Jegyzőkönyvezés


Nyaki677zz # 2024.08.26. 15:25

Annyit még hozzászeretnék tenni hogy a jelentésbe ennyi van róla hogy: átkutatuk a járművet és a ruházatát . Ennyi sem az hogy mi került onnan elő , semmi más.

Nyaki677zz # 2024.08.26. 14:56

Igen légyszíves szeretnék még példákat kapni!
Kicsit részletesebben leírom akkor , ez a jelentés nem a kutatásrol vagy a motozásról készült hanem a kényszerintézkedésről ami a feleteseknek készült ebben említik meg hogy ez megtörtént sok más dolog mellet , minden más nyomozati cselekményről készült egyidejüleg jegyzőkönyv erről nem a jelentés se erre irányul csak említést tesz róla . Érdekes módon a lefoglalási határozatban pedig az szerepel hogy felszólításra eleget tettem és nem kellet kutatni a jelentésekből meg kiderül hogy kutatás történt :) bocsi elhiszem hogy itt mindig a hatóság a jó arc de ha ez szabályos akkor bármi az

gerbera317 # 2024.08.26. 14:40

nyaki
miért lenne jegyzőkönyv egy jelentés ami annyi annyit igazol hogy megtörtént egy cselekmény
Az nem 'igazol', hanem konkrétan megállapítja, hogy megtörtént, és rögtön közli is azzal, akinek arról tudnia kell. A közléstől válik jelentéssé, de alapból jegyzőkönyv. Mondjak még hasonló példákat, vagy pedig megértetted?

Mandi65 # 2024.08.26. 14:39

Az engem is érdekelne hogy egy rendőri jelentés hogy lesz jegyzőkönyv

Nyaki677rz # 2024.08.26. 14:33

Jogállamban miért ne kellene az ilyenekkel foglalkozni? Illetve miért lenne jegyzőkönyv egy jelentés ami annyi annyit igazol hogy megtörtént egy cselekmény arról nem mond semmit ? Se egy panasz tételi jog , se semmi …azt se derül ki hogy mi honnan került elő? Nem értem ezt miért ne lenne az ügy érdeme . Nem kell ehhez amerikai krimit nézni ..:

Nyaki677rz # 2024.08.26. 14:33

Jogállamban miért ne kellene az ilyenekkel foglalkozni? Illetve miért lenne jegyzőkönyv egy jelentés ami annyi annyit igazol hogy megtörtént egy cselekmény arról nem mond semmit ? Se egy panasz tételi jog , se semmi …azt se derül ki hogy mi honnan került elő? Nem értem ezt miért ne lenne az ügy érdeme . Nem kell ehhez amerikai krimit nézni ..:

Kovács_Béla_Sándor # 2024.08.26. 14:12

A jelentés is jegyzőkönyv.

Egyébként pedig foglakozz az ügy érdemével, ne az ilyen eljárási szarságokkal. Nem nézel túl sok amerikai krimit?

Nyaki677rz # 2024.08.26. 14:04

Még annyit lefelejtettem hogy a rendőri jelentésekből kiderül hogy ez az egész így történt .

Nyaki677rz # 2024.08.26. 14:03

Mennyire szabályos egy büntető eljárás ami egy autó és egy ruházat átkutatásával indult amiről semmi jegyzőkönyv nem készült csak később a lefoglalalt dologról jött egy határozat , illetve innek folytatásának került sor halaszthatatlan nyomozatu cselekményként házkutatás?
Úgy tudom kötelező jegyzőkönyvezni minden nyomozati cselekményt , és ennek a cselekménynek az utóhatása a többi.