Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


kitakat # 2013.01.04. 13:35

Reheb ellátást kapok

kitakat # 2013.01.04. 13:33

Szoc.járadékos voltam,emelkedett a pénzem(az állapotom romlott)

klarissa # 2013.01.04. 13:10

Rehabos uniós projekt fogalmáról jut eszembe az Unió: már szabályozta az uborka dőlésszögét, a sárgarépa méretét, előírta, hogy a malacok nem ehetnek moslékot (azt sajnos nem, hogy a magyar emberek sem), stb.
Eurokonform jelentése: ami az EU eszméjének megfelel.
Reméljük, az EU eszméjének nem fog megfelelni a visszamenőleges jogalkotás, a nyugdíjBIZTOSÍTÁSI járulék fizetése ellenére eltörölt rokkantnyugdíj,és egyebek. Mert valóban nem EU-konform lépések.
Pusztán az a kérdés, mikor foglalkoznak vele, no és az, rákérdez-e valaki: lesznek-e egyáltalán a keresztény? művelt? Európának is minimum olyan fontosak az emberek, mint az uborka dőlésszöge és a malacok táplálkozása.

gyöke # 2013.01.04. 11:54

kitakat:TE IS REHAB JÁRADÉKOS VOLTÁL?MIT ÁLLAPÍTOTTAK MEG A LEJÁRTA UTÁN,ÉS HA MEGKÉRDEZHETEM,MARADT A PÉNZED,VAGY KEVESEBB LETT?

kitakat # 2013.01.04. 11:36

Erről beszéltem,én 2012-ben végig mentem rajta .Májustól,rengeteg telefonálás,személyes érdeklődés után,nov.5. voltam.

gyöke # 2013.01.04. 11:23

MA NINCSEN ÜGYFÉLFOGADÁS A NYUGDÍJINTÉZETNÉL,DE HÉTFŐN BEMEGYEK,ÉS MAJD MEGLÁTOM HOGY MIT MONDANAK.MEGÍROM MAJD.KÖSZI

Sorstárs2 # 2013.01.04. 11:09

gyöke

Szerintem a területileg illetékes Rehabilitációs Szakigazgatási Szervhez kell beadni a komplex felülvizsgálati kérelmet, átkerült a Nyugdíjbiztosítási Igazgatóságokról július 1-el.

oz-oz # 2013.01.04. 11:06

taffyka, ne vitatkozz, több ismerősömnél van.

gyöke # 2013.01.04. 11:04

SZIASZTOK!MA ÉRDEKLŐDTEM A MUNKANÉLKÜLI KÖZPONTBAN A MENTOROMTÓL,ÉS NEKEM KELL KÉRNI A FELÜLVIZSGÁLATOT A NYUGDÍJINTÉZETBEN.AZT MONDTA,HOGY MINÉL ELŐBB ADJAM BE,MERT KB:2HÓNAPOS CSÚSZÁSOK VANNAK.KÖSZÖNÖM MINDENKINEK A VÁLASZÁT!!!!

oz-oz # 2013.01.04. 09:06

tass56:
III-as csoportból akik véglegesek és betöltötték az 57-et, azoknak nem kell.

megrokkant # 2013.01.04. 08:25

Prüsszögi. Az a szimulátoros robotgép vagy mi a csúda, amikor behozták és egy helyen volt. Úgy lett tálalva, hogy azt nem lehet átverni. És minden kirendeltség kap egy ilyet. 60 millió forint az ára ha jól tudom 1darabnak. Szeríntem még azzal is jobban jártunk volna, mint a mostani orvosi garniturával. Mert a gép valóban a megmaradt munka képességet vizsgálja. Most pedig a gép helyett az orvosok pontoznak. Lehetsz te akár milyen beteg. Ha minimális pont határt nem éred el akkor kidobnak a legkisebb ellátásból.

Katalin59 (törölt felhasználó) # 2013.01.03. 18:23

Mariann!!!!!
Az Idősügyi Tanács aznapi ülésén Orbán Viktor miniszterelnök kijelentette, a nyugdíjak a következő évben is megőrzik vásárlóértéküket.

Soltész Miklós szociális államtitkár a tanácskozáson elmondta, hogy a nyugdíjak reálértékének megőrzése érdekében 2013. január 1-jétől 5,2 százalékkal emelkedik azok ellátása, akiknek 2012. december 31. előtt öregségi nyugdíjat, hozzátartozói ellátást, korhatár előtti ellátást, rokkantsági vagy rehabilitációs ellátást, baleseti járadékot állapítottak meg. Az intézkedés több mint 2,8 millió embert érint. Az emelés átlagos összege ötezer forint havonta.

Az Emmi közleménye szerint az emelést mindazok megkapják, akik 2013. január elseje előtt nyugdíjban, korhatár előtti ellátásban, szolgálati járandóságban, balett-művészeti életjáradékban, átmeneti bányászjáradékban részesülnek.

Az intézkedés a megváltozott munkaképességűek ellátásaiban részesülőket, valamint azokat is érinti, akik korábban rendszeres szociális járadékosként nem kaptak emelést.

Növekszik az ellátása azoknak a nőknek is, akik negyven munkában töltött év után vonultak nyugdíjba. Számuk 2012 végére várhatóan meghaladja a 90 ezret - írta a minisztérium.

klarissa # 2013.01.03. 18:05

Rehab.járadék előnye tudomásom szerint, hogy nyugdíjazásnál a szolgálati időbe beszámíható

csicseró # 2013.01.03. 18:05
tiszavirág69 # 2013.01.03. 17:35

mariann56!
teendőd semmi
várj és téged majd hívnak, ha sorra kerülsz
az emelést nem tudom, de nemsokára kiderül

mariann56 # 2013.01.03. 17:18

Sziasztok! annyi mindent olvasok itt,hogy igazán már nem is tudom,hogy mi van Én 2012 01- 01 től rehab ellátást kapok,27000ft, előtte ez rendszeres szoc.járadék volt.Akkor most ezzel mi a teendőm?Kapok e emelést?Kösz a válaszokat.

tass56 # 2013.01.03. 17:09

Gyerekek én úgy tudom ,hogy 2012 márc. 31. minden III korcsoportos rokkantnak kellett kérni a felülvizsgálatot, akárminek nevezték az ellátását. Legelőszőr 2012 dec. 31 akartak végezni az összes f. vizsgálattal, de rájöttek ,hogy nem végeznek vele és kitolták 2013dec.31.-ig.

regina.h (törölt felhasználó) # 2013.01.03. 17:08

Tiszavirág...igaz.
Basszus..már új év van. mindig elfelejtem.
:)

tiszavirág69 # 2013.01.03. 17:06

Regina!
nem tavaly, hanem tavaly előtt :)

regina.h (törölt felhasználó) # 2013.01.03. 17:02

Igen Taffyka, de most " rehab járadékról " van szó.
Ezt azok kapták akik 50% vagy ez fölötti egészségkárosodottak voltak, de rokkantnyugdíj helyett rehabilitációs járadékot kaptak.
Tavaly még adható volt max 3 évre...így ez az ellátás még létezik, egész addig amíg le nem telik, ki nem fut az ideje.
Ha letelt, új igénylőként új kérelmet kell beadniuk.
Nekik nem ment levél, hogy nyilatkozzanak, kérik-e az új komplex felülvizsgálatot.

Érted már? :)

tiszavirág69 # 2013.01.03. 17:00

taffyka!
ne égesd már tovább magad
fogalmad sincs a kül. besorolásokról, bölcsebb lennél, ha hallgatnál.

Sorstárs2 # 2013.01.03. 16:58

Bocsánat, hogy közbeszólok, de a rehabilitációs járadék és a rehabilitációs ellátás nagyon különbözik egymástól.

gyöke!
kérni kell a felülvizsgálatot időben!

regina.h (törölt felhasználó) # 2013.01.03. 16:46

Taffyka!
Rehab járadék még most is van. 2012 januárjától nem állapítható meg.
Nekik nem kellett kérni a felülvizsgálatukat, mert amikor letelik, kész vége. Új kérelmezőként új igényt kell beadniuk.
Ez így van..és légy szíves ne cáfold mert ártasz vele másoknak! Még ha nem is rosszhiszeműen, de ártasz.
Bocsi.

regina.h (törölt felhasználó) # 2013.01.03. 16:32

Taffyka, a rehab JÁRADÉKOSNAK nem kellett beadni kérelmet.
Nem sértődni, utána nézni. Te mondád az előbb.:)

A fórumnak lenne értelme ha arról szólna amiről szólnia kellene.
De rossz válaszokat tényleg nem szabad adni, inkább írd, hogy nem tudod, kérdezze meg az illetékes helyen.
Itt már annyi hülyeség íródik, hogy néha fáj.

szafika # 2013.01.03. 16:21

Ha 2013-ban van vége a rehab járadékának , akkor nem is biztos h küldtek neki papírt , amin tavaly márc 31-ig kellett jelentkeznie, hiszen a rehab járadékot hagyták kifutni a papíron megjelölt időpontig .