Jogász Póker


Anyu33 # 2009.08.26. 10:49

:)
:*

_Wasp_ # 2009.08.26. 10:51

félreértés ne essék, pont én vagyok az, aki ha jól emlékszem már mondta is, hogy bár megélhetnék valahogy a pókerből, de eszemben sincs ezt csinálni napi nyolc órában.

csak annyit játszok, amennyi épp jólesik, és hát be kell valljam, kb fél éve a netes póker egyáltalán nem esik jól.

Az viszont biztos, hogy ha valaki ezzel pénzt akar keresni, akkor legalább olyan komolyan kell vennie, mintha munkába járna.

Amikor még bankrollt építettem, akkor én is hasonlóan nyomtam mint kbs, (mivel sng-ztem, ezért nem tudtam annyi asztalon játszani, és akkor még minden beülő elvesztése számított, szóval inkább pihentem közben)

a póker a legnehezebb könnyű megélhetés. Nem tudom ki mondta ezt, de nagyon igaz.

szóval cg-jövedelmezőségét nem tudom hogyan számolják, de nekem pl egyértelmű volt, hogy átlagosan 2 (később 4) dollárt nyerek egy sng-n, egy óra lejátszani pihenőidővel együtt, így a kitűzött 2500 dollár bankrollhoz szükség van kb 800 óra játékra. Ha napi 8 órát játszok akkor ez kb 4-5 hónap, ha két táblán nyomom, akkor csak 3-4.

ennél sokkal hamarabb jött össze a bónuszok miatt, de ezt nem lehetett anélkül csinálni, hogy neki ne feküdne az ember, és fel nem áldozna érte egyet s mást. nem tévéztem, loptam az alvásidőt, és halálra idegesítettem a párom.

nem csinálnám (hacsak nem lenne muszáj) végig még egyszer.

lehet máshogy is csinálni, de az nem pénzért pókerezés, hanem csak a szórakozásért játszogatás.

az pl, hogy tegnap végre beültem cg-re két és fél órát (ebben vagyok a leggyengébb, gondoltam próbálok javulni) nem pénzért játszás volt, még akkor sem, ha plusz 25 dollárral zártam.
(csak 10 centen (és csak egy asztalon!) játszottam mint te, mivel nem látom addig értelmét a magasabb szintnek addig, míg a regulárokat és a rake-et meg nem tudom stabilan verni.)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Impossible # 2009.08.26. 11:11

Tegnap 12 dollárt úgy vesztettem el, hogy NL10-en 3 asztalon játszottam. 1 asztalon nem birok játszani, az iszonyatosan unalmas, 3 az már elég jó, viszont ha egyszerre van akció több asztalon, akkor követek el hibákat. Most visszatérek az NL2-re, mert ha maradok NL10-en, szerintem egy pillanat alatt elvesztem az egész bankrollt.

Anyu33 # 2009.08.26. 11:24

Impossible, ebben igazad van. Több asztalon játszani valóban kockázatos, mert van, hogy unalmas az egyik asztal -mert megszakad valakinél, vagy nem figyel, vagy kiül versenyen és olyankor extra időt kap- , de amikor már mondjuk a vége felé jársz és már alig vagytok 50-60-an, akkor van hogy belendül és pörögni kezd.
És ha akkor már másik asztalon is vagy, akkor hirtelen kell dönteni, és van hogy nem látod át mindenki gondolkodását.
Van aki elaltat, de van, hogy jó a játék.
És vannak a nemnormálisak, akik mindennel bemennek és nem lehet kisakkozni, hogy van is a kezében valami, vagy effektíve hü..e szegény.
Akkor még a két királyt is dobod.

_Wasp_ # 2009.08.26. 11:30

sss nél emiatt egyáltalán nem követhetnél el hibákat.

kapcsold be a tábla történetet, és ha rajtad van a sor, nézd meg, hogyan licitáltak. az sss-hez nem kell figyelned az asztalt, nem kell figyelned a játékosokat, a timing telleket, az előző leosztások miatti tilt lehetőségét.

az összes dolog amit figyelned kell, hogy van e játszható lapod, ha igen, hányan és hogyan licitáltak előtted, hányan ülnek mögötted. Ezt kb egy pillantással el lehet dönteni, ha tudsz sss-t játszani, akkor az esetek 99%-ában teljesen automatikus a licited: egy-két másodperc, ha rádkerül a sor. kb percenként egyszer kell ezt a két másodpercet rászánnod, így simán játszhatnál sss-t 30 táblán hibátlanul. mondjuk itt már bejönne az, hogy nem is a játék vinné el az időt, hanem az asztalokhoz beülés.

de 10 asztalnak még simán van számodra is realitása. számolj...


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2009.08.26. 11:35

.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2009.08.26. 11:35

anyu33:

te versenyről beszélsz. az teljesen más. az sss egy olyan stratégia, hogy a minimumbeülővel ülsz be a teljes asztalhoz, csak prémium lapokkal játszol, és ott is jobbára a licited az allé.

ez nem egy verseny, ahol az elején a deep stack miatt kell nagyon figyelni, a közepén a buborék miatt, a végén meg a rohamosan növekvő nyeremények miatt.

a verseny más.

(egyébként azt is lehet több asztalon játszani, de ott tényleg figyelni kell)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Impossible # 2009.08.26. 11:35

jól van, wasp, de alig egy hónapja kezdtem, PS-en meg azt mondogatják, hogy kezdőknek NEM SZABAD több asztalon játszani. Szerintem meg muszáj, de azért tíz asztal...pár másodperc alatt még nem tudok dönteni, tök kezdő vagyok, ne felejtsd el. :)

A táblatörténet meg hol van???

_Wasp_ # 2009.08.26. 11:37

partinál nem tudom, de minden kliensben be lehet állítani, hogy oldalra vagy alulra kiírja hogy mi történt az asztalnál. nagyon hasznos, javaslom a rászokást arra, hogy ha valamit nem értettél, akkor gyorsan visszanézed.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Anyu33 # 2009.08.26. 11:39

Oksa :)
Bukfenc?
:DDD

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.26. 11:46

Nem táblatörténet az, hanem az akciók kiírása a chat ablakban. De többnyire ez se kell.
A lapjaid 90%-a eleve szemét, amikor megkapod, már be is jelölöd a "fold"-ot a "next move" opciónál.
A maradék tíz százaléknál meg csak az számít, emeltek-e előtted. Ez pedig mindig kiderül abból, hogy a "Call" gombon mekkora összeg szerepel. Ha a nagyvak összege, akkor nem emelt senki, ha több, akkor igen.
Ezek valóban egy pillantással felmérhető dolgok.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.26. 11:46

Nem táblatörténet az, hanem az akciók kiírása a chat ablakban. De többnyire ez se kell.
A lapjaid 90%-a eleve szemét, amikor megkapod, már be is jelölöd a "fold"-ot a "next move" opciónál.
A maradék tíz százaléknál meg csak az számít, emeltek-e előtted. Ez pedig mindig kiderül abból, hogy a "Call" gombon mekkora összeg szerepel. Ha a nagyvak összege, akkor nem emelt senki, ha több, akkor igen.
Ezek valóban egy pillantással felmérhető dolgok.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.26. 11:47

Hehh. Az előbb elveszett egy hozzászólásom, ezt meg felnyomta kétszer. Ügyes kis fórummotor.

reservoir # 2009.08.26. 12:05

Hali

Most láttam, újra ingyenes pókerverseny jogászoknak!

Az előző kettő nagyon jó volt, most ismét lesz.

www.complex.hu/poker oldalon kell regisztrálni.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.26. 12:10

Nocsak. Kösz. De vasárnap délután? Hiszen akkor előfordulhat, hogy hétfő hajnalban lesz vége. Az meg nem szerencsés, ha az ember nem magaura ügyvéd, hanem csak bojtár.

Mellesleg nem sok részletet közölnek. Hány résztvevő, mekkora a díjalap; mekkora a kezdő zsetonmennyiség; milyen a díj- és a vakstruktúra? (Sőt, azt is csak tippelem, hogy holdem és full ring.)

reservoir # 2009.08.26. 12:18

Kb. 100 fő, múltkor is annyi volt.

4-kor kezdődik, legutóbb 5 óra alatt lement (100 nagyvakos, full ring MTT nyilvánvalóan).

Díjak a szponzoroktól, volt laptop meg wellness tavaly, meg complex-es cuccok, idén is ilyesmi lesz gondolom.

De az emberek nem a díjakért jöttek, hanem játszani meg dumálni, meg jól érezni magukat.

reservoir # 2009.08.26. 12:20

Oda is van írva, most látom:

A verseny a No Limit Texas Hold'em szabályai szerint lesz lebonyolítva, többasztalos rendszerben.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.26. 12:25

Tényleg, sorry vagyok, a texas holdem ott van.
A többi infót is köszönöm.

Most mit csináljak, én már csak ilyen vagyok: pókerozni a díjért (pénzért) szoktam. Ha szórakozni akarok, inkább bridzsezek, vagy edzem a Runescape karakteremet. (lvl 130)

reservoir # 2009.08.26. 12:27

Mondjuk egy wellness hétvége 2 főre ér annyit, mint egy 5+1-es verseny első valahányadik helye, nem?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.26. 12:32

Többet. :)
Nem is úgy értettem, hanem magyaráztam, miért érdekel a díjazás.

A vak milyen időközökkel emelkedik? 10 perc? 15?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.26. 12:35

Bár attól is függ, hány fős az az 5+1$-os verseny. A Starson például ennyiért (5,50-ért) már olyan versenyen is részt vehetsz, ahol 8000$-t (uszkve másfél millió forintot) kap az első. Igaz, ott 4000 indulóval kell megküzdened.

reservoir # 2009.08.26. 12:41

Mondjuk ne hasonlítsunk össze egy online versenyt egy promó élő versennyel.

Vakok 20 v. 25 percesek asszem.

_Wasp_ # 2009.08.26. 12:49

az 5 plusz 1 kishazánkban a 6000 királyi forint nevezési díjat jelent élőben.

(online tényleg 6 dolcsi)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Nyugdíjasnéni # 2009.08.26. 12:54

Tisztelt _Wasp_!

Kérem, hogy segítsen egy nyugdíjasnéninek4 Láttam itt a fórumon, hogy Önnek problémája volt a Tempo Csé+R társasházkezelővel, Hoffmann Róberttel több ízben itt...

Dióhéjban el tudná küldeni a probléma lényegét nekem az email címemre? Nekünk is sok problémánk van vele a Király utca 82 Társasházban!

Megtisztelő válaszáűt előre is köszönöm!

u.i. email. nyugdijasneni@indamail.hu

_Wasp_ # 2009.08.26. 13:05

sajnos ez félreértés lehet, nem ismerem a céget, sem az említett urat, és a fórumon is legfeljebb csak a helyzetről a jogi véleményünket tudjuk elmondani, a felelős jogi tanácsadás a megbízott ügyvédek dolga és felelőssége.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása