Jogász Póker


Impossible # 2009.08.28. 08:53

kbs,

te hány asztalt látsz egy minitoron egyszerre? Vagy már átváltottál projektorra? :D

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.28. 09:23

:) Nem, de egy nagyobb monitort vettem tavaly. (Szigorúan a nyereményből.)
Terme válogatja. Ipokeresekből elfér kilenc, Startsból 6. A PKR külön történet, az eleve vagy teljes képernyős vagy egy ablakos, és abban látod a maximum 4 asztalt.
Korábban a bwin-ből elfért a képernyőn egymás mellett (kis átfedéssel) 12 is, de az új kliens legkisebb ablaka is akkora, hogy már a hat is szűkös.
Azt meg nem szeretem, ha nem látszik minden asztal egyszerre.

Impossible # 2009.08.28. 09:28

Hát tegnap 7-8 asztalon próbáltam, de elég hamar rájöttem, hogy nem megy. :D

_Wasp_ # 2009.08.28. 09:33

kbs,

akkor szeptember elseje tájban megkérhetlek, hogy csekkeld le, valóban ennyi e az annyi? ha igen, akkor kotrok át a partypokerre, főleg, mert berágtam a cdpokerre, hetekig rágták a fülem, hogy tegyek pénzt a számlámra (így is van rajta ölég, de ez valami promóció) és adnak hozzá fantasztikus 50% reload bónuszt, ami max 100 dollár lehet. (semmi információ arról) Najó, mondom, egye kutya, beraktam 200 dolcsit plusszban, mondom megnézzük, aztán mit látok az aktív bónusz adatainál? megkapom a száz dollárt, ha lejátszok 12.000 pontot 30 napon belül. Csak hogy értsd, a példának okáért egy 10 dolláros SNG, (amit talán még reálisan lehetne játszani, ha ez valóban reload lett volna) 10 pont. A 30 napos intervallumban napi 40 órát kéne játszanod, hogy megkaphasd az igért instant bónuszt.

nem arról van szó, nem kenyérre kell, de ez felcseszte az agyam.

más.

tegnapelőtt visszaszokásként elkezdtem vegyesen cg-zni és SNG-zni újra. A cg rosszabbul megy, a sng jobban (mindig így szokott lenni): az elmúlt napokban játszottam 2-2-2 órát nl 10 SH (6 fős) asztalon, és egy órát 20+2 SNG-n
(cg: +25$, -8$, +10$. Míg a sng: +80$)
megéri egyáltalán cg-zni???

_________________

ezzel együtt marhára meguntam a pókert, talán csak a cg dobta fel a napomat.

nem csatolom be a teljes történetet de valahogy így volt (angolul):

(vesztettem QQ-val KK ellen - száraz flopon a preflop emelések miatt felduzzatt kassza okán allinig mentünk - 10 dollárt vesztettem)
olaszcsávó: meeeekkkora lúúzer! mennnyire nem tud pókerezni (ellenfelem: _Wasp_ jól játszott)
Olaszcsávó: ez egy buzi. a magyarok mind ilyenek.

Olaszcsávó: (vesztett a második párjával a top pár top kickerem ellen 6 dollárt) "Te szerencsés buzi!"
Én: "Igen, szivike?"
Olaszcsávó: "Te egy buzi vagy, aki még pókerezni se tud!"
Én: "Bocs szivike, még csak tanulom. ma játszok először. De amennyire én tudom, egy olasz se tud játszani. Te vagy a kivétel?"

kicsit később:
olaszcsávó(riveren fullosodott drilljével nyert a sorom ellen 4 dolcsit): "halaaaacska! hááááháhááá. mekkora lúzer vagy!!!"

kicsit később:
Én (floppolt szettem lett, nyertem 14 dolcsit ellene, négy dollárja maradt): tölts újra, kérlek!
Ő: elmegyek anyádhoz és nála!
Én: fura ízlésed van - nemrég múlt 60. Küldj fotót ha randizni szeretnél vele!

Olaszcsávó (én KK, a flopon volt egy harmadik párja, naná hogy allin, nyertem is még 11 dollárt): te buzeráns! remélem megdöglesz! (kilépett)

(a cg alatt csak úgy röpkodtek a "gay" "faggot" és társai kifejezések.... szerencsére ritkán látok ilyent, de most pl jót röhögtem rajta. Magam elé képzeltem, ahogy az S méretű digó koma (minden olasz törpe) vörös fejjel üti a billentyűzetet)
___________________________


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.28. 09:38

Meglesz. Ez az ajánlat nagyon vonzó, a bet365-ön úgyis épp végeztem a grindöléssel. A bwin 250$-os bónusza mellé be fog férni.
Kétségkívül jól kitalálták, hiszen motivál a sok - minél több - játékra, és kifejezetten öngerjesztő. Ha sikerül egy nap - mondjuk - 500 pontot csinálnod, akkor kénytelen vagy kilenc másik nap is megcsinálni, különben nem ezt az összeget kapod, hanem kisebbet.

_Wasp_ # 2009.08.28. 09:42

nekem sng-nál egyszerű lenne, csak arra kéne figyelni, hogy pontosan ugyanannyit játsszak le a 10 kulcsnapban.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.28. 09:44

megéri egyáltalán cg-zni???
Ha gyorsan akarsz bónuszt kijátszani, akkor meg. Illetve ha kicsi a roll és laza a brm, akkor a kisebb variencia miatt.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.28. 09:47

:) Jó a sztori. :D

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.29. 06:49

Jelentem, megvan a negyedik jegy.

_Wasp_ # 2009.08.29. 09:07

már csak egy kell?


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.29. 13:51

Igen. Van rá még két hónapom.

Impossible # 2009.08.29. 15:26

Nekem meg van 67 napom, és még 280 pontot kell gyűjteni. Kezd elegem lenni. 6 asztalon úgyahogy megy, csak 2 asztal félig kilóg a képernyőről. Kéne egy olyan terem, ahol simán elfér a 8 asztal. Ez így iszonyú időbe telik, ráadásul csak a hülye asztalok miatt.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.29. 16:16

Képernyőfelbontást próbáltad nagyobbra venni? Akkor kisebbek lesznek az asztalok.

Az, hogy megy egyszerre hat asztal, jó hír. Nekem ahhoz kb. egy év kellett.

Impossible # 2009.08.29. 16:26

Menne nyóc is. De nem fér ki. A monitor nem bír már nagyobb felbontást. :D

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.29. 16:30

Nyóc-nyóc. De legalább nullszaldóval? Mert ha veszetséges, akkor inkább legyen kevesebb, de nyereséggel.

bajussz # 2009.08.29. 16:31

monitortanácsok pókereseknek:

http://www.pokerakademia.com/…monitor.html

Legislator # 2009.08.29. 16:54

Wasp, a sztori igazán :-D volt.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.08.29. 18:38

Nem veszteséges, de nemis nyereséges. Akkor van gáz, ha egyszerre 3 asztalon van akció, na akkor viszont tényleg gáz van. De egyébként megöl az unalom kevesebb asztalon.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.30. 09:15

Nu, Party lecsekkolva. Mint az várható volt, a menyasszony remek kinézete nem kis részben a sminknek - meg a fotosopnak - köszönhető. Kezdjük azzal, ami Waspot érdekli:
Azt, hogy a versenyeken "minden befizetett 50 centért" adnak egy pontot, úgy kell érteni, hogy a jutalék minden 50 centje után. Egy 3+60-as versenyre ennek megfelelően 1,2 pontot írnak jóvá. Viszont vannak 5 perces szintekkel futó SnG-ok, azok nem tartanak egy óráig, inkább csak félig. A többit számold ki te. :)

Cash game: NL50-en négy asztalon játszottam egy órát. 274 lesoztás. (Mondtam én, hogy asztalonként, óránként 65.) 21,3 pont. Tehát annak, hogy ezen a szinten 67 leosztás kellene 10 ponthoz, a fele igaz. Olyan 130 kell. Elképzelhetőnek tartom, hogy BSS-sel elég a 67; hiszen ott több leosztásban vagy bent, több rakét fizetsz.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.30. 09:41

De.
Adnak 100% bónuszt is ccs. 160$-ig. (Azéert cca, mert a számlám valamely rejtélyes okból átváltott fontra, és most abban számol.) A bónuszt két hónap alatt kel kipörgetni, de 1/10-es részletekben fizetik ki.
Plusz, mint korábban említettem, a pontok egyébként is készpénzre válthatók. (200-ért 5$; 1500-ért 50$; 12000-ért 500$, és így tovább.)

Én 400$-t fizettem be; 160$ bónuszom van.
Teyük fel, hogy a Cashmachine-ra koncentrálok, és ezért 5-5 pénteki illetve szombati napon tolok egy-egy 8 órás sessiont NL50-en hat asztalon SSS-t játszva. A lenti adattal számolva egy session kb. 250 pontot fog hozni. Tehát a Cashmachine termel 250$-t. A 8 session 2000 pontja bőven kipörgeti a 160$-os bónuszt, és - 100 ponttal megfejelve - be lehet váltani 50+3*5=65$-ra.
Summa summárum, ha nullszaldóval tolom végig a szezont, akkor is keresek 475$-t. A menedzserem szerint megéri.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.30. 09:49

Javítás: nem nyolc session, hanem tíz. Tehát 2500 pont, amit 50+5*5=75$-ra lehet beváltani. A végösszeg ennek megfelelően 485$. Nem fest rosszul.

Ha sikerülne egy 2BB/100-as profittal tolni végig a szezont (ami azért még nem a scifi kategória), az 36K leosztásból további 360$-t hozna. (Azzal már nem is számolok, hogy menet közben a roll növekedése lehetővé tenné az NL100-as játékot is.)

Impossible # 2009.08.30. 13:50

Nem lesz ez így jó. Azt álmodtam, hogy a PartyPoker kliense csipog, hogy már alig van időm, és lépjek...mire tök ideges lettem, hogy alig van hátra időm, majd azon kezdtem gondolkodni, hogy az Ász párt minden pozícióból megjátsszuk.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.30. 16:27

Ismerős tüneteegyüttes. :) Eleinte előfordul - majd elmúlik.

Impossible # 2009.08.30. 17:05

Nemnem. Ez az álom egy jelzés. Nem lehet fél napokat szánni a pókerre. Legyen az embernek hobbija, de úgy, hogy a hobbi ne korlátozza le a zegész embert. Ez egy nagyon szar álom volt. Szóval asszem szarok a bónuszra, nem fogok ezer forintokért napi 4-5 órát feláldozni az életemből. Ezt nem lehet csinálni, így nem. Az álmok üzennek az embernek. Én meg nyugodtan akarok aludni. :D

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.30. 17:47

Nem vagy következetes. A Tescoba vagy a McDonaldsba elmennél minimálbérért dolgozni, de ugyanazt az időt az asztalok mellett - több pénzért - nem vagy hajlandó lehúzni. A te dolgod egyébként, én segíteni akartam.
Jut eszembe Wasp, tetszik az új mottód. :)