Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


Katalin59 (törölt felhasználó) # 2013.01.08. 05:09

Muci!!!
Tuti,hogy,Téged is munkaképesnek kiáltanak ki.
A kérdés az,hogy hol?

oz-oz # 2013.01.07. 20:35

taffyka: ...és én is őrá.

regina.h (törölt felhasználó) # 2013.01.07. 19:08

Lassan azt kell mondjam, tényleg el kell egyes rokkantakat zavarni a francba dolgozni.
Ami itt és a facebook csoportokban folyik, semmi egyéb mint a felesleges energia levezetése.
A t.ököm tele van a rengeteg segítővel, fontoskodó, ostoba nővel.

Tisztelet a kivételnek, akinek nem inge ne öltözzön.

Jó éjt!

ugribugri # 2013.01.07. 18:41

taffyka
te tényleg ennyire hülye vagy ?
vagy csak teszed magad?

egy kérdésem volt : neked ezzel szemben milyen iskolai végzetesed van...
ha már ez a szint nálad OKJ....de válaszolni magas,marad az eredeti megállapítás ,kivág beilleszt szint...

amúgy marhára nem érdekel kinek mije van, de ahogy előadtad
hogy lehet egy másik emberről úgy beszélni hogy izé... akkor bunkózd vagy hülyézd le de egy emberről ne úgy próbálj beszélni mint egy takonyról....

ugribugri # 2013.01.07. 18:25

taffyka

az orvosoddal beszélsz néha ? :)

Debra01 # 2013.01.07. 18:11

Nekem oly finoman odaszúrt :) Azt hiszem, nagyon gondosan áttanulmányozta az adatlapomat :)

ugribugri # 2013.01.07. 18:11

taffyka te izé
hogy a szavad járásával éljek, akkor mesélj neked a lepcses szádon kívül milyen faiskolád van?
ahhoz képest amit kritizálsz ?

Szakképzettség:
Gyógyszergyártó vegyész 1980.
Szociológus ELTE Szociológiai Intézet 1994.
Politológus ELTE Állam és Jogtudományi Kar 1996.
Szociális Szakvizsga: ELTE 2005.

nem szokásom mások védése de ez már kiveri a biztosítékot nálam...mert ahhoz képest hogy a kivág másolást megtanultad ,azon kívül önálló véleményt nem sokat láttam tőled....

Debra01 # 2013.01.07. 17:20

Aperten! Ez a nyilatkozat megvan már. Kitöltöm, és hová tegyem, vagy küldjem?
Mert elvben a nyufig már nem rendelkezik felettünk. Sőt, valamire a nevüket is megváltoztatták, fogyjék változtatni

tiszavirág69 # 2013.01.07. 17:08

Azért jól haladunk.
Már minden szinten kitört a "forradalom", csatlakoztunk vezetőink harci kedvéhez.
Gratulálok!

aperten # 2013.01.07. 16:57

Én már írtam a fórumjára, hogy legyen kedves engem is feljelenteni. :-)


# aperten

aperten # 2013.01.07. 16:45

Kérdés, hogy a következményeket hogyan lehet jogi csatában megnyerni.

Nem lesz egyszerű, mivel mindenkinek egyénileg kell majd bizonyítania, hogy nem önként, hanem egzisztenciális fenyegetés hatására kért a rokkantsági nyugdíja helyett mást. Ugyanis a felülvizsgálat kérése lényegében erről szólt, hogy a r.nyugdíjas státusát felcserélje "önként" szociális segélyezetti státusra. Javaslom mindenkinek az alábbi jogfenntartó nyilatkozat megtételét:

http://ddrnyi.hu/…latkozat.doc

Lásd még:

http://www.pestmegyei-hirhatar.hu/…yugdijasokat


# aperten

hajosinas # 2013.01.07. 16:40

Tisztel Molnár Úr,

Ezúton szeretnék Öntől segítséget kérni. 1953. február végén születtem, 59 éves hölgy vagyok. 1997. 11. 10.-én mentem rokkantsági nyugdíjba, ekkor a ledolgozott éveim száma 29 év 179 nap, ezt követően egyéni vállalkozóként dolgoztam 14 éven keresztül és rendszeresen fizettem a rámeső járulékokat.
Azt szeretném megérdeklődni, hogy mikor mehetek öregségi vagy előnyugdíjba ? - ebben az esetben beleszámit a 14 év a szolgálati időbe ?
Válaszát előre is köszönöm, és Sikerekben, Egészségben Boldog Új Évet Kívánok Önnek és Kedves Családjának.

Üdvözlettel, Zsóka


Tisztelt Molnár Úr,

Ezúton szeretném kérni az Ön segítségét.
1953. február végén születtem, 59 éves hölgy vagyok. 1997. 11.10.-én mentem rok

muci58 # 2013.01.07. 16:05

Katalin59 Én akkor nem sok jóra számíthatok, , van ízületi gyulladásom, jobb csuklo, bal kézfej deformálás, reflux, szívritmus zavarom, nyaki gerinc, porc kopás,alacsonyvérnyomás!Felkészülök a legrosszabbra!

tiszavirág69 # 2013.01.07. 15:36

jav. .járadÉkosoknak

tiszavirág69 # 2013.01.07. 15:35

Gyerekek legyen már a dezinformációból elég végre.
a rehab. JÁRADÁKOSOKnak kell jelentkezni, a lejárat előtt 1,5-2 hónappal.
Senki másnak NEM KELL!!!!!!!!!!!

kitakat # 2013.01.07. 15:27

Be kell adni kérvényt a soros felülvizsgálatra!Még a Rehab.ellátás is a kérvény beadási időpontjától is függ.Az ellátás folyósításának kezdete,a komplex vizsgálat időpontja,de legkorábban a kérvény beadásának időpontja.Itt buktam 2 hónapot!

Debra01 # 2013.01.07. 15:15

taffyka!
Nem hülyéztelek le. Én is várom a sorost.
Akitől bocsánatot kell kérjek, az Aperten, bár őt nem hülyéztem le, csupán elhamarkodottnak gondoltam, hogy nem szabad az önkéntes kötelezőt visszaküldeni. Jogilag neki van igaza. Kérdés, hogy a következményeket hogyan lehet jogi csatában megnyerni.

Debra01 # 2013.01.07. 15:11
symoon # 2013.01.07. 13:00

Taffyka és többiek, akik segítetek!
Kértem, hogy ne tartsák meg nélkülem a tárgyalást. Már volt egy tárgyalás, amin írásban átadtam a bírónőnek a fellebbezésem okát (nem vizsgáltak meg, nem volt teljeskörű a betegségek figyelembe vétele, milyen fizikai panaszaim vannak stb). Itt kértem én is, és a TB képviselője is a független igazságügyi orvosszakértői vizsgálatot. A bírónő azt mondta, hogy több tárgyalás nem lesz, hanem a vélemény alapján hozza meg ítéletét. A vizsgálatra pedig az egyik állami egészségügyi intézménybe kellett mennem. Szakorvosom (kardiológus) biztatott, hogy az I-II. fok %-a az állapotomhoz képest röhejesen alacsony, nyugodtan fellebbezek. De itt is főként a szokásos kérdések hangzottak el (gyerekek életkora, száma, lakás jellege, típusa, házastárs munkahelye, vallási hovatartozás). Biztos nagyon profi, ha ezekből megállapítja a szívbetegség okozta elváltozásokat!

Debra01 # 2013.01.07. 12:29

nincs teendő. Majd hívnak.

ildi63 # 2013.01.07. 12:29

Akkor konkrétabban fogalmazok az agysorvadás mióta rehabilitálható?
A férjemé 50% volt ezt vették el tőle 45%-ra de akkor most pontosan leírom ,hogy mit írtak ...és ha van valaki aki ezt megértei velem azt nagyon megköszönném! : Jelenlegi vagy az egészségkárosodását megelőző munkakörében,illetve képzettségének megfelelő más munkakörben való foglalkoztatására rehebilitáció nélkül nem alkalmas,azonban komplex rehabilitációja nem szükséges. Orvosi rehab:gondozás formájában valósul meg,folytatása javasolt.Irányítás mellett könnyű munkát végezhet. ..........................ez áll az indoklásban 2011 .05.05-én a II.foku végzésben. Na annyit még tudni kell ,hogy ekkor a férjemnek a homlokagylebenyében több kisérkárosodása volt és az ebből kifolyólag a társult betegségek. Ők már akkor tudták amit én nem ,hogy a férjem gyógyíthatatlan és nem rehabilitálható beteg ugyanis ennek a betegségnek a vége az agysorvadás!!! Ami igazolódott is ebben az évben. Júliusban beadtuk az állapotrosszabodást ...azóta sem hívták be...

Az orvosi rehabról meg annyit : régebben évente 3x kapott nootropilos infulziós kezelést ,azt is csak nappalos kórházi ellátásban!2012-től már csak 2x engedélyezi az OEP. Annyit nem birtunk két év alatt elintézni orvosi beutalók ellenében sem ,hogy felvegyék fekvőbetegnek gyógyszerátállítás miatt. 2012 októberében azért sikerült mert akkor már tudvalévő volt ,hogy valami gubi van vele,és a nappalos kórház javaslatára vették fel!

muci58 # 2013.01.07. 12:18

Én áprilisban következek "sorosra", rehabillitációs ellátáson vagyok 27000ft, kell-e jelentkezni, vagy hívnak ők? Leadtam tavaly a komplex vizsgálatra a kitöltött papírt? Köszönöm a választ előre is! Fájdalommentes napot mindenkinek!

Debra01 # 2013.01.07. 12:18

kitakat.
Két dolog lehet. Eddig milyen munkakörben dolgozhattál, és a megbetegedésed után milyen munkakörbe helyezhetnek, illetve tovább képezhető vagy-e.( talán)

A saját véleményem az, hogy gőzöm sincs mi köze.

kitakat # 2013.01.07. 11:57

Debra01. Az iskolai végzettségnek mi köze van az egészségi állapothoz??

Kondacs9212 # 2013.01.07. 11:45

Sziasztok!
Valaki tudja hogy emelkedik-e a rokkantsági nyugdíj?
én 80°%-ra vagyok leszázalékolva és tavaly 33330-at kaptam.
választ előre köszönöm