Jogász Póker


Impossible # 2009.08.30. 18:08

Milyen több pénz? max. 50 dollár, utána meg max. 100 dollár, cserébe minden nap 4-5 óra, több hónapon keresztül. Erről szól ez a bónusz.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.30. 18:56

Valamit valamiért. Nyilván meg kell dolgozni érte, hogy 50 dollárból 1000 legyen. De 1000-ből már könnyebben lesz kettő.

_Wasp_ # 2009.08.30. 21:28

köszi kbs a csekkolást :(

sejtettem, hogy a menyasszonynak töke van, de azért reménykedtem a nagyszerű promócióban

ja igen: a mottó.... kezdek rájönni, arra, amit az eszemmel már régen tudtam az emberek csak azt a tudást értékelik, amiért megfizetnek. Örülök, hogy neked tetszik, sejtem, hogy ti vágjátok a lényegét.

Imp: kbs-hez csatlakozok - ismét... A pókerből pénz csinálás úgy működik, hogy annyit tudsz kivenni, amennyi pénzed benne van, kb megszorozva azzal, mennyire vagy nyereséges.

neked most még csak jelképes pénzed van benn, és kb nullás vagy. ezzel persze hogy nem tudsz kivenni semmit. Ha viszont felnyomnád a tőkéd legalább egy 500 vagy 1000 dollárra (és eközben nem vennél ki semmit!!!) akkor máris 10 vagy 20 szoros bevételt érhetnél el napi szinten. Szorozd ki. most napi egyezer forint a teteje, amit viszont 1000 dolcsis bankrollal ki tudsz hozni, az úgy kb húszezer lehetne. Az szerintem már nem rossz fizetés, legalábbis a McDonalds-ban sok tányért kell érte elmosni.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.31. 07:23

Hogy tovább ragozzam, vázolnám a saját "pókerkarrieremet".

Jómagam tavaly májusban kezdtem játszani, egyetlen fillér befektetés nélkül. Év végére több, mint 2000 dollárom volt. (Remélem, apehos nem olvassa, ez havi kb. 60 ezer forint, és nem játszottam érte többet napi átlagban egy óránál.)
Sajnos, az a terem - mivel a koncepciója alapvetően hibás volt a működtető számára-, azóta megszűnt.
Az ott összepakolt rollal beléptem normál online-termekbe - és veszítettem, mint gép. Rá kellett jönnöm, hogy oda nagyon kevés, amit tudok. A kedvem is elment, ezért a megmaradt pénzt (cca. 2K USD) az év végén teljes egészében kivettem.

Aztán valamikor márciusban regisztráltam a PS-nél, nekiálltam tanulni az anyagaikat, és kikértem az 50$-t. No, abból van most 8$ híján ezer. És - mint az alábbi számolgatásból kiderül -, komoly esély van rá, hogy a következő egy hónap alatt megduplázom. Szó se róla, ehhez viszont tényleg nagyon sok időt kellett befektetni; de ha jól tudom, ifjú kollége, neked abból most elég sok van.

Legislator # 2009.08.31. 07:43

Wasp,

Tényleg :-D az aláírásod.


Sunshine after the rain.

_Wasp_ # 2009.08.31. 08:35

Az ott összepakolt rollal beléptem normál online-termekbe – és veszítettem, mint gép. Rá kellett jönnöm, hogy oda nagyon kevés, amit tudok
kb ez a gondolatmenet az, ami a hosszú távon nyereséges játékosokat a veszteségesektől elválasztja. Én már többször voltam úgy, hogy azt éreztem mindent tudok, és utána rövid idővel rá kellett jönnöm, mennyire nem.

arra viszont kíváncsi lennék, hogy mennyire tudnánk megérteni a profik játékát (pl Bélabácsié érdekel elsősorban és a többi élvonalbeli versenyjátékosé)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Impossible # 2009.08.31. 17:21

Na jó, rádumáltatok, de akkor nyóc asztalon nyomom, úgy gyorsabb, napi max. 3 óra, inkább 2 és fél.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.31. 20:44

A te döntésed, Zolii, de a több asztal jelentősen több hibát is jelent tapasztalatom szerint. Az pedig épp az SSS-ben járhat súlyos következményekkel, tekintettel a nem túl magas várható nyereségre.
Azt hiszem, egyszer már magyaráztam: a várható nyereséged 2-3 BB száz leosztásonként. Ugyanakkor az asztaloknál 15-20 BB-vel ülsz. Ha rontasz, megy az egész stack a levesbe. Márpedig az 500-1000 leosztás nyereségét jelenti, vagyis kb. másfél órai munkádat. Akkor már inkább legyen 4 max. hat asztal.

Impossible # 2009.09.01. 17:08

Hát azért a beülőm egészét ritkán veszítem el. De nyolc asztal tényleg sok, csak azért sok, mert nem férnek el a képernyőn, ha elférnének, menne nyolcon is. Így maradok a hatnál. Nl10-re lenne hiba felmenni, hiába kevesebb az asztal, nagyobb a hibázás ára. 36 dolláros bankrollal jó nekem az NL2. Ezt viszont muszáj 6 asztalon, különben sohasem végzek a bónusszal.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.01. 17:21

a beülőm egészét ritkán veszítem el.
Akkor valamit rosszul csinálsz. :) SSS-el az a célod, hogy minél hamarabb bent legyen az összes zsetonod. Ha nyersz, duplázol, ha vesztesz, egy beülőt vesztesz. (De legalábbis 15 BB-t.)

Impossible # 2009.09.01. 17:41

Kicsiket szoktam nyerni, mert dobálnak. Ritkán megyek all-in, addig el se jutunk.

tamfromhun # 2009.09.01. 19:44

Azoknak, akik nem akarnak befizetni, de szívesen játszanának rendes pénzben azoknak a Poker Strategy -t, és a saját linkemet, valamint 50$ + 100 $ kezdőtőkét ajánlok. A kvíz kitöltése és adatok megadása után kapsz meg.

http://www.pokerstrategy.com/uZ6EQY

Ezen a linken keresztül. Sok szerencsét.

Üdv: t

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.02. 06:54

Akkor azok az asztalok nem jók az SSS-hez. Ezért vagy csak nullszaldós. Ahogy a PS-en mondta valaki: megfelelős asztalválasztással a legjobb stratégiát is el lehet rontani.

_Wasp_ # 2009.09.02. 09:52

zoli,

SSS-hez a lehető legmagasabb agressziófaktorú asztalokra van szükséged!

Az a jó asztal, ahol eljátszanak a fejed felett, ahol az átlagos preflop játék kiteszi a stack-ed legalább felét.

nem célod, hogy feszes játékosokkal akadj össze, akik kb ugyanazt az indulási stratégiát tartják mint te, azok ellen nem tudhatsz nyerni.

De még a picivel lazábbak ellen se, hiszen magas az asztal rake-je.

A laza játékú asztalokat úgy tudod megtalálni, hogy rendezd az asztalokat a lobby-ban átlagos tét szerint, és indulj el a legmagasabbaktól. Inkább várj a helyre egy jó asztalnál, mint beülj egy rosszhoz - ott semmi értelme SSS-zni. Ennek a stratégiának kb négy sarokköve van, a bankroll menedzsment, az asztalválasztás, az indulási stratégia, és az emelések mértéke (ami jó esetekben allinig visz)

Ha nem, vagy csak nagyon ritkán kerülsz all inbe, akkor rossz az asztal.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.02. 10:33

Talán még az átlagos banknagyságnál is fontosabb az, átlagosan a játékosok hány százaléka néz flopot. 30% alatt már nem az igazi az asztal, 15% alatt be sem szabad ülni.

Az ideális SSS-asztal tényleg úgy néz ki, hogy 40-50% flopnézés, az átlagos bankméret pedig 20BB fölött van.

Impossible # 2009.09.02. 11:00

kbs,

úgy választok, hogy legalább 7-en üljenek az asztalnál rajtam kívül, és az enyémnél nagyobb szetonmennyiséggel lehetőleg, meg 10% feletti flop legyen. Nemsok asztal van, ami ezeknek együtt megfelel, de ha még ezek sem jók, akkor nem tudom, mi a jó. Sokat dobálgatnak általában mindenütt, tudom, hogy ez nem kedvez az SSS-nek, dehát nem tudok asztalt szarni :D ezek asz asztalok vannak, amik vannak, ezeken kell játszani, mert nincs más. Most mégis mit csinálhatnék?? :)

ideális asztal NINCS :D Én legalábbis nem találok.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.02. 11:10

NL50-en már van néhány.
Mondjuk, azon én is meglepődtem, mennyire kevés asztal fut a Partyn úgy összességében. Szerintem már csak megszokásból emlegetik a legnagyobbak között. (Vagy mindenki versenyt játszik náluk.)

_Wasp_ # 2009.09.02. 11:12

a 10% flopnézés SSS-hez gyalázatosan szar.

BSS-re jó lehet magasabb téten, mert könnyű vakot lopni, de te nem ezt játszod.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.02. 11:14
  • A 20% fölötti flopnézés meg a 10BB fölötti átlagos bankméret fontosabb, mint az, hogy a többieknek mennyi zsetonja van. Ugyanis akármilyen sok zsetonjuk legye is, te nem nyerhetsz el belőle többet, mint amennyi neked van. (Az meg teljesen mindegy, hogy egy bigstack 100BB-jéből nyersz 18-at, vagy egy sortitól.) Ha pedig a fenti mutatók jók, az azt jelenti, hogy az asztalnál ülő sortok nem SSS-t játszanak. Vagyis nem kell őket külön kezelni.
_Wasp_ # 2009.09.02. 11:24

yepp, ez még jobb, mint az enyém. Imp, kbs utolsó hozzászólását addig olvasgasd, amíg minden szavát nem érted, hogy miért mondta :)))


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Impossible # 2009.09.02. 12:11

wasp, miért ne érteném?
Szépeket mondani lehet, de értsétek már meg, hogy alig van jó asztal. :)

_Wasp_ # 2009.09.02. 12:20

akkor nézz körül eggyel kisebb, vagy nagyobb téten, esetleg más teremben.

vagy tanulj meg bss-t, sng-t játszani.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Impossible # 2009.09.02. 12:45

Kisseb tét nem létezik, ugyanis NL2-n játszom. Nagyobb limitre nem mehetek, mert az az NL10 lenne, és 36 dolláros bankrollal elvileg nem szabad ott játszani. Más terembe nem mehetek, mert a bónuszt a Party-n kell kijátszanom.

Marad, hogy megtanulok BSS-t (amihez ugyan elvileg pár tízezer leosztásnyi tapasztalat szükséges, nekem meg max. pár ezer van) vagy megtanulok SNG-t, de ezekkel meg az a gond, hogy mire ezeket megtanulom, és úgyahogy mennének, elmegy az idő, és már nem tudom kijátszani a bónuszt (nov. 4-ig kell kijátszanom, különben elvesztem), ráadásul elveszthetem a bankroll nagy részét is. SSS-t már egész jól nyomom szerintem, de ott meg szarok az asztalok, és nem tudok elegendő asztalon játszani azért sem, mert max. 4 asztalt látok teljes egészében a képernyőn egyidejűleg, ugyanis ennél több nem fér el rendesen.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.02. 12:57

Azért amennyire lehet, szelektálj. NL4-es asztalok nincsenek? Azt még elbírná a rollod. (0,8*30=24)

Impossible # 2009.09.02. 13:10

De vannak, de már mondtam korábban, hogy a minimális beülő ott is 2 dollár.