Jogász Póker


Impossible # 2009.08.26. 18:10

Na 10 PartyPont NL2-n 750 leosztásba kerül. NL10-en meg kb. ennek a fele (elfelejtettem a pontos számot). Most visszatértem NL2-re, ott nyomom 4 asztalon (többre már tényleg nem tudok figyelni). Remélem, így elég lesz, még 70 napom van kijátszani a bónuszt, ahhoz össz. 300 pontot kell összegyűjtenem, jelenleg van 13 pontom.
Úgy számolom, hogy napi 5 pont gyűjtése a cél (akkor készen vagyok 70 nap helyett 60 nap múlva, tehát épp időben), ehhez napi 375 leosztás kell. A kérdés, hogy ez napi hány óra játékot jelent, ha 4 asztalon vagyok egyszerre. Én olyan kb. napi 4 órára tippelek.

Impossible # 2009.08.26. 18:14

És hány éves a kapitány? :DDD

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.26. 20:04

Egy asztal óránként 65 leosztás. Négy asztal kb. 250. Napi négy óra tehát 1000 leosztás.
Abban nem vagyok biztos, hogy NL2-n 750 leosztásból megvan a 10 partypont. De könnyű lesz kipróbálni: holnap tolsz egy 4 órás sessiont 4 asztalon, és megnézed, hány pontot szereztél.

Impossible # 2009.08.27. 11:50

Limit nélküli és pot limites játékok
Blind (Vak) 10 PartyPoints-pontért szükséges pénzes leosztások száma
$0.01/$0.02 750

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.27. 11:53

Hmm. Forrás?

Egyébként ha ez igaz, akkor többszáz dollárt fogok keresni a Party szeptemberi promócióján. Wasp, te nem jösz?

_Wasp_ # 2009.08.27. 12:00

lehet, mert teremváltáson gondolkozok

miről van szó?


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.27. 12:09

Ha jól értettem:

Legalább 10 olyan napnak kell lennie a hónapban, amikor több, mint 10 pontot teljesítesz. Ha ez megvan, akkor a tízből a leggyengébbet veszik figyelembe, és az azon a napon szerzett minden pont után kapsz egy dollárt.*

Még lecsekkolom, a változtatás jogát fenntartom. :) Hátha van apró betűs rész is.

Impossible # 2009.08.27. 12:27

Forrás: PartyPoker kliens
"Ez a táblázat megmutatja, hogy hány pénzes leosztást kell játszania a vakszinteken, hogy 10 pontot szerezzen."
NL2 750
NL4 580
NL10 380
NL25 100
NL50 67
NL100 40
stb. (gondolom efelett nem játszotok)

_Wasp_ # 2009.08.27. 12:36

nl50 belefér ha nagyon muszáj.
sng-król nincs táblázat? egy verseny hány pont?


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Impossible # 2009.08.27. 12:48

wasp, olyat nem látok, készpénzes játékokról van, limit, meg no limit/pot limit-hez, sng-hoz táblázat rész nincs, amit furcsálok. Talán a weboldalukon van? Azt nem néztem, a kliensben mindenesetre én nem találom.

_Wasp_ # 2009.08.27. 12:51

nl 50 eszerint 10x8 óra melóval 480 dollár. (a 8 óra 4 asztal két órás sessionökben)

(nl 50-en nagyon halványan vagyok nyereséges, legyen pesszimistán nulla az eredmény.)

ez óránként 24 dollár (plusz az esetleges nyereség). Annyira nem rossz...


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Impossible # 2009.08.27. 15:55

kbs,

  1. ha kijátszottam a bónuszt, akkor megkapom a 49$-t, vagy csak annyit kapok meg, amennyit ehhez még hozzá tudtam nyerni a bónusz kijátszására megadott időtartam alatt? Nagyon nem mindegy.
  2. majdnem 3 órát játszottam átlagban 4 asztalon, ehhez képest kaptam 2 pontot.
  3. ha nagyon sok asztalnál játszom, akkor nehéz megjegyezni, hogy melyik az az asztal, ahol emeltem a flop előtt. Ezt más játékosok hogyan tudják megjegyezni?
  4. az SSS-stratégia szerintem abban nemegészen kifinomult, hogy flop előtt AK-val all-in-t ajánl, ha emeltek előttem vagy utánam. Szerintem ilyenkor kifinomultabb dolog lenne check-elni, egészen addig, amíg lejön hozzá valami jó lap, mert különben könnyen elverik az AK-t valamilyen kézben tartott párral. Nem gondolod?
_Wasp_ # 2009.08.27. 17:00

az SSS-stratégia szerintem abban nemegészen kifinomult, hogy flop előtt AK-val all-in-t ajánl, ha emeltek előttem vagy utánam. Szerintem ilyenkor kifinomultabb dolog lenne check-elni, egészen addig, amíg lejön hozzá valami jó lap, mert különben könnyen elverik az AK-t valamilyen kézben tartott párral. Nem gondolod?

ez nagyon rossz licit lenne. ne próbálj meg újítani, mert még nem érted az összefüggéseket.

először is, ha emeltek előtted nem check-elhetsz, maximum call-olhatsz. de nem is ez a baj ezzel.

az sss játékosok nyereségét az hozza, hogy akkor teszik be a kis pénzecskéjüket a kasszába, amikor még feltehetően erősebbek és egyszerű döntést kell hozniuk.

Típusszituációk (magyarázat):

rossz licit eredménye:

emeltek előtted QJs-el, te megadsz AK-val. A flopon emelni akarsz, de csak akkor adnak meg ellened, csak akkor emelnek rád, ha valamije van az ellenfélnek. Ahhoz, hogy te javulj, egy a háromhoz az esély a flopon, de az első emelés kb hatszorosát kockáztatod.

jó licit eredménye:

emeltek és megadtak előtted. Te all in mész, és kizárod a többi játékost ezzel. Az eredeti emelő megad, a megadó squiz-el (tehát ismét emel, pl all in megy). Az első emelő dob. Kettesben maradsz az eredeti megadóval, aki tizes párt mutat, ami nagyon jó, tekintve hogy pénzfeldobásod van, és a kasszában a ti téteteken felül és van egy csomó pénz.

az sss lejátszásoknak az a lényege, hogy a big stackek egymást kiüssék flop előtt a partiból és mivel te nem vagy lényeges tényező, könnyen duplázhatsz.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Impossible # 2009.08.27. 17:05

Ja igen, tényleg baromságot írtam. Nem check, hanem call. A magyarázataidon pedig majd eltöprengek, így 3 óra 4 asztalos sss után kicsit zsibbad az agyam. Egyébként arra válaszolhatnál Te is, ha már itt vagy, hogy ha baromi sok asztalon játszol egyszerre, hogy a francba lehet megjegyezni, hogy melyik asztalon emeltél flop előtt, meg végignézni sincs idő. Akkor meg hogy játszanak hatékonyan sok asztalon?

_Wasp_ # 2009.08.27. 17:10

írtam már, ha nem emlékszel mi történt (négy asztalt még kéne tudni figyelni! rendezd el őket jól a monitorodon, az segít) akkor használd a kliens chat ablakában megjelenő leosztástörténetet.

egy pillantás, és látod, ki hogyan licitált.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.27. 17:11
  1. Amit nyertél, az már eleve a tied. Ha megcsinálod az elegendő pontot, akkor az időszak végén nem törlik az 50$-ból megmaradt összeget. Ha nem csinálod meg, akkor törlik.
  2. 4 asztal óránként 250 lesoztást jelent, háromm óra alatt 750-et. Ami 10 pontot kellene, hogy érjen. Mondtam én , hogy azok az adatok csak tájékoztató jellegűek, és túl szépek.
  3. Látod abból, hogy mennyi zsetonod maradt, meg a lapodból is.
  4. Nem bizony. Ha csak megadnál (chekelni nem tudsz, ha hívtak), akkor beraknád az összes zsetonod negyedét, harmadát, ezért túl sokat vesztenél, ha nem talál el a flop. (És többnyire nem talál el.) Ha viszont mindent felraksz a flop előtt, akkor egyrészt úgynevezett kiszállsái részesedést szerzel (vagyis az esetek egy részében azért nyersz, mert mindenki dob), másrészt garantáltad meg fogod nézni a turnt meg a rivert is. Amivel több esélyt adsz a lapodnak. De most látom, Wasp magyarázat még jobb.
Impossible # 2009.08.27. 17:13

Á, ez nem olyan, azt külön meg lehet nyitni melléje, és csak azt a leosztást lehet nézni, aminek már vége van, az aktuális sehol sem pötyög. bwin-en van ilyen, sokkal átgondoltabb a kliensük, Party-val marhára nem vagyok megelégedve, több okból sem.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.27. 17:18

Szerintem a chatben ki lehet íratni az akciókat Partyn is. De ha egymás mellé rakod a négy asztalt, akkor nem létezik, hogy ne lásd át egyszerre mindet.
Ugye, nem akkor méretű asztalokon játszol, hogy frankón kitakarják egymást?

Impossible # 2009.08.27. 17:19

kbs,

köszi.
Ja, hát eléggé tájékoztató jellegű, ami azt illeti...meg az a gondom, hogy nem tudom fejleszteni a játékomat, meg rendesen koncentrálni, ha a hülye bónuszkijátszás miatt arra vagyok szorítva, hogy marha sok (ez nálam jelenleg 4-6) asztalon játsszam egyszerre, viszont kénytelen vagyok, különben nem jön ki az elegendő leosztás a bónuszhoz. Azért ez eléggé nagy kibszás a PS részéről.

Impossible # 2009.08.27. 17:22

"Ugye, nem akkor méretű asztalokon játszol, hogy frankón kitakarják egymást?"

Kössz a bizalmat (bár elismerem, voltak olyan hülye kérdéseim, amik okot adhattak annak feltételezésére, hogy totál állat vagyok). :D
4 kicsit egymás mellé teszek, jól elférnek a monitoron, viszont az 5. meg 6. asztal már takarásban van, maradni is fogok még egy darabig a 4-nél. Bár igazság szerint kb. 8-on kellene játszanom ahhoz, hogy ne kelljen fél napot itt töltenem a gép előtt.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.27. 19:45

inkább hosszabb ideig játsz, mint több asztalon. A négy elég, pláne, ha csak annyit látsz egyszerre.
Valószínű, hogy azt a "szükséges leosztásmennyiséget" nem úgí értik, hogy ennyim leosztásban ülsz az asztalnál, hanem úgy, hogy ennyi leosztásban kell legalább a nagyvakot befizetned. Akkor viszont SSS-játékosként nyugodtan szoroz be tízzel. (Megjegyzem, ez a jutalmazási módszer hátrányos az SSSt játszók számára a rake-hoz kötötthöz képest, és kedvezőbb a BSS-t játszóknak.

Wasp, versenyeken minden befizetett 50 cent után ad egy pontot. Tehát egy 1$-os SnG 2 pont. Ha tudsz négy asztalon játszani,a kkor az óránként nyolc pont. Ha megkockáztatod az 5+50-es SnG-kat, az meccsenként 11 pont, egy óra alatt 44. Napi három óra játékkal ki lehet hozni 100-120-ra.
HA jól látom, akkor túl az említett promóción a pontokat egyébként is pénzre lehet cserélni, csak rosszabb rátával.

_Wasp_ # 2009.08.27. 21:12

még az 50 dolláros sng is belefér, ha van rajta elég nemregulár :)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2009.08.27. 21:16

de ezt már nem hiszem el.... túl sok lenne. le tudnék játszani biztonságosan egy nap kb 1000 dollárnyi sng-t, az képtelenség, hogy ennyit adjanak érte.

nem úgy értik, hogy egy 20+2-s sit and go 2 dollárt ér, mert annyi a kaszinó fee-je?

nem próbálná ki valaki, hogy adják a parti pontokat?


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

bajussz # 2009.08.27. 21:52

ha ügyes vagy, nyomhatod két monitoron is, technikailag megoldható

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.28. 06:53

Wasp, ez az átváltási arány nem általános, csak szeptemberben, ebben a promócióban érvényes. Nem véletlenül hívják Cashmachine-nak. Máskor egy pont egy centet sem ér.