Jogász Póker


Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.14. 21:52

De még döcög az SSS. Mint láttad, három vizsgált leosztásból kettőben eltért a standardtól. Pedig itt is úgy van, mint a művészetben: "aki fomabontó akar lenni, annak először jól kell ismernie a formát".

Impossible # 2009.08.15. 07:19

Ez a mondás tetszik. Ez kötődik konkrét személyhez, vagy inkább csak szólásmondás? (Egyébként nem szeretem sebészi pontossággal hozni a papírformát. Nem elég csak nagyjából?)

Impossible # 2009.08.15. 07:44

kbs,

még néhány kérdés, ha lehet. :)

  1. Mikor van nyitás a pot 2/3-ával? (Ez a PS anyagából nem világos.)
  2. Az első tétkör után, ha dob náhány játékos, akkor az ő figyelmen kívül hagyásukkal újra meg kell határoznom a pozíciómat (kezdő kéz táblázat), vagy az marad végig a pozícióm, amit az adott leosztás elején meghatároztam?
  3. Hogy "egy ellenfeled van", az azt jelenti, hogy mindenki más dobott?
  4. És amit a leginkább nem értek: "Ha a flop előtt emeltél, akkor húzókkal is játszhatsz." - Ennek a mondatnak mi értelme van? Ha ugyanis nem emeletem a flop előtt, az azt jelenti, hogy nemis vagyok játékban (azaz dobtam), mert "sosem adsz meg; ha játszol, akkor emelsz" (PS anyag ez is), vagyis ha a flop után még játékban vagyok, az azt jelenti, hogy a flop előtt emeltem. Szóval mi értelme van azt mondani, hogy "HA flop előtt emeltél, AKKOR húzókkal is"?
Impossible # 2009.08.15. 09:34

Seat 6 is the button
Total number of players : 9
Seat 2: RenoOey ( $1.18 USD )
Seat 8: SirCardTrick ( $0.34 USD )
Seat 5: SmithSX ( $2.03 USD )
Seat 1: famous_star4 ( $0.40 USD )
Seat 6: locaLunatic ( $0.81 USD )
Seat 3: pokerluser82 ( $5.01 USD )
Seat 9: realpinky999 ( $2.61 USD )
Seat 7: stvenom ( $0.40 USD )
Seat 4: szepard ( $2.03 USD )
stvenom posts small blind [$0.01 USD].
SirCardTrick posts big blind [$0.02 USD].
Dealing down cards
Dealt to SirCardTrick [ Qc Qs ]
realpinky999 folds
famous_star4 folds
RenoOey folds
pokerluser82 folds
szepard raises [$0.07 USD]
SmithSX folds
locaLunatic calls [$0.07 USD]
stvenom folds
SirCardTrick is all-In [$0.32 USD]
szepard folds
locaLunatic calls [$0.27 USD]
Dealing Flop [ 2s, 9d, 6h ]
Dealing Turn [ 7c ]
Dealing River [ 9c ]
SirCardTrick shows [ Qc, Qs ]two pairs, Queens and Nines.
locaLunatic shows [ Qh, Ah ]a pair of Nines.
SirCardTrick wins $0.73 USD from the main pot with two pairs, Queens and Nines.

_Wasp_ # 2009.08.15. 16:13

nincs mit hozzáfűzni, rendben van .... :)
ez abszolút sztenderd lejátszás, ha jönnek problémásabbak, akkor nyugodtan kérdezz, kbs-el csak összerakjuk majd :)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.15. 18:43

1. A flop után, ha senki nem emelt előtted, és

  • van legalább egy top párod minimum bubi kísérővel; vagy
  • egy ellenfeled maradt,
  • flushúzóval, sorhúzóval akkor, ha emeltél a flop előtt.

(Ha ez a 2/3 emelés elvinné a maradék zsetonod felét, akkor helyette all im. Többynire ez lesz a helyzet.)
2. A pozíció az induló,lap válogatásában veendő figyelembe, a flop után már nem számít. (SSS-ben legalábbis).
3. Igen.
4. Két esetben lehetséges, hogy nem emeltél, mégis játszol: te vagy a nagyvak, vagy valaki nagyobbat hívott, mint az összes zsetonod, és megadtad. Utóbbiban azonban a flop utáni emelés elev kizárt, ugye.

Ma megnyertem a PKR-en egy 860 fős omaha-freerollt.

Impossible # 2009.08.15. 19:01

kbs,

köszi!
Az 1-eshez annyit, hogy ezekre az esetekre all-in-t tanácsolnak, ezekután pedig írnak a kétharmad potnyi emelésről...szóval ezért nem világos, hogy most akkor a kétharmad potnyi emelés hogyan jön ide. Csúcs párral, felső párral, drillel, sorral, flössel és ezeknél jobb lapokkal all-in (OESD-vel és flösshúzóval - ha emeltem a flop előtt - szintén all-in), szóval ALL-IN, a 2/3 potról pedig ezután ír, csak azt nem tudom, hogy az milyen esetben alkalmazandó nyitás, ha egyszer all-in-t ajánlgat folyton. Szóval amikről írsz, azokban az esetekben all-in van, pont ezért nem értem, mégis mi marad, amikor kétharmad potnyi emelés van. Érted mi a problémám? :)

A 2-eshez: ha flop előtt dobnak pl. 2-en, az azt jelenti, hogy egy 9 fős asztalnál már egyáltalán nincsen korai pozíció?

3-ast, 4-est megértettem, kipipálva. Köszi. :)

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.15. 19:10

Nem, ezekre az esetekre nem allint írnak elő, hanem emelést. Az emelés pedig legyen 2/3 bank, ha elsőnek beszélsz, allin, ha előtted emelt valaki. (Ugyancsak allin, ha a zsetonod a licitkör elején legfeljebb fele a banknak - ilyenkor nem számít, mit csinált Villain.)

Ígértem, hogyx átküldöm azt az itinert, holnap tényleg megteszem. Most tolok egy éjszakai sessiont.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.15. 19:12

A 2-eshez: ha flop előtt dobnak pl. 2-en, az azt jelenti, hogy egy 9 fős asztalnál már egyáltalán nincsen korai pozíció?

Hagyd már a fenébe ezt a dolgot! A pozíciódat akkor állapítod meg, amikor megkapod a két lapodat. Akkor megnézed, hányan kaptak lapot még rajtad kívül, és hol ülsz ezek között. Ehhez semi köze annak, hogy aztán azok, akik kaptak lapot, mit csinálnak vele.

_Wasp_ # 2009.08.15. 19:19

mostanában rókáznom kell, ha a pókerre gondolok. kb fél éve sokat játszottam, és betelt vele a kobakom, nagyon alkalmi kocajátékossá silányultam vissza. :(


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.16. 10:28

Néha kell egy kis szünet. Én márcisuban pihentem vagy három hetet.

Impossible # 2009.08.16. 10:46

kbs,

ok, küldjed.

szurkeherceg@vipmail.hu

Ezekszerint valamit félreérthettem a PS oktatóanyagából, majd megnézem újra, de szerintem ugyanazt fogom találni, hogy all-in-t ajánlgat, aztán elkedz írni a 2/3-ad potnyi emelésről, amiről nem lehet tudni, hogyan jön oda...szerintem az a rész ott tök értelmetlenül van leírva, szóval ha küldöd, amit mondtál, az jól fog jönni, nehogy hülyeség rögzüljön, mert aztán marha nehéz átszokni.

A pozíció megállapításához pedig: tehát akkor úgy van, hogy csak a leosztás elején kell meghatározni pozíciót, később már nem? (Hiába dobnak - ezáltal lesznek kevesebben játékban - közben, az már nem számít a pozícióm szempontjából?)

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.16. 16:49

Azt hiszem, úgy fogalmaznak, hogy "lehetőleg all in". De azt bonyolult megítélni, hogy az aktuális ellenfél megad-e egy allint is. Ezért kezdőknek marad a szabály: 2/3 bank, és akkor allin ha ez a 2/3 több mint a maradék zseton fele.

Úgy van, nem számít. De - megjegyzem - ez a probléma abszolút mondva csinált. Ha ugyanis UTG vagy, senki nem is tud dobni előtted, mert te vagy az első. Ha UTG2 vagy, és az UTG dob, akkor - ha őjraértékelnéd a pozíciódat, mit kapnál? UTG2-t. Vagyis ugyanazt. És ez a helyzet az összes többi pozícióban is.
Tudniillik a pozíciót valójában nem az határozza meg, hogy hányan ülnek előtted, hanem az, hányan ülnek mögötted. Ezen pedig nem tud változtatni, ha előtted dobnak. Attól mögötted még ugyannyian következnek.
Magam épp ezért mindig az osztótól visszafelé számolom a pozíciómat.

Impossible # 2009.08.16. 17:42

kbs,

nade ha 9 játékosból (ahol ugye már eleve nincs UTG1) dob 2 játékos, akkor már egyáltalán nem lesz UTG, csak MP, CO, BU, SB, BB. És mivel így az UTG1, UTG2, UTG3 is kiesett, én meg még játékban vagyok, csak belső, hátsó vagy vak pozícióban lehetek, PEDIG a leosztás elején még simán lehettem UTG2 vagy UTG3 is. Szóval ha többen is dobnak, simán előfordul, hogy már nincsen korai pozíció. A kérdésem az, hogy játék közben is figyelned kell-e (azaz módosítanod kell-e) a pozíciómat, vagy csak a leosztásnál érdekes, hogy milyen pozícióban vagyok, és utána már nem érdekes?

Impossible # 2009.08.16. 17:44

Az előző hozzászólásom legutolsó mondatában össze-vissza kevertem az egyes szám első és második személyt, szóval annyi korrekcióval élnék most, hogy vedd mindet egyes szám első személyben írottnak az érthetőség kedvéért, köszi. :)

Impossible # 2009.08.16. 18:22

Ha nem jött volna flopon 8-as, akkor is helyes lépés lett volna all-in menni?

Seat 5 is the button
Total number of players : 9
Seat 3: Fira1981 ( $2 USD )
Seat 8: JNPP666 ( $3.42 USD )
Seat 4: Reiner991 ( $1.93 USD )
Seat 2: RuudolfAA ( $0.67 USD )
Seat 6: SirCardTrick ( $0.35 USD )
Seat 1: ZaNNiN ( $1.97 USD )
Seat 9: annepok ( $3.80 USD )
Seat 7: babaja999 ( $1.26 USD )
Seat 5: guzatti ( $3.48 USD )
SirCardTrick posts small blind [$0.01 USD].
babaja999 posts big blind [$0.02 USD].
Dealing down cards
Dealt to SirCardTrick [ 8c 8h ]
JNPP666 folds
annepok folds
ZaNNiN raises [$0.06 USD]
RuudolfAA folds
Fira1981 folds
Reiner991 folds
guzatti folds
SirCardTrick raises [$0.11 USD]
babaja999 calls [$0.10 USD]
ZaNNiN calls [$0.06 USD]
Dealing Flop [ 8s, 5h, Ad ]
SirCardTrick is all-In [$0.23 USD]
babaja999 calls [$0.23 USD]
ZaNNiN folds
Dealing Turn [ 2h ]
Dealing River [ 6c ]
SirCardTrick shows [ 8c, 8h ]three of a kind, Eights.
babaja999 shows [ Ac, Th ]a pair of Aces.
SirCardTrick wins $0.78 USD from the main pot with three of a kind, Eights.

Impossible # 2009.08.16. 18:30

Ja most látom, hogy el kellett volna dobnom azt a 8-as párt, én meg ráadásul emeltem vele, pedig előttem emeltek. Akkor csak szerencsém volt megint. Francba. Valamit megint elnéztem. :D

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.17. 08:22

PEDIG a leosztás elején még simán lehettem UTG2 vagy UTG3 is.

Hogy a fenébe lehettél volna, ha egyszer az osztótól visszafelé a harmadik helyen ülsz? Ott csak MP1 lehetsz, és semmi más.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.17. 08:30

Ahogy mondják: rossz lépés - de a legjobbkor. :)
Ha nincs a szet, akkor a flop után nem indokolt a push, hiszen a lapod nem felső pár vagy jobb, és a bank 36 cent, ami nincs kétszerese a maradék 23 centednek.

Amúgy nem volt olyan nagy hiba a flop előtti emelés - de kevés zsetonnal tessék SSS-t játszani. A szerint pedig a 88 emelés után dobó.
Ha pedig olyan lapod lett volna, amivel emelhetsz - JJ+; AK - akkor all in. Megjegyzem a minimum emelés általában hiba. Akár SSS, akár nem.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.17. 08:31

Jelentem az este új egyéni rekordom született az egy versenyen elért legnagyobb pénzdíj terén.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.17. 13:57

Kis rejtvény. Főleg Zolinak.

52o lappal nagyvakként maradtam játékban, miután egy ellenfél limpelt, mindenki más dobott.
Az asztalra AKQJ3 lapok kerültek. (Színük nem számít, nem volt köztük három egyforma.) Mindketten végig passzoltunk. A river után én mutattam elsőnek, és őszinte meglepetésemre nyertem.
Mije volt Villainnak? (Ez az a ritka eset, amikor biztosat lehet tudni, bár nem mutatta meg.)

A másik nem ennyire biztosan, de nagy valószínűséggel (szűk range-dzsel) megoldható az is.

33-as valahonnan középről megadtam az UTG2 egy nagyvaknyi emelését. (bank: 55 cent) Itt is ketten maradtunk, és riverig passzoltunk.
Az asztal (ebben a sorrendben): AJJQ3.
A riveren a plaja hivott 15 centet. Én meg allin hívtam a maradék 1,5$-jával. És megadta, Klárikám! Itt is nyertem.
Mije lehetett Villainnak, amivel van valami értelme a megadásának? És miben hibázott?

Impossible # 2009.08.18. 09:28

"Hogy a fenébe lehettél volna, ha egyszer az osztótól visszafelé a harmadik helyen ülsz? Ott csak MP1 lehetsz, és semmi más."

kbs, honnan veszed, hogy ott ülök?? Bemásolom mégegyszer:

"ha 9 játékosból (ahol ugye már eleve nincs UTG1) dob 2 játékos, akkor már egyáltalán nem lesz UTG, csak MP, CO, BU, SB, BB. És mivel így az UTG1, UTG2, UTG3 is kiesett, én meg még játékban vagyok, csak belső, hátsó vagy vak pozícióban lehetek, PEDIG a leosztás elején még simán lehettem UTG2 vagy UTG3 is. Szóval ha többen is dobnak, simán előfordul, hogy már nincsen korai pozíció." Hol ülök én visszafelé az osztótól a harmadik helyen??? Én ilyet nem írtam. :D Az a kérdés továbbra is, hogy játék közben módosítanom kell-e fejben a pozíciómat, vagy az marad végig, amit a legeljén megállapítottam? (Szerintem módosítanom kell, mert ha leglaább 2-en dobnak, az azt jelenti, hogy UTG pozícióból már egyáltalán nincsen, vagyis UTG már nem lehetek, ha meg mégtöbben dobnak, lehet, hogy MP se lehetek, és ugye a pozíciótól függ, milyen lapokat játszhatok meg, tehát fontos, hogy most akkor a pozícióm játék során változhat-e vagy sem.)

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.18. 10:40

A példa kedvéért mondtam. Valahol csak ülsz, és nem mászkálsz el leosztás közben.

Inkább a rejtvényt próbálnád megfejteni.

(Logikából, ugye, fel voltál mentve?)

Impossible # 2009.08.18. 11:22

Nekünk sajnos már nem volt logika tárgyunk. Majd megfejtem, ha válaszoltál a kérdésemre. :D Valahol ülök, igen. :D Például ülök UTG2-ben, aztán később dob a 9-ből 2 játékos. 9 játékos esetén eleve nincsen UTG1, ha dob 2 játékos, akkor elhagyjuk UTG2-t és UTG3-at, azaz UTG pozíció egyáltalán nem lesz az asztalnál. Ez azt jelenti, hogy már nemcsak bubi pártól felfelé játszhatok meg lapokat, meg nemcsak AK-t, hanem ennél akár jóval többet (mivel már csak vagy belső vagy hátsó vagy vak pozícióban lehetek). Nade ha a pozíciót csak egyszer, a leosztáskor kell meghatározni, később pedig nem, akkor az előbb leírtak nem igazak. Ezért kérdezem, hogy hogyan kell nézni a pozíciót: a leosztásnál meghatározottat később nem kell módosítanom fejben (azaz az marad végig, am iaz elején volt), vagy pedig módosítanom kell fejben a játék során. Ez a kérdésem.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.18. 11:29

Jaj. Szerintem olvasd el amit írtál, gondold át. És be fogod látni, mekkora marhaság. De ha nem megy, levezetem. Hiába, a tanári múlt.