Jogász Póker


Impossible # 2009.08.21. 18:14

Párat játszottam két asztalon, mert már nagyon unatkoztam. Nem jöttek a lapok. Itt ülök több mint egy órája és alig volt egy-két megjátszható lap.

Impossible # 2009.08.21. 18:50

Amikor kezdem úgy érezni, hogy szétrúgnám a seggét annak a játékosnak, aki másodjára nyeri el az összes zsetonomat, akkor ugye abba kell hagyni? :D

Impossible # 2009.08.21. 19:10

Rohadtul felbosszant, ha legyőznek. Mára abba is hagyom.

DaniJ # 2009.08.21. 19:26

Üdv. Ha valaki ismeri az Egyesült Államok jogászkpézését annak megköszönném ha írna. Szerintetek a magyarországi Bsc. dipmomát az USA-ban el lehet fogadtatni úgy, hogy kiutazva az amerikai jogászképzésnek már "csak" az egyetemi szakaszát kelljen megcsinálni?

bajussz # 2009.08.21. 19:37

másik topikban jobb lenne ez a kérdés, kicsit mellément

Impossible # 2009.08.22. 09:05

Dani,

erről kérdezd meg KEDVES kacsát. Valamelyik topic-ba másold be neki ezt a kérdést, szerintem fogni tud (tudni fog) valamit mondani rá. :D

Impossible # 2009.08.22. 12:00

kbs,

az "esélyek és jók" című (bronz) tananyag videója többek között arról beszél, hogy megéri-e egy adott helyzetben MEGADNI az előttünk lévő ellenfél emelését (mikor éri meg, mikor nem éri meg). Nade a kezdőknek szóló részben meg azt mondják a videóban, hogy SOSEM ADSZ MEG; ha játszol, akkor emelsz.
Most akkor ezt a kettőt hogyan egyeztethetem össze?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.22. 15:41

Az a flop előttre vonatkozik. A flop után néha, nagyon ritkán előfordulhat, hogy megadsz. De tényleg csak ritkán lesz ilyen - ugyanis az kell hozzá, hogy legyen egy erős húzód (nyitott végű sor vagy flush-), és ne te legyél a flop előtti agresszor. Ami csak úgy lehetséges, hogy nagyvakban ülsz, és senki nem emelt. Plusz a húzó, ugye.
Szerintem 100 ezesetből egy. Átlagosan, és nem több.

Impossible # 2009.08.22. 16:39

Akkor ennek az ingyen játék a húzókkal résznek 100 esetből 1 esetben lenne értelme??? Na ne. :D Vagy most megint rosszul értek vmit? :)

bajussz # 2009.08.22. 17:01

eszembe jutott hogy van sorba

flop, turn, river!

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.22. 19:10

Értelme van - csak nagyon ritkán kell alkalmaznod.

Impossible # 2009.08.22. 19:11

bajusz,

te ezt most miért csinálod?
Ha meg akarsz tanulni, miért nem kezdesz neki?
Ha nem akarsz megtanulni, akkor meg minek baromkodsz vele?
Te sem tudod?
Akkor meg miért nem gondolkozol el azon, hogy mit akarsz?

Nincs több kérdésem. :D

Impossible # 2009.08.22. 19:22

kbs,

hát negyed óráig ragozza a videó, hogy milyen fajta húzók vannak, és melyiket hogyan játsszam meg. Mindenzt a viszonylag tök kezdőknek (bronz) ragozza negyed óráig. Ha 100 esetből 1x használom ezt a tudást, akkor vajon miért kezdőknek tanítják? Fura. Egyébként az is fura, hogy a BSS-t is elkezdik tanítani a bronz szekcióban, pedig ahhoz a saját elmondásuk szerint több tízezer leosztásnyi tapasztalat célszerű, míg csak az ezüst szekcióban kezdik tanítani az SH-t. Szerinted az ideális menet a tanulásban hogyan néz ki? Én valahogy így képzelem el: legelőször SSS FR (természetesen a legalacsonyabb limiten, majd fokozatosan feljebb lépve), aztán SH tanulása, és ennek alkalmazása SSS-ben, majd esetleg BSS (ezt én terveim szerint kihagyom, max. elolvasom), majd SNG tanulás és végül MTT tanulás (MTT-s anyagokban hivatkoznak a SNG-nál tanultakra). Szóval én így tervezem a menetrendemet, meg így is gondolom ideálisnak a tanulás fázisait egymás után rakni. Neked mi a véleményed erről? (Szeretem látni az utat előre, legalább nagyjából.)

Impossible # 2009.08.23. 11:12

Szólj, ha túl sok a kérdés, de pl. ez is nagyon érdekelne, ehhez mit szólsz:

Seat 8 is the button
Total number of players : 8
Seat 4: Drecksack290 ( $1.95 USD )
Seat 8: Nobiru ( $1.92 USD )
Seat 1: Referent22 ( $2.35 USD )
Seat 5: Rubbertoe84 ( $1.99 USD )
Seat 6: SirCardTrick ( $0.37 USD )
Seat 2: casperkevin ( $2.18 USD )
Seat 7: fylyp91 ( $0.83 USD )
Seat 3: seerjj ( $1.52 USD )
Referent22 posts small blind [$0.01 USD].
seerjj posts big blind [$0.02 USD].
Dealing down cards
Dealt to SirCardTrick [ 8c 8s ]
Drecksack290 folds
Rubbertoe84 folds
SirCardTrick raises [$0.08 USD]
fylyp91 folds
Nobiru calls [$0.08 USD]
aruquense has joined the table.
Referent22 folds
seerjj folds
Dealing Flop [ 4s, Qc, Kh ]
SirCardTrick bets [$0.14 USD]
Nobiru calls [$0.14 USD]
Dealing Turn [ Qs ]
SirCardTrick is all-In [$0.15 USD]
Nobiru calls [$0.15 USD]
Dealing River [ Qd ]
SirCardTrick shows [ 8c, 8s ]a full house, Queens full of Eights.
Nobiru shows [ Jc, Tc ]three of a kind, Queens.
SirCardTrick wins $0.74 USD from the main pot with a full house, Queens full of Eights.

Flopig gondolom rendben van, flop után pedig gondolkodás nélkül nyitottam kb. 2/3-ad potnyit, és most visszanézve úgy látom, jól tettem, mert egy ellenféllel szemben blöffként nyithatok. Aztán ő ezt csak megadta, ezért nem kellett dobnom. A törnön viszont gondolom nem volt jó lépés az all-in, mert nem jött le nekem semmilyen jó lap. Ugye? Jobb lett volna passzolni? Ha pedig passzoltam volna a törnön, akkor a riveren már nyugodtan mehettem volna all-in, nem? És mivel ez az ellenfél eléggé megadós volt, lehet, hogy ugyanez lett volna az eredmény, de talán a riveren már elgondolkozott volna azon, hogy nem éri meg megadnia, és akkor rosszul járok. Szóval azzal, hogy a törnön all-in mentem, bár azt hiszem hibás lépés volt, végülis jól jártam. Szeretném, ha kommentálnád a gondolatmenetemet is, a játékom elemzése mellett. Köszi! :)

bajussz # 2009.08.23. 11:59

Imp: úgy csinálom, ahogy te szoktad:)

te ezt most miért csinálod? MIT?

Ha meg akarsz tanulni, miért nem kezdesz neki? MÁR MEGTANULTAM

Ha nem akarsz megtanulni, akkor meg minek baromkodsz vele? LÁSD ELŐZŐ PONT

Te sem tudod? LÁSD 2 ELŐZŐ PONT

Akkor meg miért nem gondolkozol el azon, hogy mit akarsz? LÁSD 3 ELŐZŐ PONT

Nincs több kérdésem. :D NEKEM MEG VÁLASZOM

buhaha!

na jó, nem zavarom a topikot, bocsi:)

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.23. 18:12

Flop előtt éppenséggel nem volt rendben. Középről emeltél nyolcasokkal, holott ebben a pozícióban minimum kilences pár kell, hogy játszhass.
De ha már beszálltál, akkor agresszorként, egy ellenfél ellen helyén való a folytatólagos emelés. A turnon meg már kevesebb a zsetonod a bank felénél, már csak ezért is be kell tolnod.
Ne lazázz preflop, sokba kerülhet.

Impossible # 2009.08.23. 18:21

Ja tényleg, bakker, azt elnéztem. :D Most már próbálok nem belenézni a kezdőkéz táblázatba, és úgy játszani, na itt a hátulütője. :D

Amúgy mit szólsz a felállított tanulási tervemhez? Egyetértesz vele? Fixed limitet nem akarok tanulni, azt úgy ahogy van kihagyom, csak no limit-et akarok, azt pedig szerencsésnek gondolom a leírtak szerint végigzongorázni, de érdekelne, hogy szerinted az úgy helyes-e, vagy csináljam máshogy.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.23. 19:28

Ez személyfüggő. Kinek mi fekszik. Az SSS jó kezdés, és ha főleg a pénz miatt csinálod, akkor nem is nagyon kell váltani később se. Ami miatt mégis, az a versenyzés. Javaslom az SnG-t, az mehet felváltva az SSS.sel, az eleje még hasonlít is, ami a nagyon feszes játékot illeti. De szerintem ne csinálj mást az SSS-en kívül, amíg el nem éri a banrollod legalább a 100, de inkább a 200 dollárt.

Jut eszembe: ellenőrizd le, hány partypontot és milyen határidőig kell teljesítened, hogy végleg megkapd az 50$-t. Kár lenne lecsúszni róla, márpedig ha nanolimiten játszol, ahol alig van rake, fennáll a veszélye.

BTW: ha már nagyon megy az SSS (vagy nagyon unod, a kettő valószínűleg egyszerre lesz), akkor majd ajánlok egy termet, ahol az SnG-t a pénz kockáztatása nélkül, könnyű elelnfelek ellen lehet gyakorolni - igaz, pénzt nyerni se nagyon lehet ott.

Impossible # 2009.08.24. 13:28

Ezt találtam a Party ismertetőjében PS-en:

Az 50$ kezdőtőke elévül, ha nem érsz el 90 napon belül 300 PartyPointot.
Végezetül a 100$ bónuszt is megszerezheted. 25$ bónuszért 150 PartyPointra van szükséged.
90 nap áll rendelkezésedre, hogy megszerezd az 50$ kezdőtőkéhez szükséges pontokat.
Utána 120 nap áll rendelkezésedre, hogy megszerezd a 100$-os bónuszt.

Még 74 napom van, és eddig 4 Party pontom van. Szóval nagyon bele kellene húzni. Emiatt kellene felmenni NL10-re, akkor gyorsabban gyűlne, nem?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.24. 14:03

Előbb az NL4-re. De az asztalok számát is növelheted, mondjuk, háromra. Ha unatkozol, az úgyis annak a jele, hogy oda tudnál figyelni több asztalra is.

_Wasp_ # 2009.08.24. 14:11

sokkal gyorsabban.

nem tudom mennyi party pontot lehet sss-el gyűjteni a partypokeren,

báe neked nem sokat segít, de mindenesetre SNG-nál pontosan ki tudom számítani: egy sng x terempont ennyi idő alatt megy le, ennyit tudok egyszerre játszani ez ennyi és ennyi terempont per nap.

sss-nél is kaphatsz gondolom valami tapasztalati értéket, és ha nagyon unatkozol az asztalnál, nyiss meg egyszerre annyi asztalt, amennyit még figyelni tudsz.

SSS-nél könnyű több asztalozni, mert feszes az indulási stratégia, és csak teli asztalnál játszhatsz


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Impossible # 2009.08.24. 14:18

NL4-en az a bökkenő, hogy a minimum beülő 2$ (és nem 0,8$), nem értem, miért.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.24. 14:36

Mert mindenkinek tele van a töke az SSS-t játszókkal. :O)
Úgy hívják az ilyet, hogy "deep stack" asztalok - 50BB a minimális beülő.

Minden NL4 asztal ilyen a Party-N? Akkor bizony meg kell kockáztatni az NL10-et. Bár 50$-os rollal az én ízlésemnek az egy kicsit laza.

Impossible # 2009.08.24. 15:13

NL2-n elvagyok 3 asztalon.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.24. 18:17

Ugyanazok a szabályok NL10-en is. Legfeljebb gyakoribb lesz, hogy az emelésedre mindenki dob.