Tanulmányi szerződés.


bonny # 2024.09.06. 16:13

Tisztelt fórumozók!
Néhány hónapja autóbuszvezető tanulói munkaviszonyt létesítettem a BKV-nál. A szóbeli tájékoztatás, valamint a cég által kiadott toborzó anyagnak megfelelően tanulmányi szerződést kötöttem a \"D\" kategóriás jogosítvány, valamint a munkavállaláshoz szükséges GKI képesítés megszerzésére, melyben vállaltam, hogy a jogosítvány megszerzéséért cserében két évig, a GKI-ért cserében egy évig a cég munkavállalója maradok (nem adódik össze, nem 2+1 év). Amennyiben két évet megelőzően én mondok fel, úgy a támogatás időarányos összegét egy összegben vissza kell fizetnem. A munkaviszony és a tanulmányi szerződés megkötését megelőzően azt a tájékoztatást kaptam, hogy a képesítések megszerzését követően, de még a buszvezetői munkakör betöltését megelőzően részt kell vennem egy úgynevezett \"D átképző\" tanfolyamon, amely a cég autóbusz-vezetőkre vonatkozó belső szabályzatának ismeretanyagát, valamint a típusvizsgákat tartalmazza. A jogosítvány megszerzését követően meglepetésemre elém toltak egy újabb tanulmányi szerződést, melyben a \"D átképző\" árát 307 ezer forintban vagy egy év munkaviszony vállalásában határozták meg, noha erről előzetesen szó sem esett. A kérdésem az lenne, hogy a cég ezen eljárása jogszerű-e, illetve ha én erre azt mondom, hogy a tanfolyamot természetesen elvégzem ha engedik, de erre nem kívánok újabb tanulmányi szerződést kötni, azzal megszegem-e a munkaszerződésemet? A munkaszerződésben semmi extra nincs, sablon egy oldalas, munkaviszony kezdete, időtartama (határozatlan), próbaidő (letelt), bérezés, munkavégzés helye, stb.. Minden egyebet (D kategória+GKI költsége, 2+1 év ha én mondok fel, vagy a munkáltató mond fel fegyelmi okból) az előzőleg aláírt tanulmányi szerződés tartalmaz.
Köszönöm a válaszokat.