Jogász Póker


Impossible # 2009.08.24. 19:00

NL10-en rohadtul nincs asztal. Rengeteg SH asztal van, a FR asztalok meg be vannak telve, a várólisták is elképesztő hosszúak (volt, ahol 10-en vártak), rengeteg kisletétes van, és a nem teli asztaloknál iszonyú alacsony a flop átlag. Lehet, hogy csak este van ez? Úgyhogy most NL2-n játszottam csak, elég sokszor nyertem (annak is köszönhetően talán, hogy 0,04-es emeléseket volt hogy nem vettem komolyan). Felküzdöttem a bankrollt 50,52$-ra. (Azt nem értem, hogy a felhasználható összegnél ennek ellenére továbbra is 1,76$ látható, a többi mind feltételes, szóval hiába nyerek, ez egy jóideje semmit sem növekszik.)

_Wasp_ # 2009.08.24. 19:19

ülj be te is a várólistákra...


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.24. 20:19

szóval hiába nyerek, ez egy jóideje semmit sem növekszik.)
Ha jól értem a szabályokat, akkor ez így is marad, amíg a bankrollod nem lesz olyan 52$.

Sajnos, még este legjobb a helyzet; nappal inkább csak a regulárok játszanak, velük meg nem érdemes küszködni.
Nyolcas asztalok sincsenek? Oda is beülhetsz, ha tele van, és jó a statisztikája.

Impossible # 2009.08.25. 07:48

regulárok? azok meg mik?
8-as asztalok nincsenek, 9 meg 6 van

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.25. 08:47

Online pókeres szlengben a regulár a kis vagy közepes téten rendszeresen, sokat játszó, stabilan nyereséges játékost jelenti. Szemben a balek hallal (fish), aki stabilan veszít, illetve a profival, aki nagy téten, megélhetésként űzi az ipart.

Impossible # 2009.08.25. 09:51

Balek hal vagyok? :D Ne udvarolj. :DD

Impossible # 2009.08.25. 09:51

Balek hal vagyok? :D Ne udvarolj. :DD

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.25. 11:11

Nem, te tanuló vagy. :)

A Partyn elég jkó promóció indul szeptemberben, érdemes lesz sokat játszanod. Ha ki tudsz hozni legalább tíz napot, amikor megcsinálsz 10 partypontot, akkor minimum 10$-t kapsz tőlük.

_Wasp_ # 2009.08.25. 12:02

sikersztori

a lányommal játszottam 4 órán át élő deepstack headsup-ot a hétvégén, és csak kb 5bb/100 at tudtam ellene csinálni

(komoly tét volt: a trutyis edények elmosogatása, szóval igyekezett nem veszteni)
:)))

szerintem sokakat megverne...


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Impossible # 2009.08.25. 13:22

wasp, bakker, taníts meg engem is :D cserébe elmosogatok :D

_Wasp_ # 2009.08.25. 13:44

búcsúvacsorára összedobtunk egy grillcsirkét. Annyi trutymós, kozmás lé jött ki belőle, hogy szerintem inkább fizetnél a tanfolyamért :))))

A lányom jobbára elméletben tanult meg pókerezni, kérdezgetett, meg megkért, hadd nézze meg, hogyan játszok.

ha nem csinált volna néhány hülye hibát (mini 4bet AA-val, miniraise legjobb fullal, csak call nut lappal, 5 nagyvak sztenderd emelés preflop semmivel), akkor még a nullának is örülhettem volna.

bár a lapok nem szerettek engem, de akkor is nagyon szépen játszott.

majdnem megdicsértem.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Impossible # 2009.08.25. 15:00

lol

Ez a rohadt kliens van hogy nem engedi meg, hogy 0,4 dollárral emeljek, hiába írom át, elhatározta, hogy minimum 0,7 dollárral emelhetek. Mi ez bakker???

_Wasp_ # 2009.08.25. 15:11

minimum 1 vakot kell emelned, de legalább annyit, amennyit előtted emeltek. tehát vagy 70 centes nagyvak szinten játszol (csak vicc), vagy előtted emelt a 10 centes szinten 30 centet, így te csak 70 centet, vagy nagyobbat tehetsz be


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Impossible # 2009.08.25. 18:10

Dehát az egy nagyvak az 10 cent. Tegyük fel, előttem emelt valaki 30 centet. Most akkor ha legalább egy nagyvaknyit kell emelnem+legalább annyit, amennyit előttem, akkor az 40 cent. Mitől lesz 70??

Egyébként meg elvesztettem 12 dollárt (közben nyertem is, de összességében ennyivel csökkent az 50). Ez elég gáz, nem? Viszont gyűjtöttem néhány óra alatt 5 pontot. Ha minden nap gyűjtök 5 pontot, akkor két hónap alatt ki lesz játszva a bónusz. Viszont lehet, hogy így elveszítem a bankrollt. Ha meg óvatosabb vagyok, és nem NL10-en, hanem NL2-n játszom, akkor meg sohasem tudom kijátszani a bónuszt, és azért veszítem el a pénzt. Marhajó. Valami tanácsotok van esetleg? :)

_Wasp_ # 2009.08.25. 18:26

azért, mert 40 centre emeltek (30 centet) 40+30 (a minimális előző emelés) az 70.

A kliensekbe általában azt kell beírni, hogy mennyire emelsz, és nem azt, mennyivel


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.25. 18:46

Ha betartod a stratégiát, akkor hosszú távon nem veszthetsz, hanem kb. 5BB nyereségd lesz minden száz leosztásból. Az is igaz, hogy a hibázás nagyon drága, ha elvesztesz egy beülőt (20BB), akkor átlagosan 400 leoszztást kell játszanod, hogy utolérd magad. Vagyis - három asztallal számolva - 4 órán át játszol a semmiért. Szóval ne hibázz, azért van az itiner.

Megjegyzem, ha három asztalon napi 8 órát játszol, akkor az kb. 1600 leosztás, tehát 8$ nyereség. És azt sem hiszem, hogy 1600 leosztás után csak 5 partypontot adnak.

Impossible # 2009.08.25. 18:52

kbs,

nem fogok napi 8 órát játszani. :DDD
Te annyit játszol?

Legislator # 2009.08.25. 18:56

Gyerekek,

Nehéz meló ez a póker:-D.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.08.25. 18:59

Nem érek rá főállásban nyomni. :D
De ezt most nemis értem.
Kbs, ezt komolyan gondoltad? :)

_Wasp_ # 2009.08.25. 19:09

azt mondtad korábban, hogy pénzt akarsz ebből látni, és kbs elhitte


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.26. 06:47

Mi másért, ha nem a pénzért? Az SSS-grindölés bizony nem szórakozás, hanem ahogy Legislátor megjegyezte, elég kemény meló.

Igen, Zoli, én napi 5-6 órát játszom (inkább hat, mint három asztalon), szabadnapokon többet. Gyakran nincs hozzá kedvem, de ha az embernek célja van, az sok mindenhez erőt ad.

Impossible # 2009.08.26. 10:16

Na, akkor tisztáznom kell veletek valamit. :) Nem fogom hagyni, hogy a pókeré legyen a központi hely az életemben. Napi egy-két órát eljátszogatom, de én nem vagyok profi játékos, hanem kezdő, aki egyrészt nem engedheti meg magának, hogy az összes idejét a póker vigye el, másrész pedig annál többet érek, minthogy az időm nagy részét gombok nyomogatásával töltsem el a gép előtt magányosan. Szóval amíg ésszerű valami, addig hajlandó vagyok csinálni, tovább nem (ez alól van kivétel, de a póker nem az, a hobbi dolgok nem azok). És egyébként is, hogy hívhatjátok hobbinak azt, ami az összes időtöket elveszi, és amit akkor is csinálnotok kell, ha nem akarjátok, ráadásul még csak nemis egészséges, sőt eléggé egészségtelen? Szerintem az ilyen már nem hobbi, hanem önpusztítás. Meg akarok tanulni jól játszani, de napi pár óránál többet nem szabad erre szánni, és amíg más dolgaim is vannak, addig nemis leszek hajlandó.

Anyu33 # 2009.08.26. 10:31

... Uff! :)))

Impossible # 2009.08.26. 10:41

Kár lett volna, ha ez benned marad.

Impossible # 2009.08.26. 10:41

Kár lett volna, ha ez benned marad.