Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


B.Trixi # 2021.03.23. 13:49

Ennek az értelme: befizet, majd visszakapja ez eddig ugye =0. Értékesítés esetén jut nagyobb összeghez, de ez rizikós, mert mit akarhat a többi tulajdonos?

B.Trixi # 2021.03.24. 08:21

papinianus88
Bemásoltam:Kérlek nézz rá, ez normális hogy így van fenn még a honlapon az eset? A minimálárként már a második szakaszban megkövetelt összeg van, a licit az első szakaszé és 16.00 óra szerepel zárásként.

Az ingatlan területe 1428 m2, közforgalmi közlekedéstől való távolsága 5 m, a helyben szokásos teleknagyságnak megfelel, vezetékes víz (fúrt-ásott kút), villany és gáz van. A talaj minősége kötött, növényzete elhanyagolt, gazos, kerítés van, anyaga kő és vas. A főépület földszintes, készültségi foka 100 %, alapozás nincs, szigetelés nincs, felvizesedett, falazata vályog és sóskúti mészkő, tetőszerkezete cserép, életkora kb. 80 év, pince nincs, alapterülete kb. 100 m2. Az épület állaga gyenge. Az épület fűtése egyedi gáz konvektorral történik, vezetékes víz, gázellátás és villanyellátás van. A ház láthatóan lakatlan, évek óta elhanyagolt állapotban van.
...
Végrehajtási ügyszám:
164.V.0713/2017/261
Kikiáltási ár:
3 850 000
Minimál ár:
2 695 000
Aktuális licit:
3 465 000
Árverés tervezett vége:
2021-03-21 16:00:00

B.Trixi # 2021.03.24. 08:23

Bocsánat, a leírás nem volt szándékos, csak még mindig zaklatott vagyok miatta.

papinianus88 # 2021.03.24. 08:33

Megnéztem az oldalon, és valóban a befejezettnél úgy írja, mintha nem az első szakasz minimálára alapján tartotta volna az aktuális licitet, hanem a második szerint. A licitnaplóban is csupán egy érvényes ajánlat van, ahogyan említetted. Az OTP-n kívül csak másik végrehajtást kérőnek MKB, valamint a társtulajdonosnak lehetett opció a licitálás. Azért a hirdetmény alapján csak a tőkék kb. 19.000 Euro, ill 43 misi forintban. Gondolom úgy kalkuláltak, hogy nem lesz árverező. Amennyiben megtudod ki a nyertes, akkor esetleg egyezkedj velük. Habár vélelmezem, hogy ők fognak megkeresni téged, mit tudnának kezdeni a 2/8-ad tulajdoni hányaddal? Nem érdekük.

B.Trixi # 2021.03.24. 09:07

papinianus88
Köszönöm a választ. Megnéztem pár lezárult árverést és mindenhol az utolsó licit ideje plusz öt perc volt a tervezett árverés vége és az adott összeg. Ebben az esetben viszont az eredeti 16.00 szerepel, holott 16.03 nak kellett volna lennie. Írásban postai úton panasszal éltem és felülvizsgálatot kértem.

gerbera317 # 2021.03.24. 09:10

Ha a licit előbb zárult, mint az utolsó vételi ajánlat + 5 perc, akkor az ez elleni kifogás alapos. Arra legyen gondod, hogy az a "panasz" végrehajtási kifogás legyen, és formailag is legyen rendben, tehát a jogsértő intézkedést (licitnapló lezárását) követő 15 napon belül érkezzen, és az illeték is legyen megfizetve.

B.Trixi # 2021.03.24. 12:28

gerbera317
Idézem, amit ítram, ez nem jó? Árverés helyett végrehajtást kellett volna írnom?
Végrehajtói ügyszám: 164.V.0713/2017/261, miatt lefolytatott árverés ellen panasszal élek és felülvizsgálatot kérek.
Az a tény, hogy megjelent a második szakasz minimálára, alátámaszthatja, hogy 16.00 kor zárták az elsőt?
Ajaj, milyen illetéket kell fizetnem és honnan tudom, hogy mennyi az?

gerbera317 # 2021.03.24. 12:43

Miért kell mindent túlfogalmazni? Nehéz leírni azt a kifejezést, hogy "végrehajtási kifogás": "a licitnapló törvényt sértő, idő előtti lezárása miatt végrehajtási kifogással kívánok élni"?
A végrehajtási kifogás illetéke 15 ezer forint, amit visszakapsz, ha a kifogást alaposnak találják.

B.Trixi # 2021.03.24. 12:58

gerbera317
A történet csavarja, hogy a végrehajtó telefonban azt mondta, hogy a licitnapló 16.03-ig nyitva volt. Az előzőkben bemásolt honlap szerint viszont 16.00-ig és váltott is a második szakasz minimál árára.

gerbera317 # 2021.03.24. 13:29

A végrehajtó letölt a végén egy licitnaplót, azon rajta van az is, mikor lett lezárva. Az árverés köszönő oldalán valóban csak a tervezett vég szerepel, de ez soha nem is változott korábban sem, ha hosszabbításra került sor. a minimálárat viszont valóban átfordítottan a következő szakaszéra a rendszer.
Ez technikai kérdés. Nem volna hátrány, ha akkor és ott, a nagy licitpánikban készítettél volna néhány képernyőfotót, többek között arról, hogy a licitnapló lezárása előtt megtagadta a rendszer a vételi ajánlatod befogadását.

B.Trixi # 2021.03.24. 13:45

Megnéztem néhány más lezárult árverést. Ahol az utolsó pillanatban és azt meghaladóan licitálás zajlott, kivétel nélkül mindenhol az utolsó licit idő plusz öt perc volt kiírva a tervezett végnek.

gerbera317 # 2021.03.24. 14:46

Igen, úgy tűnik, hogy ennek hatása van a köszönő oldalon feltüntetett adatokra is. Márpedig a te árverésednél nem tükröződik a licitnapló tartalma ott, kívül.

B.Trixi # 2021.03.25. 08:50

Szerintetek ilyen képlet alapján van esélyem fordítani a helyzeten?

B.Trixi # 2021.03.25. 08:57

Ha bank vette meg a részt, mennyi idöbe telhet, hogy jelentkezik nálunk? A jogerős végzés után azonnal szerettünk volna foglalkozni az ingatlannal.

B.Trixi # 2021.03.25. 11:23

Tisztelt Szakértők!
Kérlek, még erre az egyre válaszoljatok!
Egy nagyon fontos kérdés, amiben bizonytalan vagyok. Jól cselekedtem? Amikor megjelent a licitösszeg, én mint előárverezésre jogosult, nem összeget kellett írnom, ezért az "Elfogadom az ajánlatot" gombot nyomtam. Utána jött a nem licitálhatok, mert letelt a licitidő.

gerbera317 # 2021.03.25. 14:33

Én felhívnám az mbvk helpdesk-jét, mert azok tudják megmondani, hogy ez hogyan működik pontosan. Szemantikailag az árverési vételi ajánlatnál "elfogadom" ugyanaz, mint a "tartom", de ki tudja, hogy a webes programozók milyen nyelvészeti ismeretekkel bírnak.

B.Trixi # 2021.03.26. 08:32

Köszönöm a választ.
Elküldtem az illetékbélyeges levelet. Utólag vettem észre még egy hibát. Az árverés kezdetekor, mint előárverező tettem egy licitet a harmadik szakaszra vonatkozó összeggel. A rendszer érvénytelen licitnek vette. Ez sehol nem szerepel a licitnaplóban, holott más árveréseken is történt hasonló és ott jobbramutató nyíllal közli a rossz összeget. Tehát a licitnapló is hibás. Sajnos ez a hiba a levélben nem szerepel.
Ezt azért írtam ide, hogy más, hasonló cipőben járónak figyelmébe ajánljam.

papinianus88 # 2021.03.26. 08:56

Trixi:

Nem lehetséges, hogy az első licited azért lett érvénytelen, mert nem konkrét összeget jelöltél meg, hanem a "még nem létező" minimálárat akartad tartani? Ezért visszadobta a rendszer.

Ettől függetlenül az utolsó kör az érdekes, de keresd meg a helpdesket a Magyar Bírósági Végrehajtói Karnál.

gerbera317 # 2021.03.26. 18:09

Hát igen. A minimálárat első ajánlattevőként nem "tartani" kell, hanem bekínálni.

Csuklósbusz # 2021.03.29. 09:27

Végrehajtó hiába írt a helpdesknek 1 hete, azóta sem tudták megjavítani az árverést, azóta hallgatnak mint a sír.

Tehát aktiváltam egy folyamatos árverést, de valamit elrontott a végrehajtó mert a kikiáltási árnál kisebbet nem vesz be, márpedig a 3. szakaszban ugye már ez alatt vagyunk.

Holnap fog lejárni az árverés, de még mindig nincs a rendszer szerint érvényes licit.

Nos mit fog vagy mit léphet erre a VH?

Én ha nem lesz sikeres az árverés akkor két dolgot akarok.

Árverésen kívüli vételi ajánlat, annyiért amennyiért átvételi eljárásban volt előtte tehát olcsóbban.
Tavaly volt 3 árverés, aztán 1 átvételes, aztán folyamatos amit én aktiváltam és végigfutott a 3 szakasz, vélhetően holnap lezárul egyedüli ajánlatként érvénytelen licittel, de ez még nem biztos, sokan az utolsó 5 percben lépnek.
Szóval ennyi árverés után nem lehet megegyezni olcsóbban? :-)

Vagy ha nem akkor vissza az előleg? :-)

papinianus88 # 2021.03.29. 09:40

akarok

...

ügyszámot megírnád?

gerbera317 # 2021.03.29. 09:47

ennyi árverés után nem lehet megegyezni olcsóbban?
Nem lehet. Mindenképpen kell hozzá az adós, tehát a te kis külön bejáratú szándékod önmagában kevés. És ha a felajánlott vételárból nem elégíthető ki valamennyi követelés, akkor a végrehajtást kérők is kellenek hozzá. És a végrehajtó nem fogja ezt neked megszervezni, hanem - teljesen jogosan - azt fogja mondani, hogy tettél volna érvényes vételi ajánlatot a kiírt árverésen, baxi.
márpedig a 3. szakaszban ugye már ez alatt vagyunk.
Hát kínáld be akkor az érvényes minimálárat, baxi, és máris lesz olyan!

papinianus88 # 2021.03.29. 09:57

Csuklósbusz még mindig úgy gondolja, hogy itt a kiskapukat és a mutyit kell keresni. Adós nélkül mire mész barátom?

Vagy az utcán is megtetszik egy autó, a borítékban hagyod, amennyit gondolsz és elviszed?

Ez még talán kis vidéki falvakban (pl Óbánya) működik, hogy a levendula szörp és az akácméz becsületkassza alapján vihető.

Csuklósbusz # 2021.03.30. 13:42

Amit bevenne árat azt nem tudnám kifizetni, nomeg mikor a jelenlegi árat is össze kell kaparnom?

De még mielőtt félreértenétek, nem becsületkasszával akarom megvenni, hanem előtte ki volt írva átvételesként x árral.
Ha átvételesként x árral megvehette volna a bank akkor én annyiért miért nem vehetem meg?

Tulajdonosok csak "dologi" adósok, társfedezetként aláírtak tehát elvileg csak az ingóságuk erejéig felelnek. Sőt valahogy így örökölték, szóval az ingatlan jogi státusza legalább olyan necces mint amibe most belefutottam. Minden rész terhelt de csak 1-et árvereznek most, lehet meg is lehetne beszélni az adóssal. Nekik tökmindegy (elvileg) mennyiért megy el.

Végrehajtó baxi csak annyit szervezzen meg hogyha teszek egy 3. szakaszbéli árajánlatot akkor bonyolítsa le az árverést. Alapvető feladata lenne, ez az Ő felelőssége akkor is ha én mondjuk észre se veszem hogy nincs érvényes ajánlat.
De észrevettem, jeleztem neki időben.

Ennek ellenére lement az árverés érvényes licit nélkül. Azóta sem jött se e-mail se semmi hogy ilyenkor mi van? Menjek aláírni vagy jön vissza a foglaló? Telefont se veszi fel.
Ügyszám ment priviben.

papinianus88 # 2021.03.30. 13:50

mert az átvételi csak a végrehajtást kérőkre vonatkozoTT (múltidő, mert már január elsejétől megszűnt az átvételi eljárás)
Tehát a törvény így rendelkezett, azért nem.

dologi adós, ha végrehajtási joggal terhelten veszi meg az ingatlant, az ingatlannal felel a végrehajtást kérőnek a követelés kielégítéséért, azaz árverezhető.

Ha nem kapsz felhívást, hogy a sikeres árverés alapján, akkor vajon mit akarsz aláírni? :) ha a licitnaplón nincs érvényes ajánlat, akkor sikertelen lett az árverés. Majd kitűzi gondolom újra a folyamatos árverést és legközelebb rájön arra, hogy mi volt a bibi. (mert nem atomfizika)

Az előleget pedig ugyanarra a számlára ahonnan utaltál, visszautalja.