Jogász Póker


Kovács_Béla_Sándor # 2011.06.21. 22:20

Nem rossz, nem rossz. Feltéve hogy nyersz.

Impossible # 2011.06.21. 20:31

NL50 SH az már nem lehet rossz mondjuk 6 asztalon félállásban, kb. felérhet egy átlag feletti magyarországi fizuval, meg érdekesebb is, mint a full ring. Én mondjuk nem bírnám a nagy varienciát, szeretem látni, ha stabil az előremenetel, és nem ingázik fel-alá. :D

Kovács_Béla_Sándor # 2011.06.16. 13:33

Lejjebb. Elértem NL50-re, ott egy emberes bukószériával kezdtem, és úgy begurultam, hogy nem NL25-re léptem vissza, hanem NL10-re, a 300$ feletti, "felesleges" rollt meg kivettem. Épp jókor jött a praxis költségeinek a finanszírozásához.

Most vagyok megint a határán annak, hogy felléphessek NL25-re.

Ja, áttértem az SH-ra.

Impossible # 2011.06.16. 10:57

ok, köszi!

azért ez jelentős módosítás lesz a korábbi jól megszokott játékomhoz képest

a BSS-iskolában benne vagyok, de eddig nem foglalkoztam vele, az utóbbi időben nem volt erre energiám; most jelentkeztem a jún 20-án induló sng-iskolába, azt remélem, el tudom végezni rendesen

még NL25-ön tolod a BSS-t, vagy már azóta feljebb léptél?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.06.16. 10:39

PKR-en pláne ne emelj, hanem próbálj meg olcsón elevickélni a mutatásig.
Hogy miért? Józan parasztész. Arra nyilván nem számíthatsz - a PKR-en különösen nem - hogy mindenki dobni fog. Simán megadnak sorhúzókkal, lyukas sorokkal de még két fölélappal is. Szóval nem viszed el a bankot a flopon. A turnon pedig tízestől ászig 16 olyan lap jöhet a 47-ből, amit látva emelésre dobnod kell, és nem lehetsz boldog a nyolcasoktól, hatosoktól sem, ami további 8 lap.

Arról elfeledkeztem, hogy te SSS-ezel, elvégre lassan végzel az alap BSS-tanfolyammal. Megjegyzem, a TPTK-val emeljünk SSS-ben is arra az esetre vonatkozik, ha te voltál a preflop agresszor.

PKR-re annyiban mindenképpen módosítsd a standard SSS-t, hogy a preflop emelés ne (4+n)*BB legyen, hanem 5+n vagy akár 6+n. (Ha előtted hárman négyen belimpeltek, akkor egyszerűen told be az összes zsetonodat!) Flop után pedig a 2/3 bank a minimum legyen, ha már emelsz, de multyway potban nyugodtan mehet az egész bank vagy az overpot push.

Impossible # 2011.06.16. 08:52

Top pár, top kicker-rel miért nem kellett volna emelni? (Azzal szoktak tudomásom szerint, legalábbis az egyik sss-oktató ajánlja.)

Tudom, hogy a 77-et szinte kizárhattam, akkor mondjuk TT+, ugyanúgy hátul vagyok nagyon.

Hogy Villain mennyire agresszív postflop, arról fogalmam sincs, mert nem volt róla statom, különben is PKR-en volt ez, ahova nem is találtam futó segédprogramot, meg azért NL4-en lehet, túlzás is volna HUD-ozgatni.
Amúgy hogy ekkorát belenyitott, az nekem fura volt, lehet, hogy csak dobatni akart.
Hogy hol ült, azt már nem tudom, asszem talán korai-belső pozíció környékén ülhetett, és 15 dollárral NL4-en...

Kovács_Béla_Sándor # 2011.06.15. 23:25

Valószínűleg jó a dobás - emelni se kellett volna. Azt azért elárulhattad volna, Villain hol ült. Nem mindegy ám. Az se mindegy, hogy mennyire agresszív postflop.

(Épp a 77 az, amit szinte kizárhatsz egy ilyen asztal mellett; a pókert kifizetjük.)

Ja: ha már emelsz, akkor ennyi elenfél ellen emelj banknyit.

Impossible # 2011.06.15. 19:27

Halihó! :)
Rég jártam erre.
Egy kérdéses leosztásom (NL4):

BB voltam Kd9c lapokkal.

Preflop öten megadtak, én csekkeltem.

Flop: 7h9s7d

nyitottam $0.16

Villain emel $0.72 (a többiek kiszállnak)

én dobtam

Kérdés: jó volt-e a dobás?
A dobás indoka volt: 77+ range-re tettem, úgy nagyon hátul vagyok (persze ha random lappal emel csak azért, hogy dobasson, akkor meg nagyon elől vagyok, de ezt nem hittem el, és nem volt róla statom).

Amúgy mi újság van azóta? Hogy megy a játék?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.04.24. 15:55

Természetesen elkezdheted, de a végén már ott is kell az ezüst, különben nem fogsz hozzáférni az anyagokhoz.

Impossible # 2011.04.21. 19:23

májusban indul kezdő iskola megint, jelentkeztem, remélem indulhatok annak elllenére is, hogy a haladón nem veszek részt, bár jelentkeztem uyge oda is korábban, csak lefokozódtam bronzzá...

Kovács_Béla_Sándor # 2011.04.18. 09:26

Eddig se játszhattak. Csak most az FBI bekeményített. Azért az USA kormánya nem nagyon szereti, ha szórakoznak vele; ez még a nagypályásoknak sem ajánlatos.

Impossible # 2011.04.18. 08:45

kbs,

számodra az világos, hogy mi történt pl. a Full Tilt amerikai játékosaival? Nem játszhatnak pénzben, vagy mi van?? Nem értem.

Impossible # 2011.04.15. 12:46

Kéne valami tavaszi verseny, hasonló játékosokkal. :D

Kovács_Béla_Sándor # 2011.04.14. 09:06

Hehe. Tavasz van?

Impossible # 2011.04.13. 19:51

mégegy:

http://www.flickr.com/…/5603191022/

ezért érné meg élőben versenyezni :D

Impossible # 2011.04.13. 19:48
Impossible # 2011.04.13. 15:32

Full Tilt napi freeroll:

1185 indulóból 47. lettem (25 centet ért).

preflop QhJd-vel all-in mentem 2 ellenféllel szemben első beszélőként kb. 6BB-vel, egyik dobott, másik nagy letétes megadta 5c4c-vel, én nem találtam be semmit, neki pedig riveren lejött egy 4-es, kiestem. Gondolom, ez nem volt rossz megjátszás a részemről, tekintve, hogy már csak kb. 6BB volt nálam. Általában azzal van problémám, hogy a végefelé lefogy a zsetonom, aztán ezért kénytelen vagyok betolni gyengébb lapokkal is, és így kiesem. Nem tudom, ezt hogyan lehetne kiküszöbölni, talán kicsit aktívabban kellene játszanom már a korábbiakban, és akkor a verseny végére maradna elég zsetonom, a PS által ajánlott freeroll-stratégia betartásával mindig lefogy...

Impossible # 2011.04.13. 12:43

jó, én abból indultam ki, hogy jól játszotta meg a kezét :D ez azért gáz így :DD

Kovács_Béla_Sándor # 2011.04.13. 12:35

32o

Impossible # 2011.04.12. 20:29

Full Tilten bejutottam a legjobb 10%-ba megint, nyertem 12 kemény centet, pedig két hülyeséget is csináltam, TT all-in első beszállóként eléggé deepen koraiból, és azután multiway iszonyatosan nagy potban (nem bírtam megállni) betoltam mindent nyolcas zsebpárral, ki is estem.

Impossible # 2011.04.12. 20:21

egyébként egy játékos ellen még oké az AK, nade ha többen vannak, már eléggé rizikós lehet szerintem, akkor már sokkal jobb egy zsebpár is

Impossible # 2011.04.12. 20:12

esetleg még hármas zsebpár, de én inkább négyesre gondolok

Impossible # 2011.04.12. 20:09

hát amit egyedül értelmesnek tartok az a négyes zsebpár

Kovács_Béla_Sándor # 2011.04.12. 19:48

Az esélyt skála ellen számoljuk. Márpedig egy freeroll korai szakaszában a plaják átlagos allin skálája olyan 77+; AT+. Ezzel szemben az AK-nak 55%-a van, tehát nyereséges a megadás. (Vagy az allinhívás.)
Ha feszesebb skálára (TT+, AQ+) tesszük, akkor még mindig megvan az 50%-od.
Szóval semmiképpen nem hiba betenni az AK-val egy játékos ellen.

Ha már AK, akkor ezt kapd ki!

youngandcool ($21.40)
t e s l a ($20.60)
fero017 ($16.16)
meqazis ($19.70)

youngandcool posts (SB) $0.10
t e s l a posts (BB) $0.20

Dealt to meqazis Kd Ah
fold,
meqazis raises to $0.60
youngandcool raises to $2
fold,
meqazis raises to $5
youngandcool calls $3
FLOP ($10.20) 3s 4h 9d
youngandcool checks
meqazis bets $14.70 (AI)
youngandcool calls $14.70
TURN ($39.60) 3s 4h 9d 8s
RIVER ($39.60) 3s 4h 9d 8s 3c

youngandcool wins $38.10

Tippelj a lapjára a line alapján!

Impossible # 2011.04.12. 18:44

AKs-allin-in, erre ötös párral adja... kiestem megint a mezőny felénél. Zsebpárok ellen csak flipem van még egyszínű AK-val is, szerintem semmi értelme all-in menni a korai szakaszban, nem ér meg ekkora kockázatot, úgyis megadják, pedig a freeroll-startégia all-in-t javasol... szerintem baromság.