Nem együttműködő közös képviselő


Majordomus # 2024.08.28. 21:16

Hát a Földhivatali iratmásolás gyorsabb.Egyébként a közös képviselőnek nem kötelessége neked esetenként 109 oldalas Alapíró Okiratot meg szmsz-t másolgatni. Ott ahol nincs digitálisan tárolvaezek az iratok és nagy az épület,ez eléggé macerás munka.

osztap # 2024.08.28. 16:35

lehet valamit tenni ellene jogi úton
Természetesen, fél-egy éven belül lesz is ítélet a bíróságon, ha megnyered, akkor néhány hónapon belül végrehajtja a végrehajtó.
Vagy tovább noszogatod a kk-t. Vagy iratmásolatot kérsz ezekről az iratokról a földhivatalban, ahol kb. egy héten belül kiadják, pár száz forintért.

Ezt komolyan meg lehet csinálni?
Mint a mellékelt ábra mutatja, igen.

drbjozsef # 2024.08.28. 16:33

Ezt komolyan meg lehet csinálni?

Úgy tűnik neked, hogy nem?

LipT # 2024.08.28. 16:28

Sziasztok! Ingatlan eladásnál a kk nem adja ki nekem az alapító okiratot és szmsz-t, melyet a vevő kifejezetten kért a szerződéshez. Emiatt a holnapra tervezett időpontot el is kell halasztanunk. 2 hete próbálom, e-mail, sms, telefon, személyesen...mára megesküdött hogy küldi. " 20 percen belül küldöm, jajj még nem értem be, jajj lerobbantam" teljesen szürreális az egész...lehet valamit tenni ellene jogi úton? Ezt komolyan meg lehet csinálni? :D

Szotyis # 2024.08.26. 17:51

Bánni Te fogod, hidd el...Én az utórengéseket fejben lerendezem, de neked nem fog menni. :DD

Szomorú örökös # 2024.08.26. 17:37

Nem megy a szövegértelmezés mi?

És neked a normális kulturált hangnem? Már az elején is híján voltál.
Mostanra viszont kimutattad az igazi fogad fehérjét, idő kérdése volt.
Megértem, hogy a közös képviselő is miért így bánik veled.
Ha normális hangnemben írogatnál, akkor semmi gond nem volna,
de így sajnos még bánni fogod ezt az egész délutánt egy életen át.

Szomorú örökös # 2024.08.26. 17:28

alig vagyok 40 és állítólag nem is nézek ki annyinak
Ehhez képest 50 éve tiéd a lakás...érdekes!
Mondom én, hogy jobb, mint egy kabaré. :D :D :D

Szomorú örökös # 2024.08.26. 17:19

Szotyis

Több, mint 50 éve a tulajdonunkban van a lakás...
Biztosan jól éreznéd magad egy büntetőügyben elítélve, így minimum a 70-hez közelítve?
Én a helyedben inkább bocsánatot kérnék! De már látszik, hogy ezt nem fogod bevállalni.
Csakis a kocsmai stílusú hangnem megy neked, mert ennyire vagy csak bátor, a szád nagy, nem több.

Szomorú örökös # 2024.08.26. 17:03

Majordomus

Engedd el. Igazad úgysem lehet
Majd megoldja a sorsát a moderátor holnap. A többi kérdésre meg választ kap a bíróságon.
Minden kocsmai stílusú hozzászólása lementve, hiába törli magát, akkor is nyoma van már.
Ő még nem tudja, hogy ennek komoly eredménye lehet a bíróságon, főleg, hogy elítélik.
Ugyanis ott már a nekem intézett hozzászólásai stílusa a téma, nem a közös képviselővel fennálló problémája. :-)

Szomorú örökös # 2024.08.26. 14:26

Szotyis

Ha már nekem nem hiszel, akkor olvasgass egy kicsit, ez is innen származik, kicsit lejjebbről:

https://www.jogiforum.hu/…szankciorol/

Csak szólok, hogy volt itt már hozzád hasonló nagy arcú emberke, aki arcozott, szemétkedett velem,
aztán egyszer csak később nyilatkoznia kellett az illetékes járásbíróság felé. Szeretnéd? Ugye nem?
Szóval bocsánatot kérsz, vagy indul az eljárás? Az már más kérdés, hogy régen eldőlt, érdemes-e bárkinek válaszolnia még neked.

Szomorú örökös # 2024.08.26. 11:34

Szotyis

Ha már lehazugoztál nyilvánosan - vállalva ennek az esetleges jogi következményeit is - gondoltam kicsit összefoglalom, hogy kettőnk közül ki is itt az, aki folyamatosan hazudozik.

2024.08.25. 08:43
a továbbiakban nem hajlandó készpénzátutalási megbízást (sárga csekket) rendelni az OTP-től.
Állítása szerint megszűnt az OTP-ben a sárga csekkes fizetés és ez az oka a hozzáállásának.

Te magad állítottad, hogy az OTP-ben megszűnt a sárga csekkes fizetés, mert csakis a postán lehet befizetni. :-D

2024.08.25. 18:29
Az OTP-nél 0,6% (de minimum 1500 Ft) a készpénzbefizetési díj.

Miután én is utánajártam - és (ellenben veled) elismertem, hogy társasházi számlánál, mivel az nem lakossági számla, valóban létezik ilyen költség. Azonban ez a hatalmas összeg is cáfolva lett, leírtam a valós díját, ami ugyebár 0,06% min. 322 Ft. Ergo ez sem felelt meg a valóságnak.

2024.08.25. 19:46
Lakossági számlára való befizetés után is díjat kell fizetni. Csak abban az esetben nem, ha a saját számládra fizetsz be.....Egy esetben ingyenes a kp befizetés, ha automatáról fizetsz be úgy, hogy van OTP-s számlád.

Ezt is cáfoltam a belinkelt OTP-s hirdetménnyel, mivel az én Bázis számlámon semmilyen befizetési költség nem szerepel, mindegy, hogy pénztárban vagy az ATM-nél fizetem be.

Ezek után várom a nyilvános bocsánatkérést, vagy garantáltan jogi következményei lesznek!

Szomorú örökös # 2024.08.26. 10:15

Szotyis

Senki nem kérte, hogy itt akadékoskodj! Takarodj már innen!
Ismételten megkérlek, hogy ezt a kocsmai stílust, hangnemet otthon gyakorold, ne itt.
Szerintem mivel kiderült a folyamatos hazudozásod, akár te is eltűnhetnél végre.
Létezik ám olyan opció, hogy regisztráció törlése. Ha te nem, akkor majd a moderátor megteszi.

Szomorú örökös # 2024.08.26. 10:07

Szotyis

A stílus maga az ember! Ahogy ide írogatsz, az már nem nyilvános fórumra való, hanem a kocsmába.
Köszönjük a bemutatkozásodat! Szerintem akár törölhetnéd is magad innen, ha másként nem megy.

Szotyis # 2024.08.26. 05:56

Szomorú örökös,
Kérlek menj az OTP honlapjára és olvasgasd végig a hirdetményeket. Olyan dolgokat állítasz, amit én is. Egy esetben ingyenes a kp befizetés, ha automatáról fizetsz be úgy, hogy van OTP-s számlád. Tehát, ez sokunknak kilőve. Képzeld, a közös képviselő nálunk is ingyen fizet be a ház számlájára készpénzben, mivel Ő kezeli a számlát, ezért a számla kvázi tulajdonosának számít. Nem értem mi az Istenért rugózol még mindig az OTP-n, mikor személyesen világosítottak fel ezekről a dolgokról a múlt héten egy fiókban. Nem fogsz tudni meggyőzni az ellenkezőjéről.

Szomorú örökös # 2024.08.26. 03:58

Szotyis

Én nem tudom, hogy honnan informálod magad, de örülnék, ha legalább egy hivatkozást ideraknál erről.
A sárga csekket a mai napig meg lehet rendelni az OTP-től és postán be lehet fizetni.

Elnézést, hogy nem voltam egyértelmű: a közös képviselő szüntette meg a sárga csekk lehetőségét.
Szerintem neked ő is így mondta, csak te értetted úgy, hogy teljesen megszűnt.
Egyébként nem értem, hogy miért is tiltakozol ennyire a sárga csekk ellen, holott sokkal kényelmesebb pl. csoportos beszedési megbízást adni a közös költségre a bank felé. Csekk csak azok ragaszkodnak és szeretnek csak befizetni, akik egyrészt nagyon ráérnek és imádnak sorban állni azon kevés posták egyikén, ami még nyitva van. Másrészt pedig rendre minden hónapban tologatják a befizetést, soha nem időben fizetnek. Pedig minden ütemezhető, ha az ember megtanul korrektül bánni a pénzzel.

Lakossági számlára való befizetés után is díjat kell fizetni.
Csak abban az esetben nem, ha a saját számládra fizetsz be.

Nézz nyugodtan utána, nekem 2018-ban változott a számlám bázis webkártya számlára,
ott semmilyen készpénzbefizetési díj nincs akkor sem, ha más fizeti be a számlámra készpénzben.
Erről az egyik közös képviselő tudna nyilatkozni, akinél rendre előfordul, hogy nem átutalja az összeget,
hanem bemegy a fiókba és ott rendezi készpénzes befizetéssel - egyértelműen költségcsökkentési okokból.
Máskor nézz előbb utána, mielőtt ilyet állítasz! ;-)

Szomorú örökös # 2024.08.25. 19:29

Szotyis

Eddig jó volt a csekk és arra hivatkozott, hogy megszűnt a sárga csekk. Ez pedig hazugság.
Nem hazugság. A társasházi közös költség befizetéseknél szűnt meg a lehetőség és ez viszont való igaz.

Az OTP-nél 0,6% (de minimum 1500 Ft) a készpénzbefizetési díj.
Én kérek elnézést, de nekem nem társasházi számlám van, nyilván ott van ilyen költség. Nekem lakossági számlám van, ott egy fillérbe nem kerül a készpénzbefizetés. Nem számít, hogy automatában vagy a pultnál fizetek be. Egyébként meg valahol megértem a közös képviselőt. Eddig a társasház - pontosabban akkor is a lakó, csak közvetve ugyebár - fizetett azért, hogy sárga csekken lehessen befizetni a pénzt. Most, hogy nem engedi ezt, mindenki a saját bőrén érzi, mibe is kerül ez valójában.

Majordomus # 2024.08.25. 19:14

bocsi torök klaviatura

Majordomus # 2024.08.25. 19:12

Szotyis
A közös képviselőt dícséret illeti ezért!
.
Én mm ár sehol nem rendelek sárga csekket és minden tájékoztatóban bejelentem hogy jövőre ez a lehetőség megszűnik. Egy 65 lakásos épületnél évente kb. 200 ezer ft a bankköltség,ennek jóvrésze a "postai közreműködői díj". A bénik és bácsik nyugdíjfizetés után sorba állnak a postán és befizetik a sárga csekket. Ez 456 ft/befizetés,az MBH banknál ennél is több.

Közöktem hogy jövőre a jözös jöltség nem változik,de aki postán fizet annak 700 ft-al emeljedik/hó.
Mindenkinek van folyöszámlája,a nyugdij is arra megy,adjon a számkáhán egy állandó megbízást és pont.

Meg kellene érkezni már 2024-be!

Szotyis # 2024.08.25. 18:29

Szomorú örökös,
Az OTP-nél 0,6% (de minimum 1500 Ft) a készpénzbefizetési díj. Többek között ezért is vagyok kiakadva ezen az egész sztorin. A ház számlája OTP-s.

Szomorú örökös # 2024.08.25. 18:05

osztap

befizetni a pénzt a számlára nincs ingyen
Ez nettó marhaság! Pl. az OTP-nél nem kell érte semmit se fizetni.
És tudtommal a legtöbb banknál ez ugyanígy van.

osztap # 2024.08.25. 15:34

Saját hatáskörben MEG IS VÁLTOZTATHATJA az eddig szokásos rendet?
Szerintem igen - ha korábbi SZMSZ vagy közgyűlési döntés a csekkről. Nemrég egy hasonlót láttam, ott a kk a készpénzes befizetés lehetőségét szüntette meg (addig havonta egyszer a társasház pincéjében vette át a közös költséget). Ez neki macera és kockázat volt (őrzés), a társasháznak meg költség (befizetni a pénzt a számlára nincs ingyen). SZMSZ, közgyűlési határozat meg a szerződése nem írta elő, hogy ezt biztosítani kell. Páran morogtak, de nem voltak hajlandóak fizetni ezért külön, a kk-t meg nem akarták leváltani, szavazásra sem került a közgyűlésen. Azóta mindenki banki átutalással vagy a bankfióki befizetéssel fizet.

Szotyis # 2024.08.25. 15:12

drbjozsef,
Több, mint 50 éve a tulajdonunkban van a lakás... Eddig jó volt a csekk és arra hivatkozott, hogy megszűnt a sárga csekk. Ez pedig hazugság.

drbjozsef # 2024.08.25. 15:05

osztap,

Igen, igazad van, nem kötheti, azzal kiegészíteném, hogy kicsit késnék vele, és nyomasztanám a közös képviselőt vele, de azért befizetném valahogy 90 napon belül.

De egyébként azért visszakérdeznék : a kérdező valszeg nem most pottyant bele a társasházba. Ha eddig szokásos befizetési mód volt a sárga csekk, akkor milyen jogon mondja azt a közös képviselő, hogy mostantól nincs és punktum (mondom : személyes véleményem, hogy tegye, ha máshogy nem lehet kikényszeríteni a középkorból az embereket) ? Saját hatáskörben MEG IS VÁLTOZTATHATJA az eddig szokásos rendet?

osztap # 2024.08.25. 14:51

semmi joga nem volt megfosztani ettől a befizetési lehetőségtől
Ha nem volt közgyűlési határozat vagy nincs az SZMSZ-ben olyan passzus, ami kifejezetten engedi a csekkes befizetést, akkor minden joga megvolt. Miért? Tht. 27. § (2). A kk ügyintéz. Azaz törvényi kötelességét és a közgyűlés határozait (itt: a közös költség beszedését) végrehajtja, és ennek érdekében minden apró dologról, amiről nincs jogszabály vagy közgyűlési határozat, dönt és azokban eljár. Nem tetszik? Közgyűlési határozat utasíthatja.

mostantól nem fizeted be a közös költséget mindaddig, amíg meg nem érkezik számodra a sárga csekk.
Ezt nem ajánlom, mert hamarosan nem a sárga csekk fog érkezni, hanem az FMH. A tulajdonos köteles közös költséget fizetni. Sem a Ptk., sem a Tht nem engedi, hogy a kötelessége teljesítését csekkhez kösse.

Szotyis # 2024.08.25. 13:58

drbjozsef,
Így fogok tenni, köszönöm!