Jogász Póker


Kovács_Béla_Sándor # 2011.04.09. 17:59

Igen. Az egyik leggyakoribb hiba az ászos szemetek túlértékelése.

Impossible # 2011.04.09. 15:32

Ax-ekkel úgy vettem észre, elég gyakran adnak meg.

Impossible # 2011.04.08. 19:18

Ac9d adja a QsQc-all-in-emet... természetesen lejön neki egy ász, és nyer...

AQo UTG+1 (9 fős asztal - éppen pozíciós határon)-all-in-emet adja JJ-val, kiestem...

Jó ez a freeroll... lol

Impossible # 2011.04.08. 11:42

egyébként a bodog szoftvere nekem egész tetszik

Impossible # 2011.04.08. 11:42

ja akkor az added, ha egyből hozzászámolják? olyanról még nem hallottam, dehát nem is nagyon versenyzem, csak freerolloztam eddig meg sng

Kovács_Béla_Sándor # 2011.04.08. 09:39

A három esetből az első dobás nem biztos, hogy rossz volt, tudni kellene a stackméreteket, a bankméretet, a line-t, az ellenfél statjait. Könnyen lehet, hogy a dobás volt a helyes.
A másik kettő valóban hibának tűnik, a gombról elsőként minden lopó lappal betoljuk ha 13bb vagy kevesebb zsetonunk van. A 32s. viszont nagyon gyenge, azt még 4-5bb-vel is dobjuk. (Az egy kivétel lehet, ha 3-4 nagyvakunk van, már antét is fizetni kell, és mi ülünk UTG. Akkor már minden mindegy.)

A kifizetési struktúra egészen addig nem változik, amíg a játékosok befizetései meg nem haladják a garantált díjalapot. (Valószínűleg kevered az 'addon'-t az 'added' versenyekkel.)

Kovács_Béla_Sándor # 2011.04.08. 09:33

A kiszállási részesedést - a természetéből adódóan csak becsülni tudod. Lényegében a bank aktuális nagyságát beszorozzuk a támadott játékos megfelelő statisztikai mutatójával (fold to steal; fold to 3bet; fold to 4bet; fold to conbet; fold to conbteraise stb.) De figyelembe kell venni az addigi licitmenetet, az asztali lapok struktúráját. Nem egyszerű.
Versenyen amúgy sem részesedést számolunk, hanem ICM-et.

Impossible # 2011.04.08. 03:53

Kipróbáltam Bodog-on az $500 garantált add-on freerollt, kb. 3600-ból kb. ezredik helyen végeztem.
CSináltam néhány hülyeséget.

  • fél potot nyitottam flopon top pár (T) top kickerrel (Q), Villain visszaemelt 2x ekkorát,

mire dobtam (szerintem jobb lett volna a push)

  • előttem mindenki dobott, BU-ről ötös párral kb. 13BB-vel dobtam (szerintem itt is jobb lett volna a push)
  • 23s-al kb. 6 BB-vel pusholtam (sokkal jobb lett volna a fold) QQ-val adta, kiestem

Egyébként azt nem értem ennél az add-on-os freeroll-nál, hogy ugye van egy garantált díjalap, és az azon felüli részt, tehát
az add-on-t hozzászámítják a díjalaphoz később, namost már eleve ki volt írva a kifizetési strúktúra $-ban, ami pedig a 200$ add-on
után sem változott meg. Most akkor hogyan jelenik meg az add-on a díjalapban???

Impossible # 2011.04.07. 23:14

ezen kívül a kiszállási részesedés fogalma sem teljesen világos, főleg az nem, hogyan lehetne játék közben fejben meghatározni közelítőleg, és azalapján megfelelő döntést hozni

Impossible # 2011.04.07. 13:06

Igaz, ez csak akkor van, ha véletlenszerű range-re teszem őket.

Kiszámoltam, tényleg elég vicces.
Jó lenne, ha ezeket fejben is ki tudnám számolni, legalább közelítőleg.
Az 5-ös zsebpár miatt már gondoltam, hogy magas lesz a részesedés flopon, de azt azért nem, hogy 90%;
van az a részesedés-gyakorló, ott gyakorolgattam elég sokat, van, amikor egész jól eltalálom, szinte teljesen pontosan, van, amikor meg nagyon mellélövök, igazándiból fogalmam sincsen, hogyan lehetne ezt jól számolni fejben.

Impossible # 2011.04.07. 12:49

turn és river helyett is flopot írtál véletlenül, de értem
egyébként ugye multiway-potban változik a részesedés a HU-pothoz képest, még az Equliab is órákig számolgatná

Kovács_Béla_Sándor # 2011.04.07. 05:32

Azzal már pozíciótól függ. Ha nagyon szarul állsz - 5 BB körül - , akkor is inkább válassz valami olyan lapot, amit ritkán dominálnak. Leginkább a kisebb kapcsolódó egyszínűeket. És persze a zsebpárokat. Még a 22-nek is 50%-a van minden ellen, ami nem kész pár.
Egyébként itt 2:3 esélyed volt, szóval százalékosan 66%, ami nagyon jó ilyen helyzetben - más kérdés, hogy csak azért, mert a jómunkásember épp egy underdoggal adta meg, és az is más kérdés, hogy így is lemákolt.

Tudom, hogy nem vigasztal, de én tegnap úgy estem ki, hogy ötös zsebpárral allin mentem QsJs5 flopon. Ketten adták, az egyik AQ-val, a másik KJo-val. Nézd meg, hány százalékom volt.
Aztán a flopra letette még egy dámát. Most nézd meg megint a részesedésemet. És végül a flopon jött a maradék két bubiból az egyik.
Ez ilyen.

Impossible # 2011.04.06. 23:14

Mondjuk igaz, hogy kb. három az egyhez esélyem volt, ami azért kockázatos... ilyeneket talán nem lenne szabad bevállalni, nade 6BB-vel indokoltnak láttam mégis.

Impossible # 2011.04.06. 23:10

Party-freeroll: 1600 indulóból 81. helyezés: KhJh-val 6BB-vel all-in mentem preflop, mire QhTh-val adta a nagy letétes... megint kiestem. Mákolós köcsögök! Ezért utálom a freerollokat, sosem érek el normál pénzes helyet, most is csak 16 centet kaptam.

Impossible # 2011.04.06. 20:42

AK-ra van flipem, hát baromi jó, megnyugtat ez a tudat, amikor lejön neki az ásza... :D aztán kiesem, mielőtt épp pénzbe értem volna. A 34. hely már fizetős, én meg 40.-ként estem ki...

Kovács_Béla_Sándor # 2011.04.06. 20:26

Dehogynem. A Push or Fold szakaszban mindenképp. Sokszor lesz az agresszornál kisebb zsebpár, A8-AT, ezekkel szemben elől vagy, az AQ-AK-ra meg van egy fliped. Csak a QQ+-al szemben vagy hátul, de az ebben a szakaszban a pusholó skálának csak egy kisebb része.

Impossible # 2011.04.06. 19:37

Euro-n 217-ből 40. lettem, bubi párral adtam az AK-preflop all-in-t, lejött neki az ász...
Kezdem úgy látni, hogy a verseny későbbi szakaszában bubi párral nem érdemes all-in-t megadni.

Impossible # 2011.04.05. 23:51

azt mondjuk nem tudom, honnét szedd a jelentkezőket, de ha sikerül, akkor ajánlhatnál olyat, akinek ajánlhatom a hívd meg a barátodat program keretében a pkr-t... kéne egy kis tőke...

Impossible # 2011.04.05. 23:46

meg kis sültkrumpli kólával rendel :DDD

Impossible # 2011.04.05. 23:42

Ja amúgy lehetne már rendezni egy PKR-es privát versenyt 50-30-20% nyereménystruktúrával, laposan növekvő vakokkal és kb. 5. vakszinttől belépő antéval. :)

Impossible # 2011.04.05. 22:12

Hát ha on-line bejutok általában az első 10%-ba, akkor szerintem jó eséllyel bejutnék élőben is, kár, hogy megszűnt, bár a versenyzés nem az én játékom, a cg az, ami fekszik, bár még mindig csak sss-nél tartok (persze sokkal többet tudok, mint anno, megnéztem jópár videót, cikket stb.).

Kovács_Béla_Sándor # 2011.04.05. 15:18

Egy freerollhoz képest nem. Nyilván senki nem akart kiesni az első félórában, ha már utazott egy-két órát. A többség egész megfontoltan játszott, amennyire én azt akkor meg tudtam ítélni.

Impossible # 2011.04.05. 12:54

Nade gyakorlásnak szerintem jól jöhet egy ilyen, és azért pár ajándék is jól jön. :) On-line versenyekhez képest a complexes milyen volt? Gondolom lazább a mezőny sokkal.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.04.05. 12:18

Nem is volt pénznyeremény rajta.

Impossible # 2011.04.05. 11:27

Jó, így is kaptam 16 centet, de freerollokból bankroll-t építeni nem nagyon hiszem, hogy lehet, ahhoz meg is kellene ezeket nyerni, vagy legalább final table-re kerülni.

Egyébként az élő versenyeknél olyasmire gondoltam mint a jogász poker open, ahhoz sem kellett bankroll.