Jogász Póker


Impossible # 2009.08.18. 12:45

Már alig várom, hogy levezesd. Kb. 5x kérdeztem meg eddig, és még mindig nem kaptam megfelelő választ. Lehet, hogy nem érted, mire gondolok. Szóval vezesd le, szerintem abból ki fog derülni, hogy nem egyre gondolunk. Csak azt nem értem, miért nem érted, amit kérdezek, de most talán kiderül.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.18. 14:02

Ahányszor kérdezted, annyiszor mondtam, hogy nem számít a pozíciód szempontjából, mit csinálnak az ellenfelek.
Nem számít, mert

  1. a pozíciódat az osztás előtt határozod meg, amikor fogalmad se lehet róla, hogy mit fognak csinálni. (Ha mégis, akkor jós vagy, és nagyon sokat fogsz nyerni.)
  2. a pozíció megállapítása annak eldöntéséhez kell, hogy a lapod alkalmas-e a játékra.

És akkor a levezetés:

Ha UTG2-ben ülsz, akkor korai pozícióban vagy. Egyetlen játékos (vagy egy se) beszél előtted. Akár dob, akár nem, te akkor is korai pozícióban maradsz, hiszen még heten jönnek utánad. Mire az utánad jövők bármit is cselekszenek (megadnak, emelnek vagy dobnak), addigra te már túl vagy az akciódon. Dobtál, megadtál, vagy emeltél. Ha dobtál, már nem vagy játékban, egyáltalán nincs már pozíciód. Ha megadtál, vagy emeletél, akkor már döntöttél: játékban maradsz - ezt nem tudod visszavonni annak függvényében, hogy mit csinálnak az utánad jövők. Ha senki nem emel mögötted, akkor a flop előtt már nem is fogsz beszélni - miért kellene meghatározni a pozíciódat. Ha pedig emel valaki, akkor dobás vagy push. De ez nem függ a pozíciótól, csak a lapodtól. Nézd csak meg a táblázatban: "Emelés utánad - allin AA-TT, AK
  • minden egyéb dob". Szó nincs itt már pozícióról. Ahogyan a flop után se.

Vagyis akármi történjen is mögötted, már nem számít a pozíciód. Ha pedig nem, számít, akkor minek kellene újra meghatározni?

Jobb lenne, ha a rejtvényen gondolkodnál. Annyira nem nehéz.

Impossible # 2009.08.18. 14:17

Jó, szóval akkor nem kell újra meghatározni, ez a válasz.

Impossible # 2009.08.18. 14:18

Jó, szóval akkor nem kell újra meghatározni, ez a válasz.

Impossible # 2009.08.18. 18:30

Seat 2 is the button
Total number of players : 8
Seat 2: APavlinov ( $4.31 USD )
Seat 6: Automatikas ( $0.34 USD )
Seat 4: SirCardTrick ( $0.37 USD )
Seat 7: Strelec56 ( $2.06 USD )
Seat 5: Tuliakov ( $2.40 USD )
Seat 9: Visenna ( $3.86 USD )
Seat 3: diGrizzz ( $1.01 USD )
Seat 8: loz681975 ( $2 USD )
diGrizzz posts small blind [$0.01 USD].
SirCardTrick posts big blind [$0.02 USD].
Dealing down cards
Dealt to SirCardTrick [ Ac Kc ]
Tuliakov folds
Automatikas folds
loz681975 calls [$0.02 USD]
Visenna raises [$0.10 USD]
APavlinov folds
diGrizzz calls [$0.09 USD]
SirCardTrick is all-In [$0.35 USD]
loz681975 calls [$0.35 USD]
Visenna calls [$0.27 USD]
diGrizzz folds
Dealing Flop [ 4h, 3s, 8h ]
loz681975 checks
Visenna checks
Dealing Turn [ 5s ]
loz681975 bets [$0.02 USD]
valientepok has joined the table.
Visenna calls [$0.02 USD]
Dealing River [ 6s ]
loz681975 bets [$0.02 USD]
Visenna calls [$0.02 USD]
loz681975 shows [ Jd, Kd ]high card King.
Visenna shows [ As, Qc ]high card Ace.
SirCardTrick shows [ Ac, Kc ]high card Ace with King kicker.
Visenna wins $0.08 USD from the side pot 1 with high card, Ace.
SirCardTrick wins $1.15 USD from the main pot with high card, Ace with King kicker.

Impossible # 2009.08.18. 18:34

Ezek teljesen idióták, nem? Megadogatnak egymásnak 2 centeket. Vagy pedig én vagyok idióta, hogy nem értem a logikájukat. :D

Legislator # 2009.08.18. 20:15

SirCardTrick:-D


Sunshine after the rain.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.18. 21:43

Felesleges logikát keresni ezen a téten a játékosok ténykedésében. Mind a ketten hibásan játszottak. Először is meg sem kellett volna adniuk a hívásodat. Még az AQ-nak sem.
De ha már megadták, akkor át kellett volna látniuk, hogy kettőjüknek van egy külön meccsük a mellékbankért, (Ami a flop előtt még nulla volt.)
A KQ nem gondolhatta, hogy elől van, mégis hívott. 2 centet. Ami semmire nem jó, hiszen ennyi miatt egészen biztosan nem dob a másik. AQ visznt elől láthatta volna amgát, ezért nem megadnia kellett volna azt a két centet, hanem visszahívni rá. Legalábbis a turnon. A riveren már elég a megadás.

Impossible # 2009.08.19. 10:00

kbs,

szóval nem kell attól tartanom, hogy okosabbak nálam?
Vagy azért ennyire még ne legyek optimista? :D
Nem felejtettem el a feladványodat, gondolkodni fogok rajta nemsokára.

Leg,

jó a nevem? :D

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.19. 14:53

Te annyival vagy jobb náluk máris, hogy ismered a saját korlátaidat, és nem próbálsz eltérni az ABC-SSS sokmilló leosztás tapasztalatán alapuló "kőbe vésett" szabályaitól.

Azt, hiszem, a jövő héttől én is tolok egy SSS-szezont a bwinen. Megkínáltak egy 250$-os bónusszal, azt nem hagyhatom veszni.

A feladvány nem olyan nehéz, ha jól megnézed. Wasp hol lehet?

Legislator # 2009.08.19. 15:26

Imp,

Mindig jó a neved:-D.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.08.19. 15:27

SCT:-D.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.08.20. 10:09

kbs,

az első feladványodon gondolkoztam tegnap este kb. 5 percet, szóval eléggé gyorsan megoldottam szerintem, persze kérdés, hogy jó a megoldás, vagy csak elkapkodtam.

Szóval szerintem az ellenfelednek volt: 2, 4

Indokolás:
első ránézésre azt látom, hogy feltehetőleg valami extra szar lapja volt az ellenfelednek, ha a te nagyon szar lapod ellen vesztett.
Valószínűleg te magas lappal nyertél, így az ellenfelednek nem lehetett 5-nél magasabb lapja, mert akkor ő nyert volna, 5-öse se lehetett, mert akkor a 2-es kickerrel kellett volna nyerned, ami pedig lehetetlen. Az ellenfelednél nem lehetett ász sem, mert akkor nyert volna ász párral, meg 3-as sem, mert akkor nyert volna 3-as párral. Így marad, hogy 4-es és 2-es lap volt a kezében.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.20. 10:55

Úgy van, gratula.
A levezetés lehet egy kicsit egyszerűbb. Nem "valószínűleg" nyertem magas lappal, hanem tényszerűen. A z osztott lapjaimból összeállítható legjobb figura az
AKQJ5. Csakhogy ebből az első négy - mivel az asztalról jön, az ellenfélnél is megvan. Vagyis a lapja: AKQJx. Ahol x nem lehet nagyobb 5-nél mert akkor nyerne. Nem lehet 5 sem, mert akkor osztoznánk. (Itt hibás a kísérőre való hivatkozásod, öt lap mellett már nincs kísérő.)
Tehát mindkét lapja kisebb ötnél (4-3-2). De mint mondtad, hármasa nem lehet, mert azzal párja lenne. (Maradnak a négyesek és a ketesek) A két lap nem lehet egyforma sem, mert akkor párral nyert volna. Tehát kizárólag 42 lehetett nála.

Mégegyszer grat, jöhet a másik. Ott nem lehet ennyire biztosan megállapítani egy bizonyos lapot, de egy szűk skálát valószínűsíteni lehet.

Impossible # 2009.08.20. 11:37

Hát elég szar volt akkor a levezetésem. Arra meg egyáltalán nemis gondoltam, hogy lehetne 4-4 vagy 2-2 is a lapja (persze ekkor nyert volna párral, nyilvánvaló, de ez mint lehetőség sem fordult meg a fejemben).
Tegnap jól nyomtam, szinte midnent visszanyertem, amit korábban elvesztettem, megint majdnem 50 dollárom volt, erre ma meg totál csőd, most van kb. 48. De most emiatt nem hagyom abba, hogy fél órán belül elvesztettem kb. 2 dollárt. Ha jól tűröm, akkor ez nem lejtő. (Ugye? :D )
Majd kikapcsolódásképppen gondolkozom a második feladványodon.

Impossible # 2009.08.20. 12:11

Lenne egy kérdésem: az alábbi leosztásban mit rontottam el? Szerintem semmit, mégis vesztettem.

Seat 9 is the button
Total number of players : 9
Seat 6: IM__Weasel ( $2.04 USD )
Seat 1: Indianer69 ( $2.06 USD )
Seat 5: Malle2607 ( $1.94 USD )
Seat 4: Polyk89 ( $1.15 USD )
Seat 9: SirCardTrick ( $0.37 USD )
Seat 7: derneddenic ( $0.90 USD )
Seat 2: drhorst27 ( $1.98 USD )
Seat 8: mariustarta ( $0.85 USD )
Seat 3: sashakuh ( $2.48 USD )
Indianer69 posts small blind [$0.01 USD].
drhorst27 posts big blind [$0.02 USD].
Dealing down cards
Dealt to SirCardTrick [ Qd Qc ]
sashakuh raises [$0.08 USD]
Polyk89 raises [$0.28 USD]
derneddenic folds
mariustarta folds
SirCardTrick is all-In [$0.37 USD]
Indianer69 folds
drhorst27 folds
sashakuh calls [$0.29 USD]
Polyk89 calls [$0.09 USD]
Dealing Flop [ 6h, 6c, 2d ]
sashakuh bets [$0.42 USD]
Polyk89 is all-In [$0.78 USD]
sashakuh calls [$0.36 USD]
Dealing Turn [ Td ]
Dealing River [ Js ]
sashakuh shows [ Th, Ts ]a full house, Tens full of Sixes.
Polyk89 doesn't show [ 8c, 8d ]two pairs, Eights and Sixes.
SirCardTrick doesn't show [ Qd, Qc ]two pairs, Queens and Sixes.
sashakuh wins $1.48 USD from the side pot 1 with a full house, Tens full of Sixes.
sashakuh wins $1.09 USD from the main pot with a full house, Tens full of Sixes.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.20. 13:28
Semmit nem rontottál. Mákja volt. Fogsz még veszteni AA-kal és K
  • okal is. Ez a szerencsefaktor része a dolognak.
Impossible # 2009.08.20. 13:54

Ha előttem emel valaki, és aztán azt (természetesen szintén előttem) megadja valaki más, akkor úgy kell vennem, hogy egyvalaki emelt előttem, és megjátszhatok lapokat bubi pártól felfelé, meg AK-t, vagy mivel megadta a másik, úgy kell venni, mintha az is ugyanannyit emelt volna, mint az előtte lévő, és csak KK, AA-t játszhatok meg?
És egy másik kérdés:
Mennyire kell komolyan venni egy 2BB emelést? Ezt is muszáj emelésként értékelnem?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.20. 15:59

A megadás nem számít emelésnek.

A minimális emelés "minbet" már nehezebb kérdés. Egyelőre azt javaslom, tekintsd emelésnek - és ennek megfelelően cselekedj.
Ha majd mögötted lesz vagy tízezer leosztás, és már az ellenfelek játékát is figyelni, értékelni tudod, akkor el fogod tudni dönteni, hogy mit jelent adott esetben a minbet. Ugyanis egyeseknél (gyenge játékosok) marginális lapot jelent, másoknál (trükkös fiúk) azonban éppenséggel valami nagyon nagyot: AA-KK; AK. Nyilván más a helyes lépés az egyik illetve a másik esetben.

Impossible # 2009.08.20. 16:50

Ok, köszi. Asszem nemsokára feljebb lépek egy limittel, mert ezt az NL2-t már nagyon unom, így nem lehet növelni a bankrollt, túl kicsiket nyerek. Felmegyek NL4-re.

bajussz # 2009.08.20. 16:53

nl2 és nl4 között nem 2 szint van? vagy duplán növekedik?

Impossible # 2009.08.20. 17:25

Seat 1 is the button
Total number of players : 9
Seat 1: MichseJK ( $0.57 USD )
Seat 5: SirCardTrick ( $0.34 USD )
Seat 8: Ushliy79 ( $3.49 USD )
Seat 9: camelshaft ( $1.64 USD )
Seat 7: fragosoforte ( $0.84 USD )
Seat 3: pierrrpaolo ( $0.95 USD )
Seat 4: stup4eg ( $1.60 USD )
Seat 2: sylfran ( $1.41 USD )
Seat 6: turkish791 ( $2.26 USD )
sylfran posts small blind [$0.01 USD].
pierrrpaolo posts big blind [$0.02 USD].
Dealing down cards
Dealt to SirCardTrick [ 9c 9d ]
stup4eg folds
SirCardTrick raises [$0.08 USD]
turkish791 has been reconnected and has 5 seconds to act.
turkish791 calls [$0.08 USD]
fragosoforte folds
Ushliy79 folds
camelshaft folds
MichseJK is all-In [$0.57 USD]
sylfran folds
pierrrpaolo folds
SirCardTrick is all-In [$0.26 USD]
turkish791 calls [$0.49 USD]
Dealing Flop [ 9s, As, 3h ]
Dealing Turn [ 4c ]
Dealing River [ Th ]
SirCardTrick shows [ 9c, 9d ]three of a kind, Nines.
turkish791 shows [ 8c, Tc ]a pair of Tens.
MichseJK shows [ Qd, Qh ]a pair of Queens.
MichseJK wins $0.44 USD from the side pot 1 with a pair of Queens.
SirCardTrick wins $1 USD from the main pot with three of a kind, Nines.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.20. 19:30

No, ez hiba volt. De most neked volt mákod - az is kell.

Bajusz, az NL2 azt jelenti, hogy 2 cent a nagyvak, az NL4 meg azt, hogy 4 cent. Lehetne olyan asztal ahol 3 - de nem tudok róla, hogy bárhol is lenne.
Ez végül is csak szokás kérdése.

Impossible # 2009.08.21. 07:57

kbs,

az leső feladványhoz írt egyik mondatodon elgondolkoztam tegnap este, és rájöttem, hogy nem értem.
"(Itt hibás a kísérőre való hivatkozásod, öt lap mellett már nincs kísérő.)"
Nem öt lap mellett gondoltam a kísérőt, hanem az 5 lapban benne (ott meg van). Hát nem? :)

Na tegnap este belekezdtem a második feladványon való gondolkodásba is. Hát nem egyszerű. Lenne hozzá néhány kérdésem:

  • a feladvány megoldásához SSS-stratégia alapján gondolkodjam (ez megkönnyítené a helyzetet), vagy ne? (Egyébként máshogy nem tudok...szóval nem tudom, akkor hogyan várhatod, hogy oldjam meg).
  • "33-as valahonnan középről megadtam az UTG2 egy nagyvaknyi emelését." Az egy nagyvaknyi MEGADÁSÁT adtad meg, nem? Ezt nem értem. Hát ha egy nagyvaknyit rak be, akkor az miért emelés??? Az megadás.
Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.21. 10:18

HA neki is ötöse lenne, akkor az öt lapban a mésik lapja - a kísérő - már nincs benne, az a hatodik lenne. Az öt lap AQKJ5.

A feladvány inkább logikai, mint stratégiai, mindegy, hogy SSS-ben gondolkodsz vagy nem. De inkább ne, hiszen egyikünk sem volt shortstack.

Az egy nagyvaknyi emelésen azt értem, hogy 25 cent volt a nyagvak, Villain pedig 50 centet rakott be. (Egyet emelt rá a nagyvakra.) Minbetelt, na!