biliárd golyok találhatóak.Ha ti a kijelölt drb vasat feltudjátok emelni,vagy a biliárd golyot át tudjátok rakni eggyik oldalrol a másikra,akkor már egészségesek vagytok.Ez a gép nem betegséget vizsgál,hanem megállapítja hogy mennyi féle munkára vagytok még alkalmasak,és ennél fogva visszalehet vezetni a munka világába több száz ezer embert.Ja hogy nincs munka még az egészségeseknek sem?Na ez aztán nem érdekel senkit sem.Mint ahogy az sem hogy hogyan élsz meg betegen 40 ezer frt rokkant nyugdíjból.

fagyongy55 # 2011.02.18. 12:20

Tisztelt Fórumozók a férjem nevében írok aki tud segítsen hogy az esetében mire számíthat. Férfi 59. évében van 2009 04. hó ban volt felülvizsgálaton ahol 54 % kot kapott ami régen 67 % volt neki súlyos obstruktiv tüdőbetegség cpap lélegeztető gépet használ. az orsz.szak véklemény szerint felülvizsgálata csak állapotrosszabbodás esetén szükséges. Ilyen esetben is visszafogják hívni az új szabályok szerint vagy nem. Segítségüket előre is köszönöm.
Üdv Fagyongy

tanárúr # 2011.02.18. 12:31

Kedves Fagyongy55.

Véleményem szerint akit véglegesítettek azokat nem fogják visszahívni. De Magyarországon minden lehetetlen dolog előfordulhat. Talán a "magas kor" miatt talán nem.

ananász # 2011.02.18. 12:58

vassné

Ha rokkant nyugdíj ideje alatt eléred az öregségi nyugdíj korhatárt,továbbra is rokkant nyugdíjas maradsz.
A nyugdíjadat nem számolják újra,meg marad az eddig kapott rokkant nyugdíjad.
Az évenként esedékes emelésekkel növekszik csak.

fagyongy55 # 2011.02.18. 12:58

Kedves Tanár úr köszönöm válaszát, reméljük a legjobbakat , további erőt egészséget a segítőkész munkához minden fórumozónak

jácintka # 2011.02.18. 13:36

Aki 40 %-n van és eléri nyugdij korhatárt z 27.000.- kemény mgyr forintot fog kapni?
Ez azért durva lenne.
A gépre visszatérve talán proba üzemet kellene végezniük, mondjuk bíróságon lebukott , rokkantságot vett "betegeken ".

ujpesti # 2011.02.18. 14:12

Erre a vizsgálatra nagyon kíváncsi leszek.Azt írják,egy vizsgálat kb.5 órát tart.Érdemes volna kiszámolni,hány embert tudnak betenni 1 hónapra ?
Mikor jutnak a végére ?

jácintka # 2011.02.18. 16:45

Én tegnap 1 órát hallottam a Kossuth rádióban ettől Pósfaitól.

Túlélő # 2011.02.21. 04:04

Jó reggelt mindenkinek!
Járt már valaki a Győri Ig.szak.intézetben? Azt sem tudom merre van.A busz.pu.. hogyan jutok oda? Aki tud,légyszi segíten. Köszönöm.

vbartamonika@citromail.hu # 2011.02.21. 06:30

Szia Túlélő!

Ha mást nem nézd meg a neten az útvonalat nekem még nem jött papír ,hogy hova kell mennem lehet Győrbe nekem is.

ujpesti # 2011.02.21. 13:31

túlélő
megnéztem a neten,A cím:Győr Pálffi Miklós utca 8.Útvonal tervező szerint :
Buszállomás a Hunyadi úton van,onnan Zrínyi u.,Eszperantó u.-Városház tér-től 11.-es busz 1 megálló,(700 méter)leszállás Teleki László u.onnan pálffy Miklós u.A buszállomástól kb.1300 m -re van.
Majd kérdezősködni kell,hogy merre vannak az utcák.
Ennyit tudtam segíteni.

Túlélő # 2011.02.21. 17:56

Köszönöm a segítséget mindenkinek.Majd leírom,hogy mi volt.

nusi72 # 2011.02.21. 19:48

Áprilisban kell roki felülv mennem.Az előzőnn 80% kaptam.Akkor 22kg voltam erőssen kiszáradva(2009)a klinikáról.Semmi szervi bajom nincs "csak" anorexiás vagyok-pszihiátriai,evészavar.Sajna semmit nem segítettek a terápiák-sőt az akkori kórház óta csak gyógyszerjavallatért mentem orvoshoz.Ápr elején tudnának a kórházba újra fogadni-most 25kg vagyok kivágnak munkára ha nem vonulok önként be a diliházba?

Túlélő # 2011.02.22. 08:23

Nem csak negatív dolgok történnek. Március 2-án megyek Mátraháza tüdőszanatórium.Pénteken kaptam idézést Győrbe az Ig.szakértő intézetbe,március 8-ra.
Ma reggel tudtam beszélni a vizsgálatot végző orvossal,aki emberséges hangnemben válaszolt,sőt!!!!
miután mondtam,hogy akkor inkább nem megyek a szaniba,mert a vizsgálat a fontosabb,addig rakosgatta a betegeket,míg mehetek hozzá holnap után mert egyébként áprilisig csúszott volna a vizsgálatom.Így a szani sem ugrik.Meglepődtem nagyon.Úgy látszik vannak még orvosok akiknek a beteg a fontos,és nem játszanak Istent. Azt hogy a vizsgálat alatt milyen lesz,majd elmondom csüt este,ha hazaértem.
vbartamonika!
Már tudod Te hová mész?kaptál valami papírt?

kobeka # 2011.02.22. 09:32

Kedves nusi72,

Ezen a fórumon jogi és nem orvosi tanácsokat kaphatsz. Igaz a saját orvosi felülvizsgálatainkat egymással, egymás okulására kitárgyaljuk. Panaszkodunk is mert, van is okunk rá.

Magán véleményem az, hogy a 80% olyan magas értékelés volt, ha visszavesznek is valamennyit belőle akkor se "vágnak ki munkára." De sajnos minden lehetséges, és az ellenkezője is. A felülvizsgálat után kapsz egy szakvéleményt és abban leírtak után lehet majd a lehetőségeidet megbeszélni.

Addig is itt tájékozódhatsz a felülvizsgálat jelenlegi értékelési rendszerén. Az orvosi leleteidet - a régieket is és az újakat is - te tudod összehasonlítani. (rosszabbodás vagy javulás)

http://orszi.hu/index.php?…

Jobbulást.